TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 14 gru 2017, o 07:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 gru 2014, o 11:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
michał32 napisał(a):
ja w swojej mam lpg tech 224 wtryski hana reduktor kme tur filtr odstojnikowy auto zap...ala jak tralala "reklama" jako jedyna firma w Płocku zaoferowała mi taki zestaw moze nie tanio 2600 ale poparli to odowiedimi argumentami , jak narazie jestem bardzo zadowolony montaż wykonany naprawde fachowo (trwał 2 dni) oczywiście kolektor był demontowany (sam widziałem ).
Zanim trafiłem do panów z "reklama" byłem w kilku innych zakładach i nie mogłem sie zdecydować az w końcu kolega mechanik mi właśnie ich polecił i teraz wiem juz dlaczego trzeba było u nich czekac 2 tyg na montaż a u innych już na jutro powiem tak opłacało sie czekać

Jeżeli szukacie gazownika w płocku to "reklama" mogę polecic z czystym sumieniem

A ja myślę że z czystym sumieniem można edytować posta i reklamę gazowników wywalić w kosmos :chytry:

PostNapisane: 20 gru 2014, o 12:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: tojot
Model: T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1.8 vvt-i
Oj tam, Spioch czepiasz sie :jezyk:
A w temacie:
Rozumiem, ze lepsze Lovato (dotrysk benzyny) od Staga Isa2 (polecany przez mojego mechanika), a jeszczee lepiej Qbox oczywiscie ten z PLUSem ?

PostNapisane: 22 gru 2014, o 21:22 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 8
Marka: TOYOTA
Model: t 25 FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 VVTI
Śpioch napisał(a):
michał32 napisał(a):
ja w swojej mam lpg tech 224 wtryski hana reduktor kme tur filtr odstojnikowy auto zap...ala jak tralala "reklama" jako jedyna firma w Płocku zaoferowała mi taki zestaw moze nie tanio 2600 ale poparli to odowiedimi argumentami , jak narazie jestem bardzo zadowolony montaż wykonany naprawde fachowo (trwał 2 dni) oczywiście kolektor był demontowany (sam widziałem ).
Zanim trafiłem do panów z "reklama" byłem w kilku innych zakładach i nie mogłem sie zdecydować az w końcu kolega mechanik mi właśnie ich polecił i teraz wiem juz dlaczego trzeba było u nich czekac 2 tyg na montaż a u innych już na jutro powiem tak opłacało sie czekać

Jeżeli szukacie gazownika w płocku to "reklama" mogę polecic z czystym sumieniem

A ja myślę że z czystym sumieniem można edytować posta i reklamę gazowników wywalić w kosmos :chytry:

tu też się reklamuje świeżak
http://lpg-forum.pl/post598844.html#p598844

Prawda jest taka że za dobrą instalację trzeba ponad 3 koła zapłacić :-)

PostNapisane: 22 gru 2014, o 21:40 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 37
Model: Camry x2
Rocznik: 1992
Silnik: 5S-FE x2
Załóż własnoręcznie to Ci zostanie jeszcze na parę tankowań :jezyk:

PostNapisane: 13 lip 2015, o 13:38 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Silnik: 1ZZFE - 1.8 LPG
Witam wszystkich.

Ja jak poprzednicy chciałem zapytać co wybrać jeśli chodzi o instalację gazową (avensis T25 1,8 2003r):

1. STAG
Sterownik / Reduktor - dopasowany do mocy auta / Wtryskiwacze - dopasowane do mocy auta
STAG 4 QBOX BASIC / AC R01 / HANA lub BARRACUDA --- 3000 złotych
STAG 4 QBOX PLUS / AC R01 / HANA lub BARRACUDA --- 3200 złotych
Zbiornik TOROIDALNY w miejsce koła zapasowego
Zawór tankowania pod klapkę
Wielozawór TOMASETTO
Węże gazowe PARKER
Tutaj nie zalecają lubryfikacji !!!

------ Oferta z innego warsztatu
2. STAG -AC-W01 wtryski , AC- R01 reduktor i A.C. elektronika, Butla jest w kole zapasowy, wlew pod klapką - 2300 zł - 2 letnia gwarancja bez limitu kilometrów
3. BRC z wtryskiwaczami zespolonymi na listwie (wszystkie razem) - 2500 zł
4. BRC z montowanym każdym wtryskiwaczem osobno - 2800 zł
Tutaj zalecają system lubryfikacji zaworów za 250 zł
Ha - jak zapytałem czy demontują kolektor ssący do montażu - tylko na życzenie klienta, dodatkowe 150 zł :)

Obydwie oferty pochodzą z dwóch różnych warsztatów, nie wiem czy ta pierwsza za staga nie jest wygórowana(warsztat ceniony i polecany na wielu forach). Proszę o podpowiedzi co wybrać. Nie wiem co zrobić z tą lubryfikacją, dzwoniłem do kilku warsztatów oczywiście każdy ma inne zdanie i bądź mądry i pisz wiersze :D
Pozdrawiam

PostNapisane: 13 lip 2015, o 16:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2006
Silnik: 1,8 ZZT251 (E)
Od mojej ostatniej wizyty minął rok.(Nic się nie dzieje z autkiem to pewnie dlatego :-D )
A więc mam założonego STAGA 4.W tym momencie mam przejechane 25 tyś na gazie.
Poza przeglądami wynikającymi z utrzymania gwarancji nie odwiedzam ani żadnych warsztatów ani gazowników.
Instalację zakładałem w Łodzi u Stefanowskiego.
Spalanie w granicach 10-11l.Nawet się w to nie zagłębiam,poprostu tankuję i jeżdżę. :diabel:
Pojeździłem ostatnio na różnych gazach ponieważ byłem w Chorwacji autkiem(1200 km za jednym zamachem z przerwami na tankowanie,ogólnie około 4000 km),nie odczuwałem różnicy ani na jakości gazu,ani na spalaniu,ani na pracy silnika.Luzy będę sprawdzał najprawdopodobniej na wiosnę,ponieważ będę autko sprawdzał przed kolejnymi zagranicznymi wojażami.
Nadal podtrzymuję to co pisałem w jednym z postów wyżej:
NIE NARZEKAM TYLKO TANKUJĘ I JEŻDŻĘ I O NIC SIĘ NIE MARTWIĘ. :ok:

PostNapisane: 14 lip 2015, o 08:00 
Stara się...
Stara się...

A lubryfikacje masz?

PostNapisane: 14 lip 2015, o 12:18 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 benzyna + LPG
Ja na gazie przejechane 35 tyś - zero problemów.
jestem po sprawdzeniu luzów na zaworach i nie było potrzeby nic regulować.
Czyli jak wyżej tankuje i jeżdżę.
Instalacja zakładana u Adama Rogowskiego w Snopkowie pod Lublinem.
Brak lubryfikacji.

PostNapisane: 14 lip 2015, o 17:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1,8 ZZT251 (E)
pietruchap,
tak mam lubryfikację,ale nie wiem czy to coś pomaga czy nie.są różne opinie na ten temat.
ja jestem laikiem w kwestii gazu i poprostu wybrałem jedną z opcji którą mi przedstawili u gazownika.
trochę poczytałem tutaj,porozmawiałem osobiście,kilka opinii znajomych(bardziej pod kątem gazownika,gdzie zakładać)wziąłem pod uwagę.
Instalację założyłem jedną z tych o które się pytałem chyba ze dwie strony wcześniej w tym wątku.Opcja druga.
Wypisałem je,chłopaki się powypowiadali,podjąłem decyzję i jeżdżę bez problemów :)

PostNapisane: 14 lip 2015, o 18:37 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.8 VVTi
blonson napisał(a):
Brak lubryfikacji.

Po montażu u tego Pana będziesz śmigał bezproblemowo. Gość wie co robi.

PostNapisane: 16 lip 2015, o 14:09 
Stara się...
Stara się...

Moja pierwsza oferta jest z Auto Flash Lubicz i tam nie polecają lubryfikacji, więc chyba zdam się na opinię fachowców :) - tą ofertę wybrałem

PostNapisane: 19 lip 2015, o 22:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

pietruchap napisał(a):
Moja pierwsza oferta jest z Auto Flash Lubicz i tam nie polecają lubryfikacji, więc chyba zdam się na opinię fachowców :) - tą ofertę wybrałem
:ok:

PostNapisane: 19 lip 2015, o 22:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

luki343 napisał(a):
blonson napisał(a):
Brak lubryfikacji.

Po montażu u tego Pana będziesz śmigał bezproblemowo. Gość wie co robi.

:ok:

PostNapisane: 5 sie 2015, o 08:57 
Stara się...
Stara się...

Instalacja założona:
STAG 4 QBOX PLUS / AC R01 / BARRACUDA --- 3100 złotych
Zbiornik TOROIDALNY w miejsce koła zapasowego - 55l
Zawór tankowania pod klapkę
Wielozawór TOMASETTO
Węże gazowe PARKER
Bez lubryfikacji.

Pierwsze tankowanie za mną weszło 49,5 l.
Niestety po zamontowaniu zbiornika nie mieści się już ta półka pod podłogą bagażnika. Troszkę się tym zmartwiłem, mam możliwość wymiany na mniejszą. Ale już sam nie wiem co lepsze :) troszkę więcej LPG czy półka :).

PostNapisane: 7 sie 2015, o 08:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

pietruchap napisał(a):
Pierwsze tankowanie za mną weszło 49,5 l.
Niestety po zamontowaniu zbiornika nie mieści się już ta półka pod podłogą bagażnika. Troszkę się tym zmartwiłem, mam możliwość wymiany na mniejszą. Ale już sam nie wiem co lepsze :) troszkę więcej LPG czy półka :).

U mnie półka też została zdemontowana zbiornik 67 L na początku ze względu na słabo podgięty pływak wchodziło 66 L miałem wtedy fajny zasięg teraz po małej korekcie pływaka wchodzi 58 L.

PostNapisane: 5 paź 2015, o 19:35 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 VVTi + LPG
Witam wszystkich zagazowanych na forum i pozdrawiam.

Od roku jeżdżę Avensisem T25 1.8 z LPG. Landi Renzo. To moje pierwsze autko z gazem i już się uporałem z problemami technicznymi (auto było wyposażone w instalację jak je kupowałem). Teraz przyszedł czas na estetykę.

Auto nie miało tej plastikowej pokrywy na silniku. Sprzedawca tłumaczył że nie weszła by, dlatego że wtryski zostały umiejscowione na skraju pokrywy zaworowej i nie dało rady pokrywy założyć. Mi się udało ją zamontować (przedłużone pręciki gwintowane, wycięte z boku pokrywy otwory na węże i przewody). I teraz zadaję sobie takie pytanie. Czy to nie przeszkadza wtryskom że siedzą pomiędzy silnikiem a pokrywą plastikową. Czy mogą się tam przegrzać od wysokich temperatur? Niby są na skraju, ale mimo wszystko, czy tak może być?

PostNapisane: 6 paź 2015, o 07:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cześć, Nie wiem jak w tym przypadku ale miałem kiedyś Renówkę z gazem gdzie wtryski były umiejscowione pomiędzy pokrywą zaworów a filtrem powietrza nad silnikiem (coś podobnego jak w polonezie). Wg wskazań czujnika temperatury w tej listwie gaz miał temperaturę ok 90 st. C więc podejrzewam, że i listwa miała taką temperaturę. Autko przejechało w takich warunkach 100 tys. mimo, że wtryski nie były najwyższej klasy (Metalowe Regi). Wydaje mi się, że wtryski powinny być dostosowane do normalnych temperatur panujących na silniku czyli gdzieś do 130 st. C

PostNapisane: 1 kwi 2016, o 20:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2002
Silnik: 1,8 1AZ
Witam wszystkich.
Padł sterownik KME NEVO po wymianie w warsztacie sterownika na nowy i zaprogramowaniu na wskaźniku w samochodzie po właczeniu i uruchomieniu silnika zaczynają mrugać niebieska dioda czerwona i zielone w sumie wszystkie. Po nagrzaniu i przełączeniu na gaz pali się na stałe niebieska i zielone ilość zielonych zalezna od ilości gazu w zbiorniku.

Poprzednio po uruchomieniu zapalała się niebieska mrugająca, Następnie po nagrzaniu niebieska światłem stałym, czerwona na chwilę i następnie tylko zielone zależnie od ilości gazu.

Wróciłem do mechanika podłączył komputer ale nic nie zrobił, mówi mi że mam sterownik z nowszym oprogramowaniem i tak musi być.

Mam pytanie czy faktycznie w nowszej wersji oprogramowania muszą mrugać wszystkie diody do chwili przełączenia na gaz. Wygląda to trochę jak choinka szczególnie w nocy.

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 15:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1ZZ-FE
Witam chciałbym założyć instalację gazową do swojej toyoty. Gazownik z Wrocławia firma Jakart zaproponował mi instalację lovato smart. Podparł się tym że ma możliwość ustawienia programowo dotrysku benzyny np na 5% a to się przydaje ze względu na miękką głowicę. Co o tym myśleć ? Cena z montażem 2400 pln.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 19:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Zmień gazownika

http://lpg-forum.pl/jakart-ul-legnicka-wroclaw-t14807.html

Lub zakładaj w tych warsztatach ale szykuj się na wydatek powyżej 3000 zł

http://lpg-forum.pl/dolnoslaskie-t17774-60.html

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 20:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Chodzi mi o zakład Jakart przy ul. Michalczyka we Wrocławiu. Nie ma on nic wspólnego z Jakartem przy ul. Legnickiej.

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 21:04 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 37
Model: Camry x2
Rocznik: 1992
Silnik: 5S-FE x2
Żaden dotrysk nie jest potrzebny, potrzebny jest dobry montaż i dobre strojenie.

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 22:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 benzyna
Zgadzam się z dziadek _tadeusz, przed założeniem instalacji u siebie w Avce, nikt nie wspomniał nawet słowem o jakimś dotrysku benzyny itd a sprawdzałem w kilkunastu warsztatach. Chyba że ten gazownik miał na myśli lubryfikację a nie dotrysk PB ???

PostNapisane: 15 kwi 2016, o 17:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

geffer napisał(a):
Chodzi mi o zakład Jakart przy ul. Michalczyka we Wrocławiu. Nie ma on nic wspólnego z Jakartem przy ul. Legnickiej.

za 2400 zł i Lovato możesz się wpędzić tylko w kłopoty. Lubryfikacja też jest nie potrzebna.

PostNapisane: 15 kwi 2016, o 20:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie byłem dzisiaj we Wrocławiu na ul. Swojczyckiej w firmie V-Gaz, jestem umówiony na czerwiec na montaż u nich. Sterownik LpgTech chyba 224, wtryski barracuda, i KME Tur cena 3100. Tam nikt nie wspominał o konieczności zrobienia dotrysku benzyny chociaż jakbym się uparł to ten sterownik również to obsługuje ani zakładania lubryfikacji. Zrobią mi kontrolę luzów zaworowych żeby mieć odniesienie w przyszłości. Cena trochę wyższa niż w innych zakładach ale wydaje mi się że warto poczekać tak długo na montaż.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 16 kwi 2016, o 13:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Geffer, skoro mają kolejki na prawie dwa miesiące to chyba coś oznacza :-) Cena jest może faktycznie trochę wyższa, ale dobrze zamontowana i wyregulowana instalacja = zero wydatków później i bólu głowy itd. Poza tym skoro na "dzień dobry" Barracude ( Barracuda i Hana są na tej samej półce ) proponują do wstawienia to widać że wiedzą co robią, bo spora część gazowników leci po kosztach tzn. proponują najtańsze wtryski. W moim przypadku kiedy orientowałem się z instalacją to jedynie 2 gazowników zaproponowało Hana albo Baracude a reszta leciała po najtańszych wtryskiwaczach których naprawdę nazwy nie przypomnę sobie.

PostNapisane: 17 kwi 2016, o 16:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
geffer napisał(a):
Panowie byłem dzisiaj we Wrocławiu na ul. Swojczyckiej w firmie V-Gaz, jestem umówiony na czerwiec na montaż u nich. Sterownik LpgTech chyba 224, wtryski barracuda, i KME Tur cena 3100. Tam nikt nie wspominał o konieczności zrobienia dotrysku benzyny chociaż jakbym się uparł to ten sterownik również to obsługuje ani zakładania lubryfikacji. Zrobią mi kontrolę luzów zaworowych żeby mieć odniesienie w przyszłości. Cena trochę wyższa niż w innych zakładach ale wydaje mi się że warto poczekać tak długo na montaż.
Pozdrawiam.

Bardzo dobry wybór zakładu, dopłać jeszcze do filtra fazy lotnej Alex Ultra 360 - przedłuży życie Barracudom. :)

PostNapisane: 23 sie 2016, o 20:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 benzyna
Witam Szukam zakładu , który fachowo i profesjonalnie zamontuje instalację do mojej Toyoty Avensis T 25 2003 r. 2.0 4D-ponoć bezpośredni wtrysk benzyny z okolic Poznania- Mosiny. Jestem trochę podłamany gdzie nie pójdę to albo nie chcą montować, albo nie biorą odpowiedzialności za wyregulowanie instalacji i w ogóle za jej działanie. Z góry dzięki za odpowiedź.

PostNapisane: 23 sie 2016, o 20:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Silnik: 1.8
Masz kawałek do Mławy jak się jednak zdecydujesz to warto jechać:
http://www.nowotczynski.com.pl/
tylko jak zapewne wiesz w tym silniku 1AZFSE, AVE spala też kilka litrów PB na 100km:
viewtopic.php?f=27&t=2425&start=30

PostNapisane: 8 maja 2017, o 15:27 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Model: Avensis t25
Panowie chce zalozyc lpg do mojej Ave 1.8 2006r. Mam w okolicy gaziarza i zaproponowal mi to:
Sterownik stag go fast, Reduktor ac r01, wtryski ac w02 na listwie lub Barracudy tez na listwie bo w tym modelu lepiej sie montuje.
Poczytalem wczesniej na forum ze polecaja raczej sterownik nowszy stag Qnext plus no i sie go pytam czemu ten go Fast?
On powiedzial ze Ave 1.8 jest na tyle prostym autem ze z praktyki lepiej sprawuje sie ten tanszy sterownik ale jak chce to moze mi wsadzic i Qnexta.
Co sadzicie o tych sterownikach? Ktory wybrac? Bo dojesli chodzi o wtryski to raczej Barracudy?Aczkolwiek on powiedzial ze te stagi w02 sa tak samo dobre i daje na nie dluzsza gwarancje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]