TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 lip 2018, o 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2018, o 20:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 1ZZ-FE, 1.8 B+G
Witam serdecznie

Od tygodnia mam zamontowaną instalację LPG: Zenit PRO OBD, Tomasetto Artic, Hercules I3110, gazownik włączył mi dotrysk PB który spalał ~2L na 100km, więc postanowiłem go wyłączyć. Z instrukcji z strony Zenita i informacji znalezionych na forum zrobiłem to tak:

-Zmieniłem w strategiach zasilania z „mapy udziału benzyny” na „nieaktywne”
-Wykonałem autokalibrację a następnie zebrałem mapę benzyny i gazową
-Za pomocą sugerowanego modelu dopasowałem model, następnie ponownie zebrałem mapę LPG i ponownie dopasowałem model

Wiem że wykresy jeszcze nie pokrywają się ale rozładował mi się laptop po 2 korekcji, a poza tym chcę najpierw zasięgnąć porady bardziej doświadczonych czy może trzeba by to zrobić inaczej, nasunęło mi się również kilka pytań podczas całej operacji.

Czy powinienem najpierw wybrać „Kasuj Gaz” i Kasuj Benzyną” po zmianie w strategiach zasilania i rozpoczęciem zbierania map?

Program w jakimś momencie konfiguracji zasugerował mi że dysze mogą być za małe. Z tego co wyczytałem to ciśnienie powinno być ~ 1.2 a ja mam ~1.5, czy powinienem zacząć od sprawdzenia i ew. rozwiercenia dysz do 2.4mm ?

Na biegu jałowym jest dość duża różnica na Pb 2.10 a LPG 1.82/1.88 a wyczytałem że różnica nie może przekraczać 3%, wiem że powinno się to wyregulować za pomocą korekty RPM, ale nie znalazłem opisu który jestem w stanie zrozumieć..

Będę bardzo wdzięczny za każdą dobrą radę, zaraz po montażu wyjechałem do Holandii gdzie żaden gazownik nawet nie spojrzy pod maskę jeśli nie siedzi tam instalacja Prins-a (na niczym innym się nie znają), więc mam nadzieję że z pomocą forum uda mi się to samemu ogarnąć.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]