TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lis 2018, o 12:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sie 2017, o 19:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 38
Marka: Toyota
Model: T22
Rocznik: 1999
Silnik: 4A-FE
Bardzo ładnie. Niech Ci służy. Czy dotrysk benzyny jest konieczny w 2.0?

PostNapisane: 16 sie 2017, o 19:36 
Mistrz
Mistrz

Model: Camry x2
Rocznik: 1992
Silnik: 5S-FE x2
Dla tych co się nie przykładają co strojenia to jest potrzebny.

PostNapisane: 16 sie 2017, o 20:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: Avensis t25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 automat
kusek11 napisał(a):
Hejka. Piszę do Was ze Szczecina. Posiadam Toyotę Avensis 2,0l kombiaka w budzie T27 rocznik 2012.
Jeżdżę od 3 miesięcy zrobiłem 15tyś. z tego ok 11tyś na gazie. Mam instalację LANDI RENZO LOVATO FAST. To tego wpakowałem butlę o pojemności 70l w którą wchodzi ok 62l gazu(całą konfigurację robiła mi firma - a ja nie wnikałem bo ponoć to sprawdzony zestaw który montują do nowych TOYOT u Kozłowskiego w Szczecinie). Przy trasach jakie pokonuję przy prędkości 130-140kmh codziennie te 62l wystarczają mi na ok 550km. Proste liczenie 11,3l/100km * 1,86zł(aktualna cena gazu) = 20,96zł/100 km. Do tego instalacja którą posiadam spala benzynę w ilości ok 2l/100km czyli razem koszt przejechania 100km mieści się w 30zł. Przy 152KM uważam że to całkiem zacnie. Jestem póki co bardzo zadowolony z tego autka. Mogę też z czystym sumieniem polecić każdemu kto się nad Avką zastanawia, oraz nad tym czy gazować czy nie. Polecam też Firmę CARLINE ze Szczecina która mi instalacje montowała. Generalnie nie ma żadnej różnicy pomiedzy jazdą na gazie a benzyną.
Najważniejszą rzeczą jest znalezienie dobrego egzemplarza. Ja swojego auta szukałem ok 3 miesięcy. zapłaciłem 62tyś. Niby dużo ale dostałem auto bezwypadkowe z pełną historią serwisową oraz w pełni udokumentowanym przebiegiem w Polskim salonie TOYOTY. Takich aut i Wam wszystkim życzę, czyli niezawodnych.

A po co ta benzyna
Coś cię ktoś zrobił w balona

PostNapisane: 16 sie 2017, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR
Tomberez napisał(a):
kusek11 napisał(a):
Hejka. Piszę do Was ze Szczecina. Posiadam Toyotę Avensis 2,0l kombiaka w budzie T27 rocznik 2012.
Jeżdżę od 3 miesięcy zrobiłem 15tyś. z tego ok 11tyś na gazie. Mam instalację LANDI RENZO LOVATO FAST. To tego wpakowałem butlę o pojemności 70l w którą wchodzi ok 62l gazu(całą konfigurację robiła mi firma - a ja nie wnikałem bo ponoć to sprawdzony zestaw który montują do nowych TOYOT u Kozłowskiego w Szczecinie). Przy trasach jakie pokonuję przy prędkości 130-140kmh codziennie te 62l wystarczają mi na ok 550km. Proste liczenie 11,3l/100km * 1,86zł(aktualna cena gazu) = 20,96zł/100 km. Do tego instalacja którą posiadam spala benzynę w ilości ok 2l/100km czyli razem koszt przejechania 100km mieści się w 30zł. Przy 152KM uważam że to całkiem zacnie. Jestem póki co bardzo zadowolony z tego autka. Mogę też z czystym sumieniem polecić każdemu kto się nad Avką zastanawia, oraz nad tym czy gazować czy nie. Polecam też Firmę CARLINE ze Szczecina która mi instalacje montowała. Generalnie nie ma żadnej różnicy pomiedzy jazdą na gazie a benzyną.
Najważniejszą rzeczą jest znalezienie dobrego egzemplarza. Ja swojego auta szukałem ok 3 miesięcy. zapłaciłem 62tyś. Niby dużo ale dostałem auto bezwypadkowe z pełną historią serwisową oraz w pełni udokumentowanym przebiegiem w Polskim salonie TOYOTY. Takich aut i Wam wszystkim życzę, czyli niezawodnych.

A po co ta benzyna

To pewnie reklama zakładu montującego lpg jest i to taka która raczej jest antyreklamą - nikt kto sie zna nie robi niepotrzebnego dotrysku benzyny.

PostNapisane: 17 sie 2017, o 08:28 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: T22
Rocznik: 1999
Silnik: 4A-FE
U mnie na 14 tys zł. wydanych na gaz na benzynę wydałem 1,7 tys złotych. Przejechałem na tym 65 tys. km. To stosunkowo dużo benzyny ale niestety jak się sporo jeździ po mieście to tak wychodzi i nie mam żadnego dotrysku ale moja T22 to zupełnie inna technologia. Cena gazu to i tak tylko 50% kosztów posiadania samochodu w moim przypadku - szczegółowe zestawienie zamieszczam co rok w wątku dot. mojego auta.

PostNapisane: 18 sie 2017, o 11:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2012
Silnik: 2,0 benzyna cvt
Karus napisał(a):
Tomberez napisał(a):
kusek11 napisał(a):

A po co ta benzyna

To pewnie reklama zakładu montującego lpg jest i to taka która raczej jest antyreklamą - nikt kto sie zna nie robi niepotrzebnego dotrysku benzyny.

Szczerze to nie jest to żadna reklama. Każdy może myśleć co chce. Jego sprawa. Ja na LPG się nie znam. Opisałem jak to u mnie funkcjonuje i tyle. Benzyna używana jest na rozruchu i do temperatury 30stC (aż silnik osiągnie), Dotrysk benzyny jest stosowany w sytuacjach dużego obciążenia silnika aby utrzymać optymalne osiągi(Tak mi wytłumaczono). Jak ktoś jeździ to musi dotankowywać benzyne. jak ktoś mówi że nie to kłamie. tak uważam.

PostNapisane: 18 sie 2017, o 14:53 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Reklama i to jeszcze kiepska, bo która instalacja wciąga 11LPG i 2Pb na 100km, chyba że w T54.
przeciętny wynik to 0.6l/Pb na 100km.

PostNapisane: 18 sie 2017, o 15:05 
Coś wie...
Coś wie...

NA rozruch to rozumiem w lato bardzo mało schodzi w zależności od użytkowania samochodu ile km trasa miasto itp. Dotrysk pod obciążeniem gazownicy ustawiają wtedy jak ktoś nie umie wystroić Lpg szczególne że pod obciązeniem sondy nie działają i trzeba na czuja metoda prób i błedów wystroić idealnie, to tą opcje się uruchamia i jak ktos ma agresywny styl jazdy może nawet 4l/100km spalić. Dobry monter umie to wystroić. Jeśli taka oszczędność cię zadowala to super. Dotrysk 2 litry/ 100km/h stosuje się w autach z bezpośrednim wtryskiem ale wtedy spalanie LPG powinno być na mniejszym poziomie. U ciebie z dobrym wystrojeniem przy średnio dynamicznej jeździe powinien palić 11-12 l lpg max bez 2 l benzyny, bo przy tej pogodzie na lpg powinien się przełączyć max po 500m. Zweryfikuj mapę.
Mam 2 auta z lpg i w żadnym 2 l/100km jaka ja jeżdżę nie schodzi. Jak żona jeździ to w jej aucie gdzie temperatura przechodzenia na lpg ustawiona na 50 stopni schodzi max 1,5l ale ona robi krótkie trasy do 5 km max.

PostNapisane: 21 sie 2017, o 07:34 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Tomberez. - dlaczego temperatura przełączania jest ustawiona na 50st?

PostNapisane: 21 sie 2017, o 20:40 
Coś wie...
Coś wie...

Student bo honda kulała po przełączeniu przy 30 w zimę teraz jestem po wymianie kabli i świec ale nie miałem okazji podjechać i zmienić ustawień a że CRV ostatnio robi mało km to mnie nie piekli. A jest automat i gaśnięcie podczas jazdy mu nie służyło.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]