TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 cze 2017, o 22:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 11:46 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: t27
Rocznik: 2016
Silnik: benzyna
Witam,
Nie wiem jak wyzerować liczniki przebiegu kilometrów TripA i TripB w modelu 2015FL. Naciskanie (przytrzymywanie, stukanie) przycisku na kierownicy oznaczonego kropką, powoduje wyzerowanie wyłącznie informacji o średnim zużyciu paliwa, liczniki kilometrów (te oznaczone ODO...) liczą dalej w najlepsze. To co do tej pory znalazłem w necie, a więc przytrzymanie ww. przycisku przez 2 sekundy, albo konieczność załączenia i wyłączenia silnika, albo konieczność włączenia świateł pozycyjnych nie przynoszą spodziewanego efektu.
Aha, przy okazji - jak całkowicie wyłączyc ekran multimediów - ten 7 calowy, albo chociaż jak po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej wyjść z trybu dzwonienia a nie wchodzic w inny?

Z góry dzięki
Pozdrawiam

PostNapisane: 29 kwi 2016, o 15:59 
Stara się...
Stara się...

Witam, śpieszę donieść, że sposób kasowania liczników kilometrów ustawianych przez kierowcę a oznaczonych symbolami TripA i TripB w modelu T27/2015FL istnieje ;-) i jest banalnie prosty. Należy je zerować nie podpowiadanym na wyświetlaczu przyciskiem z kropką, a przytrzymać wciśnięty przycisk "Trip". Kasowany jest wtedy ten licznik którego stan jest akurat wyświetlany. Pytanie jak te liczniki skasować zadałem na dwóch forach polskich i dwóch zagranicznych, - pozostały do tej pory bez odpowiedzi. Skąd w takim razie ten sposób? To proste - z instrukcji obsługi samochodu :-), ALE nie tej papierowej, którą dostaje się z autem, ale tej bardziej obszernej (ca 650 stron), znajdującej się na portalu Toyoty. To byłoby na tyle.
Co do możliwości gaszenia - wyłączania ekranu multimediów oraz wyłączenia (po użyciu), jego funkcji dalej szukam. Chyba założę osobny wątek, bo to dość skomplikowane.
Pozdrawiam

PostNapisane: 30 kwi 2016, o 20:00 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Marka: Toyota
Model: T27FL Prestige cvt
Rocznik: 2015
Silnik: 2,0 benz. valvematic
Lux10 napisał(a):
Witam, śpieszę donieść, że sposób kasowania liczników kilometrów ustawianych przez kierowcę a oznaczonych symbolami TripA i TripB w modelu T27/2015FL istnieje ;-) i jest banalnie prosty. Należy je zerować nie podpowiadanym na wyświetlaczu przyciskiem z kropką, a przytrzymać wciśnięty przycisk "Trip". Kasowany jest wtedy ten licznik którego stan jest akurat wyświetlany. Pytanie jak te liczniki skasować zadałem na dwóch forach polskich i dwóch zagranicznych, - pozostały do tej pory bez odpowiedzi. Skąd w takim razie ten sposób? To proste - z instrukcji obsługi samochodu :-), ALE nie tej papierowej, którą dostaje się z autem, ale tej bardziej obszernej (ca 650 stron), znajdującej się na portalu Toyoty. To byłoby na tyle.
Co do możliwości gaszenia - wyłączania ekranu multimediów oraz wyłączenia (po użyciu), jego funkcji dalej szukam. Chyba założę osobny wątek, bo to dość skomplikowane.
Pozdrawiam

Rozbawiłeś mnie! Przecież to jest wyjaśnione w dołączonej "Instrukjcji..."
Wyłączanie wyświetlacza multimediów - przycisk setup=>wyświetlacz=>wyłącz ekran.
I tyle.
No to na zagranicznych forach pomyśleli sobie, że TMP nie wydaje Polakom "Instrukcji..."

PostNapisane: 1 maja 2016, o 21:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: hyundai
Model: i30
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.6 CRdi
Nie mam T27 ale wyswietlacz multimediów a wyswietlacz kM to chyba dwie rozne sprawy???

PostNapisane: 2 maja 2016, o 00:06 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Valvematic
A znacie może kombinację przycisków do wejścia w ukryte menu komputera ?
Czy on w ogóle ma taką funkcję... :chytry:

PostNapisane: 3 maja 2016, o 19:37 
Stara się...
Stara się...

Pablooo1 napisał(a):
Nie mam T27 ale wyswietlacz multimediów a wyswietlacz kM to chyba dwie rozne sprawy???
Masz poniekąd rację. Napisałem poniekąd, bo wyświetlacz multimediów (ten 7 calowy dotykowy) pod przyciskiem "CAR" dubluje niektóre informację z tego wyświetlacza między licznikiem a obrotomierzem, - też wyświetla informacje dotyczące jazdy, m. in. zużycie paliwa, ile zostało do tankowania, wykresy zużycia itp. Nie wyświetla natomiast tych ustawianych "tripów".
Pozdrawiam

PostNapisane: 3 maja 2016, o 19:47 
Stara się...
Stara się...

Zbigniewa napisał(a):
Lux10 napisał(a):
...Co do możliwości gaszenia - wyłączania ekranu multimediów oraz wyłączenia (po użyciu), jego funkcji dalej szukam. Chyba założę osobny wątek, bo to dość skomplikowane.

Rozbawiłeś mnie! Przecież to jest wyjaśnione w dołączonej "Instrukjcji..."
Wyłączanie wyświetlacza multimediów - przycisk setup=>wyświetlacz=>wyłącz ekran.
I tyle.
..."
To ja Ci napiszę, że Ty z kolei rozbawiłaś mnie absolutnie i na maksa. No przecież jak można doradzić komuś gaszenie monitora poprzez setup :-( Równie dobrze można by zdjąć klemę z akumulatora. Jak gasisz w domu telewizor, robisz to przez jego ustawienia? Myślę, że nie ;-)
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]