TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2017, o 11:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2016, o 18:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 1.8 vvti b+g, 1ZZ
Witam wszystkich Użytkowników forum,

Od niedawna stałem się (chyba) szczęśliwym posiadaczem Toyoty Avensis T25, kombi, 1.8 benzyna.
Już podczas kupna zapaliła się pierwsza lampeczka w głowie, ponieważ nawiew raz załapał, raz nie. Handlarz odstawił do swojego magika, który w gruncie rzeczy nic nie zrobił, bo u niego cały czas działało. U mnie przez jakiś czas też.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć w którym momencie zauważyłem, że głośnik od strony kierowcy raz gra a raz nie, ale to było moje najmniejsze zmartwienie. Machnąłem na to ręką, bo nawiew jak się puknęło w okolicach schowka to załapał, głośnik aż tak bardzo potrzebny nie był, ale do tego wszystkiego doszło zapalenie się kontrolek: CHECK ENGINE, VSC i TRC. O ile nawiew resztkami sił się załączał, głośnik w dalszym ciągu nie przeszkadzał, o tyle w zimę bez kontroli i vsc bałem się dać żonie prowadzić.

Pech chciał, że następnego dnia po zapaleniu kontrolek miałem umówionego gazownika. Gazownik po założeniu instalacji skasował błąd i powiedział mi, że to od katalizatora :wow:
No spoko, najwyżej wymienię katalizator i będzie służył dalej. Kontrolki postanowiły jednak pojawić się znowu następnego dnia.
Podjechałem do znajomego mechanika, który akurat zakupił EOBD czy jakoś tak (interfejs do komputera) i powiedział mi, że owszem, kontrolki świecą się od katalizatora, ale wywaliło je przez przebicie masy w drzwiach kierowcy :glupek: .

Ponieważ nawiew jest już kaput (odkręcałem schowek, wymieniłem filtr kabinowy i na włączonym silniku po bujnięciu ręcznie wentylatora jeszcze próbował walczyć) wkurzyłem się i postanowiłem poszukać źródła całego zła w mojej Toyocie. Wentylator generalnie jest sprawny, chodzi lekko, po włączeniu na panelu jakiejkolwiek funkcji nawiewu przekaźnik wyraźnie robi "cyk", ale powietrza w kratkach jak nie było tak nie ma ;-( .
Dziś rozebrałem boczek drzwi kierowcy, wszystkie kostki wyglądają dobrze, żadnego gołego przewodu nie widzę, przetarcia nie zauważyłem, tweeter wydaje się być w porządku, przewody poizolowane, generalnie wygląda ekstra.

Wymontowałem konsolę, radio + sterowanie nawiewem, przeleciałem kontaktem po kostkach, powtykałem wszystko z powrotem na swoje miejsca, a problem jak był tak jest.

Po tych moich nie do końca składnych wypocinach chciałbym się Was drodzy Użytkownicy forum poradzić, gdzie szukać problemu. Czy możliwe, że to wina przekaźnika? Miał ktoś z Was problem z tym nieszczęsnym panelem sterującym i radiem?
Nie chciałbym odstawić auta do jakiegoś mechanika, który nie będzie się bawił w szukanie, tylko od razu wymieni mi wszystko i skasuje gruby pieniądz.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Do Admina: jest to mój pierwszy post, szukałem na forum podobnych tematów, ale nie znalazłem i stworzyłem nowy wątek, jeżeli coś jest nie tak, to z góry przepraszam i dziękuję za wyrozumiałość.

Pozdrawiam!
Michał.

Edit. Żeby było śmieszniej po przełączeniu radia na CD są dwie opcje, albo gra tylko i wyłącznie głośnik lewy tył, albo w ogóle nie gra. Po kupnie było spoko (nie grał głośnik kierowcy).

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]