TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 cze 2017, o 16:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lis 2010, o 12:17 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV 116KM
Znowu problem:( dziś chciałem zatankować .przyciskając guzik w drzwiach klapka nie odskoczyła;/ pochuchałem w ta klapkę jakieś 5 minut i później przyciskając przycisk wreszcie odskoczyła, ale chcąc ja zamknąć nie dało już rady i teraz jeżdżę z otwartą klapka :(

jakieś pomysły?

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 12:51 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Wyjaw kolego tajemnicę jaki model masz samochodu, bo z opisu nie wynika czy to t22 czy t25?

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 13:14 
Coś wie...
Coś wie...

T25 2004rok:)

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 16:00 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
zamarzlo pewno odmrazacz w dlon i jakies smarowidlo cos ala do uszczelek... dojscie do mechanizmu masz od bagaznika, a w razie niemca tam masz tez linke bezpieczenstwa zeby nie czekac

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 16:29 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
kto nie smaruje nie jedzie ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 17:29 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
nie tylko uszczelkę ale mechanizm, dzyndzel odskakujący trza porządnie psiknąć

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2010, o 00:13 
Coś wie...
Coś wie...

mówicie o tym "dzyndzelku" który się chowa i wystaje? bo u mnie ten dzyndzelek jest schowany i za czorta nie wiem jak go wyciągnąć. Psiukałem już wd40, odmrażaczem do zamków i nawet ogrzewałem te miejsce farelkiem:(

[ Dodano: |30 Lis 2010|, o 23:13 ]
chyba czas żeby dostać się od środka.

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2010, o 19:35 
Stara się...
Stara się...

Hejka :-)

Witam w klubie miałem ost. ten sam problem oczywiście wina była że są mrozy i widocznie ten bolec lekko był zwilgocony i przymarzł.
Po wciśnięciu oczywiście nie odskoczył więc parę razy stuknąłem lekko dociskając klapkę od wlewu no i za 3 wciśnięciem poszło.

Hmmm nie znam budowy ale jestem na 100% pewien że ma malutka sprężynkę jak w długopisie która odbija i elektro-magnesik który go ściąga z powrotem.

Spróbuj ten mały guziczek lekko wcisnąć ale tak delikatnie i obracać go oczywiście naciskając ruchem kołowym.
Może gdzieś w środku na ścieżce się zaklinował przez jakiś pył czy piasek.
Warto spróbować. No i jak nie pójdzie to zostaw go w garażu na noc i spróbuj rano.

Powodzenia i Pozdrawiam Danny

Jeżeli pomogłem kliknij "Pomógł"

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 11:54 
Coś wie...
Coś wie...

Jak się okazało to nie wina bolca ani mechanizmu. Bo tak naprawdę nic nie przymarzło.
Winna była jak to opisać taka tulejka( w niej porusza się ten bolec). Ta tulejka trzyma się na 2 zatrzaskach a jeden z nich się obluzował prawdopodobnie przez moje szarpanie awaryjnym otwieraniem. zatrzask odgiąłem znowu tulejkę wsadziłem a cały mechanizm przesmarowałem płynem hamulcowym toyoty(na pewno nic nie przymarznie). i tak narazie działa:)

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

hej posiadam tojote awensis 2006rok wczoraj chcialem zatankowac i vniestety nie moge otworzyc klapki od paliwa boje sie ze byly mrozy i zamarzlo co robic ?pomozcie,,,,,,,,,,,,,

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:31 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 10
Marka: Audi
Model: s4.
Rocznik: 1998
Silnik: 2,7 biturbo
Popsikaj odmrażaczem do zamków może odpuści a jak nie to wstaw do ciepłego garażu i niech odmarza

ZAPRASZAM DO OCENY
Moja szara Lala T22 Kombi: viewtopic.php?p=145343#145343
Mój pierwszy japończyk viewtopic.php?t=9085

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzieki wielkie zaraz pojade i zobaczymy mam nadzieje ze odpusci i normalnie zatankuje pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Audi
Model: s4.
Rocznik: 1998
Silnik: 2,7 biturbo
Miłego odmrażania a jak już odmrozisz i otworzysz klapkę to nasmaruj uszczelkę wazeliną lub silikonem w spreju do uszczelek by Ci znowu nie przymarzło

ZAPRASZAM DO OCENY
Moja szara Lala T22 Kombi: viewtopic.php?p=145343#145343
Mój pierwszy japończyk viewtopic.php?t=9085

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2010, o 13:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

niestety chyba zamarzlo tak teraz wstawilem do garazu kolegi zobaczymy a jak to nie pusci to juz jutro podjade do stacjii kontroli pojazdow i cos wymysla chyba?chociaz moze pusci ten lod i wieczorkiem normalnie otworze:)

PostNapisane: 21 gru 2012, o 14:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis T25 kombii
Rocznik: 2007
Silnik: Diesel
Jako nowy na tym forum pragnę się przywitać i pozdrowić wszystkich. Od razu mam na dzień dobry pytanie. Potrzebuję dostać się do mechanizmu klapki paliwa. Nie mogę zlokalizować tego bolca który blokuje klapkę. Siłownik działa, więc chyba muszę dostać się do środka i zobaczyć co jest grane. Problem polega na tym że nie wiem jak się zabrać za to. Ktoś wie od czego zacząć "rozbiór" tojki w okolicy baku?.

PostNapisane: 21 gru 2012, o 14:27 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 D4D
kontra napisał(a):
Jako nowy na tym forum pragnę się przywitać i pozdrowić wszystkich. Od razu mam na dzień dobry pytanie. Potrzebuję dostać się do mechanizmu klapki paliwa. Nie mogę zlokalizować tego bolca który blokuje klapkę. Siłownik działa, więc chyba muszę dostać się do środka i zobaczyć co jest grane. Problem polega na tym że nie wiem jak się zabrać za to. Ktoś wie od czego zacząć "rozbiór" tojki w okolicy baku?.

Zajrzyj do bagażnika, załóż okulary i spójrz po tej stronie co jest wlew - tam jest schowek zamykany na takie kółko - otwórz go i pociągnij za rączkę jaka tam będzie. Nie przestrasz się bo wtedy otworzy się klapka wlewu paliwa.

PostNapisane: 21 gru 2012, o 15:24 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
piootr napisał(a):
kontra napisał(a):

Zajrzyj do bagażnika, załóż okulary i spójrz po tej stronie co jest wlew - tam jest schowek zamykany na takie kółko - otwórz go i pociągnij za rączkę jaka tam będzie. Nie przestrasz się bo wtedy otworzy się klapka wlewu paliwa.

Jak to nie pomoże - a myślę że nie pomoże skoro napisałeś że siłownik chodzi to butelka z ciepłą wodą i lej po klapce wlewu i sprawdzaj czy się otwiera.
Ja w przeciągu 2 tygodni 2 razy miałem to zamarznięte i ciąganie za rączkę nic nie pomaga jak zawiasy są obmarznięte. :tak: Jak zlejesz to ciepłą wodą to postukaj ręką i powinno się otworzyć. :tak:

Jak się otworzy to wytrzyj do sucha szmatką.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 19:10 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Nadwozie: liftback
W żadnym wypadku nie lać wody, jeżeli zamarzł to tylko odmrażacz - jak już. Jeżeli silniczek się zablokował to tylko wyjęcie, rozebranie i odblokowanie pomoże. A skoro się zablokował to może to się zdarzyć powtórnie (mi się właśnie przydarzyło). Właśnie wymieniłem cały mechanizm z ryglem. Wymieniłem bo w 2009/2010 sklejałem ten bolec plastikowy, wtedy też mi się przyblokowywał silniczek a myślałem że znowu się połamał w klejonym miejscu rygiel plastykowy... a że nie można kupić tylko plastiku kupiłem przedwczoraj całość. Byłem jednak w błędzie część sklejana pozostała nie ruszona (trzyma się doskonale), po prostu zablokował się silniczek. Dla mnie pomogło rozebranie obudowy mechanizmu, gdy tylko wyjąłem mechanizm chciałem go na siłę wyciągnąć - nie dało się. Może temu że na obudowie są napisy Made in Germany dlatego taki szmelc.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/667e10ef478594e9.html
Obrazek
Wymieniłem na używany oczywiście bo nowy to szczena opada... napisów o krzyżakach nie zauważyłem, myślę że będzie OK. Dodam jeszcze od 2003-2008 był używany taki sam mechanizm, nie wiem czy potem się zmienił ale "pan szrociarz" powiedział że 2003-2008 to ten sam. Za jakość zdjęcia też przepraszam... aparatu nie mam pod ręką, zdjęcie ze starej nokii.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 22:02 
Spamer
Spamer

TheRektor a dlaczego nie lać po klapce wodą jak zamarznie ? Co się ma stać ? A tym bardziej jak w większości przypadków w zimie to klapka przymarza a nie mechanizm pada.
Ten bolec i tak jest uszczelniony więc woda po bolcu ( rygielek ) nie dopłynie do silniczka w wielkich ilościach. :tak:

PostNapisane: 25 lut 2013, o 22:38 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
lac ciepla woda, lub jeszcze lepiej przylozyc worek 10-15 litrow cieplej wody do boku auta :papa:

PostNapisane: 26 lut 2013, o 08:44 
Coś wie...
Coś wie...

Nadwozie: liftback
@Śpioch w moim wypadku nie miałoby to żadnego sensu. Zablokował się mechanizm w pozycji otwartej. Po zawiasach też nie lałbym wody, bez sensu gdy temperatura dodatnia, klapka w pełni ruchoma. Po wyjęciu mechanizmu, nie mogłem wyciągnąć rygla, trzymał się jak przyklejony. Dopiero zdjęcie obudowy i odblokowanie go w środku pomogło. Mechanizm blokował mi się wcześniej. Ciąganie za taśmę też by nic nie dało, połamałbym co najwyżej rygiel (tą plastykową część, którą widać kilka mm na zewnątrz bez rozbierania, w środku jest dużo dłuższa - ta czarna część na zdjęciu) - tak jak zrobił to jeden z poprzednich właścicieli, potem skleił żeby otworzyło się kilka razy (aby sprzedać samochód), zresztą wiele rzeczy miałem w ten sposób zrobione, ktoś łapy wsadzał, może i mając pojęcie ale robiąc prowizorki.

PostNapisane: 26 lut 2013, o 10:05 
Spamer
Spamer

TheRektor nie dopisałeś że odradzasz lanie wody gdy jest przypadek taki jak u Ciebie i dlatego ta dyskusja. :tak: :ok:
My z WRCe wyskoczyliśmy z wodą mając na myśli zamarzniętą klapkę - jeśli przyczyna problemu taka jak Twoja to wiadomo że woda nie pomoże.
Jak masz jeszcze ten stary mechanizm to zrób ze 2 dokładne fotki i wrzuć - przydadzą się komuś na przyszłość. :tak:

Najważniejsze że zrobiłeś. :ok: :piwo:

PostNapisane: 22 sty 2014, o 10:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 VVTi
Witam!

Mam Avensis t22, rocznik 2001 i nie mogę otworzyć klapki wlewu paliwa. Auto stoi o 1,5 h w garażu, ale na razie nic to nie daje. Czy w moim aucie również jest jakaś dźwignia awaryjna? Albo inny skuteczny i szybki (ale oczywiście bezpieczny ;) ) sposób na otwarcie klapki?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam!

PostNapisane: 22 sty 2014, o 10:21 
Guru
Guru

Pochwały: 90
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
kalin
Poproś kogoś o pomoc, niech podniesie Ci dźwignie otwierania wlewu, a Ty naciśnij klapkę. Zakładając, że linka nie jest zerwana otworzysz klapkę, a następnie będziesz miał do wymiany taką blaszkę (do dostania w ASO), która odpowiedzialna jest za wypchnięcie klapki po zwolnieniu rygla.

PostNapisane: 22 sty 2014, o 10:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

jozef01
bardzo dziękuję za odpowiedź.

Niestety akurat nie mam nikogo do pomocy, więc chyba będę musiał od razu podjechać do ASO. Nie mogę czekać do popołudnia, bo zaraz jadę w trasę ;)

Pozdrawiam!

PostNapisane: 28 sty 2014, o 22:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

jozef01

Jeszcze raz bardzo dziękuję za podpowiedź. Ostatecznie włożyłem niewielkie pudełko pod dźwignię od otwierania klapki, tak że była uniesiona cały czas do góry i sam nacisnąłem klapkę. Na szczęście pomogło, a przy tym nic się nie uszkodziło i obyło się bez wizyty w ASO :)

Pozdrawiam!

PostNapisane: 5 lis 2014, o 11:29 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 7
Silnik: 1.6 BENZ+GAZ[3ZZ-FE]
podpinam sie do tematu!

mam problem Panowie.. jak widać co chwila wyskakuje coś nowego z moja "Te dwudziestką dwójką" a mianowicie nie działa mi cięgno otwierania klapki wlewu paliwa. To znaczy normalnie moge ją pociągnąć ale żadnego oporu nie czuje, a co za tym idzie - klapka nie otwiera sie automatycznie. Dopiero musze sam podejść i ręcznie ją otworzyć...

Może to kwestia linki? wie ktoś gdzie ona sie znajduje? gdzieś w listwie od progu??

PostNapisane: 5 lis 2014, o 12:06 
Guru
Guru

Pochwały: 90
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
GoldAven
Zanim rozbebeszysz pół samochodu sprawdź jedną prostą rzecz, mianowicie czy linka obsługuje rygiel. Jeśli w dolnym położeniu linki nie jesteś w stanie otworzyć klapki, a po podciągnięciu do góry wlew się otwiera - to linka jest w porządku. Przyczyna leży w blaszce wypychającej, o której pisałem kilka postów wyżej.

PostNapisane: 5 lis 2014, o 12:13 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 7
Silnik: 1.6 BENZ+GAZ[3ZZ-FE]
No ok, sprawdze to dzisiaj... A jak ja wgl nie czuje tego "oporu" ?? odczuwam wrażenie jakby tam nic nie było...

PostNapisane: 12 gru 2016, o 12:39 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0
Witam, w moim t27 nie mogę z kolei zamknąć klapki. Nie działo się to na mrozie. Po prostu po tankowaniu nie chciała się domknąć. Nie działa centralnym, przyciskanie, dociskanie, ponowne klikanie guzika, nic. To działa na bolec magnetyczny, czy na wcisk? Jak się do tego najlepiej zabrać?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]