TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 cze 2017, o 15:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2017, o 21:47 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: T22 FL kombi
Rocznik: 2000
Silnik: 2,0 D4D
piokli napisał(a):
Grimm napisał(a):
A co myślicie o takich "budżetówkach"

http://allegro.pl/dysza-spryskiwacz-szy ... 90487.html

Nie kupuj !!!
Miałem takie w ręku, tandeta, wykonanie 10x gorsze od fabrycznych.
Zainwestuje w dysze od C3 opisane wyżej, będziesz pozytywnie zaskoczony.

Potwierdzam, kupiłem na allegro (15 zł/sztukę) - jeden z gorszych zakupów! Nie dokładnie od tego dostawcy, ale przypuszczalnie to taka sama część. Plastik śmierdzi chemią tak, że czuć na odległość, smród zostaje na skórze, wykonanie mało estetyczne (choć po zamontowaniu na masce z odległości to nie jest widoczne), brak wbudowanych zaworków zwrotnych (oryginały mają), ale najgorsze to, że trafił się egzemplarz nieszczelny od spodu (na korpusie) :wleb: . Z początku myślałem, że to wężyk słabo naszedł na króciec, a jak chciałem poprawić, to przy powtórnym nasadzaniu wężyka dysza rozpadła się na dwie połowy. Koniec, basta - w tym momencie byłem gotów wydać 140 zł za oryginał w ASO. Żeby opis był uczciwy dodam, że mimo nieszczelności od spodu, zanim się całkiem rozpadły, to w ogóle dawały dwa strumienie, które choć słabe i poszarpane, to jednak docierały do szyby i od biedy mogłyby zostać.

Jednakże na allegro zobaczyłem dysze od Mazdy 6 po 68 zł/szt i zaryzykowałem. Opis: MAZDA 6 GG/GY LEWA, MAZDA 6 GG/GY PRAWA. Dostawca (z Rzeszowa) twierdzi, że to oryginalne zamienniki. Nie wiem, czy tak jest, ale przynajmniej są bardzo dobrze wykonane wizualnie i działają nawet lepiej, niż oryginały, choć to nie jest typ mgłowy. Do teraz nie wiem, o co chodzi z tym lewa i prawa (bo nie widzę różnicy), ale coś musi być na rzeczy, bo mają kolorowe oznaczenia od spodu (taka kropka żółta dla prawej i niebieska dla lewej).

Zasadnicza różnica w stosunku do moich starych dysz jest taka, że z każdego spryskiwacza lecą cztery strumienie (a nie dwa). Możliwości ustawienia kierunku/kierunków lania są b.duże. Reguluje się w tradycyjny sposób (a nie żadnymi podkładkami), przy czym nawet nie trzeba do tego używać igły, bo mają taki malutki wypustek, który można porządną pęsetą lub cienkimi szczypcami regulować. Albo może wręcz nie jest wskazane używanie igły, bo kształt otworków jest kwadratowy - igłą może by się to uszkodziło? W sumie 8 strumieni daje b.dobry efekt, nie potrzebuję żadnej mgły. Nie ma też obawy o wydajność pompki spryskiwaczy - mogę ustawić tak, że leję na dach (a nawet za samochód), lub po samochodach z boku, albo nisko na wycieraczki - kwestia ustawień. I najważniejsze, że kształtem oraz kierunkiem podłączenia w 100% są zgodne z oryginałem - pasują do otworu w masce i bez problemu łączą się ze starymi wężykami! :jupi:

Dlatego też tym, którzy się pytali o to, co pasuje do T22, nie są napaleni na mgłę, oczekują dobrego efektu i są w stanie wydać sporą kasę (ale i tak mniejszą niż w ASO Toyota, gdzie usłyszałem 140 zł/sztukę) polecam z czystym sumieniem te z Mazdy 626.
Załączam jeszcze fotkę, żeby opis był kompletny.

Autor postu otrzymał pochwałę

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 28 sty 2017, o 23:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8
I kolejny zadowolony użytkownik dysz od cytryny..

Na filmie przy 90 km/h
https://youtu.be/wNs9FJQ_aAs

PostNapisane: 3 lut 2017, o 12:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla Verso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 vvti
jamot napisał(a):
A ktoś montował może te w T25 - jakas opinia
http://allegro.pl/dysze-spryskiwacza-mg ... 85585.html

Ja właśnie jestem po montażu tych spryskiwaczy, odesłane z powrotem do sprzedawcy. To są uniwersalne dysze , na zdjęciu wygląda jakby spryskiwacz dawał płyn na pół szyby, rzeczywistość jest taka że daje mgłę w prostokącie 30 cm na 10 cm, wiec to zdecydowanie za mało. Pozostaje spryskiwacz od c3 i patent z druciarstwem ;-)

PostNapisane: 16 lut 2017, o 17:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla Verso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 vvti
Wstawiłem spryskiwacze mgłowe z Hondy. Rewelacja w porównaniu do seryjnych. U jednego ze sprzedawców z all...ro ( link do niego gdzieś się tu na forum przewinął) chciałem zamówić od C3 ale od słowa do słowa jak gadaliśmy, polecił spryskiwacze od Hondy ( identyczny wygląd zewnętrzny) ponieważ zaczynają wyżej spryskiwać w porównaniu do tych z Citroena.Cena dychę wyższa od tych z C3. Teraz kwestia montażu, narazie jest druciarstwo ale będzie cieplej będę poprawiał.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]