TOYOTA AVENSIS FORUM
http://avensis.info/

Korozja wokół wzmocnień uchwytów zawiasów tylnej klapy T27
http://avensis.info/viewtopic.php?f=25&t=28197
Strona 1 z 1

Autor:  Wesoly65 [ 3 kwi 2019, o 18:22 ]
Tytuł:  Korozja wokół wzmocnień uchwytów zawiasów tylnej klapy T27

Toyota Avensis T27 2010 r. Zauważyłem purchle wokół wzmocnień uchwytów zawiasów (z lewej strony jest już praktycznie dziura) tylnej klapy znajdujących się tuż poniżej linii dachu. Czy ktoś z posiadaczy T27 też ma taką przypadłość i czy jest to powszechna bolączka w tym modelu? Pomimo 12 letniej gwarancji na perforację blachy nie mam co liczyć na uznanie gwarancji przez Toyotę gdyż samochód nie był serwisowany w ostatnich latach w ASO. Dlatego uważam, że taka pseudo gwarancja jest jedynie chwytem reklamowym Toyoty. Blacharz sugeruje wycięcie tych wzmocnień, dorobienie nowych i ich wspawanie. Następnie miejsce spawów miałoby być cynowane i polakierowane. Za taką usługę chce 1500 zł brutto. Co sądzicie o takiej technologii naprawy i czy zda ona egzamin? Czy ktoś spotkał się z przypadkiem, aby Toyota uznała gwarancję na perforację blach, pomimo, że samochód nie był serwisowany w ASO.

Autor:  daan1978 [ 11 lip 2019, o 19:04 ]
Tytuł:  Re: Korozja wokół wzmocnień uchwytów zawiasów tylnej klapy T

Witaj ja mam dokładnie taki sam przypadek. U mnie rdza znajduje się w obu zawiasach tylnej klapy. Byłem u mojego lakiernika i umówiłem się na robotę. W moim przypadku ma zdemontować tylną klapę porządnie wyczyścić miejsce korozji to znaczy oba miejsca gdzie znajdują się zawiasy następnie zabezpieczyć i pomalować na całej długości. Dodatkowo jeszcze zrobi mi zabezpieczenie za tylnym zderzakiem ponieważ tam też mam ogniska rdzy. Za tą robotę wycenił 700 zł netto

Autor:  Wesoly65 [ 14 lip 2019, o 00:05 ]
Tytuł:  Re: Korozja wokół wzmocnień uchwytów zawiasów tylnej klapy T

Ja zapłaciłem 1200 zł za wspawanie nowego wzmocnienia zawiasu, oczyszczenie miejsca wokół drugiego, wyrównanie powierzchni poprzez cynowanie, wyczyszczenie całej powierzchni (po zdjęciu klapy okazało się, że na całej powierzchni ścianki na której znajdują się wzmocnienia zawiasów była rdza). Moim błędem było to, że nie jeździłem do Toyoty na wymagane gwarancją przeglądy lakieru. Swoją drogę, to jeśli jest 12 lat gwarancji Toyoty na blachę, a nic nie było na danym elemencie blacharskim robione, to producent powinien uznawać prawo do naprawy gwarancyjnej. Deklarowana przez Toyotę 12 letnia gwarancja na perforację blach okazuje się picem.

Autor:  LemonR [ 14 lip 2019, o 09:05 ]
Tytuł:  Re: Korozja wokół wzmocnień uchwytów zawiasów tylnej klapy T

To nie jest pic. Są określone warunki gwarancji które albo akceptujesz albo nie. Jednym z tych warunków są właśnie przeglądy, które pozwolą wcześnie wykryć problem.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/