TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 sie 2018, o 22:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 wrz 2017, o 20:50 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 1,8 2ZR-FAE
Drodzy użytkownicy jestem można powiedzieć świeżym posiadaczem Avensisa.
dziś przypadkowo zauważyłem że za tylną krawędzią dachu pod klapą (za tym spoilerem) jet brak lakieru bazowego tak mniej więcej pasek o szerokości 1,5 cm i prawię przez cała szerokość auta. Powłoka bezbarwna o dziwo ona tam była w kilkuletnim aucie już się złuszczyła i odpada a i pojawia się już ruda :(.
Widać to tak naprawdę jak klapę bagażnika otworzy się do połowy.
Zniesmaczony jako nowy posiadacz ave tym faktem poszedłem podejrzeć ave sąsiada, również czarna benzyna tylko o rok starsza, i tam tak samo to wyglądało tylko więcej nalotu rudej.
czy ktoś forumowiczów już to przerabiał? nie mogę znaleźć nigdzie o tym jakiegoś info. (sorki jeśłi jest)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 00:03 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 57
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 D4-D Po wirusie
Znam ten ból, robiłem ostatnio klapę od wewnątrz bo uszczelka wytarła lakier sprawdź u siebie bo to też wada fabryczna i przy okazji ogarnęli mi tą wnękę. U mnie jest srebrny i było mało widoczne ale już coś przebijało. Nie czekaj dłużej, tym bardziej że grosze za to weźmie lakiernik. Pozdrawiam

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 00:10 
Stara się...
Stara się...

Klape robiłem na gwarancji (polakierowali) bo wcześniej zauważyłem wytarty lakier.

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 03:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Valvematic
U mnie wygląda podobnie jak na pierwszym zdjęciu z tym, że nic nie rdzewieje po prostu
wygląda to jak biały proszek. Szczerze to myślałem, że przejechali podkładem przy okazji
lakierowania klapy, a tu okazuje się, że fabryce zabrakło farby :wow:

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 07:16 
Stara się...
Stara się...

U mnie również wyglądało jak na pierwszym zdjęciu, lecz jak przetarłem lekko to już bezbarwny odskoczył i ukazał się efekt jak na drugim zdjeciu. U Ciebie pewnie będzie podobnie.

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 09:34 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 57
Silnik: 2.0 D4-D Po wirusie
U mnie niestety na gwarancji nie udało się zrobić bo nie auto nie spełniało wymogów w ramach gwarancji. Już ogarnięte także będzie spokój na jakiś czas. Pozdr

PostNapisane: 28 wrz 2017, o 16:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Silnik: 2ZR-FAE
@SaddaS, od niedawna jestem posiadaczem "bliźniaczej" Ave (Dania, 2010, czarna kombi, 126 kkm, 1,8) i czytając ten temat postanowiłem sprawdzić jak jest u mnie.
Mam podobnie, tzn. rudej nie widać (nawet po przetarciu), ale ewidentnie jest uszkodzenie powłoki. Na długości trochę mniejszej niż trzecie światło stop jest tylko jasnoszary pasek grubości ok. 1,5 cm.
Przy okazji, mam może w tej Avce otwory z plastikowymi zaślepkami do konserwacji profili zamkniętych?

PostNapisane: 28 wrz 2017, o 20:28 
Stara się...
Stara się...

Otworów jeszcze nie szukalem, ale powinne być. Chociaż już trochę auto mnie zaskoczyło
Zerknij jeszcze na przednie drzwi w okolicy śrub montażowych ogranicznika, bo może Cię również zaskoczyć.
Co do niewielkiej kasy za naprawę byłem u dwuch lakierników w Olsztynie krzyczą po 500 masakra.
Zaczynam się trochę bać bo jak ta Toyota przechodzi kontrolę produkcji skoro przez kilka lat produkcji kilku milionów aut nikt tego nie zauważył

PostNapisane: 29 wrz 2017, o 16:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

SaddaS napisał(a):
Zerknij jeszcze na przednie drzwi w okolicy śrub montażowych ogranicznika, bo może Cię również zaskoczyć.

Hmm, a co może mnie tam zaskoczyć?
Przyznam szczerze, że przyglądnąłem się tym okolicom i raczej nic mnie tam nie zaniepokoiło.
Zauważyłem tylko, że na prawych, przednich drzwiach, pod uszczelką pojawiło się trochę rudej. Na samym rogu, lokalizacja zbliżona do tej: viewtopic.php?f=25&t=25617 choć w znacznie mniejszym stopniu.

PostNapisane: 30 wrz 2017, o 20:59 
Stara się...
Stara się...

FUTURISTA napisał(a):
SaddaS napisał(a):

Hmm, a co może mnie tam zaskoczyć?
Przyznam szczerze, że przyglądnąłem się tym okolicom i raczej nic mnie tam nie zaniepokoiło.
Zauważyłem tylko, że na prawych, przednich drzwiach, pod uszczelką pojawiło się trochę rudej. Na samym rogu, lokalizacja zbliżona do tej: viewtopic.php?f=25&t=25617 choć w znacznie mniejszym stopniu.
Przysparza się ogranicznikowi drzwi.... A raczej jego mocowaniom które fabrycznie były kiepsko wykonane.... Powierzchnia przylegania do drzwi jest zbyt mała co powoduje najpierw pojawienie się pęknięć na lakieze a później pękanie drzwi tak jakby ogranicznik wyrywa blachę z drzwi... Seryjnie poprawiono później konstrukcje samych ogranicznik ów... 380zl w serwisie za sztuke masakra ale jak są już pęknięcia pozostaje tylko blacharz że spawarka lakier itd

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 1 paź 2017, o 15:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

SaddaS napisał(a):
Powierzchnia przylegania do drzwi jest zbyt mała co powoduje najpierw pojawienie się pęknięć na lakierze a później pękanie drzwi tak jakby ogranicznik wyrywa blachę z drzwi... Seryjnie poprawiono później konstrukcje samych ogranicznik ów... 380zl w serwisie za sztuke

Gdzie znalazłeś informacje na temat tej wady i późniejszego poprawienia konstrukcji tych ograniczników?
U mnie nie zauważyłem nic popękanego przy ogranicznikach przednich drzwi. Czy w takim przypadku wystarczy umówić się na "zabieg" w serwisie? Co do ceny, to pytałeś się osobiście w serwisie? Czy pisząc o późniejszej poprawie konstrukcji samych ograniczników nie masz przypadkiem na myśli dodania specjalnej podkładki między drzwi a ogranicznik:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 1 paź 2017, o 15:42 
Stara się...
Stara się...

viewtopic.php?f=24&t=11495&start=30 jest temat o tych drzwiach.
tak Toyota najpierw dała podkładkę potem podkładkę i nowy ogranicznik, w serwisie w Olsztynie sprzedają teraz tylko ten nowy ogranicznik z podkładka.
a prawdopodobnie dopiero w 2015 roku zmieniono tłoczenia w drzwiach i problem znikł.

PostNapisane: 1 paź 2017, o 17:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

SaddaS napisał(a):
w serwisie w Olsztynie sprzedają teraz tylko ten nowy ogranicznik z podkładka

Trochę dziwna praktyka. Czemu nie mogą sprzedać i zamontować samych podkładek? Chyba podkładki pasują do starych ograniczników. Muszę się dowiedzieć u siebie, czy mogę u nich zlecić samą wymianę podkładek?

PostNapisane: 10 paź 2017, o 15:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mam pytanie do zorientowanych w temacie drzwi. Przymierzam się do założenia tych podkładek i jako laik chciałem się dowiedzieć, czy po zdjęciu tapicerki z drzwi jest już dostęp do ograniczników, czy może jednak są tam jeszcze jakieś folie uszczelniające, zabezpieczające, maty, itp., które trzeba odkleić, zerwać lub zniszczyć, aby dostać się do tych ograniczników, a potem na koniec ponownie czymś przykleić, skleić lub w innym sposób naprawić?

PostNapisane: 10 paź 2017, o 18:37 
Stara się...
Stara się...

FUTURISTA napisał(a):
Mam pytanie do zorientowanych w temacie drzwi. Przymierzam się do założenia tych podkładek i jako laik chciałem się dowiedzieć, czy po zdjęciu tapicerki z drzwi jest już dostęp do ograniczników, czy może jednak są tam jeszcze jakieś folie uszczelniające, zabezpieczające, maty, itp., które trzeba odkleić, zerwać lub zniszczyć, aby dostać się do tych ograniczników, a potem na koniec ponownie czymś przykleić, skleić lub w innym sposób naprawić?
Niestety tak łatwo nie ma, jeśli masz małe rączki to otworem po zdjęciu głośnika dasz radę poza tym nie wiem czy bez wyjęcia szyby się da to zrobić... Pozdrawiam

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 10 paź 2017, o 21:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

SaddaS napisał(a):
nie wiem czy bez wyjęcia szyby się da to zrobić

Myślisz, że prowadnica szyby może przeszkadzać?
Znalazłem w necie jakieś zdjęcia i wydaje mi się, że przez otwór po głośniku dałbym radę, ew. wspomógłbym się jakimiś szczypcami, tylko teraz pozostaje kwestia tych prowadnic, czy mogą one przeszkadzać.
Pozdrawiam

PostNapisane: 10 paź 2017, o 22:41 
Stara się...
Stara się...

Prowadnicy nie trzeba demontowac.
powiedz czy udało się Ci gdzieś kupić te podkładki pod ogranicznik

PostNapisane: 11 paź 2017, o 08:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak.
Są na allegro.
Nie wiem, czy na tym forum można podawać linki.
Wpisz sobie w wyszukiwarce allegro:
67171-05030
67172-05030
i ew. zaznacz "szukaj w opisach ofert".
Pierwsza to podkładka pod ogranicznik prawych drzwi, a druga lewych (mają na sobie wytłoczone oznaczenia R i L).
Ja kupiłem używane już z przesyłką za 75 zł.
Teraz widzę, że ten sam człowiek ma nówki po 45 zł za sztukę (+15 zł koszty wysyłki, płatne przy odbiorze), więc dwie razem z przesyłką kosztować będą 105 zł.
Zamierzam się wybrać do ASO, żeby dowiedzieć się ile kosztowałaby usługa montażu tych podkładek, ale na razie brakuje mi czasu, a przez telefon nie mogłem się z nimi dogadać. Nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi, a ja nie pomyślałem, żeby podać im numery tych części.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 11 paź 2017, o 12:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 47
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Fajnie, że ktoś znów przypomniał o tym problemie. Ja co prawda nie mam pęknięć ale samochód z rocznika objętego ryzykiem i postanowiłem założyć podkładki.
Zanim ktos kupi na Allegro dobrze radze zapytać o cenę w ASO :tak:
Nie rozczaruje się tym razem.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 11 paź 2017, o 12:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Hehe, no ja już kupiłem, więc ceny w ASO sprawdzał nie będę, ale z tego co wcześniej napisał @SaddaS, w ASO różnie z tym bywa (380 zł).
LemonR napisał(a):
Ja co prawda nie mam pęknięć ale samochód z rocznika objętego ryzykiem i postanowiłem założyć podkładki.

Ale jesteś na etapie planowania czy realizacji? Może byłbyś w stanie coś napisać na temat dostępu do tych ograniczników? Dostęp łatwy, trudny? Wystarczy zdemontować tapicerkę i głośnik, czy coś jeszcze?
Ja z jednej i drugiej strony mam po jednym małym pęknięciu lakieru (2-3 cm) biegnącym od dolnej śruby ogranicznika w dół drzwi. Zakładam, że w takiej sytuacji założenie podkładek zahamuje rozwój problemu, czy się mylę?

PostNapisane: 11 paź 2017, o 13:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Będę robił dopiero, wiec na razie za dużo nie wiem.

PostNapisane: 11 paź 2017, o 14:21 
Spamer
Spamer

Pochwały: 344
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
LemonR napisał(a):
Zanim ktos kupi na Allegro dobrze radze zapytać o cenę w ASO :tak:
Nie rozczaruje się tym razem.

No pewnie bo w ASO cena wynosi 34,23 PLN a nie 45,00 PLN jak na Alledrogo :-D

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 11 paź 2017, o 15:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

No właśnie, tylko że ja przed chwilą dzwoniłem do ASO w moim mieście, podałem numery części, a oni mówią, że u nich taka część nie występuje, czyli podobnie jak u kol. SaddaS, u nich w grę wchodzi zakup podkładki razem z ogranicznikiem.
Jako, że podkładki już mam, tak więc dla mnie kwestia ceny samych podkładek jest drugorzędna, ważniejszy dla mnie jest teraz ich montaż i ewentualne problemy, które mogę napotkać.
Może w sobotę będę miał czas i możliwości lokalowe, to zdemontuję tapicerkę i zobaczę jak to wygląda.

PostNapisane: 12 paź 2017, o 14:31 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
tutaj o wadach materiałowych blach
viewtopic.php?f=1&t=25969

PostNapisane: 12 paź 2017, o 14:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

No, to by się zgadzało.
Cytuj:
Toyota już potwierdziła, że wykorzystywała fałszowane aluminium w drzwiach oraz poszyciu nadwozi swoich aut.

PostNapisane: 14 paź 2017, o 19:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

FUTURISTA napisał(a):

Mogę już odpowiedzieć jako zorientowany bo założyłem te podkładki dzisiaj :jupi:
Po zdjęciu boczków i wymontowaniu głośnika jest bardzo dobry dostęp do ogranicznika. Nie trzeba zdejmować foli ani odkręcać prowadnicy szyby. Wystarczy odkręcić trzy śruby ogranicznika, założyć podkładkę i przykręcić, (podkładki są oznaczone L i R) i jeżeli weźmiemy lewą podkładkę do lewych drzwi to nie da się jej założyć źle. :nie:

Co daje podkładka? Drzwi w miejscu montażu ogranicznika są przetłoczone i montaż podkładki powoduje, że nie tylko większą powierzchnia są one trzymane ale dodatkowo nachodzi ona na przetłoczenie bliżej zewnętrznej ich krawędzi, czyli większą powierzchnią są trzymane. :swirek:

Boczki drzwi z przodu zdejmuje się tak samo jak z tyłu
viewtopic.php?f=24&t=24177

Zła wiadomość jest natomiast taka, że od tego modu nie przybędzie KM i spalanie też nie spadnie a 68zł wyrzucone. ;-(

Pochwały przyznane za post: 2

PostNapisane: 14 paź 2017, o 20:12 
Stara się...
Stara się...

Powiedz gdzie je kupiłeś... Bo ASO Olsztyn rozkłada ręce i nie widzi opcji zamówienia bez ograniczników.
Czy zakładanie tych podkladek ma sens gdy mam już małe pęknięcia przy tych przetłoczeniach? , do otworów na śruby jeszcze nie doszły.

PostNapisane: 14 paź 2017, o 20:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Czy wada opisana powyżej dotyczy wszystkich modeli T27, czy tylko z określonego rocznika.

PostNapisane: 14 paź 2017, o 20:44 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
SaddaS napisał(a):
Bandzur podał info o drzwiach...
zrobił się trochę pomieszany wątek bo temat dotyczy braku lakieru za klapa bagażnika.
jeśli pytasz o wadę z tematu to napewno jest w rocznikach 2009, 2010 możliwe że w nowszych też ale niewiele osób się tym chwali.
Ciekawe czy dotyczy to również innych kolorów czy tylko czarnego?

racja popełniłem błąd :glupek: dobrze, że jeszcze mam możliwość edycji :jezyk:

PostNapisane: 14 paź 2017, o 20:56 
Stara się...
Stara się...

Bandzur podał info o drzwiach...
zrobił się trochę pomieszany wątek bo temat dotyczy braku lakieru za klapa bagażnika.
jeśli pytasz o wadę z tematu to napewno jest w rocznikach 2009, 2010 możliwe że w nowszych też ale niewiele osób się tym chwali.
Ciekawe czy dotyczy to również innych kolorów czy tylko czarnego?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]