TOYOTA AVENSIS FORUM
http://avensis.info/

[T25] Dziwne zachowanie spryskiwaczy
http://avensis.info/viewtopic.php?f=25&t=25678
Strona 1 z 1

Autor:  sparx [ 31 lip 2017, o 23:12 ]
Tytuł:  [T25] Dziwne zachowanie spryskiwaczy

Witam, od kilku dni borykam się z problemem nie do końca sprawnych spryskiwaczy, tj. słychać że pompka chodzi, ale w chwili przytrzymania dźwigni spryskiwacze zraszają przez ułamek sekundy i to max do połowy szyby po czym zaczynają ledwo co lać.... i echo. Po wypięciu wężyka przy masce (pod wygłuszeniem) efekt podobny, tak jakby pompka traciła ciśnienie ... jeden mocniejszy 'sik' i tyle. Koledzy jakieś sugestie ? Żadnych wycieków nie stwierdzono... Wg. mojego 'dochodzenia' :) za spryskiwacze przedniej szyby odpowiedzialna jest pompka ta po prawej stronie, patrząc na zbiornik po odchyleniu nadkola. Pytanko odnośnie ew. demontażu pompy, one są na wcisk ? Czy jakość przykręcane ?

Pozdrawiam.

Autor:  pawelk [ 1 sie 2017, o 08:35 ]
Tytuł:  Re: [T25] Dziwne zachowanie spryskiwaczy

Pompka kosztuje 20zł, wymiana pół godziny, są na wcisk. Tylko nie pamiętam czy założyłem uszczelkę na pompkę i wcisnąłem czy uszczelka w dziurę i dopiero potem wcisnąłem pompkę. Bo mi w jednym sposobie przeciekała.

Autor:  sparx [ 15 sie 2017, o 13:52 ]
Tytuł:  Re: [T25] Dziwne zachowanie spryskiwaczy

Ok, zamówione, wymienione, działa, pompka coś nie teges, nowa śmiga aż miło. Kolejność: najpierw gumka w dziurę, później pompka.
Wątek można zamknąć i do kosza. Dzięki i pozdrawiam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/