TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2017, o 02:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 21:07 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 d4d
Witam,

Zauważyłem ostatnio że maska w mojej T27 / 2011r wpada w rezonans..

Nie wiem od jak dawna to się dzieję, wcześniej praktycznie nigdy nie wysiadałem z auta z włączonym silnikiem.. Od paru dni zaobserwowałem zjawisko, że maska cała drży, gdy lekko przytrzymam ręką w okolicach grila, przestaje brzęczeć.. myślałem, żeby coś podłożyć. Ramiona maski wydają się ok, brak pęknięć.. gdzie szukać przyczyny? Zamek wyrobiony? wydaje się, że dobrze trzyma, nie ma luzów. Poduchy silnika też ok (przynajmniej miesiąc temu były, gdy mechanik sprawdzał - jedynie jedna, miała delikatne "nadgryzienie" )..

Ktoś mnie znowu nastraszył, że to może dwumas się odzywa :bojesie: , ale czytając różne artykuły jak i oglądając z pół internetów nie widzę innych objawów dwumasu ( auto ma na chwile obecną 192 tys km przebiegu :auto: )

W sobotę ave leci na serwis (wymiana płynów, filtrów etc) i nie wiem czy truć mechanikowi o masce, czy mogę to sam jakoś załagodzić..

PostNapisane: 19 kwi 2017, o 21:15 
Stara się...
Stara się...

Marka: avensis
Model: t27
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 D
masz tam takie czarne gumy - odkręć je trochę i będziesz zadowolony - trzeba je od czasu do czasu wyregulować

PostNapisane: 19 kwi 2017, o 21:36 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 d4d
Piotr Kowalski napisał(a):
masz tam takie czarne gumy - odkręć je trochę i będziesz zadowolony - trzeba je od czasu do czasu wyregulować

hehe na to nie wpadłem, jutro zobaczę co tam się da zrobić.

Tak w ogóle, to jakie są objawy w avkach, że dwumas się kończy? Wszędzie ludzie pisali, że przy przebiegu 200K dwumas najczęściej pada.. wiem, że to też zależy od użytkownika jak dbał o auto.. Jestem drugim właścicielem avki, wcześniej ave latała ciągle po autostradach - kupiłem ją jak miała 170 tys przebiegu i sam w 8 miesięcy dobiłem do 192 tys i obecnie miesięcznie będę robił jakieś 3tys km..

gdzieś tam wynalazłem:

Cytuj:
O zbliżającej się usterce najczęściej świadczą następujące objawy: hałas słyszalny podczas puszczania sprzęgła (bezpośrednio po zmianie biegu), stuki po włączeniu lub wyłączeniu silnika, szarpanie i wibracje wyczuwalne na karoserii w trakcie przyspieszania od niskich prędkości na wysokim biegu, problemy z przełączaniem biegów

i taki owy test:

Cytuj:
Istnieje dość prosta (ale też i mocno orientacyjna) metoda samodzielnej weryfikacji usterki: wrzucacie wysoki bieg, zwalniacie do ok. 1000 obr./min, po czym szybko wciskacie gaz do dechy.

Jeśli silnik bez zająknięcia zacznie wkręcać się na obroty, a do waszych uszu nie będą dobiegały żadne niepokojące dźwięki, możecie odetchnąć z ulgą. Ważne: nie wykonujcie takiej próby zbyt często, gdyż mocno obciąża ona układ przeniesienia napędu. W normalnych warunkach dwumasowe koło zamachowe powinno bez problemu wytrzymać przebiegi rzędu 150-200 tys. km, jednak często awarie pojawiają się szybciej, np. po 50-70 tys. km.

że tak powiem, nic nie stuka, nic nie puka.

Mam dostęp do historii napraw avki online u toyoty, widze, że miała kilka napraw gwarancyjnych ale nigdy tam nie ma nic o flywheel..

Cytuj:
Warranty work. Customer compla, TENSIONER ASSY, 40K mil
Warranty work. Customer compla, WATER PUMP,ENGINE COOLANT, 41K mil

i w sumie tyle z napraw gwrancyjnych takto same przeglądy i wymiana rzeczy eksploatacyjnych, potem ja ją przejąłem. Więc wygląda, że dwumas nie był wymieniany od nowości i.. nie znasz dnia, ani godziny :sciana:

PostNapisane: 19 kwi 2017, o 21:42 
Stara się...
Stara się...

u mnie też tak było :) wystraszyłem się podjechałem do swojego mechanika - podniósł maskę- 10 sekund i po awarii :) a też się bałem :)

PostNapisane: 20 kwi 2017, o 20:43 
Stara się...
Stara się...

i jak maska ? wyregulowana

PostNapisane: 20 kwi 2017, o 21:46 
Stara się...
Stara się...