TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sie 2017, o 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2016, o 23:05 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8 Benzyna CVT
Witam,

Problem jest taki ze na parkingu babka wjechala mi delikatnie w przedni zderzak. Nic sie z nim nie stalo poza drobnymi rysami i wypadnieciem z haczykow i lekkim przesunieciem - wszystko widoczne na zdjeciu. Koszty naprawy w aso wycenili na 1900€ wiec wzialem te kase i postanowilem naprawic to sam, tzn przywrocic zderzak w oryginalne miejsce i zamalowac te 2 ryski odpowiednim lakierem, ktory juz zakupilem. Nic nie jest polamane haczyki sa cale.
I teraz pytanie jak to najlepiej zrobic, bo zderzak siedzi mocno jak cholera wiec poprostu wepchnac na swoje miejsce sie nie da.
Konkretnie to chodzi mi o to czy najpierw odkrecic zderzak, wyjac lewy reflektor patrzac z perspektywy kierowcy , zalozyc zderzak na wszystkie haczyki i srubki i na koncu zalozyc reflektor spowrotem?
Czy moze odkrecic zderzak, reflektora nie ruszac tylko ustawic zderzak orientujac sie do reflektora tak by dobrze do niego pasowal? Dobrze mam na mysli tak jak do prawego ktory jest nie ruszony wiec mam porownanie jak ma byc.

Reasumujac pytaniej: zderzak sie zaklada biorac jako punkt odniesienie reflektor czy reflektor zaklada sie do zamowcowanego wczesniej zderzaka? Mam nadzieje ze za bardzo nie zamotalem.

Jesli trzeba wyjac reflektor to jest tam jakis zatrzask od spodu czy z tylu? Bo po poluzowaniu srubek od gory reflektor wyjsc nie chce...

Samochod to avensis 2011, benzynka 1.8, limuzyna.

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 25 cze 2016, o 09:13 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Jak sie nic nie ulamalo to wciskasz to i jest gotowe. Patrz link gdzie widac cale mocowanie: http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/201 ... umper-stay
Swoja droga zderzak ladnie podrozal, do t25 kasowano 1200, no moze max 1400 euro. pozdr

PostNapisane: 25 cze 2016, o 11:48 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8 Benzyna CVT
wrc napisał(a):
Jak sie nic nie ulamalo to wciskasz to i jest gotowe. Patrz link gdzie widac cale mocowanie: http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/201 ... umper-stay
Swoja droga zderzak ladnie podrozal, do t25 kasowano 1200, no moze max 1400 euro. pozdr

Hi, dzieki za szkic. Pewnie dlatego cena wyzsza bo jeszcze doliczyli wymiane reflektora, poniewaz bylo na min troche farby ze zderzaka auta sprawcy, ktora zeszla bez problemu.
Problem jest taki ze zderzak tak jakby wysunal sie delikatnie przed reflektor i dlatego nie idzie go wepchnac tylko trzeba odkrecic. W stanie oryginalnym (prawa nie ruszona strona auta) reflektor tak jakby wychodzi pare mm poza scianki zderzaka.

PostNapisane: 25 cze 2016, o 12:09 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Mogl sie lekko odksztalcic i stad ten problem. pozdr

PostNapisane: 12 cze 2017, o 12:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 benzyna
Witam.
Na początek witam wszystkich użytkowników "ave".
mam problem z wypinającym sie zderzakiem przednim. Wymieniłem już ślizg na nowy, ale nadal zderzak się wypina. czy da sie to jakoś przymocować?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]