TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 29 mar 2017, o 22:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 paź 2013, o 23:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis t27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 d-cat 177
Witam,
Mój Avensis ma irytującą przypadłość. Przy prędkościach powyżej 100km/h staje sie wyraźnie słyszalny, męczący szum powietrza. Odgłos ten pojawia się w okolicy słupka A, a raczej przedniej części drzwi pasażera. Jechałem t-27 w innej konfiguracji, też z 2009 roku i problem był podobny. Smarowanie uszczelek drzwi, zmiana plastikowego trójkąta na wersje z dyfuzorem (po liftingu) nie rozwiązuje tematu. Jakieś pomysły?

PostNapisane: 3 paź 2013, o 09:07 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 CVT
Cześć
Od tygodnia mam to samo, może ktoś juz rozwiązał ten problem?

PostNapisane: 5 paź 2013, o 22:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Ja mam w T25 tak samo, jak jadę trochę szybciej to szumi od strony kierwocy tak jak bym miał lekko uchyloną szybę

PostNapisane: 6 paź 2013, o 11:29 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 79
Marka: Toyota_Hyundai
Model: corolla / I30
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1.4/1.4
Może zróbcie doświadczenie i zaklejcie to miejsce gdzie szumi taśmą zróbcie test jak bedzie dalej szumiało to nie to miejsce jeżeli nie to można pomysleć o nagięciu ramki drzwi. Albo powinno się wyregulować całe drzwi żeby lepiej przylegały.

126px2(74-81)>ccx1(96new)>uno(97)>ford taurus(96new)>mercedes sec560(92)>peugeot406(02)>toyota land 100(01new)>vw polo n6(01)>alfa 147(03)>audi a4(03new)>lexus is250(06)>toyota corolla(07) trzymana jak chłop konia do dzisiaj>toyota avensis(10new) krzywe "H" i30(14) >na dziś Avensis 2013

PostNapisane: 9 paź 2013, o 13:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27 WG
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Mam to samo od nowości. Świst powietrza przy słupku pasażera najbardziej słyszalny przy ok 130-140 km/h. Rozwiązaniem problemu u mnie jest delikatne otwarcie okna (na ok 0,5cm) najkrótszym jak się da dotknięciem przycisku. Świst znika a szyba od wewnątrz jak i od zewnątrz nie wygląda na otwartą.

PostNapisane: 20 sty 2016, o 19:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t27
Silnik: 2.0 diesel
Panowie u mnie ta sama dolegliwość, wymienione uszczelki w przednich drzwiach i pomogło w 50 %. Też mi się wydaje że to może być plastikowy trojkat przed drzwiami ale nie wiem jak się za niego zabrać. Ktoś wie jak go ściągnąć?

PostNapisane: 20 sty 2016, o 19:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t27
Silnik: 2.2 d-cat 177
Wymieniłem trójkąty na nowsze z dodatkowymi małymi spoilerami (trójkąty są wciskane, odskakują po podważeniu, na Allegro po 50 zł). W moim odczuciu niewiele to pomogło. Próbowałem też uszczelniać obudowy lusterek silikonem. To chyba też nie to. Temat nadal aktualny. :nuda:

PostNapisane: 23 sty 2016, o 19:06 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT 150KM
Endino napisał(a):
Wymieniłem trójkąty na nowsze z dodatkowymi małymi spoilerami (trójkąty są wciskane, odskakują po podważeniu, na Allegro po 50 zł). W moim odczuciu niewiele to pomogło. Próbowałem też uszczelniać obudowy lusterek silikonem. To chyba też nie to. Temat nadal aktualny. :nuda:

podejrzane miejsca oklej szeroka tasma - po kawalku/pojedynczym podejrzanym miejscu i sie przejedz, potem odklej i zaklej kolejne miejsce i sluchaj... ja tak w swoim Fiacie doszedlem ze gwizdze od klapy bagaznika a bylem przekonany ze z okolic prawego slupka/drzwi pasazera :) - po regulacji zaczepu zamka klapy bagaznika problem zniknal.

2oo by Kawasaki, a 4oo służy tylko do przemieszczania zimą :D

PostNapisane: 5 maja 2016, o 09:44 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis
Silnik: D-CAT
Jeżeli komuś na szum wiatru pomaga lekkie uchylenie okna to winowajcą jest listwa zgarniająca szyby. Oczywiście ta zewnętrzna. Szyba przy zamykaniu odchodzi bardziej do zewnątrz dociskając do listwy zgarniającej, na którą w pewnym momencie zaczynają działać dwie siły- podnosząca do góry i odpychająca na zewnątrz. Tworzy się wtedy szpara z przodu drzwi między listwą i drzwiami. Proponuję podkleić tą listwę.

PostNapisane: 29 gru 2016, o 11:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t27
Silnik: 2.0 diesel
Gdzieś już było opisane odnośnie uszczelek szyby. Ja je wyciągnąłem i wsadziłem tak jak jest we wszystkich samochodach oprócz toyoty czyli tak że krawędź uszczelki łagodnie przechodzi na plastikowy słupek drzwi tworząc aerodynamiczne przejście a nie jest schowana i powstaje szpara między nimi co może powodować szum powietrza. Żeby zrozumieć co piszę trzeba wyciągnąć uszczelkę i samemu dojść że coś jest nie tak. Dziwne jest to że jak byłem w salonie to przyjrzałem się nowemu ave i uszczelki ma właśnie wciśnięte zbyt mocno.

PostNapisane: 19 lut 2017, o 17:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8
Zróbcie u siebie eksperyment. Jadąc na siedzeniu pasażera wciśnijcie małą przednią szybkę przy słupku A ( nie musi być mocno) jeśli szum znacząco się zwiększy to winna jest uszczelka tejże szybki i trzeba ją wymienić-uszczelnić.Co ciekawe pomaga rówież lekkie przesunięcie tej szybki w ramce o kilka milimetrów ale to doraźne rozwiązanie. Oczywiście do tego dochodzą ogólnie słabe uszczelki drzwi i jedno do drugiego doprowadza do szumu. U mnie dodatkowo słychać świst powietrza (jakby powietrze wpadało do rury) od predkości 100-120km/h. Do tej pory się z tym nie uporałem a jest to świst powodowany przez opływ powietrza, nic mechanicznego. Co również ciekawe jadąc za kierownicą ten świst słyszę od strony drzwi pasażera. Przesiadając się na miejsce pasażera już takiej pewności nie mam.Auto jest ogólnie dobrze wyciszone więc każde hałasy słychać bardzo wyraźnie. Ehh Toyota...co z tego, że ponoć bezawaryjna jak to zwykła niedoróbka...konkurencja już jest wg mnie bardziej dopracowana.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]