TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 lut 2018, o 07:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2012, o 11:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: t-22
Rocznik: 2002
Silnik: wt-i
Mam pytanie, jak sie dostac do tej gąbki co jest pod wykładziną podłogowa od strony pasażera (t-22). Jakis czas temu troche mnie zalało w skutek obsuniecia sie przedniej szyby mam sporo wody w tej gąbce pod wykladzina zeby to wysuszyc trzeba sie tam jakos dostac.Czy ta gabka to jest całośc na całej podłodze czy moze tylko kawałki pod same miejsca na nogi? ???
Byc może jest już tutaj post na ten temat ale forum jest tak obszerne ze chodz przegladałem to nie udało mi sie znaleśc watku na ten temat
Z góry dziekuje za wszelkie rady

PostNapisane: 4 mar 2012, o 12:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

to jest to miejsce gdzie mam wode,to znaczy w gąbce pod ta wykładziną podłogową

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 4 mar 2012, o 13:12 
Spamer
Spamer

Pochwały: 840
Marka: Toyota
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Tam nie ma gąbki tylko chyba taki gruby filc.
Ściągnij uszczelkę drzwi na progu, potem plastikową osłonę progu (zatrzaski).
Wykręć widoczne na zdjęciu śruby trzymające plastik przy dźwigni zmiany biegów.
Zanurkuj głową pod nogi pasażer pod deskę, zobaczysz dookoła różne zatrzaski, poodpinaj
i zadrzyj wykładzinę w górę, wstaw farelkę i niech się suszy.

PostNapisane: 4 mar 2012, o 14:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

wielkie dzieki za szybki odzew to forum jest nieocenione ,pikoli stawiam piwo moze kiedys bedzie okazja :piwo:

PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:09 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
W zasadzie jeśli zamierzasz wkładać farelę to nie musisz podnosić okładziny. Jeśli ciepłe powietrze będzie padało na okładzinę to w końcu ją wysuszy.
Niestety nie będzie to trwało krótko i najlepiej zrobić to kilkukrotnie.

PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:13 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
sprawdź czy odprowadzenie wody z parownika jest drożne, bo najważniejsze usunąć przyczynę a nie skutek ;-)

PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:14 
Spamer
Spamer

Gdyby nie było prądu dla farelki, można kupić chemiczne pochłaniacze wilgoci i wozić pod wykładziną do czasu dosuszenia.

PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:25 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
brunet napisał(a):
Jakis czas temu troche mnie zalało w skutek obsuniecia sie przedniej szyby mam sporo wody w tej gąbce pod wykladzina zeby to wysuszyc trzeba sie tam jakos dostac.

wrc napisał(a):
sprawdź czy odprowadzenie wody z parownika jest drożne, bo najważniejsze usunąć przyczynę a nie skutek ;-)

To już raczej wiemy. Trzeba zamykać okna :-)

PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:33 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ok, no to zadanie jeszcze prostsze jak się wydawało :cfaniak:

PostNapisane: 4 mar 2012, o 21:13 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 WAGON
Rocznik: 2007
Silnik: 1ADFTV
Witaj,

Mi w chevrolecie źle wkleili przednią szybę i przeciekała, woda lała się po słupku i gromadziła pod dywanikiem po stronie kierowcy. Zorientowałem się jak zaczęło śmierdzieć. Suszenie farelką jest trudne. Ja podniosłem filc i wyciąłem gąbkę, wówczas zaniosłem do domu, wyprałem i wysuszyłem.

Mojego ojca nissana note zalało na parkingu. Parking jest w zagłębieniu. Na skutek gwałtownej ulewy wybiło wodę studzienkami i w kilkanaście minut zalało parking. Ojciec się zorientował i wybiegł jak parking zaczynał się przemieniać w jezioro. Zamiast wsiąść przez bagażnik :-/ otworzył drzwi. Wody nalało się tylko troszeczkę w zagłębienie po stronie kierowcy. W nissanie jest właśnie filc pod wykładziną. Suszyliśmy 2 dni farelkami i to była walka z wiatrakami. Najgorsze było to, że auto było nowe. Zakończyło się likwidacją szkody z AC w ASO. Tam wymienili całą wykładzinę i osuszyli wiązki elektryczne - trwało to kilkanaście dni (koszt ok 2kpln). Auto ma już 2 lata i odpukać brak powikłań po zalaniu.

Inne auta na parkingu zostały zalane do wysokości szyb.
Śmiesznie później wyglądał parking, wszystkie auta stały przez 2-3 dni z pootwieranymi drzwiami i oknami i się suszyły (parking jest ogrodzony siatką i zamykany na kłódkę), na szczęście było lato.

Najszybciej wyschła skoda favoritka, sąsiad wystawił fotele i bez problemu wyjął cienką wykładzinę, do wyschnięcia pozostała goła blacha :-).

Życzę powodzenia.

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 16 lip 2012, o 09:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D
Odswieze troszke temat. Otoz w mojej T22 Kombi rowniez mam wode pod wykladzina zarowno od strony kierowcy jak i pasazera. Problem jest juz od dluzszego czasu. Probowalem go wykryc jednak poki co przegrywam ta okrutna walke.

Pierwsze co wzialem sie za udroznienie kanalikow odplywowych w nadkolach. Problem nadal sie utrzymywal. Pomyslalem ze moze mam zle uszczelniona czolowa szybe. Wyjalem ja i osadzilem na nowo z dokladnym uszczelnieniem. Przy okazji wykrylem ze nad szyba cala gora jest juz przyrdzewiala. Firma mi oczyscila to i zabezpieczyla (podobno na 2 lata ma wystarczyc). Niedawno myslalem ze juz mam sucho. Przedwczoraj jednak przy okazji zmiany fuiltra kabiny postanowilem zajrzec nieco glebiej. Po odpieciu wszystkich srubek zajrzalem pod "gumoleum" az do zywej blachy. Niestety cala ta "gabka" jest mocno nasiaknieta wiec problem jest obecny. Probowalem lac wode po przedniej szybie i szukac miejsca gdzie woda sie przedostanie ale niestety nic sie nie pojawilo. Szczerze mowiac nie wiem ktoredy woda moze sie dostac do srodka.

Drodzy koledzy moze macie jakies pomysly na rozwiazanie lub jakiegos dobrego specjaliste w Warszawie ktory moze mi pomoc rozwiazac ten problem.

PostNapisane: 16 lip 2012, o 09:50 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: T25 i E11
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 116KM i 90KM
Wronek napisał(a):
Odswieze troszke temat. Otoz w mojej T22 Kombi rowniez mam wode pod wykladzina zarowno od strony kierowcy jak i pasazera. Problem jest juz od dluzszego czasu. Probowalem go wykryc jednak poki co przegrywam ta okrutna walke.

Pierwsze co wzialem sie za udroznienie kanalikow odplywowych w nadkolach. Problem nadal sie utrzymywal. Pomyslalem ze moze mam zle uszczelniona czolowa szybe. Wyjalem ja i osadzilem na nowo z dokladnym uszczelnieniem. Przy okazji wykrylem ze nad szyba cala gora jest juz przyrdzewiala. Firma mi oczyscila to i zabezpieczyla (podobno na 2 lata ma wystarczyc). Niedawno myslalem ze juz mam sucho. Przedwczoraj jednak przy okazji zmiany fuiltra kabiny postanowilem zajrzec nieco glebiej. Po odpieciu wszystkich srubek zajrzalem pod "gumoleum" az do zywej blachy. Niestety cala ta "gabka" jest mocno nasiaknieta wiec problem jest obecny. Probowalem lac wode po przedniej szybie i szukac miejsca gdzie woda sie przedostanie ale niestety nic sie nie pojawilo. Szczerze mowiac nie wiem ktoredy woda moze sie dostac do srodka.

Drodzy koledzy moze macie jakies pomysly na rozwiazanie lub jakiegos dobrego specjaliste w Warszawie ktory moze mi pomoc rozwiazac ten problem.

tak jak pisał wrc - sprawdz rurkę odprowadzającą wodę z parownika, może się odpięła i kapie pod wykładzinę.

PostNapisane: 16 lip 2012, o 10:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D
talrep napisał(a):
Wronek napisał(a):

tak jak pisał wrc - sprawdz rurkę odprowadzającą wodę z parownika, może się odpięła i kapie pod wykładzinę.

A mozesz mi powiedziec gdzie ta rurka idzie i jak ja sprawdzic? Ona jest wewnatrz kabiny auta?

PostNapisane: 3 sie 2012, o 18:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis t22
Silnik: 1600
Prawdopodobnie masz zatkane odpływy. Musiałbyś zdemontować wycieraczki szyby czołowej, zdjąć podszybie i zobaczyć jak wyglądają odpływy.

PostNapisane: 30 kwi 2013, o 08:32 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis T22 kombi
Silnik: 2.0 d-4d
Witam!!! jak w temacie od stycznia tego roku przy opadach w schowku od pasażera zbiera mi się woda ??? ??? dywanik i podłoga od strony pasażera jest sucha :niewiem: nie wiem gdzie mam przeciek, czy ktoś przerabiał już taki temat? szukam pomocy.
pozdrawiam :-)

PostNapisane: 30 kwi 2013, o 08:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Marka: opel
Model: signum
Silnik: 1.8
AvE D-4D biker napisał(a):
Witam!!! jak w temacie od stycznia tego roku przy opadach w schowku od pasażera zbiera mi się woda ??? ??? dywanik i podłoga od strony pasażera jest sucha :niewiem: nie wiem gdzie mam przeciek, czy ktoś przerabiał już taki temat? szukam pomocy.
pozdrawiam :-)

zobacz uszczelki przy szybie -. A najlepiej wymontuj schowej i polej woda wtedy dokladnie bedziesz widzial.

PostNapisane: 1 maja 2013, o 11:19 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis T22 kombi
Silnik: 2.0 d-4d
dzięki za podpowiedz :tak: i tak czeka mnie zlikwidowanie ogniska rdzy na dachu przy szybie przedniej to chyba wymienie całą uszczelkę szyby

PostNapisane: 3 cze 2013, o 22:33 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2,0 D4D 110km
Witam. Mam pytanko jak powinien wyglądać wlot powietrza do wentylatora, czy jest tam jakaś klapka czy może coś innego, problem polega na tym, że wlewa mi sie woda do auta przez wentylator.
Od góry patrząc nie ma żadnej osłony pod podszybiem mimo że w kanale wlotowym są dwie dziurki jakby na śruby. Jeśli problem był poruszany to prosze o skierowanie na właściwe tory, jeśli nie to proszę o podpowiedź.

PostNapisane: 3 cze 2013, o 22:39 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Prezes pewnie odpływy z podszybia się zapchały lub gdzieś uszczelka nie trzyma lub sam plastik źle dolega do szyby. Innej opcji nie ma. Rozbierałeś to ostatnio ?

PostNapisane: 3 cze 2013, o 22:58 
Stara się...
Stara się...

Rozebrałem wszystko dzisiaj, mam mega dużo wody w aucie.
Odkręciłem wentylator i od spodu widzę "niebo" po zdjęciu podszybia, czy tak to powinno wyglądać?
Na filmiku maco widać że coś tam jest u mnie nie ma nic, dziura......

PostNapisane: 4 cze 2013, o 08:44 
Spamer
Spamer

Prezes niestety nie mam T22 więc nie mogę u siebie zerknąć. Ewidentnie coś jest nie tak - ktoś kto ma T22 pewnie się wypowie - cierpliwości.

PostNapisane: 5 cze 2013, o 22:10 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1.8 vvti
Witam forumowiczow, ostatnio zauwazylem ze po ulewnych deszczach pojawia mi sie w woda na wycieraczce po stronie pasazera z przodu. Woda znajduje sie zarowno na gumowej wycieraczce jak i pod spodem (welur jest "mocno" wilgotny). Jakis pomysl skad ta woda moze sie brac? Nieszczelnosc przedniej szyby (byla wymieniana ponad 2 lata temu), uszczelki drzwi od strony pasazera, cos z karoseria?
Problem zauwazalny jesli samochod postoi ze 2 dni na deszczu (po 1-2godz opadach nic nie widac).

Z gory dzieki za pomoc

PostNapisane: 5 cze 2013, o 22:12 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
poszukaj na 99% bylo cos o tym na forum

PostNapisane: 6 cze 2013, o 08:55 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1.8 vvti
Szukalem ale sa same posty o wodzie w bagazniku ew pod tylna kanapa. Nie znalazlem nic na temat wody z przodu, na wycieraczce.
Tak sie zastanwiam - niedawno mialem wymieniane wszystkie filtry (wlaczajac kabinowy), moze cos mi przy okazji uszkodzono/zle zamontowano?

PostNapisane: 6 cze 2013, o 09:14 
Spamer
Spamer

badzio napisał(a):
Szukalem ale sa same posty o wodzie w bagazniku ew pod tylna kanapa. Nie znalazlem nic na temat wody z przodu, na wycieraczce.
Tak sie zastanwiam - niedawno mialem wymieniane wszystkie filtry (wlaczajac kabinowy), moze cos mi przy okazji uszkodzono/zle zamontowano?

Jeśli u Ciebie kabinowy wymienia się przez podszybie od zewnątrz to pewnie ktoś coś kiepsko poskładał. Trzeba posprawdzać jak złożone. ;-)

PostNapisane: 6 cze 2013, o 09:43 
Spamer
Spamer

Filtr kabinowy wkłada się w T22 też od środka ;-)

badzio czytaj wyżej, scaliłem kilka tematów.

Możliwe, żeby klej szyby puścił w którymś miejscu, albo korozja nadwozia na styku z szybą zrobiła nieszczelność. Zdejmij czarne plastikowe podszybie i obejrzyj dolną krawędź szyby, czy nie ma burchli korozji na styku z szybą. Opis zdejmowania podszybia na forum, wycieraczki na pewno nie będą chciały Ci zejść - opis ściągania znajdziesz też na forum.

Gdybyś po zdjęciu podszybia nic nie zobaczył przy dolnej krawędzi szyby (korozja itp) to wykładzina pasażera w górę i sprawdź czy rurka odpływu klimy nie wylazła (generalnie sama nie powinna). Jak nie ona to wsadź tam głowę pod schowek (przy odwiniętej wykładzinie podłogi), przyświeć lampą i niech ktoś leje wodę a ty patrz gdzie cieknie.

PostNapisane: 6 cze 2013, o 17:36 
Stara się...
Stara się...

Widzę że problem wlewającej się wody przez wentylator wystąpił tylko u mnie. Ale proponuje zerknijcie także w swoich t22 czy przypadkiem nic wam nie kapie za schowkiem z tegoż właśnie wentylatora, bo zdaję się że żyłem w błogiej nieświadomości, że wszystko jest ok aż się tyle wody nazbierało że przelała się przez gąbkę wytłumiającą podłogę, a może ona sporo litrów w sobie pomieścić... :-(

PostNapisane: 6 cze 2013, o 20:13 
Stara się...
Stara się...

badzio napisał(a):

Badzio wyjmij schowek i zobacz czy nie kapie przez wentylator.
Właśnie przerabiam ten temat u siebie

PostNapisane: 6 cze 2013, o 20:23 
Spamer
Spamer

prezes napisał(a):
Rozebrałem wszystko dzisiaj, mam mega dużo wody w aucie.
Odkręciłem wentylator i od spodu widzę "niebo" po zdjęciu podszybia, czy tak to powinno wyglądać?

A jak zdjąłeś podszybie to w tym kanale pod szybą po bokach przy błotnikach powinny być otwory odpływowe, aby woda padająca do podszybia spływała tymi otworami pod błotniki. Może tam masz niedrożne i woda zamiast spływać na bieżąco na boki, to zbiera się do jakiegoś poziomu i wlewa w kanał wentylacyjny nad wentylatorem?

Nie wiem czy powinno być widać "niebo", nie pamiętam, ściągałem podszybie dawno. Weź lustereczko dentystyczne małe na patyczku i zajrzyj nim w podszybia innych T22 przez podłużne otwory, czy tam nad wentylatorem wygląda to tak samo. Może ktoś wyciągał wentylator, zaglądał tam i pamięta jak to wyglądało.

Tu http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200204 ... _5503.html nie widzę żadnych dodatkowych osłon w podszybiu nad wlotem powietrza.

PostNapisane: 6 cze 2013, o 21:27 
Stara się...
Stara się...

Zdaje się że było tak jak mówisz. Miałem trochę przytkany odpływ po prawej stronie a ostatnio złapała mnie mega ulewa i prawdopodobnie się przelało. Kiedyś już przetykałem te odpływy, jakiś rok temu bo chlupało mi z przodu i zobaczyłem że mam wodę pod szybą, prawdopodobnie już wtedy zaczęło się przelewać do środka, ale tak jak pisałem gąbka pod wykładziną jest bardzo chłonna i nic nie było widać. Zauważyłem jeszcze że brakowało mi jednej spinki na podszybiu jakoś nad tym nieszczęsnym wlotem powietrza, to pewnie też miało wpływ na dostęp wody do wiatraka.
Kupiłem nowe spinki w sobotę montuje wszystko i robię test, mam nadzieję że nic się nie będzie lało.Potem pozostaje czekać aż słoneczko zaświeci i wesprze suszenie tego czego nie udało się wyjąć ze środka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]