TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 maja 2018, o 07:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2013, o 08:48 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.8 vvti
prezes napisał(a):
Badzio wyjmij schowek i zobacz czy nie kapie przez wentylator.
Właśnie przerabiam ten temat u siebie

Jaki schowek, jaki wentylator? Wczoraj wrocilem pozno do domu i juz nie mialem kiedy przeprowadzic sledztwa w samochodzie, zrobie to dzisiaj. Jedyne co zauwazylem - tapicerka na tunelu srodkowym (tam gdzie jest lewarek zmiany biegow i reczny) jest mocno mokra od strony pasazera - tak jakby tamtedy sie lalo. Jest tam jakis filtr/kanalik ktory moglby byc za to odpowiedzialny? Podrzuci ktos linka do fotek jak zdjac ten kawalek tapicerki?

PostNapisane: 7 cze 2013, o 08:59 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Bodzio masz na poprzedniej stronie napisane co i jak. :tak:

PostNapisane: 8 cze 2013, o 08:03 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2002
Silnik: 2,0 D4D 110km
badzio napisał(a):
prezes napisał(a):

Jaki schowek, jaki wentylator? Wczoraj wrocilem pozno do domu i juz nie mialem kiedy przeprowadzic sledztwa w samochodzie, zrobie to dzisiaj. Jedyne co zauwazylem - tapicerka na tunelu srodkowym (tam gdzie jest lewarek zmiany biegow i reczny) jest mocno mokra od strony pasazera - tak jakby tamtedy sie lalo. Jest tam jakis filtr/kanalik ktory moglby byc za to odpowiedzialny? Podrzuci ktos linka do fotek jak zdjac ten kawalek tapicerki?

Badzio schowek masz po stronie pasażera (ten otwierany. duży) z schowkiem jest wentylator który tłoczy powietrze do całego auta

PostNapisane: 9 cze 2013, o 02:38 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2001
Silnik: 1.8 vvti
Pojechalem do blacharza, kanal odprawdzajacy wode byl czysty. szyba tez raczej ok. Natomiast zauwazyl ze woda cieknie jakby jednak z tego kanalu odprowadzajacego wode. Poniewaz nie potrafil dokladnie znalezc przecieku, wypelnil powierzchnie kanalu jakas masa uszczelniajaca, przperowadzilismy test szczelnosci - niby sucho. Teraz czekam na opady :)
A tapicerke susze za pomoca zwirku dla kotow ;)

PostNapisane: 16 wrz 2013, o 12:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Rocznik: 2000
Silnik: 1CDFTV
U mnie przedwczoraj po opadach dość intensywnych pokazały się kropelki wody na górze drzwi pasazera. Prawdopodobnie winę ponoszą uszczelki tych drzwi, chyba ktoś je kiedyś otwierał na siłę podczas mrozu i są zwyczajnie porwane. Tu się rodzi moje pytanie: Czy można jakoś samemu zamontować nowe uszczelki drzwi? czy lepiej zlecić to jakiemuś blacharzowi? to samo tyczy się zewnetrznych uszczelek szyb, odstają w rogach i na nic się zdają próby wciśnięcia ich na miejsce.
Kolejny problem to listewka biegnąca wzdłuż dachu od szyby przedniej do tylnej, odstaje przy przedniej szybie i boję się, że woda może się zbierać tam gdzie nie powinna. Czy da się to jakoś naprawić nie do końca wysokim kosztem?

PostNapisane: 19 kwi 2014, o 20:48 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: RAV4
Rocznik: 2006
Silnik: 1CDFTV
Witajcie. Co prawda nie Corolla ale Rav4 i ten sam problem, woda na wycieraczce u pasażera z przodu. Diagnoza - jak krzywo stoi autko lub nagle np wyleje wiadro na szybę to kapie do środka plus dodatkowo robi coś takiego że ta woda jest na złączach za schowkiem gdzie idą wiązki kabli i świeci się kontrolka VSC i TRC a dokładniej żarzy do wyschnięcia. Teraz jak to uszczelnić?, fakt rok temu wymieniali mi szybę i ciekawe czy dobrze uszczelnili. Chyba że to problem zatkanych odpływów? Ściągnąłem podszybie z strony akku ale ciężko coś zauważyć, małe chińskie rączki potrzebne.

PostNapisane: 13 sty 2018, o 13:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Silnik: 2.0 D-4D
prezes napisał(a):
Witam. Mam pytanko jak powinien wyglądać wlot powietrza do wentylatora, czy jest tam jakaś klapka czy może coś innego, problem polega na tym, że wlewa mi sie woda do auta przez wentylator.
Od góry patrząc nie ma żadnej osłony pod podszybiem mimo że w kanale wlotowym są dwie dziurki jakby na śruby. Jeśli problem był poruszany to prosze o skierowanie na właściwe tory, jeśli nie to proszę o podpowiedź.

W moim jest tak samo. Na co są te 2 mocowania? Zdjęcie poniżej.
Załącznik:
podszybie-wentylator.png

badzio napisał(a):
prezes napisał(a):

U mnie podobnie. Wszystko mokre od strony pasażera. Wymontowałem fotel, zdjąłem tapicerkę i wyciąłem gąbkę całą nasiąkniętą wodą. Wyglądało to tak jakby lało się od strony tunelu, ale na dywaniku gumowym też była woda. Wodę wylałem przez wyciągnięcie 4 korków w podłodze. Następnie zabrałem się za demontaż podszybia. Otwory odpływowe po obu stronach były zapchane liśćmi zmieszanymi z błotem. Od strony kierowcy bez problemu przepchałem śrubokrętem. Poniżej zdjęcie.
Załącznik:
otwor.png

Od strony pasażera zaizolowanym drutem. Następnie odkurzyłem, przelałem wodą. Mam nadzieję, że to było to.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 10 mar 2018, o 18:37 
Coś wie...
Coś wie...

Witam,

Niestety problem dalej aktualny, ale chyba już w mniejszym stopniu. Krople pojawiają się pod wentylatorem podczas jazdy w deszczu z włączoną dmuchawą.
Test na myjni nic nie wykazał, ale jestem prawie pewny, że woda dostaje się przez szczelinę między szybą a uszczelką podszybia, która właśnie nie przylega do szyby od strony pasażera.
Czy można dostać gdzieś taką uszczelkę?

PostNapisane: 7 kwi 2018, o 16:31 
Coś wie...
Coś wie...

Wracam po przerwie. Avka wysuszona. Zajrzałem pod gąbkę za fotelem pasażera... i znowu jest nasiąknięta wodą, ale tym razem tylko wokół korka odpływowego (tego mniejszego). Wcześniej miałem basen, więc trudno było stwierdzić którędy woda dostawała się do środka. Wyciągnąłem korek, oczyściłem i jest lekko naderwany. Swoją drogą to z podszybia też się lało przez otwór wentylatora. Tutaj problem był z nieprzylegającą uszczelką do szyby od podszybia i zapchanymi odpływami po obu stronach. Uszczelniłem silikonem i klejem do szyb i na razie jest ok.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]