TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 maja 2018, o 07:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 08:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 3ZZ-FE / 1.6VVTi
Ponieważ chcę oddać przedni zderzak do spawania, musze go zdjąć. W zwiazku z tym będę wdzięczny za jakiś "manual". Proszę tez o informację ile czasu zajmie mi zdjęcie i potem ponowne załozenie zderzaka. I czy zrobię to sam, czy też potrzebuję kogoć do pomocy.
Aha, jestem dość uzdolniony manualnie.
Znalazłem taki oto rysunek montażu przedniego zderzaka. Wynika z niego, że zderzak trzyma się na 4 śrubach (zaznaczone na czerwono). Są jeszcze jakieś dodatkowe elementy (zaznaczone na zielono). Czy to wszystkie śruby?
Na rysunku ich nie widać (tzn. widać tylko 2), ale są też kołki mocujące zderzak do nadwozia i nadkoli od spodu i od strony nadkoli.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 19:32 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
Agamek12 napisał(a):
Czy to wszystkie śruby?

na dole masz jeszcze kilka srub klucz 10 laczace zderzak z oslonami

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 19:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25 liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 3ZZ-FE / 1.6VVTi
kamyk napisał(a):
Agamek12 napisał(a):
Czy to wszystkie śruby?

na dole masz jeszcze kilka srub klucz 10 laczace zderzak z oslonami

No ale one nie uniemożliwiają zdjęcia zderzaka z auta...

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 20:34 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
no to przepraszam nie wiem z jakim autem mi sie to pomylilo

PostNapisane: 4 kwi 2011, o 00:35 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
Mam pytanie jak zdemontowac ten czarny "spojlerek" pod zderzakiem? Bo chcę go po porysowaniu naprawić, bo brzydko wygląda.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 4 kwi 2011, o 11:15 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
odkręcasz 3y śruby (po bokach i jdna po środku - łączy ze soba dwie listwy i zderzak)
jak juz je wykręcisz to wyciągasz do siebie (ciągniesz do przodu auta)

cała filozofia...

PostNapisane: 4 kwi 2011, o 11:17 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Silnik: 1AD-FTV
U mnie (po FLu) śrub jest dużo więcej - coś ok. 6. Tej środkowej nie musisz rozkręcać jeśli chcesz tylko wyjąć. Tutaj masz rysunek http://avensis.info/viewtopic.php?p=140194#p140194

PostNapisane: 5 kwi 2011, o 16:09 
Stara się...
Stara się...

Model: Avenisis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0D4D 116km 1cd-ftv
u mnie jest 6 śrub odkręcasz i ciągniesz listwę i już może to pomoże
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200501 ... _5201.html

PostNapisane: 5 kwi 2011, o 23:09 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
Ja mam przed FL także śrub powinno być mniej jak dobrze doczytałem :D. Wypucowałem samochód, usunąłem drobne ryski, odpryski i kamyki z lakieru i został mi ten przerysowany spojler, wykręcę i zrobię. Ale pogoda znów nie pozwala :/.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 31 sty 2012, o 11:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis T27 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
Witam.

Panowie czy jest możliwość wyciągnięcia tego małego elementu zderzaka przedniego bez konieczności rozbierania całego przodu? Jakiś ku... przerysował mi go na parkingu i chciałbym sobie go odnowić. Jednak nie chciałbym przy tym niczego połamać ani urwać. Z góry dziękuję!

Obrazek

Mały OT przy okazji: Gdzie znajdę kod lakieru?

PostNapisane: 31 sty 2012, o 12:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-cat 177KM
kod lakieru jak sobie przypominam to jest na nalepce w dolnej części środkowego słupka jak otworzysz drzwi kierowcy

PostNapisane: 31 sty 2012, o 12:56 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 2.2 D-cat 177KM
z tego co widać na http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200609_TOYOTA_AVENSIS_ADT251L-AWFQXW_5202.html

są tam tylko zaczepy nie widać żadnych śrubek

a co do lakieru to lepiej podjedz tam gdzie mieszają lakiery niech ci zrobią na miejscu.

dostałem trochu oryginalnego lakieru w ASO i był do d....

gościu tak mi namieszał zaprawke że nie widać różnicy (podchodził i korygował względem oryginalnego nr kilka razy)

PostNapisane: 31 sty 2012, o 20:47 
Kod lakieru odczytają po 4 ostatnich cyfrach nr VIN z dowodu rejestracyjnego w ASO.

PostNapisane: 31 sty 2012, o 21:11 
kierownik napisał(a):
Witam.

Panowie czy jest możliwość wyciągnięcia tego małego elementu zderzaka przedniego bez konieczności rozbierania całego przodu? Jakiś ku... przerysował mi go na parkingu i chciałbym sobie go odnowić. Jednak nie chciałbym przy tym niczego połamać ani urwać. Z góry dziękuję!

Obrazek

Po pierwsze, napisz więcej o aucie w profilu (tak jak większość z nas), po drugie - ta zaślepka trzyma się na zatrzaskach i jeśli nie chcesz zarysować zderzaka, musisz rozłączyć połączenia spoilera, zderzaka i nadkola; podnosisz bok auta na podnośniku skręcasz koła i odkręcasz bodajże sześć wkrętów (cztery wkrętakiem krzyżowym, dwa kluczem oczkowym) - potrzebna latarka nagłowna dla wygody.
Możesz też podważyć zaślepkę wkrętakiem płaskim (lub podobnym instrumentem z tworzywa sztucznego - bezpieczniej). Po zdemontowaniu, wszystkie elementy należy skręcić ponownie, a pomalowaną zaślepkę wciskasz bez problemu w gniazda zaczepów. Lakier dobiorą Ci w FeuVert na podstawie zaślepki lub podając kod (oczywiście zaprawkowy).

PostNapisane: 31 sty 2012, o 21:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
czakmol napisał(a):
kierownik napisał(a):
Witam.

Obrazek

Po pierwsze, napisz więcej o aucie w profilu (tak jak większość z nas), po drugie - ta zaślepka trzyma się na zatrzaskach i jeśli nie chcesz zarysować zderzaka, musisz rozłączyć połączenia spoilera, zderzaka i nadkola; podnosisz bok auta na podnośniku skręcasz koła i odkręcasz bodajże sześć wkrętów (cztery wkrętakiem krzyżowym, dwa kluczem oczkowym) - potrzebna latarka nagłowna dla wygody.
Możesz też podważyć zaślepkę wkrętakiem płaskim (lub podobnym instrumentem z tworzywa sztucznego - bezpieczniej). Po zdemontowaniu, wszystkie elementy należy skręcić ponownie, a pomalowaną zaślepkę wciskasz bez problemu w gniazda zaczepów. Lakier dobiorą Ci w FeuVert na podstawie zaślepki lub podając kod (oczywiście zaprawkowy).

Czyli jednak troszkę bardziej skomplikowane niż myślałem, ale nie niemożliwe do zrobienia. Dzięki za opis. Jutro biorę się do roboty.

Profil uzupełniony :)

Pozdrawiam.

PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Rover
Model: 214i
Rocznik: 1999
Silnik: 1.4i
Witam

Próbowałem znaleźć gdzieś instrukcję na temat montażu przedniego zderzaka ale widocznie jestem mało bystry.
Dziś niefortunnie najechałem na fragment betonowego krawężnika, którego ktoś porzucił w miejscu, w którym parkuję. Po cofnięciu prawa część niestety się odczepiła. Próbowałem jakoś zamontować, ale bez dostępu do oświetlenia odpuściłem sobie. Zauważyłem ,że dopasować muszę dolną osłonę, niewielki fragment po prawej stronie, który wyskoczył z zatrzasku znajdującego się z przodu po prawej na zderzaku, oraz osłona przy kole (pewnie jak dopasuję dół to ta część przy kole również się dopasuje). Dodatkowo na zderzaku, już maksymalnie przy kole znajduje się haczyk (nie wiem czy powinien być na prawdę haczyk, czy był to zaczep z obwodem zamkniętym i uległ złamaniu), który powinienem zaczepić o śrubę przykręconą do karoserii, ale nie wiem jak mam z tym poradzić. Trzeba ją jakoś odkręcić? Bardzo proszę o pomoc. Zakładam, że bez kanału, lewarka się nie obejdzie.

wersja 2008 po FL

PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 395
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Wpisz w wyszukiwarkę demontaż zderzaka

PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:45 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Witaj.
Jeśli górny róg ( ten najbliżej drzwi kierowcy ) zderzaka odstaje całkiem tzn że urwałeś kawałek. :tak: Tam jest takie oczko. Patrząc w dół zderzaka - połączenie nadkola+zderzak+dolny "hokej" ( ta czarna dokładka pod zderzakiem ) też było takie cuś okrągłego - jeśli się rozłączyło tzn że też urwane.
Popatrz w ten temacik i zobaczysz troszkę jak co jest montowane.
viewtopic.php?f=63&t=10554&start=125
Jak coś to pytaj.

Na zdjęciu "zd1" widzisz w czerwonym kółeczku otwór do mocowania - wkręt na klucz 10mm oraz w niebieskich kółeczkach 3 zatrzaski - wciskasz i siedzą.

Na zdjęciu "zd2" widzisz zielone kółeczka - tam są kołki plastikowe wciskane - chyba jeszcze gdzieś był jeden ale nie pamiętam / w czerwonych kółeczkach masz wkręty metalowe obydwa na klucz 10mm - ewentualnie jeden na śrubokręt krzyżakowy / oraz niebieski kwadrat gdzie jest miejsce połączenie zderzaka,nadkola i dolnego hokeja - tam jest taka dziwna spinka, którą musisz odpowiednio założyć i dopiero wkręcasz ten wkręt z czerwonego kółeczka. :tak: Najbardziej denerwujące w całej robocie to jest to spasowanie.
Kanał nie jest potrzebny - kładź się na glebie i dasz radę. :tak:

PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak, górny róg odstaje, ale tylko dlatego, że nie mogę zaczepić w tym miejscu zderzaka o taką plastikową nakładkę (znajduje się na śrubie wkręconej do karoserii). Przeszkadza mi w tym nadkole, które nie wchodzi w zderzak a wystaje przed niego. Na zdjęciach słabo widzę, ale czy w tym górny rogu maksymalnie przy kierowcy, zaczep powinien mieć konstrukcję zamkniętą? U mnie wygląda jak haczyk, ale jeśli uda mi się zaczepić to powinno być ok. Pytanie tylko jest takie, czy tę śrubę, która znajduje się przy karoserii a jednocześnie stanowi zaczep dla zderzaka w górnym rogu jest demontowalna, jeżeli tak, to jak się do niej dostać.

Dzięki za szybką reakcję

PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:19 
Spamer
Spamer

Olera tyle się opisałem a tu temat nie istnieje i od nowa. :glupek:

Powyżej pokazałem jak masz częściowo poluzować nadkole - jak poluzujesz to nie będzie naprężeń i łatwiej złożysz. :tak:
Tak ten górny zaczep na samym końcu powinien być zamknięty lub tylko z rozcięciem na końcu - nie pamiętam.
Ta śruba która łączy zderzak w tym właśnie miejscu z błotnikiem to zwykłą śruba - wykręć ją.
Nadkole jak zluzujesz to powoli skłądaj wszystko do kupy.
Nie jest takie trudne. :tak: 1szy raz najgorszy.

Jak znajdę jeszcze jakieś dobre foto to podrzucę.

PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przepraszam, dopiero teraz dojrzałem zdjęcia. Hokej się trzyma, więc z nim nie muszę działać, ale w środku jest taka osłona, która chroni pewnie przed wodą i innymi elementami, mocowana jest mniej więcej na styku hokeja ze zderzakiem i dodatkowo spina się gdzieś z nadkolem. Mniej więcej przy przeciwmgielnym łączą się 3 elementy: dolna osłona będąca z przodu, prawa osłona wchodząca gdzieś w hokej i zderzak. Na szczęście znalazłem spinkę, więc nie będzie dygotać. Grunt to tylko dopasować w tym miejscu, odkręcić śrubę, zamocować zaczep z górnego rogu zderzaka i powinienem być w domu. A i zaczep ma rozcięcie na końcu (jakby 3/4 obwodu). Ten klucz 10mm to rozumiem, że imbus? I jak już odkręcę śrubę, zamontuje zderzak to żeby z powrotem przykręcić śrubę od której strony się do niej dostać? Na dole mam osłonę a po lewej nadkole.

PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:50 
Spamer
Spamer

Nadkole ma wystającą do przodu płaską część - popatrz tutaj http://www.google.pl/search?q=avensis+t ... 80&bih=660
To jest całe nadkole. :tak:
Śruba to nie imbus tylko zwykła sześciokątna na nasadkę 10mm - możliwe że nawet ma centralnie na środku dodatkowo miejsce na śrubokręt gwiazdkowy - pójdziesz jutro to zobaczysz.
A żeby tą śrubę dokręcić po złożeniu to zluzuj nadkole - pisałem wyżej. Jak tego nie zrobisz to będzie więcej gimnastykowania.
Do całej operacji potrzeba: śrubokręt gwiazdkowy, nasadka 10mm + przedłużka i pokrętło , cieniutki śrubokręt do podważenia 2 spinek w nadkolu , jak masz szczypce to też weź bo kołki mogą ciężko wychodzić - szczególnie ten przy samym błotniku co trzyma nadkole.

A ta druga śruba jest wkręcana od dołu - musisz zaliczyć glebę i kręcić.

PostNapisane: 21 mar 2013, o 09:14 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1AZ-FSE
Przymierzam się u siebie do zdjęcia zderzaka i po lekturze tego tematu mam więcej pytań niż odpowiedzi :) A tak na serio: czy można byłoby to zebrać jakoś w kupę i zrobić krótki poradnik na zasadzie krok po kroku? Z pewnością bardzo ułatwiłoby to sprawę. Zastanawiam się, czy dam radę i ile czasu mi to pochłonie. Będę to robić pierwszy raz i to w dodatku jeszcze nie u siebie w garażu, stąd obawy o sukces operacji i czas jej poświęcony.

PostNapisane: 21 mar 2013, o 09:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 858
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Wyślij Śpiochowi butelkę dobrej wódki, to będzie czekał pod telefonem ze wsparciem przy demontażu/montażu.
Jak będziesz demontował, rób po kolei zdjęcia, będzie poradnik krok po kroku - to dobry pomysł z poradnikiem.

Ile czasu zajmie demontaż nie wiesz Ty, a my tym bardziej nie wiemy. Doświadczona osoba będzie demontować w 15 minut, a nie doświadczona w godzinę czy kilka. Zawsze mogą też pojawić się nieplanowane problemy wydłużające czas pracy.

PostNapisane: 21 mar 2013, o 09:34 
Spamer
Spamer

Lucas dasz radę. :tak: Masz osłony pod silnikiem ? Jeśli tak to na połączeniu ze zderzakiem będzie dodatkowo kilka połączeń - jeśli nie ma tam nic połamanego i np jakieś nitowania itp to luzik.
A pozbieranie wszystkiego do kupy ??
Skoro znalazłeś to i owo tzn że nie jest tak źle. :ok:

A ile czasu ? Zależy czy wszystko jest na oryginalnych kołkach/wkrętach czy jakieś niespodziewajki. :tak:

PostNapisane: 22 mar 2013, o 10:16 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1AZ-FSE
Wszystkie osłony mam pod silnikiem, z tego co widziałem na oryginalnych kołkach, także pod tym względem to jest OK. No nic, czekam tylko jak zrobi się lepsza pogoda i przymierzę się do tematu. Z tego co czytałem, to trzeba będzie zrzucić/poluzować wszystkie osłony i nadkola, bo zderzak jest tam zaczepiony, zgadza się? Przy okazji kupię chyba trochę nowych kołków, bo przy moim szczęściu, to zapewne kilka pęknie przy demontażu, mimo, że zawsze staram się ostrożnie takie rzeczy robić.

A jeszcze jedno pytanie: co ze spryskiwaczami? Czy da się je jakoś łatwo odczepić bez wycieku nadmiernych ilości płynu?

PostNapisane: 22 mar 2013, o 11:02 
Spamer
Spamer

Nadkole na połączeniu ze zderzakiem musisz rozkręcić.
Bez sensu się na ten temat rozpisywać bo jak się zabierzesz za robotę to wszystko zobaczysz. :tak:
Co do sprysków lamp to nie wiem bo nie mam.

PostNapisane: 15 gru 2014, o 13:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Avensis
Silnik: 1.8 1ZZFE
Odkopuję, bo mam pytanie dotyczące wymiany błotnika przedniego.
Mniej więcej wiem jak sobie poradzić ze zderzakiem. Problem mogę mieć już z samym błotnikiem. Ktoś już wymieniał? Dużo jest z tym roboty, c czy lepiej oddać blacharzowi? :)
Zastanawiam się, w jaki sposób zdemontować plastik (trójkąt) przy lusterku, bo podejrzewam że tam są pewnie śruby mocujące.

Obrazek

PostNapisane: 15 gru 2014, o 17:12 
Spamer
Spamer

Pochwały: 395
Silnik: 2.0 benzyna
Poczytaj w tematach o demontażu lusterka.....hasło do szukajki TRÓJKĄT :-)

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 15 gru 2014, o 21:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Avensis
Silnik: 1.8 1ZZFE
Dobra mam. Jest na zatrzaski :)

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]