TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 wrz 2017, o 14:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 gru 2012, o 09:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Martin29 napisał(a):
Więc pompka "czarna" założona na spryskiwacz tylny i działa jak należy. :-D

No i malinowo. :ok:

PostNapisane: 8 sty 2013, o 14:56 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: peugeot
Model: 307 hdi
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2001
Silnik: rhy
witam, problem mam ze swoim hatchbackiem i jego tylnym spryskiwaczem...psika jakby chciał a nie mógł tzn. płyn z niego poprostu wylatuje. macie na to jakąś rade?

PostNapisane: 6 lut 2013, o 21:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Silnik: 1AZ-FSE
klos33 napisał(a):
Witam wszystkich!
Ja mam Avensis 2005 i też padła mi pompka (nie było jej w ogóle słychać przy naciśnięciu spryskiwaczy) Jak czytałem na forach oryginał ok 380 PLN na Allegro ok 160 PLN więc nie mało. Ktoś pisał że zamontował od Tico. Więc i ja kupiłem pompkę od Tiko, Lanosa koszt 21 PLN i po wycięciu kawałka plastiku w pompce pomiędzy jednym a drugim bolcem wszystko pasuje jak ulał. Pompka działa bez zastrzeżeń polecam wszystkim którzy nie chcą przepłacać!
:hahaha:

I mnie również dopadł problem pompki. Poradziłem sobie z tematem i żeby pomóc tym, których to czeka to trochę rozwinę to, co napisał już klos33.

Mój przypadek: zepsuta pompka od szyby przedniej (T25 Liftback 2003 1AZ-FSE).
Rozwiązanie: zakupiłem pompkę do Lanosa (10zł + przesyłka). Przełożyłem działającą pompkę szyby tylnej na miejsce zepsutej
przedniej. A na miejsce tylnej - pompkę od Lanosa.
Żeby zamontować pompkę od Lanosa nie trzeba rozbierać kostki ani dorabiać specjalnych styków. Tak jak napisał klos33 - wystarczy wyciąć małe "żeberko" w złączu pompki Lanosa. Owo "żeberko" uniemożliwia włożenie kostki do złącza pompki. Po jego usunięciu wciskamy kostkę w złącze pompki Lanosa i voila!
To że pompka Lanosa ma skośnie umieszczone złącze w niczym nie przeszkadza.

Koszt całej operacji wykonanej przez mechanika: 40 pln.

Pamiętajcie, żeby przed odłączeniem pompek spuścić pozostały w zbiorniku płyn od spryskiwacza, bo inaczej go stracicie.
Dostęp do pompek: skręcić koła maksymalnie w lewo; potem albo zdjąć plastikowe osłony za prawym kołem, albo od spodu
na kanale.

Poniżej zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek

PostNapisane: 6 lut 2013, o 22:15 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
dobra robota :ok:

PostNapisane: 16 mar 2013, o 20:41 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZ-FE + LPi
Witam,

z niewiadomych przyczyn, spryskiwacz tylnej szyby przestał działać :-(.
1. Czy jest on obslugiwany przez osobną pompkę czy tez dla przodu (działa) I tyłu jest jedna?
2. Od czego proponujecie rozpocząć diagnozę problemu?
3. Jak uruchamiam sam spryskiwacz do tyłu, wydawało mi się, ze wcześniej słyszałem dźwięk pompki - teraz jest cisza?
4.Jesli pompki sa dwie, to gdzie ukryta jest ta, od tylnej szyby?

Obrazek

PostNapisane: 16 mar 2013, o 21:59 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
Wszystko masz na forum...wpisz w Szukaj....pompka kombi i po sprawie.
Pompki masz dwie...za plastikowym nadkolem z przodu po prawej...padają jak muchy ale za to od Lanosa za grosze są identyczne :-)

PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZ-FE + LPi
O dzięki!!!
Czyli mam kupic pompke (po prostu) od Lanosa, wymienić i już? :-)
Lanos ma jedna czy tez dwie i jeśli dwie (sa hatchbacki) to tylna pasuje czy przednia?

PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:17 
Spamer
Spamer

Na to by wyglądało....ale poczytaj najpierw o problemach z tą pompką....teraz w PL chyba mróz jest i może płyn Ci zamarzł?
Posadz kogoś za kierownicą i niech "spryskuje" szyby a Ty przy prawym kole posłuchaj czy pompka wogóle pracuje.
Wpisz w wyszukiwarkę na tym forum słowo Lanos....masz tam zdjęcia tej pompki i opis co trzeba zrobić by pasowała.

PostNapisane: 16 mar 2013, o 23:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Galtom stary user a leniwy. :wysmiewacz:
viewtopic.php?f=25&t=1014&hilit=pompka+spryskiwaczy&start=250 tutaj jest sporo o tym

i tutaj trochę viewtopic.php?f=25&t=12050&hilit=pompka+spryskiwaczy
i jeszcze gdzieś bo sam więcej chyba się rozpisywałem. Mniejsza o większość.

Proponuję scalić ten temat z tym 1szym podanym wyżej. :tak:

PostNapisane: 17 mar 2013, o 00:02 
Spamer
Spamer

Pochwały: 815
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Scaliłem wszystkie tematy o naprawie spryskiwaczy i pompkach.

PostNapisane: 27 kwi 2013, o 17:12 
Coś wie...
Coś wie...

Jeśli mówimy o pompkach spryskiwacza do T25, to one nie padają jak muchy tylko mają styki, które łatwo śniedzieją (i od tego należy zacząć diagnozę problemu o ile wykluczyliśmy bezpiecznik). Obie pompki, zarówno na przód jak i na tył tak jak ktoś już tu w wątku zauważył znajdują się przy pojemniku z przodu. W wersjach z ksenonami jest jeszcze jedna pompka od przodu tego pojemnika - wiec w sumie mogą być trzy.

Aby się do nich dostać wystarczy odkręcić dwie śruby. Jedną u góry w rogu przy połączeniu metalowego panelu błotnika z plastikiem zderzaka (w tym celu należy odchylić trochę plastik nadkola) i drugą od dołu nadkola (znajduje się blisko krawędzi nadkola w połowie profilu opony). PO tym zabiegu można już ostrożnie zsunąć panel zderzaka z zatrzasków i objawia nam się zbiornik z dwoma pompkami. Jedna z czerwonym zatrzaskiem zasilania, odpowiada za tył i znajduje się bliżej koła. Druga zaraz obok ma o ile pamiętam biały zatrzask zasilania. Należy odpiąć zatrzask tej, która nam nie działa, wyciągnąć ją z gniazda (polecam przy braku płynu w zbiorniku) i spryskać styki preparatem do czyszczenia styków, lub ewentualnie (sposób brutalny poskrobać styki śrubokrętem). Potem nie wkładając jej na miejsce podpiąć pod zasilanie i dokonać testu dźwignią wycieraczek.

Jeśli to nie działa to można jeszcze zamienić wtyczki obu pompek i sprawdzić czy to nie elektryka. Jeśli i to nie pomoże, to wtedy szukać pompki z Lanosa :).

PostNapisane: 27 kwi 2013, o 22:49 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
dodam ze jak padla mi pompka przednia to zamienilem wezyki od tylniej ( wtyczek sie nie da) i mialem spryski, jak zamowilem pompke od lanosa i zabieralem sie za wymiane to niby uszkodzona pompka odzyla i tak jest do dzis....

PostNapisane: 28 kwi 2013, o 10:48 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Silnik: d-4D
U mnie w zime pompka nie domagała, jak juz zrobiło się ciepło i zabierałem się za wymiane nagle ożyła... ale ze akurat koła zmieniałem i dostęp nie wymagał wiele montażu zmienilem pompke i weżyk na sylikonowy. Takiego ciśnienia to ja chyba w tym aucie jeszcze nie widziałem ;D

PostNapisane: 6 maja 2013, o 11:46 
Stara się...
Stara się...

Model: AVENSIS
Silnik: 2AD-FTV 150 kM
Pompka z Lanosa do szyby tylnej i przedniej to dobry pomysł. Ale czy ktoś wie, czym zastapić pompkę do spryskiwaczy reflektorów ??. Może ktoś coś podpowie :twarz:

PostNapisane: 21 maja 2013, o 19:34 
Stara się...
Stara się...

Model: AVENSIS
Silnik: 2AD-FTV 150 kM
Wymieniłem nieszczęsną pompkę spryskiwaczy reflektorów :)) Ale śmieszne jest to, że pasowała pompka od Renault Magnum !!, posiada tylko ciut inny króciec ale reszta identyczna. Pompka do Primery P11 też pasuje.

PostNapisane: 26 maja 2013, o 21:30 
Spamer
Spamer

ATOYOT.....nie czytaj tego bo się fkurwisz :-D

PostNapisane: 15 cze 2013, o 15:25 
Stara się...
Stara się...

Model: T27
Silnik: 1ADFTV
Witam,

Zakładam, że większość wpisów dotyczy T25, a ja mam problem z T27 diesel... Okazało się, że w pompce spryskiwacza reflektorów (ASO = 820zł) mam odłamane wyjście na wężyk. Wg. mojego lokalnego serwisu nie da się tego ponownie przymocować. Czy może ktoś z posiadaczy T27 diesel ma doświadczenia w zastąpieniu takiej pompki lub jest unieruchomieniu na stałe (zastanawiam się czy może zalać klejem dziurę w pompce, traktować pompkę jako "zaślepkę" i odłączyć przewody, zakładając, że nie będę ze spryskiwaczy reflektorów korzystał). Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Pompka, która jest w tej chwili zdemontowana nie wygląda na oryginalną - nie ma żadnego napisu (marki), ani logo. Jest tylko Made in UK, 140109 070916 31029 - przeszukałem internet używając kombinacji tych znaków, ale bez rezultatu.

PostNapisane: 15 cze 2013, o 22:42 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 93
Model: T25 PRESTIGE CHROME
Silnik: 2.2 D-4D 175KM :)
lutek napisał(a):
ATOYOT.....nie czytaj tego bo się fkurwisz :-D

teraz dopiero doczytałem.. fvck :jacipokaze:

PostNapisane: 15 cze 2013, o 23:30 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
ave_ave_ave_a napisał(a):
Witam,

Zakładam, że większość wpisów dotyczy T25, a ja mam problem z T27 diesel... Okazało się, że w pompce spryskiwacza reflektorów (ASO = 820zł) mam odłamane wyjście na wężyk. Wg. mojego lokalnego serwisu nie da się tego ponownie przymocować. Czy może ktoś z posiadaczy T27 diesel ma doświadczenia w zastąpieniu takiej pompki lub jest unieruchomieniu na stałe (zastanawiam się czy może zalać klejem dziurę w pompce, traktować pompkę jako "zaślepkę" i odłączyć przewody, zakładając, że nie będę ze spryskiwaczy reflektorów korzystał). Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Pompka, która jest w tej chwili zdemontowana nie wygląda na oryginalną - nie ma żadnego napisu (marki), ani logo. Jest tylko Made in UK, 140109 070916 31029 - przeszukałem internet używając kombinacji tych znaków, ale bez rezultatu.

Kolego jaki nie pokombinujesz sam to ciezko... jest kilka wyjsc, naprawic Twoja pompke ( nie wiem jak jest uszkodzona moze trzeba wkrecic metalowa tuleje za ulamany element?), albo poszukaj pompke z innego auta wazne zeby srednica wejscia w zbiornik sie zgadzala... teraz cieplo to na spokojnie wyjmij pompke zaslep dziure korkiem od wina czy innym wynalazkiem i na spokojnie....

PostNapisane: 18 cze 2013, o 21:53 
Stara się...
Stara się...

Witam ponownie :)

A może ktoś ma jakieś doświadczenia w stosowaniu pompek od innych (wcześniejszych) modeli toyoty. Znalazłem jakąś stronę w Szwecji gdzie jest spory wybór pompek do spryskiwaczy reflektorów, ale ceny są atrakcyjne tylko dla starszych modeli (AVENSIS -99, AVENSIS -01). Ktoś ma może informacje czy ta część (w oryginale to 85280-05040) pasuje od wcześniejszych modeli avensisa (benzyna, diesel)?

Dziękuję.

PostNapisane: 11 lip 2013, o 21:43 
Stara się...
Stara się...

Witam,

Pompka naprawiona (znalazłem fachowca, który nagwintował stary otwór i zamiast rurki plastikowej dał metalową). Pompka zaczęła działać! No prawie - jak włączę to spryskiwacze nie wysuwają się, a z okolic zderzaka od strony kierowcy leci woda - pewnie mam uszkodzony spryskiwacz... I teraz powiedźcie proszę takiemu laikowi jak ja - po co mi te spryskiwacze? Czy rzeczywiście moje lampy (mam ADT270L-AEFEYW - nie wiem czy to znaczy, że mam ksenony?) będą "świecić po oczach" bez tych spryskiwaczy? Zastanawiam się czy się ich nie pozbyć i tyle...

PostNapisane: 15 lip 2013, o 16:46 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D
Sa jaja po naprawie samochodu . Jak do siebie cisne wajcha to mi tylni spryskiwacz leje , a jak przekrece to przedni i w dodatku jeden . Czy moga byc to zle podpiete przewody od spryskiwaczy przy pompce?

PostNapisane: 15 lip 2013, o 16:50 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Silnik: d-4D
ktos namieszał ;) moga byc na odwrot wezyki albo kostki, a jak jeden pryska to sprawdz pod maską od trójnika przy pierwszej dyszy jak sie ma wezyk.

PostNapisane: 20 lip 2013, o 13:29 
Stara się...
Stara się...

ave_ave_ave_a napisał(a):
Witam,

Pompka naprawiona (znalazłem fachowca, który nagwintował stary otwór i zamiast rurki plastikowej dał metalową). Pompka zaczęła działać! No prawie - jak włączę to spryskiwacze nie wysuwają się, a z okolic zderzaka od strony kierowcy leci woda - pewnie mam uszkodzony spryskiwacz... I teraz powiedźcie proszę takiemu laikowi jak ja - po co mi te spryskiwacze? Czy rzeczywiście moje lampy (mam ADT270L-AEFEYW - nie wiem czy to znaczy, że mam ksenony?) będą "świecić po oczach" bez tych spryskiwaczy? Zastanawiam się czy się ich nie pozbyć i tyle...

OK - dzisiaj serwis sprawdził, że nie mam ksenonów ("na oko"), okazało się, że mam połamany spryskiwacz reflektorów od strony kierowcy, a więc na Allegro ok. 350zł + wymiana (zdaje się cały zderzak trzeba zdjąć). A więc zamiast tego mam zamiar pozbyć się problemu przez odłączenie pompki spryskiwaczy reflektorów i zatkanie wężyków od tej pompki.

Ktoś ma doświadczenia w podobnym podejściu?

PostNapisane: 20 lip 2013, o 17:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Silnik: 1AZ-FSE
odłącz tylko od niej zasilanie i po kłopocie...
czy masz xenony to sprawdź co masz napisane na lampach pod maską jak gdziekolwiek zobaczysz napis D4S to xenony posiadasz

PostNapisane: 15 sie 2013, o 22:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Potwierdzam patent z pompką z lanosa działa wyśmienicie w mojej avce T22 Chłopaki macie piwo.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 21:31 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25 Wagon
Rocznik: 2005
Silnik: 2,2 D4D
witam wszystkich. mam mały problem. przestał działać spryskiwacz tylnej szyby w ave t25 kombi. słychać silnik spryskiwacza, a nie psika na szybę. rozebralem połączenie klapa-szyba, zaciagam ustami płyn leci, zakładam, włączam spryskiwacz nie leci. dodatkowo wypadła mi gdzieś koncówka która siedzi w spoileże i klapa. nie wiem jak zdjąc ten cholerny spoiler, pomożcie

PostNapisane: 24 paź 2013, o 19:27 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Marka: TOYOTA
Model: Avensis II T25 Wagon
Silnik: 1AZ-FSE 2L benzyna
Witam kolegów,

czy miał już ktoś z kolegów podobną sytuację, że nie działają tylko przednie spryskiwacze ? - nie słychać całkowicie pompki.
Tylni spryskiwacz działa bez zarzutu i słychać pompkę.

Wcześniej miałem taką sytuację, że przednie spryskiwacze działały tak z 10 sekund a później psikały tak jakby kończył się płyn.

Poruszam temat bo możliwe, że jest to typowa usterka.
Jakieś wskazówki gdzie szukać usterki ?
Czy są osobne pompki na przód i tył ?
Czy aby dojść do pompek trzeba zdemontować osłonę nadkola ?

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 167tys.

PostNapisane: 25 paź 2013, o 00:28 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Marka: TOYOTA
Model: Avensis II T25 Wagon
Silnik: 1AZ-FSE 2L benzyna
Przeczytałem i sprawa już jasna, dziękuje adminowi za przeniesienie mojego pytania do tego konkretnego wątku.

sunlux napisał(a):
Witam kolegów,

czy miał już ktoś z kolegów podobną sytuację, że nie działają tylko przednie spryskiwacze ? - nie słychać całkowicie pompki.
Tylni spryskiwacz działa bez zarzutu i słychać pompkę.

Wcześniej miałem taką sytuację, że przednie spryskiwacze działały tak z 10 sekund a później psikały tak jakby kończył się płyn.

Poruszam temat bo możliwe, że jest to typowa usterka.
Jakieś wskazówki gdzie szukać usterki ?
Czy są osobne pompki na przód i tył ?
Czy aby dojść do pompek trzeba zdemontować osłonę nadkola ?

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 167tys.

PostNapisane: 29 sty 2014, o 13:01 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22 Liftback
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 TD
Witam Kolegów,

Pytanie mam, bo zastanawiam się czy to możliwe że jednocześnie padły mi obie pompki spryskiwaczy ( przednia i tylna ). Obie wycieraczki działają. Sprawdziłem też bezpieczniki i nie znalzałem, żadnego uszkodzonego, zresztą gdyby to był bezpiecznik nie działałym też wycieraczki jak to zdążyłem przeczytać na forum.
Sytuacja wyglądała następująco...w zeszłym tygodniu skończył mi się płyn, więc dolałem nowego ( do pełna ) ale że auto stało pod chmurką, spryskiwacze zostały zalepione śniegiem i mrozem. Przy próbie spryskania szyby słychać było pompki ale płyn nie leciał...wyczyściłem więc spryskiwacze i kolejne próby, dawały ten sam efekt...słychać pomki, płyn nie leci...wczoraj kolejna próba i tym razem zdziwienie, bo już nie słychać nawet pompek. Czy to możliwe, że tak po prostu się wzięły i spaliły i to dwie na raz? Co można zrobić, żeby sprawdzić samemu czy one jednak są sprawne? A może jest gdzieś ukryty przekaźnik jakiś, który został uszkodzony?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź to dzisiaj po pracy bym się za to zabrał, gdybym wiedziała od czego zacząć i na co zwrócić uwagę...

Pozdrawiam :-)

Dominik

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]