TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lip 2017, o 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2010, o 18:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Od 2 tygodni jestem właścicielem T27 Sol Wagon 2.0 D4D. Przesiadłem się z T22 4AFE Terra. I wszystko byłoby Ok gdyby nie trzeszczące plastiki w panelu środkowym. Przy dotknięciu trzeszczy wszystko od podłokietnika do deski. Wszystkie czarne plastiki. Mam pytanie czy to tylko ja tak mam czy jest to zjawisko powszechniejsze? Zastanawiam się, czy nie jest to następstwem akcji serwisowej pedału gazu. Mam wrażenie, że było to rozbierane aby się do niego dobrać. Dajcie znać jak jest w waszych T27.

PostNapisane: 7 mar 2010, o 18:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 + BOX
Blue Maxxx napisał(a):
Od 2 tygodni jestem właścicielem T27 Sol Wagon 2.0 D4D. Przesiadłem się z T22 4AFE Terra. I wszystko byłoby Ok gdyby nie trzeszczące plastiki w panelu środkowym. Przy dotknięciu trzeszczy wszystko od podłokietnika do deski. Wszystkie czarne plastiki. Mam pytanie czy to tylko ja tak mam czy jest to zjawisko powszechniejsze? Zastanawiam się, czy nie jest to następstwem akcji serwisowej pedału gazu. Mam wrażenie, że było to rozbierane aby się do niego dobrać. Dajcie znać jak jest w waszych T27.

No ja jeszcze z pedalem nie robilem:) I nie zauwazylem zeby cos trzeszczalo. Ale na grupie juz byly osoby - u ktorych trzeszczy.

PostNapisane: 7 mar 2010, o 19:42 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Silnik: benzyna 1.8 148 KM
Blue Maxxx napisał(a):
Przy dotknięciu trzeszczy wszystko od podłokietnika do deski. Wszystkie czarne plastiki. Mam pytanie czy to tylko ja tak mam czy jest to zjawisko powszechniejsze? Zastanawiam się, czy nie jest to następstwem akcji serwisowej pedału gazu. Mam wrażenie, że było to rozbierane aby się do niego dobrać. Dajcie znać jak jest w waszych T27.

U mnie trzeszczy, a pedał gazu był robiony. Wcześniej też chwilami trzeszczało, ale kładłem to na karb wysokich mrozów. Po rozgrzaniu wnętrza była cisza.

Czyżby zatem rzeczywiście powodem trzasków była ingerencja serwisu?

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2010, o 21:09 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Przecież pedał gazu nie ma nic do deski. Odkręcają go, wkładają blaszkę i przykręcają z powrotem.

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2010, o 21:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Schwefel napisał(a):
Przecież pedał gazu nie ma nic do deski. Odkręcają go, wkładają blaszkę i przykręcają z powrotem.

Mam wrażenie, że bez częściowego rozebrania plastików do pedału nie dojdziesz.

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2010, o 22:01 
Stara się...
Stara się...

U mnie też poszczególne plastiki w konsoli środkowej trochę trzeszczą jak się je naciska, dodatkowo zauważyłem tuż po odbiorze, że ramka wokół radia w prawym dolnym rogu nie przylega idelanie, tylko minimalnie odstaje. Bardziej niż naprawa pedału gazu może być tu winny montaż alarmu w salonie :-( Podejrzewam, że musieli rozebrać deskę, żeby chociażby zamontować tą diodę/przycisk z lewej strony kierownicy, pociągnąć tam jakieś kable, itp.
Na razie nie robię z tego jakiejś afery, tym bardziej, że w czasie jazdy jest spokój, chociaż mam przejechane dopiero 1700km. Jak będę przy okazji w serwisie, to obmacam egzemplarz salonowy, jeśli będą znaczące różnice, to poproszę o poprawienie tego, choć z drugiej strony takie naprawy mogą przynieść więcej problemów niż korzyści. Chwilowo nic z tym nie robię, staram się cieszyć jazdą, a nie obmacywać samochód w poszukiwaniu trzasków ;-)

Pzdr
M

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2010, o 22:53 
Coś wie...
Coś wie...

Uwagi o trzeszczących plastikach były zanim się temat pedału gazu pojawił więc to nie wina pedału ;-) W moim troszkę słychać w niskich temperaturach ale muszę solidnie pchać nogą żeby zatrzeszczało :-D

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2010, o 23:12 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
u mnie trzeszczy troche jakby w okolicy szyby przedniej, ale tylko w zakresie pewnych obrotow silnika glownie na wyzszych obrotach przy rozpedzaniu, no i cos w dzwiach kierowcy.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 00:00 
Guru
Guru

Apropo plastików i drzwi kierowcy to dziś rozciąłem sobie rękę o ten schowek na drzwiach :nuda: Co za idiota zakończył go tak ostrą krawędzią?

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 00:17 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
pilnik w dłoń... albo papier scierny... auta sa eko recylking itp wiec trzeba popracowac nad dopracowaniem sprzetu jak ruskie motocykle rozbieralo sie skrecalo nowe od poczatku...

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 03:36 
Guru
Guru

No wiesz za 100tys.zł spodziewałem się przynajmniej takiej jakości jak w T22 gdzie ten rant jest zakończony na okrągło.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 12:32 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
Najbardziej trzeszczącymi elementami w moim aucie są:osłona chyba głośnika centralnego (ta pod szybą),miejsce gdzie opieram prawe kolano podczas jazdy,coś przy drzwiach przednich pasażera ale tylko na wybojach.Podczas jazdy popiskuje też kratka(wersja ciężarowa)ale mam zamiar ją rozebrać i założyć oryginlną przegrodę.Na resztę trzasków najlepszym rozwiązaniem jest głośna muzyka.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 18:59 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
Podczas jazdy popiskuje też kratka(wersja ciężarowa)ale mam zamiar ją rozebrać i założyć oryginlną przegrodę.Na resztę trzasków najlepszym rozwiązaniem jest głośna muzyka.

To odwrotnie niż u mnie. Po doświadczeniach z kratką Octavii jestem oczarowany! ;-)
Kompletna cisza.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 19:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Silnik: 2.2 + BOX
traumeel napisał(a):
wawa69 napisał(a):
Podczas jazdy popiskuje też kratka(wersja ciężarowa)ale mam zamiar ją rozebrać i założyć oryginlną przegrodę.Na resztę trzasków najlepszym rozwiązaniem jest głośna muzyka.

To odwrotnie niż u mnie. Po doświadczeniach z kratką Octavii jestem oczarowany! ;-)
Kompletna cisza.

U mnie również cicho.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 21:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Blue Maxxx napisał(a):
Schwefel napisał(a):

Mam wrażenie, że bez częściowego rozebrania plastików do pedału nie dojdziesz.

Pedał gazu ( podlegający kampanii ) kolego jak się schylisz to zobaczysz jest przykręcony na dwie śrubki ( oprócz mmt tam pedał na 3 śrubki ) i wypinasz kostkę i masz pedał wyjęty ot cała filozofia a nie bzdury o rozbebeszaniu deski.

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 22:27 
Guru
Guru

Schwefel napisał(a):
No wiesz za 100tys.zł spodziewałem się przynajmniej takiej jakości jak w T22 gdzie ten rant jest zakończony na okrągło.

jak kupilem t25 po lifcie i wracalem z niemca to mialem odczucie ze 2005r jest lepiej wykonana niz 2007r i kolega ktory byl ze mna tak samo
i dalej jak wsiadam do starszej to jakby lepiej...
recykling ekologia.... ehh... a stare bmw czy mietki w skorze wsiadasz i dalej jest ten zapach skory....a auto ma 20 lat

male ot od panelu srodkowego....

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 23:29 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
kamyk napisał(a):
jak kupilem t25 po lifcie
trzymajmy sie t27 :czytaj:

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2010, o 23:31 
Guru
Guru

wrc napisał(a):
trzymajmy sie t27 :czytaj:

sorrrry...

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2010, o 10:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wczoraj dzwoniłem do Cartera w Gdańsku i usłyszałem od pana w serwisie, że "ten typ tak ma" i trzeba się przyzwyczaić. Swoją drogą gdybym chciał trzeszczący samochód to kupił bym sobie auto chińskie albo indyjskie a nie Toyotę za prawie 100 tys. szkoda :-(

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2010, o 10:59 
Stara się...
Stara się...

Blue Maxxx napisał(a):
Wczoraj dzwoniłem do Cartera w Gdańsku i usłyszałem od pana w serwisie, że "ten typ tak ma" i trzeba się przyzwyczaić. Swoją drogą gdybym chciał trzeszczący samochód to kupił bym sobie auto chińskie albo indyjskie a nie Toyotę za prawie 100 tys. szkoda :-(

A czy trzeszczy Ci w czasie jazdy, czy tylko jak "macasz" konsolę środkową? Jaki masz przebieg w tej chwili?

Pzdr
M

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2010, o 11:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Trzeszczy przy dotknięciu czarnych plastików palcem, trzeszczy przy opieraniu prawej nogi i trzeszczy na niektórych nierównościach. Trzeszczy zarówno po prawej jak i lewej stronie konsoli. Przebieg w tej chwili 1700km i stale rośnie (ponad 120km dziennie).

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2010, o 11:22 
Stara się...
Stara się...

No cóż, w przyszłym miesiącu będę zmieniał opony w ASO, to obejrzę dokładnie egzemplarz w salonie. A oglądałem swoje autko zaraz po tym jak zjechało z lawety, jeszcze przed montażem alarmu, itp. i nie przyszło mi do głowy, żeby zwrócić na to uwagę...

Pzdr
M

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 20:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Byłem dzisiaj w serwisie, i serwisant stwierdził, że faktycznie plastiki dziwnie głośno trzeszczą. Możliwe że zostały źle zmontowane np. przy zakładaniu alarmu. Umówiłem się za tydzień . Mają rozebrać konsolę i złożyć ją jeszcze raz po przesmarowaniu. O wynikach poinformuję.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 20:52 
Coś wie...
Coś wie...

Zatem mamy dwie opinie:

pierwsza - "ten typ tak ma"
druga - "dziwnie głośno trzeszczą"

Pierwsza nosi znamiona olania klienta na dzień dobry.

Blue Maxxx napisał(a):
Możliwe że zostały źle zmontowane np. przy zakładaniu alarmu. ... Mają rozebrać konsolę i złożyć ją jeszcze raz po przesmarowaniu. O wynikach poinformuję.

Ja czekam na info niecierpliwie!

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 09:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Ja mialem rozkrecana deske i wstawiana pewna [CENZURA]. Po skreceniu zniknelo trzeszczenie plastikow pod kolanem:) Moim zdanie te wszelkie objawy w postaci trzeszczeni, to wina niechlujnego montazu w fabryce. Dokrecenie srob wiele pomaga.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 10:39 
Stara się...
Stara się...

sussel napisał(a):
Witam
Ja mialem rozkrecana deske i wstawiana pewna [CENZURA]. Po skreceniu zniknelo trzeszczenie plastikow pod kolanem:) Moim zdanie te wszelkie objawy w postaci trzeszczeni, to wina niechlujnego montazu w fabryce. Dokrecenie srob wiele pomaga.
Pozdrawiam

To i tak pocieszające, że w ogóle da się to poprawić.

Pzdr
M

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 11:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Silnik: 1.6 benzyna
Trzeszczało po montażu alarmu w ASO. Potem była zj...ka ponowny montaż i nie trzeszczy. Ja kiedyś zauważyłem, że 95% problemów z takimi rzeczami to po łapskach ASO. Smutne, ale u mnie się sprawdza.

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 17:45 
Coś wie...
Coś wie...

Dziś zajechałem do lubelskiej ASO umówić się na próbę usunięcia trzasków. Pan który już mnie kiedyś próbował zlać (pedał gazu) - mam na myśli usterkę nie pana - usłyszawszy z czym przychodzę stwierdził enigmatycznie: "o trzeszczących plastikach można książki pisać".
Cholera, literat się znalazł! :jacipokaze:
Natomiast na pytanie zawierające sugestię, że to może wina montażu alarmu, dla odmiany odpowiedziało mi wyniosłe milczenie.
Gdyby nie pora roku słyszałbym latające muchy.

Niemniej jednak za tydzień mam umówioną wizytę w serwisie. :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 22:42 
Guru
Guru

Ingerencja polskiego serwisu to chyba właściwy trop. U mnie po montażu alarmu wszystko było w najlepszym porządku ale jak ASO wzięło się za rozbieranie konsoli w okolicy nawigacji to zaczęły się trzaski dokładnie w tym miejscu.

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 22:48 
Stara się...
Stara się...

Czyli trzeba do nich jechać, obejrzeć egz. salonowy (w którym mieć nadzieję będzie ok) i prosić o poprawkę. U mnie ewidentnie coś jest nie tak z tą ramką wokół radia, dlatego też mam duże podejrzenia, że serwis maczał w tym palce...

Pzdr
M

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]