TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 cze 2017, o 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2011, o 07:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVE
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
uczesany napisał(a):
avemusol12345 napisał(a):
chwycił za wkrętarke i o nic mnie nie pytając zrobił dziurke w tym plastikowym kółku pod zapasówką.
Woda się wylała i tyle było z wody w moim Ave.

Wystarczyło wyjąć te zaślepkę :)

Tak, tylko że " szeryf " był szybszy. Zamin zdążyłem powiedzieć " co....." a dalej chciałem dodać ".... ty chłopie robisz" to już było po fakcie.
Ale powiem też że wczoraj specjalnie badałem temat i jest suchutko.

PostNapisane: 15 lip 2011, o 14:02 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Marka: Toyota
Model: Avensis T 22
Rocznik: 1999
Silnik: 2,0 TD
W tę dziurkę po "mechaniku" możesz włożyć plastik-coś 'ala lejek-woda spłynie a kurz się łatwo nie dostanie-czasami grzebię w bagażnikach aut-dziurawych zapewne bo pokłady kurzu z kilku lat zalegają na grubo,gdy dochodzi jeszcze woda to niestety błotko murowane.

PostNapisane: 20 lip 2011, o 07:35 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Silnik: 1.8 129 KM
ja u siebie już operacje zakończyłem pełnym sukcesem woda dostawała się przez urwany zaczep odpowietrznika został on uszczelniony masą silikonową od wewnątrza bagażnika i jest suchutko :-)

PostNapisane: 7 sty 2012, o 00:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: T22
Rocznik: 2000
witam, również miałem wodę w bagażniku(T22 liftback) po obu stronach. Z lewej ciekła wiązką kabli wychodzących z dachu, a z prawej uszczelka tej małej szybki za tylnymi drzwiami :-D -odstawała od karoserii. Oba miejsca potraktowałem silikonem i wody nie ma. :-D

PostNapisane: 3 mar 2012, o 12:54 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22 SOL
Rocznik: 2001
Silnik: 2,0 D4D 1CDFTV
Witam. W schowku na lewarek nagromadziła się woda tak samo pod kołem zapasowym. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest przyczyna gromadzenia wody.

PostNapisane: 3 mar 2012, o 13:00 
W zderzaku są odpowietrzniki takie z boku, przez nie może nalewać się woda, znajdź temat Małego Radka o zdejmowaniu tylnego zderzaka tam jest wszystko opisane co jest co i co do czego służy.

PostNapisane: 3 mar 2012, o 14:32 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Silnik: d-4D
1. przez odpowietrzniki
2. przez dziury, gdzie przechodzą śruby mocujące zderzak,
3. przez lampy.
4. czasem nawet na łączeniu blach, zaraz nad lampą lub na łączeniach pod zderzakiem, potrafią sie rozejść nawet po delikatnym puknięciu które nie zostawia śladu na zderzaku. (doswiadczenie właśne ;d )
5. przez milion miejsc na uszczelce. zarówno od strony szyby, jak i od progu bagażnika.

Najlepiej wytargać całe obicie bagażnika, zamknąć się w środku i niech ktoś z zewnątrz polewa wodą.

PostNapisane: 3 mar 2012, o 15:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Jeżeli kombi, to dodatkowo może przeciekać na zgrzewie blach na styku tylnego słupka z dachem. Pisaliśmy o tym w tym wątku.

PostNapisane: 10 mar 2012, o 12:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Silnik: d4d
Koledzy mam liftback i dokładnie ten sam problem, woda pod lewarkiem ja powiem tak nie moglem zlokalizować wycieku wiec tam gdzie stała woda po przygotowaniu wypsikałem biteksem no i w gumach zrobiłem małe otworki no i zarazie jest ok.

PostNapisane: 10 mar 2012, o 14:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Nie będzie jeziora dzięki otworkom, ale będzie cały czas wilgoć w kufrze.
Jak zrobi się cieplej, sprawdź uszczelnienia tylnych lamp, gumowe harmonijki z kablami na górze, zgrzew blach na połączeniu słupka z dachem, odpowietrzniki pod zderzakiem.

Można podnieść tapicerkę, rozpylić talk, pojechać na myjnię, zlać tył dobrze, potem będzie widać zacieki.

PostNapisane: 7 wrz 2012, o 21:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1ZZ-FE
Puch4 napisał(a):
Operacja zakończona.
Zrobiłem tak:
- zakupiłem tubę silikonu uniwersalnego nie łazienkowego;
- odtłuściłem wszystkie elementy;
- na karoserię w miejsce gdzie szedł silikon nakleiłem izolację (żeby to kiedyś można było w razie czego rozebrać);
- całość złożyłem tak: błotnik-silikon-uszczelka-silikon-lampa;

Zdaje się, że mam ten sam problem (woda dostaje się przez lampę/uszczelkę lampy)... Chcę zrobić tak samo jak w cytowanym rozwiązaniu - pytanie tylko co to znaczy "nakleić izolację"? I czym najlepiej odtłuścić błotnik/lampę?

PostNapisane: 8 wrz 2012, o 15:41 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Volkswagen
Model: Passat B6 Variant
Silnik: 2TDI 103KW
W/g mnie chodzi o to by miejsce pokrywane silikonem było wcześniej pokryte taśmą izolacyjną.Do odtłuszczania zaś możemy użyć np.benzyny ekstrakcyjnej lub też innego środka odtłuszczającego np: http://www.takczysto.pl/srodki_czystosc ... acz_750_ml

PostNapisane: 3 sty 2013, o 14:36 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 47
Marka: Ford
Model: Focus III FL
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.5 EB (150 KM)
kurde dobrze ze ostatnio troche wiecej zaczalem czytac to forum, bo u mnie w bagazniku to samo, sprzet CA w bagaju mialem w zimie pokryty szronem, masakra normalnie......., z tego co u siebie zauwazylem to jak wykladzin mokrych nie mam ale wilgoc moze sie dostawc przez lampy bo mam je u dolu cale zaparowane i moim zdaniem wody sie z rynny/uszczelki gorą moze dostawac do lmapy a tym samym do bagaznika, czyli reasumujac trzeba zdjac lampe, osuszyc, miejsce styku z nadwoziem okleic tasma izolacyjną na ta dookola silikon, pozniej przykrecic lampe? no dobra zobaczymy co sie da z tym zrobic, bo szkoda sprzetu (na szczescie tej zimy w domu :-) )

PostNapisane: 3 sty 2013, o 14:56 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 142
Model: Avensis CDT250
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 1CD-FTV
Koledzy potrzebna pomoc, od dłuższego czasu leje mi sie woda do bagażnika. Jestem pewien że nie przez otwory wentylacyjne, nie przez lampe i raczej nie przez uszczelke bagażnika. Po mokrym dywanie bagażnika można ocenić że leje sie bokami. Czy ktoś z was spotkał sie z wyciekiem w tych okolicach? Uwage moją przykuła dziwna biała substancja na łączeniu blach na prawo od uszczelki (zaznaczone na jednym ze zdjec) są na niej małe pęknięcia ale czy aż tak by sie przez nią lało? Czy ktoś z was wie gdzie uszczelnić i jakim środkiem? Dzieki.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 26 maja 2013, o 19:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22 /sedan
Silnik: 1.6 benzyna
Witam. Chcę podziękować za opis przyczyn dostawania się wody do bagażnika. Pomogło mi to w uporaniu się z tym kłopotem. Chciałbym dopisać w tym miejscu, że oprócz "standardowych" miejsc przecieków - może się zdarzyć (tak było u mnie), że woda się leje tylnym pasem na łączeniu blach. Mam na myśli miejsce pomiędzy lampami, łączenie pomiędzy ostatnim i przedostatnim otworem do przykręcania zderzaka z zewnątrz.
Nie widziałem tego miejsca dopóki nie stwierdziłem lejąc wodą w tą okolicę za pomocą konewki.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 26 maja 2013, o 19:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22 /sedan
Silnik: 1.6 benzyna
Ksinko123 napisał(a):
Koledzy potrzebna pomoc, od dłuższego czasu leje mi sie woda do bagażnika. Jestem pewien że nie przez otwory wentylacyjne, nie przez lampe i raczej nie przez uszczelke bagażnika. Po mokrym dywanie bagażnika można ocenić że leje sie bokami. Czy ktoś z was spotkał sie z wyciekiem w tych okolicach? Uwage moją przykuła dziwna biała substancja na łączeniu blach na prawo od uszczelki (zaznaczone na jednym ze zdjec) są na niej małe pęknięcia ale czy aż tak by sie przez nią lało? Czy ktoś z was wie gdzie uszczelnić i jakim środkiem? Dzieki.

Wysusz wszystko i lej spokojnie wodą. Jeżeli cieknie z tego podejrzanego miejsca - upewnisz się i zlikwidujesz problem ( ja uszczelniałem czymś takim http://www.selena.pl/cms/?__page_id=100 )

PostNapisane: 28 maja 2013, o 13:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Silnik: D-4D 1CD-FTV
U mnie woda dostawała się przez gniazda amortyzatorów i zbierała we wnęce koła zapasowego i to naprawdę duże ilości szczególnie w okresie opadów. Po rozebraniu wykończeń bocznych w bagażniku okazało się że wszystko w okolicy gniazd było delikatnie pokryte pleśnią no i śruby mocujące amortyzatory mocno skorodowały. Oczyściłem i uszczelniłem co było podejrzane silikonem do silników i od 2 lat spokój.

"Мастер и Маргарита" - Михаил Афанасьевич Булгаков

PostNapisane: 28 maja 2013, o 15:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 142
Model: Avensis CDT250
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 1CD-FTV
darek-td napisał(a):
Ksinko123 napisał(a):

Wysusz wszystko i lej spokojnie wodą. Jeżeli cieknie z tego podejrzanego miejsca - upewnisz się i zlikwidujesz problem ( ja uszczelniałem czymś takim http://www.selena.pl/cms/?__page_id=100 )

Właśnie polewanie nic nie daje... Może jakby ciśnienie wieksze bylo... Nie wiem, kolega sprinter podrzucił pomysł o gniazdach amortyzatorów, obadam w najbliższym czasie. Mam też dziwne wrazenie ze moze isc uszczelką bo klapa troche odstaje przy tylnej szybie :wleb:

PostNapisane: 28 maja 2013, o 21:22 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Tez sprawdzę te gniazda, bo lanie woda po klapie i okolicach nie dało odpowiedzi dlaczego okręt nabiera wody do kola zapasowego. Jak nie znajdę pozostaje pompa zęzowa...

PostNapisane: 19 cze 2013, o 21:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: T22 FL kombi
Silnik: 2,0 D4D
wrc napisał(a):
Tez sprawdzę te gniazda

Panowie, możecie wrzucić jakieś zdjątko obrazujące miejsce, o którym piszecie? U mnie wilgoć, a właściwie woda, była tylko we wgłębieniu koła zapasowego, a obie komory boczne suche jak pieprz.

PostNapisane: 19 cze 2013, o 23:13 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ja od tego czasu nic nie robilem bo auto w pl i nie bylo czasu, pozdr

PostNapisane: 21 cze 2013, o 08:31 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Silnik: D-4D 1CD-FTV
hubig napisał(a):
wrc napisał(a):
Tez sprawdzę te gniazda

Panowie, możecie wrzucić jakieś zdjątko obrazujące miejsce, o którym piszecie? U mnie wilgoć, a właściwie woda, była tylko we wgłębieniu koła zapasowego, a obie komory boczne suche jak pieprz.

Ja fotki nie mam, ale do gniazd amortyzatorów można zerknąć przez taką klapkę w miejscu gdzie wchodzą pasy w osłonę nad tylną kanapą. "Zwijacz" pasów i gniazdo są po sąsiedzku więc latareczka i długie palce mogą wystarczyć do wstępnej oceny

"Мастер и Маргарита" - Михаил Афанасьевич Булгаков

PostNapisane: 21 cze 2013, o 16:33 
Coś wie...
Coś wie...

Dzisiaj częściowo zlokalizowałem skąd leci do wnęki koła - z jednego z tych otworów od strony zderzaka, spomiędzy blach. Tylko jak ona się tam dostaje - to między blachami... :twarz: Nie widzę żadnych pęknięć przy mocowaniu sprężyn gazowych, uszczelki świateł też nie przeciekają, uszczelka klapy wygląda dość dobrze, rynna pod uszczelką nie jest dziurawa.
Czy ktoś zdejmował tylny zderzak? Jakieś fotografie? Może od tej strony będzie lepiej widać, skąd to może lać?

PostNapisane: 21 cze 2013, o 17:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 50
Model: T22 sedan
Silnik: 1AZ-FSE
hubig w dziale DIY masz opisane jak się zdejmuje tylny zderzak:

http://avensis.info/viewtopic.php?f=5&t=1778

Nie wiem jak w kombi, w sedanie jest po prawej stronie wywietrznik z bagażnika. Zajrzyj tam ;)

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_TOYOTA_AVENSIS_AZT220L-AEMEHW_6102.html

p.s brałem to ostatnio, woda równo z kołem zapasowym, wnęka na podnośnik zalana ;) Rozebrałem dziada do imentu i dalej nie wiem skąd ta woda.

PostNapisane: 21 cze 2013, o 23:15 
Coś wie...
Coś wie...

Nixxon84 napisał(a):
jak w kombi, w sedanie jest po prawej stronie wywietrznik z bagażnika. Zajrzyj tam ;)

W kombi są wywietrzniki po obu stronach (w sedanie pewnie też) już tam zaglądałem. Ale do mnie się leje centralnie od strony zderzaka, tyle że gdzieś ze środka tych profili, nie przez boczne komory. Wgłębienie na lewarek mam całkiem suche, tamto z drugiej strony zresztą też jest suche.
Za linka piękne dzięki - przeczesywałem dwukrotnie forum funkcją szukaj, ale przeoczyłem lub źle zadałem pytanie. Nie wiem, czy po zdjęciu zderzaka wskóram coś więcej, ale nie mam innego pomysłu - pewnie spróbuję demontażu i dorzucę parę fotek z kombiaka :-)

PostNapisane: 22 cze 2013, o 00:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 50
Model: T22 sedan
Silnik: 1AZ-FSE
hubig, chłopaki radziły zdjąc plastikową osłonę/listwę/zamka na tylnym progu. Może też coś takiego masz - sprawdz ;)

Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2013, o 22:54 
Coś wie...
Coś wie...

wrc napisał(a):
ponoc nie mozna, bo niby kwasny

:cfaniak: istnieją obojętne silikony. I to nie są jakieś egzotyczne, trudno dostępne i bardzo drogie produkty. Przykładem może być silikonowy klej do luster i szkła marki Technicoll, nie może być agresywny dla metali, bo właśnie lustra to warstwa metalu na szkle :-D

Dla tych co szukają nieszczelności podpowiedź: zamiast jechać na myjnię lub czekać na deszcz (jak ja to robiłem początkowo) można polewać podejrzane miejsca choćby wodą z butelki (ktoś konewką podlewał jak czytałem) lub nawet ze strzykawki. Efekt bardzo dobry - można wykluczać pojedyncze miejsca i powtarzać doświadczenie w nieskończoność, zamiast rozbierać "na czuja".

Lista moich nieszczelności: tylne światła w klapie (przy otwieraniu bagażnika wylewało się z drzwi przy ich unoszeniu), połączenie prawego tylnego słupka z dachem od strony rynny lub w okolicy relingu (jeszcze testuję).
To wlewanie otworami wprost do komory koła zapasowego było chyba od prawego tylnego słupka - woda wewnątrz między profilami przeciekała w kierunku osi auta i tam sobie znalazła ujście :-)

A tu mi woda wypływała: klik - podobny post
I jeszcze jeden link, żeby szybciej temat wody i przecieków obskoczyć: klik

PostNapisane: 3 lip 2013, o 22:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
Dziś spróbowałem uszczelnić silikonem uszczelkę lampy, bo w lewym schowku bagażnika miałem wodę i mam pytanie czy w T25 liftback po FL w miejscach zaznaczonych na czerwono powinny być uszczelki zaznaczone na niebiesko?
Na toyodiy.com nie odnalazłem odpowiednich rysunków, stąd pytanie.

Zdjęcie zrobiłem przed wyczyszczeniem karoserii z kurzu, ale nie widać żadnej "ścieżki" wody, no może na górnej białej tulejce.
Może jakieś sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę przy uszczelnianiu?

Czy ktoś z Was uszczelniał mocowanie zderzaka, które bezpośrednio jest lampą?

Obrazek

PostNapisane: 3 lip 2013, o 22:53 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
jak w lewym schowku masz wode to na poczatku zadbaj o odplywy zeby byly drozne najczesciej wystarczy gwozdek i mloteczek...

PostNapisane: 3 lip 2013, o 23:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
O to zadbał już poprzedni właściciel i brakuje całego korka, więc jest tam względnie sucho.
Teraz muszę zająć się usunięciem przyczyny pojawiania się tam wody :ok:

Ale tam nie powinno być wody, więc chyba wewnątrz nie ma odpływów?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]