TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 paź 2017, o 08:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lip 2013, o 23:25 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
odplywy musza byc, bo wiadomo wody nie powinno byc, ale jak juz sie pojawi to musie miec jak sie wydostac, czasem uszczelka gdzies nie dociska i sie troche dostanie, ale jak masz wizje na walke z tematem to do bagaznika latarka drugi leje wode na maxa i widzisz o co kaman to jedyna skuteczna metoda....

PostNapisane: 5 lip 2013, o 19:11 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 20
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
KJN napisał(a):
Czy w T25 liftback po FL w miejscach zaznaczonych na czerwono powinny być uszczelki zaznaczone na niebiesko?

Obrazek

Według ASO Toyoty prawidłowo jest tylko jedna zaślepka i dokładnie w tym miejscu.

P.S. Pomimo informacji, że "Możesz edytować swoje posty", to jednak mi się nie udało ???

PostNapisane: 23 lis 2013, o 15:54 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 86
Marka: Ford
Model: Mondeo
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: Mk4 polift 163KM
Panowie w T25 liftbeack mam wodę w lewej stronie bagażnika, nie w tej przegrodzie gdzie koło zapasowe tylko jeszcze bardziej po lewo.. nie było tam tego specjalnego korka to była wilgoć a jak kupiłem korek to woda tam stoi i to całkiem sporo.. od strony lampy jest sucho.. skoro woda stoi to musi być tam szczelnie.. z dachu jakoś tam wlatuje czy jak ? poradźcie mi proszę ;)

PostNapisane: 23 lis 2013, o 17:20 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Tam woda może się dostać jedynie poprzez mocowanie/otwory na lampę no i chyba poprzez uszczelkę bagażnika...brak mi innych pomysłów :niewiem:

PostNapisane: 23 lis 2013, o 21:04 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 86
Marka: Ford
Model: Mondeo
Rocznik: 2014
Silnik: Mk4 polift 163KM
dziwna sprawa.. a właśnie lewa lampa lekko zaparowana.. prawa nie.. ale tak w okolicy lampy sucho.. muszę ją wymontować chyba..

PostNapisane: 24 lis 2013, o 18:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 4
Silnik: 2.0 D-4D
witam
Dzisiaj mimo nie korzystnej pogody do napraw. Podjąłem się osuszania i uszczelniania komory bagażnika. Zacząłem od kompletnego demontażu. Punkty newralgiczne już znałem tak, że konewka i w ogień. Okazało się, że prawa lampa jest zalana woda na około 1 cm czego wcześniej nie widziałem. No i znalazłem kilka przecieków którędy woda dostawała się do środka. Pierwszy punkt programu oczywiście lampa. Uszczelka nie przecięta widocznie się z użyła, potraktowałem ją silikonem z obu stron i zakręciłem z powrotem. Następny punkt to zaznaczone miejsce na zdjęciach. Musiałem zakleić tą samą dziurę symetrycznie po drugiej stronie bagażnika. No i ostatnie miejsce cieknące w moim aucie to po patrząc do środka bagażnika po lewej stronie mieści się odpowietrznik, a nad nim znajduję się mały zaczep od zderzaka i on był delikatnie nadłamany i z niego również delikatnie kapało. Wszystko pozaklejane i po wyschnięciu silikonu kolejna próba konewka. Na razie jest wszystko ok. Auto stoi na dworze tak w nie długim czasie będę mógł napisać czy podziałało. Pozdrawiam

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł: Re:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 20:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 11
Model: Avensis Verso
Rocznik: 2001
Silnik: D4D, 1995, 116Km
kowal997 napisał(a):
Pozdejmowałem plastiki w schowku i po kilku próbach zlokalizowałem miejsce w którym jest przeciek :

Z zewnątrz jest to w tej okolicy

patrząc od wewnątrz bagażnika

Ciężko tam się dostać i zasilikonowałem jako tako.. ale wydaje mi się ,że trzeba będzie zdjąć zderzak i zrobić to od zewnątrz.

I teraz pytanie czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zdjąć zderzak ? Gdzie są mocowania itd.. żebym nie błądził jak ślepiec :)

Kolego możesz podesłać na nowo zdjecia? i zaznaczyć miejsca gdzie ci to ciekło i jak naprawiłeś?.

Po nocnych deszczach i częściowo za dnia w schowku bagażnika mam plamę po stronie kierowcy. Jak ja nacisnę to wod wypływa jak w jeziorku.

PostNapisane: 18 sie 2014, o 10:35 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22 FL SW
Silnik: D-4D
U mnie też pojawiła się woda w lewej wnęce i pod kołem zapasowym. Podczas deszczu namierzyłem, że do wnęki woda dostaje się lewym słupkiem, natomiast pod koło prawdopodbnie przez klapę, bo zamek jest zardzewiały i gdzieś tam pod nim widziałem jak cieknie. Na razie chgw którędy dostaje się do klapy...przez szybe, lampę...???

Po obu stronach na zgrzewach słupków i dachu zlokalizowałem pęknięcia, którymi prawdopodobnie dostaje się woda. Zamierzam zdjąć relingi i potraktować spękane spoiny masą uszczelniająco klejącą BOLL.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zdjąć plastikowe nakładki z relingów żeby nie ułamać żadnego zaczepu?

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 16:32 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T22
Silnik: 1.6 VVT-i
Witam, miałem problem ze zbierającą się wodą z prawej strony pod lewarkiem. Okazało się, że winowajcą jest wywietrznik, ( ślady wody spod niego wybitnie na to wskazywały). Niestety owego wywietrznika nie można nigdzie kupić prócz w ASO. Pojechałem dzisiaj do TMP. we Włocławku na wymianę winowajcy, zapłaciłem wraz z robocizną 150,87 zł. Jestem pod wrażeniem, ze względu na bardzo miłą obsługę, oraz czas realizacji naprawy, ok. 40 min. Z perspektywami, iż mam w swojej Toyce o jeden problem mniej, dumny z siebie, aczkolwiek lżejszy na kieszeni ( HI HI :jupi: ) wróciłem do domu, gdzie z okazji nowej inwestycji w swoje kochane autko, i z myślą że nigdy więcej basenu w moim bagażniku, od razu na to konto wychyliłem 2 browary. Pozdrawiam.

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 13:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Nadwozie: hatchback
Silnik: 2.0 D-4D
Witam.
Mam problem z wodą w bagażniku we wnękach po prawej i lewej stronie ( T22 Hatchback). Wczoraj wymieniłem wywietrzniki w zderzaku i objechałem silikonem, lampy również zrobione na silikonie i dalej sie zbiera woda. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być za przyczyna?

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 14:51 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 34
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
Otwórz klapę i sprawdź "rynny" na słupkach. Słyszałem teorię o mikropęknięciach w tych miejscach. Wyeliminuj też otwór od wycieraczki i relingów.

PostNapisane: 21 maja 2016, o 13:45 
Coś wie...
Coś wie...

Nadwozie: liftback
Silnik: 2.0 D4D
T25 liftback, jezioro w miejscu koła zapasowego, po bokach sucho. Gdzie może przeciekać, na razie otworzyłem kurek i jezioro wypłynęło ale chciałbym go wsadzić z powrotem. Jakieś sugestie.

PostNapisane: 23 maja 2016, o 11:22 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: TOYOTA
Silnik: 1,8 benzyna
Woda w bagażniku najszybciej dostaje się przez uszczelki przy lampach. Te uszczelki są z jakiejś pianki i przesiąkają, można zdjąć lampy i przekonać się. Ja zrobiłem małe otworki w tylnych lampach od spodu, bo w nich również zbierała się woda. W tylnych boczkach pod plastikami wystarczą otwory fi 6 by swobodnie woda uciekała, zabezpieczyć farbą i po kłopocie.

PostNapisane: 25 maja 2016, o 01:13 
Coś wie...
Coś wie...

@greg0004 dziękuję za sugestię. Przyjrzę się temu.
Pozdrawiam

PostNapisane: 2 cze 2016, o 14:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Fiat
Model: Saicento
Rocznik: 1991
Silnik: 1.1
dziękuję wszystkim za porady, są naprawdę użyteczne i przynajmniej nie trzeba lecieć od razu do mechanika :)

PostNapisane: 19 gru 2016, o 04:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
Witam!
Problem z woda w bagazniku zniknal po uszczelnieniu swiatel za co dziekuje.Rodzina sie powiekszyla i doszla druga avensis tym razem t27 2010 kombi i ten sam problem. Znow kolo zapasowe do polowy w wodzie wrrr.Moze ktos przerabial ten temat na bazie tej generacjii avek. Moze byla jakas akacja serwisowa Toyoty ktos cos??

PostNapisane: 31 gru 2016, o 17:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Rocznik: 2004
Cześć Wam
Postanowiłem napisać gdzie mi ciekła woda w Toyocie Avensis liftback 2.0 dla osób które będą szukać jak rozwiązać ten problem.

1. tylne lampy -naprawa wyczyszczenie i posmarowanie uszczelek wazeliną techniczną może być silikon.
2. uszczelka klapy- wyczyszczenie posmarowanie wazeliną- tam nie ciekło ale żeby być pewnym

Ostatnie miejsce z którego ciekło najweęcej 90% wody w bagażniku
3. łączenie blach na samej górze na rogach

Obrazek

PostNapisane: 9 sty 2017, o 11:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2000
Silnik: 1.6
Mi też woda wlatuje do tych schowków, też mam te pęknięcia oraz niestety dziury w nadkolu. Rozebrałem cały tył czyli chlapacz, zderzak i inne pierdoły i się przeraziłem. Brak plastikowych nadkoli spowodowało, że w miejscu przeznaczonym idealnie a błoto i cały syf z ulicy bo inaczej nie można nazwać tego co dzię dzieje przy tylnych kołach w toyocie T22 mam taką strukturę blachy, że śrubokręt robił dziury jak w papierze i podejrzewam a raczej jestem pewien, że tamtędy lała mi się woda. Teraz trzeba to wyciąć wstawić nowe zabezpieczyć i jechać w poszukiwaniu tych nadkoli, dobiorę je... nie wiem jeszcze z jakiego samochodu ale dobiorę !

PostNapisane: 7 mar 2017, o 20:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.6 vvti 3zzfe e3zt5
Panie i Panowie,sposób jest banalny . Wiertło fi 8- 12 mm, przy dobrej pogodzie,dziurki w basenikach oczywiście od góry karoserii.zakonserwować i po sprawie.
Ile wy chcecie jeździć tymi autami.Mam to samo i uwierzcie że po tej operacji problemu nie ma. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]