TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 sty 2017, o 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lut 2007, o 17:07 
Administrator
Administrator

Pochwały: 54
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
Jednym z powodów wlewania się wody do bagażnika moze być uszkodzenie widocznego na zdjęciu "odpowietrznika"...
W moim przypadku zlamany byl jeden z czterech zaczepów (znajdujących się wewnątrz bagażnika).

Obrazek

Jego brak spowodował, że uszczelka w miejscu oznaczonym strzałką delikatnie odstawała. Po każdym myciu i deszczu w miejscu podnośnika było pełno wody. Pomogło wyjęcie ustrojstwa, zalepienie wszystkiego silikonem i ponowne zalozenie. Nówka w ASO kosztuje prawie 100 zł.

Obrazek

Wcześniej miałem problem z wodą dostającą sie do bagażnika przez dziurę wywierconą do przeprowadzenia kabla do czujników cofania. Pomógł również silikon...

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2007, o 22:35 
Coś wie...
Coś wie...

Radku.Własnie mam taki problem ze woda czasem stoi w iejscu na lewarek aż sie zdziwiłem. Moze mógłbyś napisac jak dobrać sie do tego odpowietrznika.Np. jak sciągnąc tylni zderzak bo to chyba najważniejsze.

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2007, o 23:13 
Administrator
Administrator

Niestety jest sporo roboty z tym zderzakiem...
W wolnej chwili zrobię DIY na ten temat ;-)
Najpierw sprawdź czy to napewno ten "odpowietrznik"...
Wystarczy troche go ponaciskac i bedzie widac czy sie rusza.
Jesli tak, to demontaż zderzaka Cię nie ominie :nie:
Teraz już nie pamietam dokładnie, ale trzeba:
- odkrecic chlapacze (po 3 śrubki)
- 2 zatrzaski od dołu zaraz przy chlapaczach
- 4 sruby 10 od srodka (trzeba zdjac tapicerke)
- 4 sruby 10 od zewnątrz (jak podniesiesz klapę to już je widać)
- 4 zatrzaski od spodu

Obrazek

- 2 zatrzaski (po jednym na stronę) są tam gdzie strzałka. Trzeba mocno pociągnąć.

Obrazek

I jeszcze jedno. Jeśli masz czujnik cofania w zderzaku, to przy zdejmowaniu uważaj żeby nie urwać kabli od tych czujników !
U mnie są złączki i przed samym zdjęciem zderzaka trzeba je rozpiąć.

PostNapisane: 29 mar 2007, o 09:39 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
MaŁy_RaDeK napisał(a):
Wcześniej miałem problem z wodą dostającą sie do bagażnika przez dziurę wywierconą do przeprowadzenia kabla do czujników cofania. Pomógł również silikon...

Może to lekki OT, ale czy kabelków od czujników nie dałoby rady poprowadzić przez tenże odpowietrznik? Sam noszę się z zamiarem założenia takowych i jakoś mi nie w smak wiercenie dziur w nadwoziu...

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2007, o 09:45 
Administrator
Administrator

Pewnie się da, ale jak poprowadzisz tamtędy kable, to "odpowietrznik" nie będzie już szczelny
i może się okazać, że do środka będzie dostawał się kurz z drogi...

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 00:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

a skad bierzez sie woda w miejscu na koło zapasowe w heczbeku? mama lpg - moze wlatuje ta dziura od przewodów lpg?

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 10:22 
Administrator
Administrator

zeusik napisał(a):
a skad bierzez sie woda w miejscu na koło zapasowe w heczbeku?

Może wlatywać każdym niezapezpieczonym otworem (bez uszczelki lub nie zalane silikonem).
Jeśli masz czujnik cofania, to sprawdź czy dziura, którą idą przewody do czujników jest uszczelniona...

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 12:53 
Moderator
Moderator

Pochwały: 271
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ja tez ma wode ale z lewej strony (lewarek jest chyba z prawej), czy tam tez jest odpowietrznik? bo moje kombi tez choruje na wode w bagazniku :-(

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 13:23 
Stara się...
Stara się...

Miałem podobnie kiedyś - po długich poszukiwaniach okazało się że cieknie z tylnych lamp ;-( ( sedan ) dodatkowo przewód zasilający był przyciśnięty uszczelką "filcową" była nasiąknięta jak gąbka.
Uszczelki kloszy zasilikonowałem ( lampy były wyjmowane ) i już prawie trzy lata mam spokój

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 13:26 
Administrator
Administrator

wrc napisał(a):
ja tez ma wode ale z lewej strony (lewarek jest chyba z prawej), czy tam tez jest odpowietrznik?

Odpowietrzniki są z obu stron... :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2008, o 17:57 
Coś wie...
Coś wie...

Miałem podobny problem, ale na razie pomogło wyciągnięcie, oczyszczenie i dobre dokręcenie
tylnych lamp. Sprawdzę też na wszelki wypadek ten odpowietrznik bo pamiętam, że
po konrketnej ulewie zawsze była woda pod lewarkiem.

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2008, o 14:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Corolla E12 Hatch
Rocznik: 2007
Silnik: 1.4 D4-D
Witam-witam!!!
A od czego moze zbierac sie w Kombi? Tez po lewej stronie.
Z gory dzieki,
shnopel

Obrazek

PostNapisane: 28 mar 2008, o 14:56 
Stara się...
Stara się...

Czy jest to normalne zjawisko?? Sprawdzilem stan techniczny uszczelki bagaznika i wg mnie jest w dobrym stanie. Co to moze byc?? Rozumniem, ze mieszkam w krainie deszczowcow, ale woda w bagazniku to juz jest chyba mala przesada. Dzieki za rady.

Arek

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 14:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!
Ciągle mam problem z wodą w bagażniku, lecz u mnie widocznie cieknie z góry - filcowe wygłuszenie jest nasiąknięte jak gąbka. Okazało się, że mam mikroszczelinę w masie uszczelniającej i lakierze pokrywającymi miejsca zgrzewów - mniej więcej na przedłużeniu rynienek dachu. Z obu stron rysy były prawie nie widoczne a lało się konkretnie.
Mam Ave kombi 2001, auto nie było bite napewno. Po uszczelnienieu jest prawie sucho... napewno wody jest znacznie mniej i filc jest suchy :)
Najlepiej wyjąć wszystko z bagażnika- plastiki. wykladziny, wszystko zamknąć się w bagażniku i niech ktoś leje wężem, zawsze działa...
pzdr, Marcin

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 09:32 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Mam avensisa kombi z 99 roku. Miałem problem z wodą stojącą w bagażniku. Woda była w bocznych schowkach oraz w kole zapasowym. Rozmawiałem z serwisantem w ASO i powiedział mi, że w tych modelach to się zdarza nawet jeśli auto nie było bite, a cieknie najczęściej pod lampami lub kratkami wentylacyjnymi w zderzaku. Mi udało sie pozbyć wody i to za jedyne 20 złotych (koszt dobrego silikonu samochodowego). Trzeba zdjąć zderzak, zajmuje to około 15 minut. Jest on przykręcony na 1 śrubę od strony nadkola, 2 śruby na dole pod samochodem, 4 widoczne z góry, 2 po bokach koło lamp oraz 2 śruby od środka umieszczone za tapicerką pod lampami. Oprócz śrub zderzak jest trzymany po bokach na plastikowych spinkach, trzeba od strony bagażnika je ścisnąć i wypchnąć. Jak już zdejmiemy zderzak to bierzemy silikon i zaklejamy wszystkie możliwe dziury (najpierw trzeba je wytrzeć np. benzyną). W moim przypadku ciekło też otworami gdzie jest mocowany zderzak. Nie żałujcie silikonu. śrubę można swobodnie wkręcić w silikon jak i ją potem wykręcić bez problemów.
Pozdrawiam
akmiec1@o2.pl

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2009, o 22:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Silnik: D4D 2.0
Witam serdecznie Panowie i Panie.
Właśnie odkryłem w jaki sposób dostaje się woda do mojego bagażnika
Avensis 01 D4D Hatchback.
Mianowicie wlatuje zaślepką od amortyzatora, rozebrałem tapicerkę i ukazała się przyczyna, w miarę luźna zaślepka i całe nadkole zalane wodą oraz błotkiem.
Wyczyściłem i zainstalowałem zaślepkę na silikon, zobaczymy czy nadal woda będzie się dostawać do bagażnika.
Jeszcze pytanie czy to normalne że pod tą zaślepką jest woda i błoto, ponieważ śrubę od amortyzatora (utrzymującą sprężynę )żeby ją zobaczyć musiałem wydobyć z pod grubej warstwy błota.

Pozdrawiam Janek

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2009, o 22:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam serdecznie.
Ostatnimi czasy zauważyłem, że w mojej Toyocie zbiera się duża ilość czystej wody. Dokładnie pod schowkiem z lewej strony bagażnika. Jest jej dosłownie kilka litrów po większym deszczu - przewody elektryczne zanurzone są na kilka cm w wodzie. Woda dostaje się do środka, nawet gdy samochód stoi w miejscu. Z tego wnioskuję, że przeciek jest gdzieś na górze. Tym bardziej, że materiał którym jest wyciszony tył, jest mokry od samej góry. Cały tył samochodu jest ciągle zaparowany. Niestety pomimo usilnych poszukiwań nie mogę go zlokalizować. Czy ktoś może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2009, o 11:41 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 8
Model: Avensis T22 Wagon
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE + LPG 4gen.
Sprawdź lampy - ciek od nich jest dziwny - wyglądało to jakby lało się na tapicerkę z okolic dachu... Po wyciągnięciu lewej lampy krawędzie spryskałem biteksem, potem silikon do uszczelek i umiarkowane, aczkolwiek skuteczne dokręcenie (trzeba uważać, by nie złamać lampy). Wcześniej myślałem, że ciekło przez ten nieszczęsny wywietrznik - raz, że był połamany to jakiś kretyn wmontował go odwrotnie!! Uszczelnienie silikonem i dobry klej pomógł.

BTW Ten element wietrzący można spokojnie wyciągnąć bez zdejmowania zderzaka - przynajmniej w kombi - wystarczy się położyć pod samochodem i odpowiednio sięgnąć ręką - jest tam dojście. Ewentualnie można sobie to nieco ułatwić odkręcając jedynie boczną część zderzaka.

Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 17:11 
Stara się...
Stara się...

Mam Ave Kombi - po zimie miałem wodę w lewej komorze bagażnika i we wnęce koła zapasowego.
Na początku podejrzewałem otwór wentylacyjny pod zderzakiem i uszczelkę lampy, jednak podczas deszczu zauważyłem, że woda spływa z sufitu profilem zamkniętym - po dokładnych oględzinach zobaczyłem malutką ryskę na zgrzewie przy tylnym słupku, wyglądało to tak jakby poskąpili masy uszczelniającej w fabryce (auto niebite).
Nałożyłem uszczelniacza bitumicznego i jest spokój.

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 10:28 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
tyski77 napisał(a):
Radku.Własnie mam taki problem ze woda czasem stoi w iejscu na lewarek aż sie zdziwiłem. Moze mógłbyś napisac jak dobrać sie do tego odpowietrznika.Np. jak sciągnąc tylni zderzak bo to chyba najważniejsze.

Wcale nie trzeba zdejmować zderzaka.
Wystarczy wykręcić śrubę (10) znajdującą się na górze przy nadkolu i pociągnąć zderzak do siebie. Puści wtedy zapinka która jest na boku zderzaka.
Odchyli się boczna część i będziemy mieli dostęp do wywietrznika.

Można zrobić to samemu, ale jeśli nie chce się czegoś urwać to poproście kogoś o pomoc, aby przytrzymał odgięty zderzak.

Ja zrobiłem tak, że przykleiłem na silikon gumowany materiał od strony zderzaka. Może być też np kawałek grubej folii lub dędki. Zostawiając nieprzyklejone miejsca po obu bokach.

Jeszcze jedno.
Wyjmując wywietrzniki trzeba od strony lewarka (po prawej) lub wolnego schowka (po lewej) zagiąć uchwyty które to, znajdują się po 2 od dołu i góry wywietrzników. Wystarczy te od dołu.
Wtedy można je wyjąć bez problemu.

Dodatkowo po oczyszczeniu uszczelniłem wszystko silikonem.

Mam nadzieję, że komuś tym postem pomogę.

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2010, o 18:39 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis 2.0 D4
Silnik: 1AZ-FSE
Panowie, czy w kloszach tylnych lamp są jakieś uszczelki?
Woda dostaje mi się do środka gdzieś przy kloszach, a zdejmując dzisiaj klosz nie zauważyłem tam żadnej uszczelki. Nie chcę pchać za dużo silikonu, żeby póżniej można było w razie czego tego klosz wyciągnąć :)

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2010, o 20:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Model: Corolla E12
Rocznik: 2002
Silnik: 3zzfe 1,6 B+G
Chodzi Ci o sam klosz czy całą lampe?
Jeśli o lampe to są takie piankowe uszczelki ale one po jakimś czasie nic nie dają.
Wtedy i tak musisz dać silikon.
Lampe i tak spokojnie wymontujesz.

Corolla E12 1,6 VVT-i Sreberko w kombiaku

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 11:31 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis 2.0 D4
Silnik: 1AZ-FSE
Chodzi o całość wyjmowaną z nadwozia (nie widzę tutaj różnicy między kloszem a lampą, to jest jako całość). Spróbuje z tym silokonem w takim razie.

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 11:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Silnik: 3ZZ-FE/1.6 VVTI
darkspy napisał(a):
Nie chcę pchać za dużo silikonu, żeby póżniej można było w razie czego tego klosz wyciągnąć

jeżeli masz obawy że nie odkleisz lampy to przed nałożeniem silikonu delikatnie posmaruj blachę wazeliną techniczną. Uszczelka będzie trzymać a nie przyklei się na amen.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2010, o 22:08 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 B
I ja mam problem z wodą :-( T22 Kombi Wagen
W kole zapasowym i w lewym schowku pod lampą, ale leje się jakoś od góry, czy może gdzieś przeciekać od mocowania relingów na dachu ??
Przecież nie mogę mieć mokrej tapicerki na wysokości lampy od wywietrznika pod zderzakiem ???
A gdzie dokładnie można zlokalizować te mikro pęknięcia masy uszczelniającej ?? Pod pokrywą klapy bagażnika ??

Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2010, o 21:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja także mam wodę w bagażniku avi kombi 2002. W grodzi po lewej najwięcej, w kole zapasowym i minimalną ilość po prawej. Na 90% procent są to mikroszczeliny na spawach blach. Po dokładnym przyjrzeniu się prawej stronie spawy zalane są masą z lakierem i na dole (miejsce na lewarek) woda nie zbiera się prawie wogóle. Natomiast po drugiej stronie jest brak tej masy z lakierem (trzeba się dobrze przyjrzeć aby to wychwycić).
Ja wyciągnąłem lampę wszystkie spawy zalałem silikonem na wysokości mocowania podnośnika do drzwi bagażnika też jest zgrzewana blacha tam także przesmarowałem silikonem. Jak wszystko wyschło zrobiłem test podlewania auta i jak na razie jest święty spokój. Jak to nie pomorze biorę się za odpowietrzniki. Z relingami dałbym sobie spokój.
Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 08:39 
Coś wie...
Coś wie...

Ja też przerabiałem ten problem. Najpierw uszczelniłem lampy, wywietrzniki pod zderzakiem i wszystkie śruby skręciłem na silikon. Ten zabieg trochę pomógł, bo zmniejszyła się ilość zbierającej wody, ale nadal dostawała się do środka. Pomogło dopiero uszczelnienie dachu. Odkręciłem lewy reling (woda była tylko po lewej stronie), zdemontowałem listwę i dokładnie oczyściłem cały rowek odpływowy. W tylnej części (około 10 cm od klapy) znalazłem mikroskopijne pęknięcie, które kończyło się jakieś 5 cm za listwą (po ściance opadającej do bagażnika). Wszystko zakleiłem silikonem i jak dotąd mam spokój z wodą.

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 22:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

franklin1978, Odkręciłem reling,tylko z lewej strony i zwracam honor miałem spore pęknięcie jak odkleiłem listwę. Czyszczonko, silikon i jest cacy!
Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2010, o 10:06 
Coś wie...
Coś wie...

wolares napisał(a):
franklin1978, Odkręciłem reling,tylko z lewej strony i zwracam honor miałem spore pęknięcie jak odkleiłem listwę. Czyszczonko, silikon i jest cacy!
Pozdr

Do tego właśnie służy to forum, żeby sobie pomagać. Zrobiłem fotki tego pęknięcia. Zwracam uwagę, że było również pod listwą, a zdjęcia zrobiłem już po jej ponownym przyklejeniu.

Obrazek
Obrazek [/code]

Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2010, o 16:25 
Moderator
Moderator

Pochwały: 271
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
u nie bylo podobnie, tez uszczelnilem te pekniecie i przeszlo, okret nie nabiera juz wody

pozdr :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]