TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sie 2017, o 17:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2017, o 12:19 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2ZR-FAE
Witam,

Od kilku dni włącza mi się bez powodu czujnik środkowego pasa, mimo iż nie ma na nim pasażera.
Przypuszczam, że problem leży w kablu lub samym zapięciu pasa środkowego (nie przełącza).

Czy ktoś z was rozbierał ten mechanizm ? Jak to zrobić ?
Da się dokupić nową spinkę/złączkę bez kupowania całego pasa ?
Czy uszkodzeniu mógł ulec przewód łączący lub gdzieś wtyczka ? Gdzie jest podłączony ten pas ?

Prosiłbym o jakieś zdjęcia, opis naprawy, schematy. Wszystko co na kierunkuje mnie na naprawienie tego ustrojstwa.
Obiecuję fotorelację.

Pozdrawiam,
Maciek

PostNapisane: 7 kwi 2017, o 10:31 
Coś wie...
Coś wie...

Witam,

Wtyczki od czujników pasów są tuż obok mocowania pasa. Nawet je widać od góry (dla pasa środkowego). Pas środkowy to szersza wtyczka (2-piny, ale wtyczka na 3-piny) , a lewy to węższa (2-piny). Dostanie się pod kanapę wiąże się z prawdopodobnym uszkodzeniem spinek mocujących kanapę - warto kupić wcześniej na zapas (2 szt. potrzebne).
http://avensis.info/viewtopic.php?f=24&t=22479

Więc z moich testów wynika, że uszkodzony jest przewód idący od wtyczki do czujnika zamontowanego we wnętrzu klamry pasa. Tuż przy wyjściu z fotela. "Insztalatory" Toyoty zrobili tą klamrę za długą i można ją wyginać, jakby była taka jak klamra lewego lub prawego pasa (wciśnięta w fotel) to by nie było awarii.
Ktoś z was rozbierał tą klamrę ? Macie jakieś zdjęcia gdzie i co podważyć by nie pękło. Chodzi mi w głównej mierze o zdjęcie czarnej osłony (u mnie czarnej).
Potrzebuję się dostać lutownicą do zacisków micro switcha.

Tak na marginesie, sygnał nadawany przez czujnik pasa:
pas rozpięty -> zwarte przewody -> kropka świeci na wyświetlaczu
pas zapięty -> przerwa -> kropka gaśnie

Z tego wynika, że aby auto uznało, że pas jest zapięty wystarczy wypiąć wtyczkę, myślę, że jest to zrobione ze względów bezpieczeństwa.
(w razie uszkodzenia czujnika lub przewodu, poduszki odpalają jakby ktoś siedział na siedzeniu)

Pozdrawiam,
Maciek

P.S. Ktoś z was rozgryzł sprawę czujnika nacisku (obecności pasażera). Wydaje mi się, że to ta śmieszna kostka na środku pod tylną kanapą. Tylko jak to działa ? Druty naciskają odpowiednią sekcję tensometru ?

PostNapisane: 12 maja 2017, o 11:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
Hej kolego MagicOl czy udalo ci sie cos rozkminic co z tymi czujnikami? Ja mam problem z jednym czujnikiem od wczoraj mi piszczy przy zapietym pasie za kierowca mam tam fotelik dla dziecka.Widzialem gotowe kopmlety pas z czujnikami ale nie wiem czy potem nie bede kompa potrzebowal do jakiejs adaptacjii czujnikow czy cos w tym stylu:-)

PostNapisane: 13 maja 2017, o 07:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
Dobra rozebralem wczoraj cakosc znaczy zdjalem tylna kanape znalazlem tam sporo pieniedzy:-) chrupek i mase innego syfu.Samo czyszczenie nie pomoglo nadal po zamontowaniu dwoch fotelikow posadzeniu na nich dzieci piszczy mi niemilosiernie. Znalazlem gotowe zamienniki uzywki czujnik z pasem na ebayu ale tanie to nie jest.Moje rozwiazanie porada tymczasowa rozpinanie wszystkie czujnimi ew ten ktory piszczy i po problemie a potem szukacie dalszych rozwiazan.

PostNapisane: 23 maja 2017, o 16:54 
Coś wie...
Coś wie...

@ukraina1981: nie masz co zaawansowanej filozofii nuklearnej stosować do tego czujnika, to zwykły micro-styk, stany zwarty, rozwarty, piszczy nie dlatego, że coś nie wyczuwa, tylko jak ci się dziecko ruszy w foteliku to kabel zwiera styki i masz tak jakby zostały rozpięte pasy podczas jazdy, za chwilę znów i masz zapięte, i znów rozpięte i piiii piii piii ;-)

Rada tymczasowa: wypnij wtyczkę pod fotelem w okolicach mocowania pasów, auto będzie uważać pas za zawsze zapięty, wiec i poduszki odpali w razie wypadku, myślę, że z tego powodu zrobili taką logikę. Styk zwarty => pasy rozpięte, styk rozwarty => pasy zapięte.

I nie potrzeba komputera itp. bo to tylko sygnał czujnika nic więcej nic nie adaptujesz, chyba że chcesz na stałe wywalić piszczenie niezapiętych pasów tylnej kanapy to wtedy faktycznie mini-VCI i dajesz.

A tak na marginesie Toyota Insztalatory wstydźcie się, gdyby ten pas był mocowany głębiej jak te boczne nie byłoby tych problemów, bo kabel by się nie złamał od ruszania.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]