TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 paź 2017, o 10:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2011, o 09:57 
Stara się...
Stara się...

Od pewnego czasu trapi mnie upierdliwe "cykanie" z okolic bagażnika. Trudno to opisać, ale dźwięk jest taki, jakby stukał delikatnie jakiś metal o metal, przy czym nie brzmi to jak dzwonienie, tylko właśnie "cykanie" :). Słychać je czasem, gdy samochód wjedzie na małą nierówność, czasem, gdy np. gwałtowniej skręcę i nadwozie się "gibnie". Przy złożonych oparciach tylnej kanapy jest jakby trochę głośniejsze. Wyjmowałem już wszystko z bagażnika, obstukiwałem ręką wszystkie maty przykrywające metalowe części nadwozia w bagażniku, półkę pod tylną szybą, itp. - cisza. Tylko ruszę z miejsca - cyka :) Może ktoś z Was orientuje się, czy w którymś miejscu idą jakieś przewody, które mogłyby np. obijać się o coś? Ew. podejrzane jest np. coś w mechanizmie klapy bagażnika, ale szarpałem te wszystkie druty i dźwignie, z których się składa, i nic. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pzdr
M

PostNapisane: 17 gru 2011, o 10:48 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Wsadź kogoś na tylną kanapę i się przejedź. Najlepiej jak Ty zasiądziesz.
Jeśli nie będzie nic słychać to będzie kanapa.

PostNapisane: 18 gru 2011, o 16:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 1,8 benzyna
Przyczyn tego "cykania" może byc wiele wiem, że nie jest to odkrywcze z mojej strony. Miałem jednak podobne objawy lecz w Corolli po 10 tyś. km a powodem tego "cykania" był uszkodzony amortyzator a ściślej jego tłoczysko. W rezultacie - po dokonaniu szczegółowych oględzin serwis na gwarancji musiał mi wymienić wszystkie amortyzatory p+t - taka to jest złośliwość rzeczy martwych i bezdusznych.

PostNapisane: 18 gru 2011, o 17:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Rocznik: 2009
Silnik: 1.6 benzyna
Jeździłem z kolegą z tyłu, wg niego "cykanie" słychać od po stronie kierowcy, z okolic klapy bagażnika. Niestety szarpiąc samą klapą nie da się tego efektu wywołać, więc trochę podejrzanie to wygląda. Może to być równie dobrze z okolic tylnego nadkola. Za ok. 3 tygodnie wypada mi przegląd, będę musiał przejechać się z serwisantem i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chciałem mieć po prostu jakąś wskazówkę dla serwisu, żeby uniknąć rozbierania przez nich połowy samochodu, bo wiadomo czym to się może skończyć. Najgorzej, że jak samochód stoi to można nim szarpać na wszystkie strony, skakać po tylnej kanapie i nic. W czasie jazdy cyka - czasem na nierównościach, czasem nawet ot tak, na prostej drodze.
Nie chcę sam zdejmować filcowych osłon z tylnych części nadwozia, bo wszystko jest montowane na plastikowe spinki i raczej nie poskładam tego potem do kupy sam.

Pzdr
M

PostNapisane: 18 gru 2011, o 17:20 
Guru
Guru

Masz alufelgi czy stalówki i kołpaki?
Wpisz też w profil dane samochodu.
Po co Ci dwa Nicki???

PostNapisane: 18 gru 2011, o 21:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

pawkaj napisał(a):
Masz alufelgi czy stalówki i kołpaki?

Stalówki i kołpaki.
pawkaj napisał(a):
Wpisz też w profil dane samochodu.

Wpisałem.
pawkaj napisał(a):
Po co Ci dwa Nicki???

Nie wiem o czym mówisz/piszesz?

Pzdr
M

PostNapisane: 18 gru 2011, o 22:08 
Guru
Guru

Ten 137 na samej górze to nie Ty?

Zdejmij kołpaki i się przejedź. :tak:

PostNapisane: 18 gru 2011, o 22:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

pawkaj napisał(a):
Ten 137 na samej górze to nie Ty?

Zdejmij kołpaki i się przejedź. :tak:

Cholera, faktycznie, za dużo tych nick'ów, pinów i innych haseł :)
OK, spróbuję tego numeru z kołpakami, dzięki.

Pzdr
M

PostNapisane: 18 gru 2011, o 22:41 
Tez mialem to cykanie . Wkurzalo jak nic. W kazdym razie od czasu kiedy wyjalem listwe z roleta i listwe z siatka (kombi) cykanie zniklo.

PostNapisane: 18 gru 2011, o 22:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Visitor1230 napisał(a):
Tez mialem to cykanie . Wkurzalo jak nic. W kazdym razie od czasu kiedy wyjalem listwe z roleta i listwe z siatka (kombi) cykanie zniklo.

Ale ja mam sedana, więc to niestety nie roleta...

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Pzdr
M

PostNapisane: 18 gru 2011, o 23:07 
Guru
Guru

Tylko napisz czy zlokalizowałeś. Przyda się innym.
Ja stawiam na kołpak.

PostNapisane: 18 gru 2011, o 23:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

pawkaj napisał(a):
Tylko napisz czy zlokalizowałeś. Przyda się innym.
Ja stawiam na kołpak.

Na pewno dam znać. W najgorszym wypadku problem będzie musiał zaczekać do przeglądu w styczniu...

Pzdr
M

PostNapisane: 19 gru 2011, o 12:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Niestety to nie kołpak :( Obstawiam coś pod wykładzinami bagażnika, ale będę musiał poczekać aż do przeglądu...

Pzdr
M

PostNapisane: 19 gru 2011, o 12:12 
Guru
Guru

No to mi przykro. Wjedź na kanał i spryskaj tylne zawieszenie jakimś silikonem w sprayu. Może to jest ocierająca guma o metal.

PostNapisane: 19 gru 2011, o 12:31 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2011
Silnik: 3ZR-FAE + CVT
Czy jesteś pewien że nie masz niczego luźnego i latającego w bagażniku lub pod nim ? czasami jakiś spray do kokpitu, apteczka czy inny przedmiot może dawać podobne efekty ( wiem to z autopsji przez 2 miesiące coś pukało a się okazało że lejek od spryskiwacza do szyb miałem w bocznej kieszeni bagażnika .) :glupek:

PostNapisane: 19 gru 2011, o 21:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

alhamb napisał(a):
Czy jesteś pewien że nie masz niczego luźnego i latającego w bagażniku lub pod nim ? czasami jakiś spray do kokpitu, apteczka czy inny przedmiot może dawać podobne efekty ( wiem to z autopsji przez 2 miesiące coś pukało a się okazało że lejek od spryskiwacza do szyb miałem w bocznej kieszeni bagażnika .) :glupek:

Niestety to na pewno nie to :( Wyjmowałem już wszystko z bagażnika łącznie z kołem zapasowym. Poddałem się już, sam tego nie znajdę bez obejrzenia samochodu od spodu, zdejmowania okładzin w bagażniku, itp.

Pzdr
M

PostNapisane: 21 gru 2011, o 22:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Byłem dziś w serwisie swoją "lymuzyną", panowie oglądali ją 3 godziny i odbyli 3 jazdy próbne. Na koniec pracownik serwisu stwierdził, że wg nich przyczyną "cykania" jest jakaś sprężyna w mechanizmie klapy bagażnika, coś tam podgięli, posmarowali i na ostatniej jeździe próbnej im nie stukało. Niestety po wyjeździe z serwisu odgłos pojawił się już na pierwszej fałdce na jezdni, także za wiele nie zdziałali, aczkolwiek sprawdzili przynajmniej układ hamulcowy i zawieszenie i stwierdzili, że tam na pewno nie ma żadnych luzów, itp.
W sumie ich trop może być słuszny, bo jak dla mnie to stukanie dochodzi jakby właśnie z takiego metalowego profilu, który przechodzi w poprzek nadwozia, pod tylną szybą. Niestety nie da się tam ot tak po prostu zajrzeć i sprawdzić co w nim jest. Na razie olałem temat, włączone radio załatwia sprawę, może za jakiś czas coś tam się konkretnie rozsypie i wtedy będzie wiadomo...

Pzdr
M

PostNapisane: 21 gru 2011, o 23:46 
Guru
Guru

Może to jakaś kropla po spawie.

PostNapisane: 6 sty 2012, o 14:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: T27FL Prestige cvt
Rocznik: 2015
Silnik: 2,0 benz. valvematic
Miałem podobny problem w corolli. Okazało się, że to luźna blacha tablicy rejestracyjnej wydaje taki dźwięk. Zmieniłem ramkę oraz śruby do jej mocowania i jak ręką odjął. Spróbuj, pozdro.

PostNapisane: 11 lut 2012, o 11:25 
Stara się...
Stara się...

Zbigniewa napisał(a):
Miałem podobny problem w corolli. Okazało się, że to luźna blacha tablicy rejestracyjnej wydaje taki dźwięk. Zmieniłem ramkę oraz śruby do jej mocowania i jak ręką odjął. Spróbuj, pozdro.

Mi się wydaje jednak, że ten dźwięk dochodzi z wnętrza samochodu. Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy T27. Jak złożycie oparcie tylnej kanapy, to po bokach, od strony drzwi, pozostaje część, która się nie składa. Czy w Waszych samochodach ona również jest zamocowana dość luźno? Tzn. mogę nią poruszać, nie jest "na sztywno" dokręcona. Też tak macie?

Pzdr
M

PostNapisane: 7 maja 2012, o 21:02 
Stara się...
Stara się...

Zrobiłem ostatnio jeszcze jedno podejście do mojego "cykającego" samochodu. Tym razem serwis zabrał się za to konkretnie, tzn. wymontowali wykładziny w bagażniku, tylną półkę, itp. Jeździli podobno nawet z mechanikiem w bagażniku. Ostatecznie jednak poddali się... Stwierdzili, że na pewno nie jest to obijający się przewód, itp. natomiast wydaje im się, że dźwięk dochodzi z jakiegoś profilu zamkniętego, znajdującego się w komorze bagażnika. Nie jest to na pewno nic co zagraża bezpieczeństwu jazdy, itp., itd., natomiast oni nie są w stanie tego usunąć. Nie wiem na ile faktycznie jest to możliwe, nie jestem z zawodu metalurgiem ani konstruktorem samochodów, szkoda mi szczerze mówiąc czasu na walkę z tym, niemniej jednak sytuacja jest kuriozalna i chętnie poznam Wasze ew. opinie...

Pozdrawiam
M

PostNapisane: 14 cze 2014, o 12:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 1,8
Jak przeczytałem problem Kolegi to przecierałem oczy ze zdumienia bo identyczny problem spotkał mnie. Wraz z Kolegą moim namierzyliśmy dziś nasze cykanie. Okazało się, że jest to mechanizm blokujący zatrzask prawego tylnego siedzenia. Przy złożonych siedzeniach uciążliwe cykanie cichnie, przy rozłożeniu od razu irytujący dźwięk powraca. Za 3 dni jadę do serwisu z moją sugestią i zobaczymy co powiedzą.

PostNapisane: 5 cze 2016, o 23:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 benzyna
Witam,
Miałem identyczny problem ale udało się go pozbyć. Spryskajcie WD 40 (z rurką) wszystkie stalowe łączenia w bagażniku. Od góry, tam, gdzie są te wygięte profile, gdzie blacha nachodzi na blachę itp. Można też przesmarować cięgna bagażnika. Są widoczne od środka.
U mnie pomogło i w końcu uciążliwe "cykanie" zniknęło. Wcześniej próbowałem smarem teflonowym w sprayu ale pomogło jednak WD 40.

Pozdrawiam ;)

PostNapisane: 21 sie 2016, o 21:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
W moim przypadku te denerwujące cykanie było powodowane leżącym luźno na tylnej półce przewodem antenowym od radia. Położenie maty wygłuszającej profil stalowy tylnej półki załatwił sprawę. Teraz cisza jak makiem zasiał. Znowu wróciła radość z jazdy. Troche jest rozbierania by się dostać na tę półkę ale warto było to zrobić bo odrazu wyciszyło odgłosy z bagażnika. Dwie sprawy załatwione za jednym podejściem. Też mam wersję sedan. Początkowo myślałem, że jakaś żarówka mi tam podskakuje na nierównościach.

PostNapisane: 12 gru 2016, o 01:20 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27FL2015
Silnik: 1.8 2ZE-FAE LPG BRC
Toyota wprowadziła nowe zamki tylnych oparć w T27 (biuletyn BO-0055T-0916 z 09.09.2016) bo stare powodowały cykanie.

PostNapisane: 8 mar 2017, o 21:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Silnik: 2.0 benzyna
Witam

U mnie również w wersji sedan występował problem odgłosów metalicznych na nierównościach. Pomogło popsikanie WD40 na metalowe łączenia w bagażniku po bokach oraz tej belce metalowej co w bagażniku jest. Na ten moment jest zupełna cisza. Mam nadzieję, ze efekt utrzyma się na długo.

Wcześniej też szukałem różnych innych przyczyn oraz kilkukrotnie byłem w ASO ale nie potrafili tego rozwiązać.

Nie muszę dodawać, że było to irytujące w rocznym aucie kupionym w salonie i użytkowanym od nowości.

Pozdrawiam

PostNapisane: 8 mar 2017, o 21:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis
Silnik: 2.0 diesel
I ja mialem dziwne stukania w tylnej czesci auta, czasami na dolkach, trudne do zlokalizowania, kiedys zamykalem drzei i to usluszalem, co sie okazalo iz lozna byla kratka wentylacyjna i po prostu stukala, a gdy sie zamykalo drzwi robilo sie cisnienie w kabinie i tez ruszala sie kratka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]