TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 11 gru 2017, o 06:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2014, o 17:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 20
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
U mnie głośnik od czujnika cofanie jest zamocowany pod schowkiem pasażera z przodu.

PostNapisane: 5 maja 2014, o 15:51 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: Avensis t22
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6 benzyna
Hmmm, to też jest rozwiązanie, ale czy istnieje możliwość podmiany głośniczka? Szczerze mówiąc odpowiada mi dźwięk idący z tyłu auta gdy cofam ;-)

Pozdrawiam

PostNapisane: 5 maja 2014, o 19:08 
Coś wie...
Coś wie...

W moim przypadku "głośnik", to buzzer. Czy można podmienić, to zależy od modelu czujników.
Jeśli masz dłuższy przewód, to na próbę możesz przenieść głośnik i usłyszeć, czy zrobi Ci to jakąś różnicę.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 5 maja 2014, o 19:11 
Spamer
Spamer

Pochwały: 48
Marka: toyota
Model: corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4EFE
czy czujnik cofania moze byc razem z kamerka,nie znam sie dlatego pytam

PostNapisane: 5 maja 2014, o 20:21 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 42
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
Pewnie moze. Jedno drugiemu w niczym nie przeszkadza.

Nr KRS 0000186434
cel szczegółowy: 38/A
fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=38/A

PostNapisane: 5 maja 2014, o 20:23 
Spamer
Spamer

Pochwały: 48
Marka: toyota
Model: corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4EFE
tetrus napisał(a):
Pewnie moze. Jedno drugiemu w niczym nie przeszkadza.

dziekuje za pomoc,szukac musze cos znajde :ok:

PostNapisane: 7 lut 2015, o 21:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D4D 150KM
Posiadam fabrycznie montowane czujniki parkowania TYŁ + centralkę PZ464-J0421-01.
Niestety po wrzuceniu wstecznego buzzer wydaje nieprzerwanie dźwięk (również po wypięciu wszystkich czujników).
Podejrzewam więc jakiś błąd w centralce.
Czy posiada ktoś z Was schemat elektryczny do tej centralki (albo podobnego modelu)?
Nie mogłem znaleźć schematu w internecie. Część schematu odtworzyłem za pomocą multimetru, jednak nie pozwoliło mi to na zdetekowanie usterki.
Proszę o pomoc.

PostNapisane: 14 lut 2015, o 22:25 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8 benzyna
Czy fabryczne czujniki cofania w t27 mają regulację głośności. Cofając z włączonym radiem są słabo słyszalne

PostNapisane: 24 cze 2015, o 11:27 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Rocznik: 2008
Silnik: 1ZZ-FE 1,8 benz.
Witam!
U mnie dzisiaj czujniki zaczęły wydawać dziwny dźwięk.
Po wrzuceniu wstecznego normalnie było piknięcie a potem dźwięki tej samej wysokości co piknięcie zależne od odległości.
Dzisiaj momentami po wrzuceniu wstecznego zaczęło pikać tyle że dźwiękiem niższym niż zwykle a potem następuje jeszcze niższy ciągły dźwięk.
Ktoś miał może podobnie i orientuje się o co chodzi?
Pozdrawiam.
Bart.

Dodam że wyczaiłem spaloną żarówkę od wstecznego ale po wymianie to samo.
Miałem gdzieś chyba instrukcję do tego systemu ale nie umiem znaleźć.
Jakby ktoś miał Ave z PL prosiłbym żeby spojrzał do tej książeczki z czujników.

PostNapisane: 9 lis 2015, o 22:53 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8
Czy ktoś może polecić jakis dobry zestaw czujników, niestety moja Ave ich nie posiada a w nie jednej sytuacji mogą się przydać.
Czy używki warto brać pod uwagę? Na alledrogo widzę że średnio 100 zł za czujnik x 4 plus jakaś centralka wyjdzie sporo jak za używane a i jeszcze za montaż trzeba zapłacić.
Jakieś zestawy chodzą za kilkadziesiąt złotych Ale jakieś mam wątpliwości co do jakości.
W Aso wycenili mi na 1200 złotych z montażem i pomalowaniem. Interes trochę drogi dlatego może wy coś podpowiecie? :)

PostNapisane: 9 lis 2015, o 23:07 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 13
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Ostatnio sam montowałem u siebie czujniki na tył. Założyłem Logic PM85 i jestem zadowolony. Nie mają wyświetlacza, tylko sam buzzer i jak dla mnie jest super. W zestawie kilka dystansów w rożnymi kątami montażu, nie ma problemu z ich lakierowaniem, a do wiercenia otworów użyłem szablonów instrukcji montażu ze strony toyoty. Tutaj masz przykładowo link do tych czujników: http://radiocar24.pl/pl/p/Czujniki-Logic-PM-85/177 .

Widziałem też stare aukcje, gdzie ktoś sprzedawał za 200 zł.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 9 lis 2015, o 23:36 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Mario448 napisał(a):
Ostatnio sam montowałem u siebie czujniki na tył. Założyłem Logic PM85 i jestem zadowolony. Nie mają wyświetlacza, tylko sam buzzer i jak dla mnie jest super. W zestawie kilka dystansów w rożnymi kątami montażu, nie ma problemu z ich lakierowaniem, a do wiercenia otworów użyłem szablonów instrukcji montażu ze strony toyoty. Tutaj masz przykładowo link do tych czujników: http://radiocar24.pl/pl/p/Czujniki-Logic-PM-85/177 .

Widziałem też stare aukcje, gdzie ktoś sprzedawał za 200 zł.

Pozdrawiam.

Mam takie pytanie.
Kupiłem sobie jakiś czas temu czujniki cofania Valeo z wyświetlaczem, pomalowałem ale do tej pory nie znalazłem czasu na ich zamontowanie. Sprawdziłem tylko czy dalej działają po moim malowaniu :)...
Wracając do pytań:
Dużo było zabawy z montażem i demontażem elementów do zamontowania i czy demontowałeś zderzak ?
Zaglądałem pod tylny zderzak i chyba spokojnie można tam wszystko zrobić nie demontując go. Schematy ustawiłeś dokładnie tak jak w tym manualu od Parking Aid ?
Pod co podczepiłeś, przewód zasilania ?
Robiłeś może jakieś zdjęcia albo opis lampy cofania itp ?

PostNapisane: 9 lis 2015, o 23:51 
Coś wie...
Coś wie...

Zderzak demontowałem i zamontowałem je zgodnie ze schematem. Zdjęć nie robiłem ale to nie problem by zdjąć plastikową osłonę i pstryknąć kilka dla jak będziesz chciał. Buzzer zamontowałem pod klapką bezpieczników przy prawym kolanie kierowcy a kabel w osłonach progów. Trzeba było tylko odkręcić boczek tylnej kanapy żeby poprowadzić kabel do bagażnika. Przewód zasilania podpięty pod wsteczny i po wrzuceniu biegu uruchamiają się czujniki a buzzer daje sygnał. W montażu pomagał koleżka, który ogarnia trochę elektrykę. W moim zestawie dobre było to że nie trzeba było lutować ani nic, dołączone były szybkozłączki i samo podpięcie było szybkie, łatwe i przyjemne. Jak będzie potrzeba to zrobię kilka fot i wrzucę gdzie trzeba. Może jutro albo środa się uda.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 10 lis 2015, o 00:08 
Coś wie...
Coś wie...

Fajnie by było, jak byś wrzucił jakąś fotkę elektryki.
Już prawie się do tego zabrałem w niedzielę bo była piękna pogoda ale jakoś żona i dziecko mnie od tego odwiodły.
Mam wyświetlacz więc zamontuje go przy szybie nad bezpiecznikami. Ciekawi mnie czy u mnie by to przeszło z podłączeniem ACC i przewodu "wstecznego" pod wsteczny.
Jak wygląda np. miejsce przeprowadzenia przewodu z wnętrza na zewnątrz. Czy faktycznie trzeba demontować cały materiał z plastikami w bagażniku, nawet chyba widziałem odkrecanie jakiś śrub przy siedzeniach...
Dużo pytań mam w głowie bo nie chce się zatrzymać na jakimś etapie montażu z tzw "palcem w dupie" i nie wiedząc jak coś zdemontować... :)

PostNapisane: 10 lis 2015, o 08:08 
Coś wie...
Coś wie...

Nie wiem jak w kombi ale w sedanie trzeba było odkręcić ten boczek kanapy. Tapicerki bagażnika nie wywalałem, udało mi się przecisnąć kabel do bagażnika bez tego. Montując centralkę w bagażniki faktycznie trzeba kilka kołków zdjąć od obicia bagażnika ale nie jest to nie wiadomo ile żeby sobie nie poradzić. Skoro ja dałem radę, to przy minimum zdolności też sobie poradzisz. Postaram się jak najszybciej wrzucić jakieś fotki podłączenia.

PostNapisane: 11 lis 2015, o 19:00 
Coś wie...
Coś wie...

Obiecałem, więc wrzucam fotki połączenia czujników. Mam nadzieję, że coś się przyda.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, Mariusz.

PostNapisane: 11 lis 2015, o 19:28 
Coś wie...
Coś wie...

Dzięki.
Po dzisiejszej zmianie żarników w ksenonach mam natchnienie na rozbieranie samochodu więc może jutro będzie tym dniem w którym się do tego zabiorę :)

PostNapisane: 13 lis 2015, o 23:26 
Coś wie...
Coś wie...

Tak więc jak napisałem tak zrobiłem. Czujniki cofania zamontowane. Jak bym wiedział, że to takie proste to faktycznie zrobiłbym to wcześniej.
Oczywiście pół dnia to robiłem z małymi przerwami na śniadanie z synem i żoną, rozmowy z ekipą budowlana itp. ale udało się.
Nie ściągałem zderzaka ponieważ nie było problemu z przeprowadzeniem przewodu z wnętrza samochodu za zderzak. Musiałem tylko lekko wejść pod samochód i spokojnie dałem sobie z tym rade razem z przypięciem przewodu do stalowej belki.

Podpiąłem zasilanie ACC z zasilaniem światła tylnego i jednak to był błąd, ogólnie wyświetlacz działa ale nie za każdym razem się włącza jak wrzucam wsteczny. Pewnie dlatego ktoś mądry w instrukcji zrobił to inaczej a nie tak :)

Zdjęcia wrzucam, ponieważ zawsze chciałem takie coś zobaczyć przed montażem czujników żeby mieć przynajmniej teoretyczną wiedzę jak to może iść.

Zdjęcie 1: poprowadzenie wyświetlacza(trzeba ściągnąć osłonę poduszki powietrznej do tego) i przez otwór bezpieczników można łapać przeprowadzaną końcówkę

Obrazek

Zdjęcie 2: Próg przedni

Obrazek

Zdjęcie 3: Próg tylny

Obrazek

Zdjęcie 4: Przewód poprowadzony między siedzeniem a oparciem pod śrubą zagięcia siedzenia. Według manuala powinienem odkręcić siedzenie ale nie widziałem sensu w tym działaniu.

Obrazek

Zdjęcie 5: Tak u mnie wygląda przypięcie sterowania i kabli

Obrazek

Zdjęcie 6: Podłączenie pod przewód cofania w świetle prawym

Obrazek

Zdjęcie 7: Podpięcie pod masę

Obrazek

PostNapisane: 13 lis 2015, o 23:55 
Coś wie...
Coś wie...

Bardzo ładnie, gratulacje. Wprowadziłeś kabel do wnętrza dolna zaślepką, ja tą boczną stąd też była konieczność zdjęcia zderzaka:)

PostNapisane: 14 lis 2015, o 00:50 
Coś wie...
Coś wie...

Mario448 napisał(a):
Bardzo ładnie, gratulacje. Wprowadziłeś kabel do wnętrza dolna zaślepką, ja tą boczną stąd też była konieczność zdjęcia zderzaka:)

Po ściągnięciu plastików i materiału z boku bagażnika rzuciła mi się w oczy dziura przez którą widziałem ziemię ??? więc to było dla mnie logiczne, że trzeba było z niej skorzystać :)

PostNapisane: 14 lis 2015, o 13:11 
Coś wie...
Coś wie...

esgiee napisał(a):
Podpiąłem zasilanie ACC z zasilaniem światła tylnego i jednak to był błąd, ogólnie wyświetlacz działa ale nie za każdym razem się włącza jak wrzucam wsteczny. Pewnie dlatego ktoś mądry w instrukcji zrobił to inaczej a nie tak :)

U mnie czujniki były dodawane i zasilanie jest z lampy cofania i też nie za każdym razem się włącza, choć lampa jest włączona.
Skąd instrukcja sugeruje zasilanie i skąd pewność, że ten błąd wynika z błędu zasilania?

PostNapisane: 14 lis 2015, o 16:45 
Coś wie...
Coś wie...

Czysto teoretycznie zakładam, że sterownik powinien mieć zasilanie włączone cały czas a sygnał wrzucenia wstecznego daje impuls włączenia ekranu i włączanie działania czujników.
Jeżeli jest to zrobione odwrotnie czyli najpierw idzie impuls wstecznego a dopiero później idzie zasilanie sterownika to sterownik nie widzi już tego impulsu wstecznego co za tym idzie nie włącza czujników.
Oczywiście jest to czysta teoria bo tak w gruncie rzeczy się na tym nie znam.

Przed chwilą miałem w głowie pomysł żeby podłączyć ACC pod przewód zasilania lampki bagażnika ale ona działa bez przekręconego kluczyka więc zużywałoby ciągle akumulator no i jeszcze chyba się włącza po otwarciu pokrywy bagażnika więc też odpada :)

PostNapisane: 5 maja 2016, o 11:16 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Silnik: 2.0 1AZ-FSE
Cześć. Chcę założyć do swojej AVE czujniki cofania. Oryginał odpada. Możecie podać jakich używacie i jakaś instrukcja montażu? Normalnie pod lampę wstecznego? W moim poprzednim aucie to działało bez problemu. (VW Passat). Czujniki kupione na allegro za parę groszy.

PostNapisane: 5 maja 2016, o 12:54 
Coś wie...
Coś wie...

memento napisał(a):
Cześć. Chcę założyć do swojej AVE czujniki cofania. Oryginał odpada. Możecie podać jakich używacie i jakaś instrukcja montażu? Normalnie pod lampę wstecznego? W moim poprzednim aucie to działało bez problemu. (VW Passat). Czujniki kupione na allegro za parę groszy.

Ja to się nawet rozpisałem parę postów wyżej jak mam podłączone i działa bez problemów.
Czujniki Valeo z wyświetlaczem.

PostNapisane: 5 maja 2016, o 12:55 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 1AZ-FSE
Podasz link skąd kupiłeś i jaki model ?
A drugie pytanie jak dobrze rozmierzyć zderzak w sedanie? Podobno jest gdzieś w sieci szablon. Słyszał ktoś o nim?

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

PostNapisane: 5 maja 2016, o 14:26 
Coś wie...
Coś wie...

Ja mam cos takiego http://allegro.pl/czujniki-parkowania-v ... 47602.html
Schemat http://www.toyota-tech.eu/Aim/Aim.aspx // Installation manuals // Parking Aid System

PostNapisane: 5 maja 2016, o 14:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2
Silnik: 1CD-FTV D4D 116 km
Ja testuje już drugi zestaw czujników i kupiłem HANTOM BS 2605. Można kupić na necie za ok 100 zł + wysyłka. Ja mam wersję ze srebrnymi czujnikami i tylko z buzerem. W porównaniu do tych najtańszych czujników te naprawdę dają radę od roku nic się nie dzieje. Przynajmniej nie są wrażliwe na wodę i kurz - nie zawiodły mnie.

PostNapisane: 17 maja 2016, o 20:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 11
Model: Avensis Verso
Rocznik: 2001
Silnik: D4D, 1995, 116Km
przyłącze się do tematu, jako ze niedługo będę naprawiał uszkodzenia zderzaka. Zastanawiam się nad montażem takowych. Co z tymi valeo?, reagują na deszcz czy nie?. Działają szybko czy wolno?. A może te co kolega powyżej doradza. Na pewno nie badziewie z alledrogo za 60zł.
Na ekranie mi nie zależy.

PostNapisane: 3 cze 2016, o 14:00 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 11
Model: Avensis Verso
Rocznik: 2001
Silnik: D4D, 1995, 116Km
witam ponownie. Doszły już do mnie czujniki i teraz zastanawiam się jak je zamontować, w sumie gdzie wywiercić dziury. Chcę to zrobić przed lakiernikiem. Jak obliczyć te "L" zderzak na winklach jest okrągły i na oko to chyba nie da rady. Chyba ze szerokość całkowitą z instrukcji(nie wiem czy tylu czy przodu) -24 podzielić 2 i mamy środek. tylko czy w tedy rozstaw czujników nie będzie za duzy. Co o tym sądzicie.
Czujniki stig

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 3 cze 2016, o 17:57 
Coś wie...
Coś wie...

Robert_L napisał(a):
witam ponownie. Doszły już do mnie czujniki i teraz zastanawiam się jak je zamontować, w sumie gdzie wywiercić dziury. Chcę to zrobić przed lakiernikiem. Jak obliczyć te "L" zderzak na winklach jest okrągły i na oko to chyba nie da rady. Chyba ze szerokość całkowitą z instrukcji(nie wiem czy tylu czy przodu) -24 podzielić 2 i mamy środek. tylko czy w tedy rozstaw czujników nie będzie za duzy. Co o tym sądzicie.
Czujniki stig

Nie wiem ile razy mam wklejać ten link http://www.toyota-tech.eu/Aim/Aim.aspx >>> Installation manuals >>> Parking aid system i olej instrukcje z czujników, na końcu manuala masz wzory do wycięcia i tylko je taśmą przyklejasz do zderzaka a później wiercenie:)
Ofc jeżeli w instrukcji jest napisane o jakiś dziwnych odległościach od każdego czujnika to trzeba się zastanowić ale ja zaufałem manualowi i czujniki sprawują się bdb.

Autor postu otrzymał pochwałę

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]