TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lut 2017, o 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 23:19 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 116
Witam. Podpowie mi ktoś w czym jest problem że nie reaguje przycisk zamykania centralnego wewnątrz T25 ? Wczoraj sprawdzałem z ciekawości jak to działa w T25 FL u kolegi i faktycznie wszystko gra, naciskam na przycisk zamyka i otwiera, słychać nawet cyknięcie i swiatło się zapala i gaśnie u niego a u mnie nic, zero reakcji. Ogólnie centralny działa bez problemu, z pilota i kluczyka.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 21:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Rocznik: 1999
Silnik: D4D 1CD-FTV 110KM
A mnie dzisiaj wyskoczył taki problem, że nie otwiera z pilota i nie zamyka. Otwieranie i zamykanie kluczykiem od strony kierowcy działa. Wymieniłem baterie i z pilota zamyka, ale już nie otwiera. Czyżby potrzebna była synchronizacja?
Pozdrawiam

http://www.ermail.pl/link/XjAmAlJJlCaeT ... ANJjN7NXXe

PostNapisane: 15 lis 2016, o 15:21 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Rocznik: 1999
Silnik: D4D 1CD-FTV 110KM
Problem znikł!
Rano zastosowałem synchronizację opisaną w tym wątku przez Kolegę Ayrsena i gitara:)

http://www.ermail.pl/link/XjAmAlJJlCaeT ... ANJjN7NXXe

PostNapisane: 20 lis 2016, o 18:57 
Stara się...
Stara się...

Model: RAV4
Rocznik: 2004
Silnik: D-4D 2.0
U mnie wystąpił problem z centralnym gdy przez kilka dni padał deszcz. Po naciśnięciu przycisku UNLOCK zamek się otworzył i natychmiast zamknął. Udało mi się otworzyć drzwi zanim się kolejny raz zamknął. Pogoda się zmieniła, wrócił stan normalny. Przyszły przymrozki - nie chce się zamknąć (z pilota), dopiero jak przy otwartych drzwiach kierowcy przestawię blokadę na zamknięte i zamknę drzwi z odchyloną klamką, naciśnięcie pilota zamknie wszystkie zamki. Otwieranie z pilota działa zawsze. Muszę zrobić takie czary mary jak zaproponował kolega ayrsen na początku wątku i dam znać. Co prawda to RAV4, ale elektryka Toyoty taka sama.

PostNapisane: 11 sty 2017, o 20:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 D-4D
Witam wszystkich serdecznie. Od kilku dni mam problem z centralnym zamkiem. Po każdorazowym zamknięciu drzwi kierowcy, automatycznie zamykają się wszystkie pozostałe drzwi. Nie ma nawet czasu na odwrócenie się :). Dzieje się tak tylko w przypadku drzwi kierowcy. Auto ma system bezkluczykowy, funkcja ryglowania po osiągnięciu 20km/h jest włączona i działa poprawnie. Co mogę z tym zrobić żeby auto nie ryglowało się automatycznie? Nie ma znaczenia czy silnik był uruchamiany czy nie, wystarczy otworzyć i zamknąć drzwi kierowcy, a dzieje się tak zawsze. Oczywiście po wejściu do samochodu centralny próbuje się zaryglować wiec wyskakuje komunikat o tym, że jest kluczyk wewnątrz i się nie zamyka.
Dodam jeszcze, że ten sam problem ma znajomy w Ravce.
Serwis bez 150 zł nawet nie chce rozmawiać (tyle kosztuje podpięcie komputera), a gwarancji nie dadzą, że uda się coś z tym zrobić.
Pozdrawiam

PostNapisane: 26 sty 2017, o 11:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t25
Silnik: 2.0 D4D
witam. mam następujący problem dziś rano otwieram drzwi pilotem i nie mogę otworzyć drzwi kierowcy i za kierowcą druga strona otworzyła się. Pierwsza myśl że przymarzła uszczelka (-11 było w nocy). odpaliłem auto od strony pasażera i zauważyłem że drzwi z lewej strony są zamknięte (te guziki przy klamkach). Po sprawdzeniu ponownym z pilota prawa strona się otwiera a lewa nic cały czas zamknięta. wkładkę mam tylko od kierowcy i otwierając kluczykiem jest to samo, nie słychać z lewej strony żeby zamek centralny chodził. Proszę o pomoc gdzie leży problem, czy siłownik czy wkładka czy centralka? Jak awaryjnie otworzyć drzwi i rozebrać boczek?

ps. jakiś miesiąc temu miałem rozkodowane,kluczyki po ponownym zakodowaniu było ok, baterie wymienione w pilocie.

jak zdjąć boczek już wiem czy da się go zdjąć jak drzwi są zamknięte?
https://www.youtube.com/watch?v=mG-q5FUGcFo

Zeszlem jeszcze raz i odziwo tylne drzwi zaczely sie otwierac i zamykac tylko zostaly od kierowcy ktore cały czas sa zamknięte

pojechałem na miasto zagrzałem auto i puściło. czyli zamarło co trzeba wyczyścić żeby sytuacja nie powtórzyła się

PostNapisane: 22 lut 2017, o 18:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Silnik: D4D
MANIEK70 napisał(a):
Temat dotyczy T22.
Tak jak obiecałem,dla potomnych jak wszystkie opcje zawiodą (bezpiecznik, pilot, baterie w pilocie, synchronizacja kluczyka) to przed wymianą centralki obejrzyj ten film http://www.youtube.com/watch?v=F3tzDOnx ... e=youtu.be

Pozdrawiam

Filmu na youtubie już nie ma.
Czy ma ktoś może ten film na kompie lub wie gdzie można go znależć ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]