TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 29 mar 2017, o 22:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2013, o 15:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 1.8 7A-FE
Moze jestem niewidomy, ale u mnie po zdjeciu tapicerki jest tylko jedna kostka dochodzaca do modulu sterowania szybami i zamkiem i nawet bez zdejmowania tapicerki moglem ja odlaczyc. Wiec nasal nie wiem gdzie ta konkretna kosteczka sie znajduje

PostNapisane: 21 paź 2013, o 07:26 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
uglook napisał(a):
Po jednym dniu znowu wszystko działa. Naprawiło się samo. Wychodzę z domu, naciskam guzik z przyzwyczajenia i słyszę że auto się otwiera...

Normalne. Raz jest dobrze a raz nie. Pół biedy jak zamek samoczynnie zamyka drzwi. Ale jak samoczynnie je otwiera to już nie jest fajnie. Kiedyś się zdziwisz jak zaparkujesz gdzieś na mieście i wrócisz do samochodu a tu otwarte. Będziesz wtedy sprawdzał czy wszystko na swoim miejscu i tak do czasu aż wreszcie wytniesz to świństwo.

PablosBDG napisał(a):
Moze jestem niewidomy, ale u mnie po zdjeciu tapicerki jest tylko jedna kostka dochodzaca do modulu sterowania szybami i zamkiem i nawet bez zdejmowania tapicerki moglem ja odlaczyc. Wiec nasal nie wiem gdzie ta konkretna kosteczka sie znajduje

Aby wyciąć tą kosteczkę trzeba niestety wymontować centralny zamek (taki biały plastik o nieregularnym kształcie), który wygląda jak by w środku miał tylko samą mechanikę. Ale uwierzcie ta kosteczka tam siedzi. Trzeba się dokładnie przyjrzeć i ją widać. Niestety tego plastiku nie idzie rozebrać bez jego rozwalenia, dlatego proponuję delikatnie wyciąć plastik w miejscu kostki, następnie kostkę wymontować i plastik wkleić na swoje miejsce.

PostNapisane: 27 lis 2013, o 05:26 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
Mi nie dzialal w pilocie przycisk otwierania centralnego,dzialalo tylko zamykanie,Zrobilem synchronizacje i wrocilo do normy.Czasami najprostrze wydaje sie najlepsze.

PostNapisane: 1 gru 2013, o 16:18 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis t25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 d4d
witam
pojawił mi się problem z centralnym zamkiem
a mianowicie zamykanie z pilota działa bez problemów gorzej jest z otwieraniem bo nie zawsze chce otworzyć samochód
próbowałem synchronizacji tej angielskiej wersji ale jakoś nie pomogło :/

miał ktoś podobne objawy ?

PostNapisane: 9 mar 2014, o 22:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 7A-FE1.8 benzyna+gaz
Witam,od paru dni w mojej avensis zaczął wariować centralny zamek,zaczęło się od samoczynnego zamykania i otwierania zamków w czasie jazdy,później nie dawało się zamykać lub otwierać z pilota,niestety najgorsze jest to że po zamknięciu auta w nocy,następnego dnia auto było otwarte,to samo jak zamykałem auto kluczykiem,na razie wymieniłem baterie w pilocie i zsynchronizowałem pilota sposobem z forum,na parę dni był spokój,po czym znów to samo,czyli problem z zamknięciem lub otwarciem drzwi obojętnie czy z kluczyka czy z pilota,no i najgorsze:jak już udało się zamknąć auto,to następnego dnia,znów było otwarte,na razie to wyciągnąłem bezpiecznik i zamykam ręcznie wszystkie drzwi.
Moje pytanie,czy walnął moduł sterowania zamka centralnego?

PostNapisane: 10 mar 2014, o 09:38 
Coś wie...
Coś wie...

Nie walnął Ci moduł. Przejrzyj sobie wpis MANIEK70 z 12 listopada 2012r. http://avensis.info/viewtopic.php?f=23&t=316&start=330
Miałem dokładnie to samo i teraz jest spokój.

PostNapisane: 10 mar 2014, o 10:06 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2000
Silnik: 3S-FE
hej,
szkoda, że nikt nie zrobił DIY jak się wycina te mikrostyk po wyjęciu zamka. Opis na zasadzie, trzeba wyciąć plastik, wywalić kostkę i wkleić ponownie plastik dla kogoś kto nie widział jak to się robi nie jest jednak intuicyjny :-)

PostNapisane: 10 mar 2014, o 12:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za pomoc,rozebrałem zamek od kierowcy,wyciągnąłem ten mikro przełącznik,na razie działa zamykanie i otwieranie z pilota,niestety klamkę już ktoś kiedyś kleił,śruby się kręciły,także musiałem ją wyrwać,żeby dostać się do zamka,teraz muszę poszukać używanej klamki.

PostNapisane: 11 mar 2014, o 22:57 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
ave4ever napisał(a):
hej,
szkoda, że nikt nie zrobił DIY jak się wycina te mikrostyk po wyjęciu zamka. Opis na zasadzie, trzeba wyciąć plastik, wywalić kostkę i wkleić ponownie plastik dla kogoś kto nie widział jak to się robi nie jest jednak intuicyjny :-)

Nawet jest film poglądowy http://www.youtube.com/watch?v=F3tzDOnxSno

PostNapisane: 12 mar 2014, o 08:13 
Coś wie...
Coś wie...

ave4ever napisał(a):
hej,

No tu się trochę zgodzę. Jak już dostałem się do tego przełącznika to przy okazji uszkodziłem trochę obudowę zamka. Teraz jak bym robił to drugi raz to bym do tego inaczej podszedł.

PostNapisane: 15 mar 2014, o 18:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Od tego czasu jak usunąłem ten mikro przełącznik,centralny zamek działa z pilota jak należy,dziękuję za pomoc,a już chciałem kupować moduł sterujący:)

PostNapisane: 27 mar 2014, o 22:35 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Silnik: D4D
[quote="halny"]Witojcie wszyscy..., pozdrawiam z południa naszej RP :) Ale do rzeczy żeby nie spamować:

W modelu T22, centralny zgłupiał w trochę inny sposób tzn.:

- Działa otwieranie z przycisku na kluczyku (unlock) i otwierają się wszystkie drzwi
- Nie działa zamykanie z przycisku na kluczyku (lock) nawet nie słychać żadnego szczęknięcia ani próby że "coś się zamykać chce"
- Nie działa zamykanie drzwi kluczem

Podobny lub ten sam problem. Otwieranie ok. Gdy zamknę ręcznie od środka, drzwi zamknięte, przycisk unlock, drzwi otwarte. Siłowniki działają, kierunki migają, tak jak powinno być.
Problem w zamykaniu, dioda na obu pilotach lock świeci, ale nawet nie słychać żadnego dźwięku, drzwi się nie ryglują, cisza....
Charakterystyczne jest to, że bez przerwy pali się kontrolka niedomkniętych drzwi mimo, że każde zamykałem wieloktornie. Bezpiecznik 7,5 ok. Kiedy zamykam kluczem, ryglują się tylko drzwi kierowcy, pozostałe pozostają otwarte.
Próbowałem kodować, nic nie dało, będę jeszcze próbował. Obecnie na noc odłączyłem akumulator. Może coś da. Nie ukrywam, że czasem (rzadko) coś nie działa, a potem działa ciekawostka np. co jakiś czas nie działają głośniki tylne, włącza się samo światełko zapalniczki (nie mam włożone zapalniczi, zresztą wogóle jej nie mam), a ostatnio szyba tylna po otwarciu nie chciała się zamknąć, kilkadziesiąt kilometrów od domu, w niskiej temperaturze. Kilkanaście razy przycisk szyby, góra-dól i nagle zaczęła działać, cud.

Najbardziej dziwi mnie jednak świecąca się bez przerwy kontrolka niedomkniętych drzwi??????????????

PostNapisane: 27 mar 2014, o 23:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1zz 1.8 benzyna
A może sprawdż w słupkach wyłączniki obwodu otwarcia drzwi i przewody,jak coś padło to centralny zamek widzi drzwi jako otwarte.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 28 mar 2014, o 19:24 
Mistrz
Mistrz

gdziasek napisał(a):
Dzięki za pomoc,rozebrałem zamek od kierowcy,wyciągnąłem ten mikro przełącznik,na razie działa zamykanie i otwieranie z pilota,niestety klamkę już ktoś kiedyś kleił,śruby się kręciły,także musiałem ją wyrwać,żeby dostać się do zamka,teraz muszę poszukać używanej klamki.

Wiem kto ma taką klamkę w wersji europejskiej. Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać na pw.

PostNapisane: 28 mar 2014, o 19:36 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Al2 jest jak piszesz, co prada sam na to wpadłem, ale twój post w pełni trafny, pewnie czujnik zaśniedział, czy coś w tym rodzaju. Jak przy otwartych drzwiach kierowcy wciskam czujnik do oporu, kontrolka gaśnie i pilot działa. Niestety zamknięte drzwi jakby nie dociskały tego czujnika i problem jest. Aktualnie wymontowałem czujnik i działa pilot, niestety nie działa sygnał włączonych śwaiteł mijani. Czujnik do wymiany. Dzięki al2.

PostNapisane: 25 kwi 2014, o 08:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Silnik: 2.0 benzyna
witam Wymieniłem wkładkę od zamka w drzwiach kierowcy i przestał mi działać centralny na kluczyk, dziwła tylko przy włączonym zapłonie na przycisk przy drzwiach,na pilota nie działa ponieważ mam ten kluczyk tylko do wkladki. proszę o szybką pomoc

PostNapisane: 25 kwi 2014, o 09:08 
Mistrz
Mistrz

Nie Założyłeś prawdopodobnie cięgna które łączy wkładkę ze sterownikiem zamka lub nie zabezpieczyleś przed wypadnięciem cięgna.Jest tam taki mały plastik który troszkę trudno się zakłada.

PostNapisane: 4 maja 2014, o 18:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D-4D 16V 116 KM
Witam,
Mam następujący problem z pilotem (Toyota Avensis 2008 D4D T25):
Pilot dziala tylko na LOCK natomiast nie działa UNLOCK.

Czy jest jakis sposób na zakodowanie od nowa tego kluczyka czy jakies inne wyjscie z tej sytuacji (jak do tej pory mogę jedynie to otwierać drzwi kluczykiem).
Prosiłbym o instrukcje najlepiej krok po kroku.

Prosze o pomoc

PostNapisane: 4 maja 2014, o 18:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
A czy drugi kluczyk działa prawidłowo?
Jeśli tak, to może zużył się microswitch - przy naciśnięciu nie słychać klik.

PostNapisane: 4 maja 2014, o 19:01 
Spamer
Spamer

Pochwały: 393
Model: T25
Rocznik: 2003
Jak bateria pada to zawsze jest łatwiej zamknąć auto niż otworzyć....zacznij od wymiany baterii....płaska 2032 jak się nie mylę.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 14:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 diesel
Witam,
od pewnego czasu nęka mnie problem z zamykaniem i otwieraniem auta z pilota. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie miga dioda immobilizera. W momencie otwarcia drzwi kierowcy dobiega sygnał dźwiękowy (taki jak przy kluczyku w stacyjce i otwartych drzwiach). Rzecz w tym, że wówczas nie ma już kluczyka w zapłonie. Auto nie przyjmuje tej wiadomości. Nie ma możliwości zamknięcia przyciskiem lock. Po przekręceniu kluczyka drzwi się blokują i centralny zamek działa prawidłowo. Jednak otworzyć pilotem nie można. By dostać się do środka ponownie trzeba przekręcić kluczyk w drzwiach. Problem powyższy pojawia się co jakiś czas. To znaczy od czasu do czasu system zamykania działa prawidłowo. Jednak w większości sytuacji pilot nie działa. Dodam jeszcze, że bateria została wymieniona i na pewno nie jest to problem z pilotem. Proszę o pomoc, jeśli ktoś z użytkowników zmagał się z takim problemem.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 18:10 
Spamer
Spamer

Mag11dal napisał(a):
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie miga dioda immobilizera.

Mag11dal napisał(a):
W momencie otwarcia drzwi kierowcy dobiega sygnał dźwiękowy (taki jak przy kluczyku w stacyjce i otwartych drzwiach). Rzecz w tym, że wówczas nie ma już kluczyka w zapłonie.

Może stacyjka Ci nie łączy?Tylko nie wiem dlaczego nie możesz zamknąć/otworzyć z pilota.

PostNapisane: 16 cze 2014, o 08:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 diesel
Mag11dal napisał(a):
Witam,
od pewnego czasu nęka mnie problem z zamykaniem i otwieraniem auta z pilota. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie miga dioda immobilizera. W momencie otwarcia drzwi kierowcy dobiega sygnał dźwiękowy (taki jak przy kluczyku w stacyjce i otwartych drzwiach). Rzecz w tym, że wówczas nie ma już kluczyka w zapłonie. Auto nie przyjmuje tej wiadomości. Nie ma możliwości zamknięcia przyciskiem lock. Po przekręceniu kluczyka drzwi się blokują i centralny zamek działa prawidłowo. Jednak otworzyć pilotem nie można. By dostać się do środka ponownie trzeba przekręcić kluczyk w drzwiach. Problem powyższy pojawia się co jakiś czas. To znaczy od czasu do czasu system zamykania działa prawidłowo. Jednak w większości sytuacji pilot nie działa. Dodam jeszcze, że bateria została wymieniona i na pewno nie jest to problem z pilotem. Proszę o pomoc, jeśli ktoś z użytkowników zmagał się z takim problemem.

Problem już rozwiązany. Okazało się, że problem tkwił w stacyjce. Dostał się do niej jakiś brud, przez co się blokowała. Antidotum okazało się WD-40. Teraz wszystko działa sprawnie.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 20:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: t25
Nadwozie: hatchback
Silnik: 1.8 benz
Witam, od niedawna jestem posiadaczem avki z 2004r t25. Koledzy właśnie dzisiaj miałem problem z otworzeniem mojego samochodu, mianowicie padła mi bateria w pilocie i nie mogłem otworzyć kluczykiem fizycznym. Po włożeniu kluczyka, kręci się w prawo o ok 45 stopni i nic, po przekręceniu w lewo o 45 stopni słychać jakby coś przeskakiwało dziwny stuk i też nic. Co możecie poradzić.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:05 
Spamer
Spamer

Przesmarować smarem w spray'u.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

pryskałem dzisiaj wd40 ale nic nie dało jakby w ogóle centralny nie ragował

PostNapisane: 26 lis 2014, o 23:15 
Mistrz
Mistrz

Poczekać do wiosny 2015 i samo przejdzie.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 19:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

może ktoś z kolegów wie jak ten benbenek wyciągnąć

PostNapisane: 29 lis 2014, o 12:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Podam rozwiązanie mojego problemu, mianowicie zaczynamy od odkręcenia śrubki na torx która znajduje się na wysokości klamki pod plastikową zaślepką wielkości 5 zł, zaślepka widoczna jest po otwarciu drzwi. Po wykręceniu podważamy wkładkę zamka od zewnątrz aż wyjmiemy. Problem u mnie tkwił w wyrobionym trzpieniu we wkładce który zakończony jest krzyżykiem, jedno z ramion było wytarte. Z pomocą przyszedł kawałek blaszki i kleju,blaszkę dopasowałem do ramienia krzyżyka i przykleiłem. Składamy tak samo tylko w odwrotnej kolejności.

PostNapisane: 15 sty 2015, o 20:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2001
W modelu T22 po FL 2001 , centralny zgłupiał w taki sposób:

- Działa otwieranie z przycisku na kluczyku (unlock) i otwierają się wszystkie drzwi
- Nie działa zamykanie z przycisku na kluczyku (lock) nawet nie słychać żadnego szczęknięcia ani próby że "coś się zamykać chce"
- Nie działa zamykanie drzwi kluczem tzn jak wsadzę kluczyk i przekręcę w zamku to powinno (tak mi się zdaje) zamknąć wszystkie drzwi tak jakbym nacisnął przycisk "Lock" na kluczyku
- bezpieczniki sprawne
- całość elektrycznie wydaje się być ok
Żeby auto zamknąć muszę:
- wleźć do środka, zamknąć drzwi kierowcy
- na przycisku na drzwiach zamknąć wszystkie drzwi
- odblokować języczek w drzwiach kierowcy
- wysiąść i ręcznie kluczykiem w zamku przekręcić i zamknąć drzwi kierowcy (kręceniem kluczykiem "do przodu" oczywiście)

Czy ktoś na forum rozwiazał dokładnie taki problem ?? w historii jest opis urzytkownika halny ale on juz nie jest aktywny na tym forum. Dzięki za pomoc
ps. auto garażowane

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]