TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2014, o 09:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2011, o 19:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Programowanie kluczyka T25 2.0 D4D
Kiedyś pisałem o problemie:

Cytuj:
Witam Kolegów
Mój problem z centralnym jest taki:
kiedyś podszedłem do auta, naciskam pilot żeby otworzyć i ...nic. Nie reaguje. Efekt taki jakby padła bateria.

Centralny uruchamiany z klucza (przekręcenie go w zamku) działa. Również działa gdy naciskam przycisk centralnego w środku samochodu tj. na drzwiach kierowcy. Zegar się nie zeruje, nie ma problemu z radiem ani oświetleniem wnętrza (jak pisali inni).
Bezpiecznik 25A pod kierownicą też jest ok.

Wymieniłem baterię w pilocie i dalej nic (zaznaczam, że go nie kodowałem po wymianie baterii- bo nie wiem czy trzeba, poza tym nie wiem jak się to robi).

Ma ktoś jakiś pomysł???
Ponadto zna ktoś sposób kodowania kucza w tym aucie? Dotyczy: Avensis T25 2.0 D4D z 2003r.
Proszę o pomoc

Oto co się okazało:
Klucz samoczynnie rozkodował się. Po prostu, sam z siebie się rozkodował leżąc w mojej kieszeni (podobno jest to możliwe np. na skutek dłuższego naciskania któregoś z przycisków, co w kieszeni jest możliwe). Tak więc wystarczyło go tylko zaprogramować. I tu się zaczęły problemy. Postanowiłem własnymi siłami „odnaleźć” poufnie tajną procedurę szamańskiego kodowania klucza, w internecie i udało się ale….
- ludzie zamieszczają przeróżne kroki postępowania pochodzące nie wiadomo skąd !?! – próby zaprogramowania nie powiodły się
- w końcu trafiłem na jakieś ksero oryginalnej instrukcji serwisowej, którą Toyota wypuśiła w języku polskim, dla naszych serwisów – niestety programowanie wg tej procedury nie powiodło się
- ostatecznie jakimś cudem wpadła mi w ręce ta sama instrukcja serwisowa tylko, że w oryginalnym angielskim języku i…. o zgrozo, w jednym miejscu te instrukcje (polska i angielska) się różnią!!! Nie wiem czy tłumacz niechcący opuścił jedno słowo, czy też stało się coś innego, ale sutek jest taki, że używając angielskiej instrukcji udało mi się bez najmniejszego problemu zakodować klucz.
Niniejszym nieszczęśnikom, których dotknęło co samo co mnie prezentuję rozwiązanie:

Obrazek

Dla ścisłości: w polskim tłumaczeniu ktoś opuścił słowo „twice” znajdujące się w drugiej linijce instrukcji angielskiej. Z resztą znalezioną instrukcję polską prezentuję poniżej:

Obrazek

Podsumowując: w moim przypadku pomocnym okazało się programowanie klucza wg instrukcji angielskiej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia tym, którzy przymusowo trafili na tę stronę ;)

PostNapisane: 30 paź 2011, o 20:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 VVTi B/G
Mi znowu kluczyk się wysypał, ale tym razem kluczyk, bo byłem w takim serwisie Toyoty (nieautoryzowany) i koleś próbował programować kluczyk i nici, pojechał autem gdzieś na zaplecze i przyjechał za 10 minut, otwierał auto z pilota ale własnym kluczykiem - wina to elektryka w kluczyku (pilocie).

Próbowałem programować kluczyć ze znajomym elektrykiem (wydrukował mi całą procedurę z jakiegoś programu-nazwy nie pamiętam) ale nie było żadnej reakcji, co dziwne sprawdzaliśmy kluczyk i dioda świeci po naciśnięciu dowolnego przycisku sygnał też jest ale coś wysiadło bo wogóle nie reaguje - problem powyżej siadła elektryka.

Mam pytanie - mam kluczyk Valego a zakupiłem na Allegro taki http://allegro.pl/show_item.php?item=1904592812 niby wygląda tak samo ale nie widzę nazwy Valeo na grocie oraz na tylnej części oraz jest inny nr CE - rozumiem, że nie będzie działać pilot?

PostNapisane: 30 paź 2011, o 22:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: Avensis T 22
Rocznik: 1999
Silnik: 2,0 TD
Kluczyk z allegro-nie będzie pasować mechanicznie,również chip immobilizera nie będzie współpracował od razu-trzeba go zaprogramować do twojego auta,pilot już łatwiej da się wprogramować.

PostNapisane: 31 paź 2011, o 20:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mi nie chodzi o kluczyk a bardziej o pilot, sam grot, obudowa się nie liczy, ważne dla mnie jest elektronika ze środka, to że trzeba go zaprogramować (elektrykę) na nowo to wiem.

Może źle się wyraziłem w powyższym poście ale kluczyk to mi działa tylko zamykanie/otwieranie z pilota nie.

Czy jak mam kluczyk Valeo a z tyłu jest tam sobie jakiś numerek CE0165 a znalazłem też Valeo, po oznaczeniach to jakiś słowacki/rosyjski i ma symbol CE0523 i teraz pytanie czy ta elektryka będzie współgrać z moim autem po zaprogramowaniu?

PostNapisane: 31 paź 2011, o 20:56 
Coś wie...
Coś wie...

Jest jeszcze inne rozwiązanie,można założyć dwa nowe piloty np.z f-my proxima centralka srpi,wysoka jakość,estetyczne i w 100 się zmieścisz,jak sam umiesz podłączyć 5-6 przewodów.U mnie zacinał się oryginalny więc założyłem od razu alarm z 2 pilotami i 3 rok mam spokój.

PostNapisane: 31 paź 2011, o 21:01 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
mircoch poszukaj na forum, bo coś kiedyś było.

PostNapisane: 11 lis 2011, o 09:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ok kupiłem kluczyk na Allegro, zaprogramowałem otwieranie i zamykanie z kluczyka auta sposobem kolegi zapotec.

Myslałem, że już wszystko będzie ok, odpalam auto a tu nic, dopiero potem domyśliłem się że immoblizer też jest w tym transmiterze, który przełożyłem.

Poszukałem na forum programowanie immobilizera, skuteczny okazał się sposób z wciskaniem pedału gazu i hamulca, sposób opisany w ABC kluczyka.

Zrobiłem to jeszcze po swojemu bo w trakcie programowania przełożyłem tylko nowy transmiter (miałem zdjętą obudę kluczyka) no i sukces, immobilizer zaprogramował się :-D .

Powiem jeszcze tylko, ze sposób z otwieraniem drzwi na programowanie immobilizera nie skutkował dokładnie ten z tego postu http://avensis.info/viewtopic.php?t=987 ... gramowanie.

Dziękuję wszystkim za pomoc :-) .

PostNapisane: 22 lis 2011, o 22:09 
Guru
Guru

I znowu pojawił się problem z centralnym zamkiem.
Po synchronizacji która to wychodzi dobrze nie mogę zamknąć ani otworzyć drzwi pilotem.
Jakiś czas temu kupiłem używany stycznik o którym pisał BAD FACE http://ajg.eshop.t-online.de/epages/Sho ... 4052-05020 który właśnie odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Wymieniłem i było ok. Teraz sprawa chyba powróciła.
Sprawdzę jeszcze drugiego pilota, bo może to bateria.
Pytanie
Nie wiecie może jak się wyciąga ten stycznik ze stacyjki?
Stary po prostu podważyłem i...

PostNapisane: 23 lis 2011, o 22:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Model: Avensis T22
Silnik: 7A-FE
pawkaj napisał(a):
I znowu pojawił się problem z centralnym zamkiem.
Po synchronizacji która to wychodzi dobrze nie mogę zamknąć ani otworzyć drzwi pilotem.
Jakiś czas temu kupiłem używany stycznik o którym pisał BAD FACE http://ajg.eshop.t-online.de/epages/Sho ... 4052-05020 który właśnie odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Wymieniłem i było ok. Teraz sprawa chyba powróciła.
Sprawdzę jeszcze drugiego pilota, bo może to bateria.
Pytanie
Nie wiecie może jak się wyciąga ten stycznik ze stacyjki?
Stary po prostu podważyłem i...

Może tutaj? viewtopic.php?f=5&p=196741#p196741

PostNapisane: 23 lis 2011, o 23:16 
Guru
Guru

No patrz! Dzięki :hahaha: :hahaha: :hahaha:

PostNapisane: 28 lis 2011, o 11:33 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
To ja przenoszę dyskusję z innego postu. Pisałem już o moim problemie jakiś czas temu i nic nie udało się z tym zrobić. Może teraz jest już ktoś komu udało się uprać z tematem. Ale do rzeczy.

Mam problem z centralnym w modelu t22. Otóż po zamknięciu samochodu z centralnego następuje samoczynnie powtarzające się "domykanie" zamka. Wygląda to tak, że elektromagnes co jakiś czas załącza się sam i próbuje ponownie uruchomić zamknięcie zamków. To było jeszcze pół biedy, ale po jakimś czasie przeszło to w samoczynnie powtarzające się "otwieranie" zamka zarówno już po jego otwarciu ale również po jego zamknięciu. Efekt jest taki, że samochód sam się otwiera. Oczywiście dodatkowym skutkiem ubocznym jest wiecznie rozładowany akumulator. W końcu wypiąłem bezpiecznik od centralnego i zamykam kluczem. Nie muszę jednak mówić jakie jest to uciążliwe, nie wspominając, że zimą w przypadku zamarznięcia zamka muszę się męczyć z rozmrażaniem. Dlatego chętnie bym przywrócił zamek od stanu użytkowalności.

Wiem z wcześniejszych wpisów, że ktoś już sobie poradził z tym problemem (z tego co pamiętam to chyba Viktor), ale rozwiązanie nie zostało podane do ogólnej wiadomości. Dlatego gdyby ktoś z Was wiedział co z tym zrobić to oczywiście byłbym wdzięczny.

PostNapisane: 28 lis 2011, o 11:40 
Guru
Guru

Jak widać masz jakieś zwarcie gdzieś w zamku centralnym.
Spowodowane jest to jak piszesz ponownymi "ruchami" zamka i rozładowaniem akumulatora.
Pytanie:
Czy ktoś odkąd zauważyłeś te rzeczy dłubał jakiś czas wcześniej w centralnym? Jakiś spec?
Odłącz wpierw kostkę od przycisków w drzwiach kierowcy i zobacz czy jest podobna reakcja. Sprawdź te połączenie.

PostNapisane: 28 lis 2011, o 11:50 
Spamer
Spamer

Pochwały: 610
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2002
Silnik: D4D ДT+2T
Winne mogę też być siłowniki mastery.
Jeżeli sam siłownik poluzował się w mocowaniu do drzwi, albo drut sterujący zamkiem nie jest dobrze przykręcony,
to siłownik jest w pozycji pośredniej między włącz/wyłącz i może tak reagować sam się zamykając/otwierając.
Warto zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy i sprawdzić mocowanie siłownika i jego "wodzika".

PostNapisane: 28 lis 2011, o 22:06 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Silnik: 7A-FE
pawkaj napisał(a):
No patrz! Dzięki :hahaha: :hahaha: :hahaha:

:jezyk:

PostNapisane: 28 lis 2011, o 22:12 
Guru
Guru

:-D

PostNapisane: 29 lis 2011, o 08:42 
Coś wie...
Coś wie...

Problem ten zaczął się sam z niczego. Nikt wcześniej tam nie grzebał. Jak zaczęły się te problemy to rozebrałem całe drzwi (razem z kostką), przeczyściłem i nadal to samo. Nie rozbierałem samego siłownika bo się bałem a poza tym nie bardzo widziałem możliwość jego rozebrania.

PostNapisane: 29 lis 2011, o 10:14 
Spamer
Spamer

Sprawdź czy siłownik jest stabilnie (bez luzu na śrubach) przymocowany do drzwi
i czy drut "sterujący" z siłownika jest stabilnie przymocowany do zamka, może ma luzy, a może się wygiął i skrócił.

PostNapisane: 29 lis 2011, o 10:21 
Guru
Guru

To dzieje się nawet gdy nie ma kluczyka w pobliżu? Sprawdź może to sprawka pilota?
Zrób tak:
Wyjmij baterie z pilota i siedząc w środku wciśnij ryglowanie drzwi. To nam pokaże czy eliminuje pilota.

Jeśli tak, to rozładowujący się aku to już inny problem.
Wpisz w :szukaj: akumulator i może coś się wyjaśni.
P.s
A! I jeszcze jedno! Jeśli wymienisz akumulator to może być to odpowiedzią na twoje bolączki z centralnym.
Zamień sobie z kimś na moment. Może akumulator robi zwarcie.

PostNapisane: 29 lis 2011, o 10:32 
Spamer
Spamer

Zaczęło się chłodniej robić i koledzy mają różne problemy wynikające z dogorywających akumulatorów, które zawsze na początku zimy ujawniają masowo swoją słabość.

PostNapisane: 30 lis 2011, o 08:56 
Coś wie...
Coś wie...

Akumulator zmieniłem już jakiś czas temu. Miałem cały czas jeszcze oryginalny, który zaczął mi się właśnie rozładowywać i nie wiedziałem dlaczego. Myślałem, że to starość. Wymieniłem na nowy i dopiero wtedy, gdy następny też zaczął siadać porobiłem pomiary poboru prądu na wyłączonym silniku i doszedłem do wniosku, że to właśnie wina centralnego. Także skubaniec wykończył mi już drugi akumulator.
Co do bliskości kluczyka to też odpada bo w sytuacji gdy kluczyk był w domu (poza zasięgiem) a ja kręciłem się koło samochodu też to obserwowałem.
Dodam tylko, że zaczęło się to kiedy zacząłem parkować go na dworze (wcześniej był garażowany).
Posprawdzam jeszcze siłownik i drut "sterujący", ale nie spodziewam się rewelacji, gdyż już to rozbierałem i składałem.

PostNapisane: 30 lis 2011, o 12:09 
Guru
Guru

Może to Ty robisz zwarcie :-D
Zrób dla pewności to co pisałem. Wyjmij baterie itd.
Wygląda jakby było zwarcie i centralny wysyłał przez cały czas sygnał na tyle mały żeby nie rozładować całkowicie akumulatora.
Wymień nie sprawdzaj(!) bezpiecznik odpowiadający za centralny.

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2011, o 19:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 TD
ayrsen napisał(a):
tyski77 - czasem dobrze jest zajrzeć do oryginalnej instrukcji obsługi... :jezyk: Ale na wypadek, że możesz jej nie mieć, już Ci piszę co zrobić /zaczerpnięte z oryginalnej instrukcji do Ave T22, strona 16 - tłumaczenie z języka angielskiego - własne... ;-) /

1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... ;-) Nie zamykaj drzwi!
2. Włóż kluczyk do stacyjnki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...
3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dżwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.
4. Koniec - gotowe. 150 PLN wydaj na ciekawsze rzeczy.

P.S. Nie ma za co... :cfaniak:

Jest za co!
Wstyd się przyznać ale przez rok otwierałem drzwi kluczykiem! :wleb: otwierałem, bo zamykanie działało z pilota taka dziwna przypadłość, ale "programowanie" opisane wyżej pomogło :) aż wstyd mi jak pomyslę, że chciałem zapłacić ta taka usługę 100zł.. dobrze, że się opamiętałem:) Pozdrawiam!

PostNapisane: 13 sty 2012, o 19:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D
wielkie dzieki,po 2 latach uspienia w końcu oba moje kluczyki dzialaja i wreszcie otwieram zamki z pilota. :piwo:

PostNapisane: 27 sty 2012, o 10:40 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22 -sztuk 2
Silnik: 1,6 4A-FE
Witajcie,

mam problem, może nie tyle poważny, co niezwykle denerwujący w codziennym jeżdżeniu po mieście.
Mój centralny działa, otwiera z pilota, zamyka i nie ma najmniejszego problemu - ale gdy jest ciepło. Jeśli temperatura spadnie niżej niż -5st. tak jak dzisiejszej nocy, nie otwierają się wszystkie drzwi. Naciskam pilota, słychać działanie zamka, ale nie otwierają się drzwi kierowcy i pasażera. Bagażnik i tył się otwierają. Tak samo wygląda zamykanie - naciskam na pilota, słychać pracę zamków, efekt - tył i bagażnik zmieniają położenie dźwigienki, natomiast przednie drzwi zostają w pozycji w jakiej były. Przez to muszę otwierać swoje drzwi kluczykiem (oczywiście słychać wtedy również pracę centralnego) ale nadal drzwi pasażera się nie otwierają/zamykają.
Gdy jest cieplej usterka się naprawia i wszystkie drzwi otwierają i zamykają się poprawnie.

Gdzie może leżeć problem, może ktoś z Was miał podobnie?

PostNapisane: 27 sty 2012, o 16:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Silnik: 1,8 PB+LPG
Dziś od rana miałem to samo. Tylko u mnie tylne drzwi od strony pasażera. Będę musiał zdjąć boczek w drzwiach ale pogoda narazie nie zachęca.

PostNapisane: 27 sty 2012, o 19:28 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22 -sztuk 2
Silnik: 1,6 4A-FE
patrycjush napisał(a):
Dziś od rana miałem to samo. Tylko u mnie tylne drzwi od strony pasażera. Będę musiał zdjąć boczek w drzwiach ale pogoda narazie nie zachęca.

Właśnie zastanawiam się, czy problem leży w poszczególnych drzwiach które się przestają otwierać, czy raczej gdzieś na wyjściu z centralki, jedne dostają sygnał a inne nie...

PostNapisane: 27 sty 2012, o 22:46 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: ropozerny
Sprawdzcie przy otwartych drzwiach, zakliknijcie zamek wkretakiem nastepnie wcisniete krancowki i wyslijcie sygnal z zamykania.
Co proba ruszajcie drzwiami - u mnie bylo cos podobnego z drzwiami z tylu - przyczyna nie bylo masy w drzwiach. Wystarczylo nasmarowac zawiasy :-)
W niektorych pozycjach tj drzwi zamkniete zawiasy sniedzieja i nie ma masy. :ok:
Przyczyna dosyc glupkowata ale prawdziwa.

PostNapisane: 28 sty 2012, o 10:54 
Coś wie...
Coś wie...

Siłownik plus i minus dostaje ze sterownika,więc masa z drzwi nie jest mu potrzebna :ok: ,sytuacja jaką opisujesz może mieć miejsce gdy kable są uszkodzone w przelotce gumowej(często się to zdarza w innych markach,w toyocie nie wiem).Problemy z kontaktem są spowodowane tym gęstym mazidłem w kostce stykowej tak mi się wydaje,gdyż tylko na mrozie większym drzwi losowo nie działają,ale da się z tym żyć :ok:

PostNapisane: 28 sty 2012, o 15:18 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: ropozerny
tenpan napisał(a):
Siłownik plus i minus dostaje ze sterownika,więc masa z drzwi nie jest mu potrzebna :ok: ,sytuacja jaką opisujesz może mieć miejsce gdy kable są uszkodzone w przelotce gumowej(często się to zdarza w innych markach,w toyocie nie wiem).Problemy z kontaktem są spowodowane tym gęstym mazidłem w kostce stykowej tak mi się wydaje,gdyż tylko na mrozie większym drzwi losowo nie działają,ale da się z tym żyć :ok:

Nie koniecznie. U mnie dzialo sie tak w lecie. Dodam ze kable wtyczki i wsio bylo w stanie idealnym. Silowniki sterowane sa minusami wiec kto wie czy nie pomaga sobie masa z drzwi. (z ciekawosci sprawdze u siebie)
Co do mazidla to nie bylbym taki pewnien jak rozbieralem mechanizm samo zamykanie chodzilo idealnie lekko wiec jedyne co tam moze przeszkadzac w odblokowywaniu drzwi to tapicerka (wygluszenie ktore sie odkleilo) albo zgiety drut.
Jesli mechanizm zamykania recznego dziala zbyt ciezko - to juz mamy przyczyne.
Proponuje rozebrac drzwi i sprawdzic jak dziala caly mechanizm, posprawadzac napiecia na silownikach oraz kable w gumach i ewentualnie na wyjsciu z centarlki (napiecie).
Akurat w centralnym zamku filozofi duzej nie ma.

PostNapisane: 29 sty 2012, o 14:38 
Coś wie...
Coś wie...

forseco napisał(a):
. Silowniki sterowane sa minusami.
Siłownik czyli silnik dostaje plus i minus ze sterownika naprzemiennie-w toyocie jest jeden silnik w siłowniku(w innych markach np.ford 2 szt).Natomiast sygnały z krańcówek itd.są sygnałami masy(sterowanie z wkładki ,przycisku,pilota,alarmu)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]