TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 cze 2018, o 08:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, o 18:17 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 diesel
Arti, spróbuj czegoś takiego.
Otwórz drzwi kierowcy, wejdź do pojazdu, nie zamykaj drzwi, wsadź kluczyk do stacyjki, przekręć w pozycję ON, poczekaj 10 sekund, następnie nie wyciągając kluczyka naciśnij 2 razy przycisk otwierania drzwi (powinieneś usłyszeć trzaski dochodzące od strony drzwi), wyciągnij kluczyk. Po opuszczeniu pojazdu zamknij drzwi i spróbuj zamknąć drzwi pilotem z kluczyka. Powinno pomóc.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, o 19:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

dekrystof napisał(a):
A ja z pilota mogłem zamknąć zamek ale otworzyć tylko kluczykiem.Podobnie było w środku przy użyciu przycisku do zamykania wszystkich zamków.Co ciekawe po pewnej chwili zamki się same otwierały.Tak parę razy auto stało na parkingach otwarte:)Przed wizytą u mechanika miałem jazdę ok 500km. I wszystko się naprawiło! Albo doładowałem AKUMULATOR! albo cisza przed burzą.Jest dobrze od 2 tygodni.

mozesz byc niemal pewny że to akumulator:D polecam sprawdzenie aereometrem sprawnosci akumulatopra:d a pożniej dociekanie czy to cos innego.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2007, o 14:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, centralny zamek w mojej Toyocie działa ok, tylko problem jest w tym, że po 2-3 dniach pada bateria w pilocie, baterie były firmowe, nie jakieś dziadowskie, a i pilot był sprawdzany pod lupą czy gdzieś nie ma zwarcia albo innego ciulstwa i wszystko wyglądało ok.

Co może być powodem tak szybkiego padania baterii??

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 17:03 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22,
Silnik: 1.6
a kto ci ten pilot sprawdza l moze trzeba go dać do fachowca ja bym obstawiał zwarcie chyba ze baterie miały 100lat :chytry:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 17:10 
Stara się...
Stara się...

stiopa46 napisał(a):
(..) morze trzeba go dać (...)

Morzu się nie daje, morze z reguły jest głębokie i szerokie...

Sorki moderatorzy za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać :diabel:

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 18:02 
Mistrz
Mistrz

adminekPL, w ten sposób jemu nie pomagasz, chyba ze sobie posty nabijasz,a to co innego, ale dzięki za poprawę błędów

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 18:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jest taka możliwość, że centralka zamka wysyła ciągle jakieś sygnały do pilota i powoduje rozładowywanie jego, czy to jest tylko wina pilota?

Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2007, o 18:50 
Mistrz
Mistrz

nawet jesli centralka wysyła ciągle to pilot czyta je tylko na pare lub kilkadziesiąt metrów

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 15:48 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
A ja mam inny problem z zamkiem. Otóż jak przychodzą mrozy to się nie daje zamknąć/otworzyć z kluczyka. Kluczyk wkładam i przekręcam jak trzeba w lewo i tu następuje moje zdziwienie....kluczyk sie obraca spokojnie o 360 stopni i nic się nie dzieje. Psikałem jakimś odmrażaczem - nic. Psikałem jak było cieplej WD 40 - też nic. Na razie mam działającą baterie w kluczyku i otwieram w ten sposób, ale niech nadejdzie kres baterii i wtedy zostanę przed samochodem z niezbyt wesołą miną, np coś takiego ;-(
Koledzy pomożecie ?? :chytry:

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 15:56 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Kup sobie nową baterię, włóż do drugiego pilota i trzymaj w zapasie. Byle do wiosny. :-) :-) :-)

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 16:13 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Disaster napisał(a):
Kluczyk wkładam i przekręcam jak trzeba w lewo i tu następuje moje zdziwienie....kluczyk sie obraca spokojnie o 360 stopni i nic się nie dzieje.

W normalnych warunkach tak powinno się dziać po włożeniu do zamka czegoś innego niż kluczyk. A skoro masz tak z właściwym kluczem i tylko w mrozy, to pewnie zamek jest nieźle sfatygowany. Może pomogłoby mu wymontowanie i dokładne przeczyszczenie. A może ktoś za dużo używał odmrażacza do zamków - podobno one tego nie lubią...

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 19:29 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Silnik: 2CTE
wojtekd3 napisał(a):
Kup sobie nową baterię, włóż do drugiego pilota i trzymaj w zapasie. Byle do wiosny. :-) :-) :-)

Problem w tym, że mam tylko jeden kluczyk :-) No ale na wiosne raczej się nie obejdzie bez wyjęcia i czyszczenia. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co dolega mojemu zamkowi to czekam.
Tylko ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje na mrozie :nuda: Ale może to i lepiej, że nie cały czas :jupi:

PostNapisane: 29 sty 2008, o 21:04 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZ-FE
Witam wszystkich!!
Jestem posiadaczem Toyoty Avensis 1.8 z grudnia 1998 roku i od kilkunastu dni mam problem z zamkiem centralnym, mianowicie: zamykanie samochodu pilotem z kluczyka działa, natomiast nie działa otwieranie. Natomiast przełącznikiem przy drzwiach mogę zarówno otworzyć, jak i zamknąć auto. Co może być przyczyną wadliwego działania zamka?
Baterie wymieniłem na nowe, jednak nic się nie zmieniło. Auto otwieram kluczykiem od strony kierowcy. Czy spotkał się ktoś z czymś takim?
I kolejne pytanie: czy ktoś ma może schemat elektryczny do tego modelu i układu zamka centralnego ?
Z gory dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!!

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 22:18 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 2.0 diesel
Według mnie musiałeś naciskać przycisk kluczyka w momencie gdy znajdowałeś się poza samochodem w odległości większej niż wynosi zasięg działania kluczyka. Prawdopodobnie synchronizacja padła.
Zrób tak: otwórz drzwi, włóż kluczyk do stacyjki, przekręć w położenie ON i poczekaj 10 sekund (drzwi cały czas maja być otwarte). Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk LOCK lub UNLOCK w kluczyku. Słyszalny powinien być odgłos pracy blokady w drzwiach samochodu. Wyjmij kluczyk, wyjdź z samochodu, zamknij drzwi i sprawdź działanie kluczyka.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 22:25 
Stara się...
Stara się...

No właśnie, tak próbowałem. Po wykonaniu niniejszej procedury w ogóle nie słyszę trzasku zamków, po prostu nic. Dopiero jak zamknę drzwi, kluczyk wyciągnę ze stacyjki, wtedy mogę z pilota zamknąć drzwi, ale otworzyć z pilota nadal nie potrafię. ???

PostNapisane: 29 sty 2008, o 22:34 
Stara się...
Stara się...

Alex_TAV napisał(a):
Witam wszystkich!!
Jestem posiadaczem Toyoty Avensis 1.8 z grudnia 1998 roku i od kilkunastu dni mam problem z zamkiem centralnym, mianowicie: zamykanie samochodu pilotem z kluczyka działa, natomiast nie działa otwieranie. Natomiast przełącznikiem przy drzwiach mogę zarówno otworzyć, jak i zamknąć auto. Co może być przyczyną wadliwego działania zamka?
Baterie wymieniłem na nowe, jednak nic się nie zmieniło. Auto otwieram kluczykiem od strony kierowcy. Czy spotkał się ktoś z czymś takim?
I kolejne pytanie: czy ktoś ma może schemat elektryczny do tego modelu i układu zamka centralnego ?
Z gory dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!!

Miałem to samo . Padło ci coś w zamku kierowcy (prawdopodobnie jakis mikrostyk) , mnie to naprawili w ASO za 170 pln, z tym ze teraz otwieranie i zamykanie z pilota działa ale jesli chcę otworzyc kluczykiem to otwierają sie tylko drzwi kierowcy a reszta jest zablokowana . Mnie to nie przeszkadza bo i tak zawsze uzywałem pilota , ale jesli bys chciał zeby działało wszystko tak jak wczesniej to czeka cię wymiana zamka a to koszt około 1400 pln. Gość w aso powiedział ze to dość czesta awaria w tym modelu :)

pozdro

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 22:39 
Stara się...
Stara się...

Aha. Ciężkie to jest do naprawienia, tzn, czy dużo zabawy z tym jest ? ???
A ma ktoś może dokładny schemat elektryczny do tego modelu Avensisa?

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 22:52 
Administrator
Administrator

Pochwały: 56
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
Alex_TAV napisał(a):
A ma ktoś może dokładny schemat elektryczny do tego modelu Avensisa?

Wystarczy użyć opcji szukaj :jacipokaze:
marecki podał link do schematów w wątku Manuale, książki, pdf'y...

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2008, o 17:20 
Stara się...
Stara się...

Dzięki wielki. Znalazłem :)

[ Dodano: 2008-02-02, 16:37 ]
Odnośnie tego mojego zamka, pojechałem sobie do holenderskiego serwisu Toyoty. Jedn z panów na początku stwierdził, że to na 90% kluczyk. Po chwili przyjechał pan mechanik i zapytał się o synchronizację. Powiedziałem mu w jaki sposób to zorbiłem wg instrukcji itd. On stwierdził, że to źle i polecił mi wjechać do środka. On synchronizację robił w następujący sposób:
3 razy zamknął i otworzył drzwi, potem włożył kluczyk do stacyjki, wyciągnął go, powtórzyl operację z drzwiami, włożył kluczyk do stacyjki o dopiero potem nacisnął jeden z przycisków. Mimo wszystko nie udało mu się nic zdziałać, chodź operacja miała kosztować jedyne 5 euro ;) . Potem pan stwierdził, że to centralka zamka centralnego. Zadałem mu więc pytanie, czy może to nie microswitch w zamku. Po namyśle stwierdził że moge mieć rację i to na pewno to. Zapytałem ile kosztuje naprawa. Po 15 minutach miałem cenę:
384 euro :bojesie: wymiana zamka, a sama wymiana, jak sobie kupię zamek używany: 100 Euro :bojesie: :glupek:
Podziękowałem z uśmiechem na twarzy i szybko się oddaliłem z serwisu. :-)

PostNapisane: 25 lut 2008, o 11:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Jestem od niedawna świadomym i szczęśliwym posiadaczem tegoż samochodu. Jako, że samochód kupiłem we Francji nie posiadam do tego modelu polskiej instrukcji obsługi.
Byłem przekonany,iż gdy używam centralnego zamka (sterowanie z pilota) to automatycznie otwieram wszystkie zamki w samochodzie łącznie z 5 drzwiami bagażnika. (posiadam wersję liftback). Jest to tyleż niewygodne iż za każdym razem muszę otwierać bagażnik kluczykiem. Więc moje pytanie, czy rzeczywiście to jest fabryczne rozwiązanie albo występuje u mnie jakiś problem?
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2008, o 11:12 
Moderator
Moderator

raczej masz jakis problem, sprawdz silownik czy dziala

Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2008, o 22:59 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D 1CD–FTV
master of chaos napisał(a):
dekrystof napisał(a):
A ja z pilota mogłem zamknąć zamek ale otworzyć tylko kluczykiem.Podobnie było w środku przy użyciu przycisku do zamykania wszystkich zamków.Co ciekawe po pewnej chwili zamki się same otwierały.Tak parę razy auto stało na parkingach otwarte:)Przed wizytą u mechanika miałem jazdę ok 500km. I wszystko się naprawiło! Albo doładowałem AKUMULATOR! albo cisza przed burzą.Jest dobrze od 2 tygodni.

mozesz byc niemal pewny że to akumulator:D polecam sprawdzenie aereometrem sprawnosci akumulatopra:d a pożniej dociekanie czy to cos innego.

U mnie też coś takiego było- chodzi o samoczynne otworzenie sie zamka. Czy to wina akumulatora?

Tytuł:
PostNapisane: 29 lut 2008, o 11:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

mam takie samo auto z tego samego roku i moge zapewnic ze pilotem otwieramy wszystkie 5 drzwi.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2008, o 23:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich!
U mnie jak u kilku moich poprzedników centralny zamek działał z pilota tylko przy zamykaniu samochodu ale niestety go nie otwierał.
Zastosowałem się do wskazówek odnośnie synchronizacji pilota i pomogło.
Centralny zamek, który nie działał odkąd kupiłem auto, nagle się przebudził.
Niby taki banał, a mnie to zajęło prawie rok.
Dlatego właśnie tak lubię forum Avensis.
Już kilka razy stosowałem się do porad użytkowników i nigdy się nie zawiodłem.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
andrzejkown

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2008, o 11:54 
Mistrz
Mistrz

bo tu zawsze ci pomogą :-D

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 17:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
jakiś czas temu także starłem się z problemem niedziałającego pilota w kluczyku do ave przed FL
(po prostu któregoś dnia przestał działać i tyle)
kolejne kroki wyglądały mniej więc tak
1. wymiana baterii - brak reakcji
2. zastosowanie procedury logowania kluczyka z instrukcji czyli;
(tu CYTAT)
1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... ;-) Nie zamykaj drzwi!
2. Włóż kluczyk do stacyjki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...
3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dżwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.
4. Koniec - gotowe. 150 PLN wydaj na ciekawsze rzeczy.
- wynik brak reakcji
Przy piwku i fajce doszedłem do wniosku ze ta procedura moze dotyczyć tylko i wyłączenie
oryginalnego kluczyka (tzn. pierwszego fabrycznego) a z uwagi na fakt ze nie wiem co działo się z samochodem przez 10 lat od momentu wyprodukowanie
do chwili sprowadzenia do Polski (przez naturalizowanych niemców mówiących po rosyjsku drogą powietrzną z Mongolii),więc
przyjąłem ze moze juz ktoś kiedyś zgubił oryginalny kluczyk i sobie dorobił drugi w związku z czym zastosowałem procedurę
jaką się stosuje przy programowaniu dodatkowych kluczyków czyli:
(tu CYTAT)
1)Otwarte drzwi kierowcy klucz wyjęty ze stacyjki
2)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
3)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
4)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
5)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
6)zamknij drzwi
7)włóż kluczyk do stacyjki włącz i wyłącz zapłon 1 raz wyjmij klucz ze stacyjki
Zamek centralny powinien się zamknąć a następnie otworzyć (jeżeli tego nie zrobi to albo się nie zmieściłeś w czasach albo jest jakaś usterka)
8)naciśnij i trzymaj przycisk lock kluczyka
9)naciśnij 5 razy przycisk unlock kluczyka
10)puść oba przyciski a następnie naciśnij lock albo unlock
System powinien potwierdzić jednym cyklem zamka przyjecie kluczyka

i ruszył - zamyka otwiera (nawet piwko na rybkach hehe)

pozdrawiam i wielkie thx wszystkim za mądre słowo

hokon

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0TD
Jeśli chodzi o centralny zamek to podawane wcześniej procedury nie pomogły:

I sposób
1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... ;-) Nie zamykaj drzwi!
2. Włóż kluczyk do stacyjnki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...
3. Następnie dwukrotnie naciśnij przycisk na kluczyku "LOCK" lub "UNLOCK" /kluczyk cały czas ma być włożony do stacyjki i być w pozycji "ON - jak napisałem powyżej/. Usłyszysz w tym momencie dżwięk zamykania/otwierania zamka dobiegający z panelu zamka centralnego.
4. Koniec - gotowe. 150 PLN wydaj na ciekawsze rzeczy.

II sposób
3 razy zamknąć i otworzyć drzwi, potem włożyć kluczyk do stacyjki, wyciągnąć go, powtórzyć operację z drzwiami, włożyć kluczyk do stacyjki o dopiero potem nacisnąć jeden z przycisków

III sposób
1)Otwarte drzwi kierowcy klucz wyjęty ze stacyjki
2)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
3)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
4)włóż kluczyk do stacyjki i wyjmij
5)zamknij i otwórz drzwi 2 razy
6)zamknij drzwi
7)włóż kluczyk do stacyjki włącz i wyłącz zapłon 1 raz wyjmij klucz ze stacyjki
Zamek centralny powinien się zamknąć a następnie otworzyć (jeżeli tego nie zrobi to albo się nie zmieściłeś w czasach albo jest jakaś usterka)
8)naciśnij i trzymaj przycisk lock kluczyka
9)naciśnij 5 razy przycisk unlock kluczyka
10)puść oba przyciski a następnie naciśnij lock albo unlock
System powinien potwierdzić jednym cyklem zamka przyjecie kluczyka

Po tym ostatnim rzeczywiście zamki się zaryglowały i szybko odryglowały, ale pilot i tak nie działa. W pierwszym słychać było cyknięcie pod maską, ale dalej nic.

Czy zna ktoś jeszcze jakiś inny sposób na naprawę lub sprawdzenie pilota (a może centralki)?

Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2008, o 10:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

A ja mam taki probem, że kluczyk łapier tylko z bardzo bliskiej odległości. Wymieniłem baterię i to samo, muszę podejść do auta na jakieś 1-2 metry. Czy to kwestia synchronizacji kluczyka? I czy:

krzaku13 napisał(a):
I sposób
1. Otwórz drzwi kierowcy, mając kluczyk w ręku a nie w stacyjce... Nie zamykaj drzwi!
2. Włóż kluczyk do stacyjnki wyłącznika zapłonu, przekręć z położenia "OFF" do położenia "ON" i poczekaj 10 sekund...

ten sposób synchronizaci dzial również w T25? Nie mam żadnych problemów z zamikami, czasai tylko jak za szybko otworze dzwi po zdjęciu blokady właczy się alarm.

Pytam, bo nie chce doprowadzić do sytuacji, że przestanie działać mi zamek i wizyta w ASO będzie nie unikniona.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 09:12 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Wczoraj wieczorkiem po ciemku robiłem synchronizację wg I sposobu, bo u mnie sie nie otwierały z pilota tylko zamykały i podziałało. Teraz to mi sie zamyka i otwiera aż miło.
temat bardzo pomocny jak dla mnie. Dzięki

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 09:56 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2001
Silnik: D4D
A ja mam problem z zamkiem od tylnej klapy w T22 (liftback).
Od początku jak go kupiłem to działało otwieranie z pilota wszystkich
drzwi, ale nie mogę włożyć kluczyka do zamka tylnej klapy i otworzyć / zamknąć.
Podejrzewam, że ten zamek nie był w ogóle wykorzystywany przez parę lat
z racji centralnego i teraz trzeba go jakoś rozruszać.
Czy ktoś może miał już taki problem w wersji liftback? Jak możnaby to naprawić?
Podpowiem od razu że pryskanie WD40 nie pomaga.
Pewnie trzeba wymontować cały zamek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]