TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 kwi 2018, o 10:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2007, o 11:52 
Coś wie...
Coś wie...

No tak, byłem w końcu w ASO i pan z serqwisu stwierdził, że coś musiło byc grzebane wzamku w dzrwiach kierowcy (bo ten zamek odpowiada za wszystkie). Mowi że nie ma znaczenia, że z kluczyka wszystkie sie otwierają.

Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2007, o 22:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
Miałem ten sam problem po wymianie baterii - zamykanie bez problemu otwieranie nie działało.
Wystarczy zastosować się do wsakzówek ayrsen.
...i wszystko ok.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2007, o 14:24 
Coś wie...
Coś wie...

No to powiem tak, pojeździłem dziś trochę po zakładach gdzie montują alarmu itp. i powiedziałem czego się w Toyocie dowiedziałem. W obydwu punktach gdzie byłem powiedziano mi, że w Toyocie ktoś troche naściemniał. Pojechałem zatem do Toyoty i siedzi inny gośc niż poprzednio i mówię co jest. Pan wziął kluczyki, pojechał na warszatat, po 5 min wrocił i pokazuje, że zamek działa. Mowił, że rzeczywiście coś tam jest nie tak z tym zamkiem i nie wie ile to będzie działało, ale działa. Zapłaciłem 20 PLN + VAT = 24.40PLN.

Stwierdzam, że nie każdy kto tam pracuje się zna na rzeczy.

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 14:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja mam troszke inny problem z centralnym. zamykając auto kluczykiem zamykają sie wszystkie dzrzwi. natomiast jesli zamkne auto z pilota to zamkną się również wszystkie drzwi, ale gdy chce otworzyć z pilota to otwierają się wszystkie oprócz drzwi kierowcy. czasami zdarza sie tez ze zamykając z pilota zamykaja sie wszystkie oprócz kierowcy. tak to działa jak chce. widać że ten "pimpek" przy klamce w środku ma chęc przeskoczyc ale idzie tylko do połowy przy otwieraniu.
co radzicie? co zrobić i co to może być ? siłownik czy jak?

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 14:58 
Coś wie...
Coś wie...

Myślę, że to może być siłownik, ale gwarancji nie daje. Warto podjechać gdzieś gdzie zakładają alarmy itp. i pogadać z nimi. Myślę, że oni sie najlepiej w tym orientują.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, o 08:47 
Moderator
Moderator

silownik mozesz sobie sam sprawdzic, podepnij na krotko i bedziesz wiedzial czy dziala czy nie, po co masz dac zarobic jakiemus mechanikowi...

PostNapisane: 14 wrz 2007, o 14:28 
Witojcie wszyscy..., pozdrawiam z południa naszej RP :) Ale do rzeczy żeby nie spamować:

W modelu T22, centralny zgłupiał w trochę inny sposób tzn.:

- Działa otwieranie z przycisku na kluczyku (unlock) i otwierają się wszystkie drzwi
- Nie działa zamykanie z przycisku na kluczyku (lock) nawet nie słychać żadnego szczęknięcia ani próby że "coś się zamykać chce"
- Nie działa zamykanie drzwi kluczem tzn jak wsadzę kluczyk i przekręcę w zamku to powinno (tak mi się zdaje) zamknąć wszystkie drzwi tak jakbym nacisnął przycisk "Lock" na kluczyku
- opisana na forum procedura synchronizacji pilota działa (otwarcie drzwi, zapłon na ON, 10sek, naciśnij dowolny przycisk)
- przełączniki w pilocie sprawne (sprawdziłem omomierzem czy stykają itd)
- bezpieczniki w kabinie sprawne
- całość elektrycznie wydaje się być ok
- bateria obie mają po 2.9V
Żeby brykę zamknąć muszę:
- wleźć do środka, zamknąć drzwi kierowcy
- na przycisku na drzwiach zamknąć wszystkie drzwi
- odblokować języczek w drzwiach kierowcy
- wysiąść i ręcznie kluczykiem w zamku przekręcić i zamknąć drzwi kierowcy (kręceniem kluczykiem "do przodu" oczywiście)

Pytania
- czy to padnięty siłownik w zamku przednich drzwi
- zabrudzenie styków czujnika otwartych drzwi (?)
- za słaba bateria (??? otwieranie z przycisku działa normalnie)
- padnięta centralka (? uchowaj boże)
- inny troll ? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2007, o 18:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

ayrsen napisał(a):
tyski77 - czasem dobrze jest zajrzeć do oryginalnej instrukcji

Niestety, istnieje kilka procedur kodowania klucza - ta z instrukcji jest procedurą podstawową. Dziś były pracownik Toyoty ożywił mi pilot od centrala po dwuletniej martwicy. Koszt - 20 PLN. Wyglądało to nieco jak taniec szamana, ale zadziałało. niestety, metoda była zbyt skomplikowana aby zapamiętać ( sporo tych kroków).
Dobra rada: kiedy pilot kluczyka nie otwiera drzwi (skutek zakłóceń radiowych), otwórzcie je kluczem - unikniecie blokady kodu.
Jeśli ktoś zna inne procedury proszę o zamieszczanie.

PostNapisane: 14 wrz 2007, o 22:25 
Coś wie...
Coś wie...

halny napisał(a):
Witojcie wszyscy..., pozdrawiam z południa naszej RP :) Ale do rzeczy żeby nie spamować:

W modelu T22, centralny zgłupiał w trochę inny sposób tzn.:

- Działa otwieranie z przycisku na kluczyku (unlock) i otwierają się wszystkie drzwi
- Nie działa zamykanie z przycisku na kluczyku (lock) nawet nie słychać żadnego szczęknięcia ani próby że "coś się zamykać chce"
- Nie działa zamykanie drzwi kluczem tzn jak wsadzę kluczyk i przekręcę w zamku to powinno (tak mi się zdaje) zamknąć wszystkie drzwi tak jakbym nacisnął przycisk "Lock" na kluczyku
- opisana na forum procedura synchronizacji pilota działa (otwarcie drzwi, zapłon na ON, 10sek, naciśnij dowolny przycisk)
- przełączniki w pilocie sprawne (sprawdziłem omomierzem czy stykają itd)
- bezpieczniki w kabinie sprawne
- całość elektrycznie wydaje się być ok
- bateria obie mają po 2.9V
Żeby brykę zamknąć muszę:
- wleźć do środka, zamknąć drzwi kierowcy
- na przycisku na drzwiach zamknąć wszystkie drzwi
- odblokować języczek w drzwiach kierowcy
- wysiąść i ręcznie kluczykiem w zamku przekręcić i zamknąć drzwi kierowcy (kręceniem kluczykiem "do przodu" oczywiście)

Pytania
- czy to padnięty siłownik w zamku przednich drzwi
- zabrudzenie styków czujnika otwartych drzwi (?)
- za słaba bateria (??? otwieranie z przycisku działa normalnie)
- padnięta centralka (? uchowaj boże)
- inny troll ? ;)

Ja postawiłbym na uwalony siłownik ....

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 08:51 
Moderator
Moderator

silownik moze byc walniety ale nie do konca to moze byc przyczyna, skoro dziala w jedna strone to i w druga powinien dzialac

tak jak piszesz sprawdz styki, moze zasniedzialy

baterie tez mozesz wymienic (np w alarmach jak jest slaba bateria dzieje sie podobnie, koszt maly bo ze 3 zl za baterie)

o centralke bedziesz sie martwic pozniej jak ww czynosci nie pomoga :-)

PostNapisane: 15 wrz 2007, o 12:32 
Ano właśnie, po sprawdzeniu wszystkich możliwych opcji przy rozbebeszonym boczku w drzwiach okazuje się że to najprawdopodobniej mikroprzełącznik lub mikroprzełącznik w siłowniku. Nie wiem jeszcze jaka jest konstrukcja siłownika i wogóle zamka w ave.
Pomierzylismy kontrolkami itd - wychodzi na to że sterowanie zamykaniem ma cały czas zwarcie (sterowanie zamka jest za pomocą podawania "masy" chyba),m baterie wymienione na nówki (prawie po 6 zeta :-( )

Mam prośbę do was - sprawdźcie czy jak przekręcicie klucz w zamku kierowcy to otwiera i zamyka wszystkie drzwi ? To tak dla pewności bvo w naszej bryce nigdy kluczyka nie używałem :-D skutkiem jestr też to że nie mogę otworzyć zamka w tylnej klapie (kombi)

EDIT: Jestem po całkowitym rozbebeszeniu całego modułu, plastiki rozebrane, mikrowyłącznik również rozebrany przeczyszczony, chodzi bardzo dobrze wreszcie styka (jest widoczne zwarcie na omomierzu) złożyłem wszystko do kupy i pokleiłem, niestety nadal ten sam objaw - nie działa zamykanie ani z kluczyka ani z przycisku. Nawet próby "synchronizacji" nic nie przynoszą. Jest jeszcze jedna procedura ponoć ale mi nie wiadoma jaka.

EDIT2: Pewny jestem że to uszkodzenie mikrowyłącznika(?) powiedzmy inaczej - ustrojstwa które jest "sterowane" przez dźwignię klamki wewnętrznej (czyli "języczka" którym otwieramy drzwi od środka) pytanie czy to sam mikrowyłącznik czy coś z nim jeszcze powiązane. W każdym razie konstrukcja i sposób jednolitego zalania plastikiem tej części zamka, powoduje że ingerencja będzie "straszna" :D ale zamierzam to zrobić :
1 - aby ów mikroswitch naprawić nie da się czegoś wyłamać, oderwać lub podgiąć tak jak to ma miejsce przy wymianie/naprawie mikrowyłącznika który jest zwierany przez dźwignię bębenka zamka przy otwieraniu lub zamykaniu i który jest tak naprawdę właściwym włącznikiem sterującym.
2 - trzeba wytopić plastik w miejscu gdzie ten mikrowyłącznik jest zalany - dodatkową trudnością jest to, że w plastiku zalana jest taśma z giętkim laminatem i ścieżkami przewodzącymi poełniącymi rolę przewodów od wspomnianego wcześniej mikrowyłącznika

Na razie mam rozwiązanie które satysfakcjonuje mnie tzn zamykam i otwieram zamek z pilota :D :D a polegało na uwaleniu kabla od sprawdzania sterowania siłownikiem (do zamknięcia)

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 02:20 
Witam jako, że to mój pierwszy post na tym forum.

Ja mam znowu inny problem z centralnym. Nagle dzisiaj przestał działać ale nie do końca bo nie działa z pilota w kluczyku więc pomyślałem, że z kluczykiem jest coś nie tak. Poleciałem po drugi i też nic. Po przekręceniu kluczyka w zamku też nie działa centralny. Natomiast działa bez zarzutu z przycisku w drzwiach kierowcy.

Dopiero później zauważyłem, że po wyłączeniu auta zeruje sie zegarek tzn. ustawia na godzine 12:00 i zeruje się stan kilometrów licznika pomocniczego. Obie te rzeczy dzieją sie samoczynnie po wyłączeniu auta.

Miał ktoś podobny problem ?

Dodam, że moje Ave to D4D w kombi z 2000 roku przed facem.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 13:10 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
halny,
jesli chodzi o przekręcenie kluczyka to powinno otworzyć lub zamknąć wszystkie drzwi co do bagażnika ja mam sedana wiec u mnie jest tak .Jesli zamknę go kluczykiem to z pilota sie nie otwiera takie zabezpieczenie :ok:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 18:29 
Witam
Też mam problem z centralnym a polega on na tym ze z pilota mozna zamknąć auto niestety juz otworzyc nie. Jak wciskam unlock to tylko zapalaja sie swiatełka tak jak normalnie przy otwieraniu ale niestety siłowniki sie nie włączają . Dodam ze zamykanie i otwieranie przyciskiem w samochodzie działa bezproblemowo i podobnie jest z zamykaniem kluczykiem w zamku czyli bezproblemowo. Sory zauwazyłem ze jak otwieram kluczykiem to otwierają sie tylko drzwi kierowcy .

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 18:36 
Zaawansowany
Zaawansowany

bender napisał(a):
Witam
Też mam problem z centralnym a polega on na tym ze z pilota mozna zamknąć auto niestety juz otworzyc nie. Jak wciskam unlock to tylko zapalaja sie swiatełka tak jak normalnie przy otwieraniu ale niestety siłowniki sie nie włączają . Dodam ze zamykanie i otwieranie przyciskiem w samochodzie działa bezproblemowo i podobnie jest z zamykaniem kluczykiem w zamku czyli bezproblemowo.

Proponuje Ci użyć opcji szukaj :tak: Temat programowania pilota był już poruszany kilka razy ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 18:37 
grzechu napisał(a):
bender napisał(a):
Witam
Też mam problem z centralnym a polega on na tym ze z pilota mozna zamknąć auto niestety juz otworzyc nie. Jak wciskam unlock to tylko zapalaja sie swiatełka tak jak normalnie przy otwieraniu ale niestety siłowniki sie nie włączają . Dodam ze zamykanie i otwieranie przyciskiem w samochodzie działa bezproblemowo i podobnie jest z zamykaniem kluczykiem w zamku czyli bezproblemowo.

Proponuje Ci użyć opcji szukaj :tak: Temat programowania pilota był już poruszany kilka razy ;-)

Programowanie kluczyka nic nie dało i ja nie wymieniałem bateri.

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 18:56 
Ja swój problem właśnie rozwiązałem. Padł bezpiecznik 7.5A ale o dziwo nie znajdował się w środku auta tylko pod maską w tej większej skrzynce.

Nie zrobiłem zdjęcia ale był to bezpiecznik stojąc przed autem pierwszy z naszej lewej w pierwszej linii licząc od lampy. Dla ulatwienia dodam, że w tej lini znajdowały się 3 bezpieczniki.

Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, o 11:17 
własnie wróciłem z serwisu , okazało sie ze padł zamek od centralnego .
Naprawili mi to w ten sposób ze pilot działa i zamykanie i otwieranie ale jezeli otwiera sie klusczykiem to centralny nie działa i otwierają sie tylko drzwi kierowcy. Żeby wszystko działało tak jak poprzednio trzebaby było wymienic cały zamek , ale to dośc drogo ponoć wychodzi.
Ja zapłaciłem 170 w ASO.

PostNapisane: 16 gru 2007, o 15:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pomóżcie!!!
Mam nastepujący problem!Gdy jest mróz, nie działa mi centralny zamek. Kluczyk wchodzi cały, lecz po przekręceniu go (kluczyka) centralny się nie otwiera. Ostatnio musiałem grzać "farelką" drzwi przez 10 min. - dopiero pomogło. Co robić! Niezawsze jest farelka pod ręką?

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 16:26 
Mistrz
Mistrz

czyli ze nie mozesz przekręci kluczyka do konca i dlatrego nie otwiera ci zamek?
jesli tak to przesmaruj specjalnym smarem bielym do zamków pokazywali to na tv turbo :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 17:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

nie, przekrecam do konca i nic. tylko wtedy tak sie dzieje, gdy jest mroz.
pozdro

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 17:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pozostaje Ci w takim razie rozebranie drzwi i dostanie się do zamka. Najlepiej było by go wyjąć wyczyścić i nasmarować. Może po prostu woda się do niego dostaje z zewnątrz w jakiś sposób i zamarza. Miałem tak w poprzednim aucie - klucz wchodził, przekręcałem,ale bez rezultatu. Poza tym dlaczego nie otwierasz z pilota ???

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 18:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem właścicielem Ave od czerwca, gdy ją kupowałem w kluczyku nie było baterii, dlatego nie wiem czy z baterią będzie działało. Czy oprócz baterii jest jeszcze coś potrzebne abym mógł otwierać z pilota?

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 18:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Po włożeniu baterii (2 szt.) trzeba przeprowadzić programowanie - bardzo prosta czynność. Z pilota nie powinno mieć znaczenie czy jest zamarzniete czy nie.

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 19:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzięki grzechu za wskazówki, spróbuję zrobić tak jak proponujesz.
Pozdro!!!

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 19:12 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 diesel
Kolego tutaj masz link do instrukcji Twojej Avensis, a tam na stronie 14 znajdziesz dział" Funkcja przywracania synchronizacji".
Zrobisz to co tam jest napisane i powinno być OK.
Jeżeli to nie poskutkuje trzeba przeprowadzić programowanie kluczyka. Odezwij sie na PW podając swój adres e-mail, to prześlę Ci instrukcję. Pozdrawiam.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 19:14 
Mistrz
Mistrz

Tylko czemu nie było baterii zeby to nie był to ząk z tym centralnym ale nie sprawdzisz jak nie włożysz baterii i próba :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, o 12:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

A ja z pilota mogłem zamknąć zamek ale otworzyć tylko kluczykiem.Podobnie było w środku przy użyciu przycisku do zamykania wszystkich zamków.Co ciekawe po pewnej chwili zamki się same otwierały.Tak parę razy auto stało na parkingach otwarte:)Przed wizytą u mechanika miałem jazdę ok 500km. I wszystko się naprawiło! Albo doładowałem AKUMULATOR! albo cisza przed burzą.Jest dobrze od 2 tygodni.

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, o 16:48 
Stara się...
Stara się...

Podłączę się do tematu, bo też mam problem z centralnym:

Może nie będę zwalał tego na mróz jak kolega wyżej ale nie działa mi zamykanie
wszystkich drzwi z pilota, z kluczyka i z przycisku wewnątrz oraz otwieranie
z pilota. To co działa to otwieranie wszystkich drzwi z kluczyka i z przycisku wewnątrz,
więc w uproszczeniu działa w połowie :-(

Czy ktoś wie co mogło się stać? Ile kosztuje oryginalny moduł do centralnego,
lub czy jest szansa by to naprawić? itp.

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, o 17:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nasmarowałem zamek środkiem o nazwie INHIBOL, (cena 11 zł, dostępny na stacji benzynowej i w każdym sklepie motoryzacyjnym) narazie jest wszystko O.K. zobaczę co będzie się działo dalej gdy będą większe mrozy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]