TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 lis 2018, o 14:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 gru 2008, o 18:27 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
no i tak zadzialalo zonka wsiadla podjechala do fryzjera i przed fryzjerem sie zamklo :) z pilota wiec problem z glowy uff

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2008, o 19:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich.Jak większosć osób które tu pisały mam problem z centralnym zamkiem i alarmem.Problem z poczatku był rzedu ze nie idzie otwierac albo zamykac z pilota.Zaczałem najpierw podstawowa synchronizacje po wymianie bateri i stalo sie wszystko ok, az tu nagle po jakims czasie pilot dzialal tylko co jakis czas i dodatkowo wiec chcialem go zaprogramowac drugim sposobem tym z dłuższa procedurą, robilem to kilka razy i juz teraz niewiem czy czegos nie zepsulem, bo teraz problem mam taki ze przy urzyciu pilota zapalaja sie tylko kierunkowskazy a najgorsze jest cos takiego ze centralny sam sie otwiera zarowno podczas jazdy jak i na postoju otwiera dzwi i nie moge zamknac mojego auta, nawet jak zamkne to i tak po chwili sie otworzy.Czy ktos wie w czym teraz jest problem i jak temu zaradzic?

Tytuł: centralny zamek
PostNapisane: 10 sty 2009, o 14:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam czy miał ktoś problem ze sterowaniem centralnym zamkiem przełącznikiem w drzwiach. Objawy sa takie ze zamknieciu zamka przyciskiem nie mozna ich otworzyc i trzeba to zrobic kluczykiem. Dziekuje za wskazowki.

PostNapisane: 16 sty 2009, o 11:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

mobi25 napisał(a):
Alex_TAV napisał(a):
Witam wszystkich!!
Jestem posiadaczem Toyoty Avensis 1.8 z grudnia 1998 roku i od kilkunastu dni mam problem z zamkiem centralnym, mianowicie: zamykanie samochodu pilotem z kluczyka działa, natomiast nie działa otwieranie. Natomiast przełącznikiem przy drzwiach mogę zarówno otworzyć, jak i zamknąć auto. Co może być przyczyną wadliwego działania zamka?
Baterie wymieniłem na nowe, jednak nic się nie zmieniło. Auto otwieram kluczykiem od strony kierowcy. Czy spotkał się ktoś z czymś takim?
I kolejne pytanie: czy ktoś ma może schemat elektryczny do tego modelu i układu zamka centralnego ?
Z gory dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!!

Miałem to samo . Padło ci coś w zamku kierowcy (prawdopodobnie jakis mikrostyk) , mnie to naprawili w ASO za 170 pln, z tym ze teraz otwieranie i zamykanie z pilota działa ale jesli chcę otworzyc kluczykiem to otwierają sie tylko drzwi kierowcy a reszta jest zablokowana . Mnie to nie przeszkadza bo i tak zawsze uzywałem pilota , ale jesli bys chciał zeby działało wszystko tak jak wczesniej to czeka cię wymiana zamka a to koszt około 1400 pln. Gość w aso powiedział ze to dość czesta awaria w tym modelu :)

pozdro

W mojej Ave od początku nie działał centralny z kluczyka. Kupiłem używany kluczyk na allegro za 70, przełożyłem pilota i co się okazało. Zaprogramowałem wg procedury z forum i pilot odżył. Tylko że własnie połowicznie, tzn zamyka z pilota ale nie otwiera z pilota. Żey to zobrazować bardziej: Jak siedzę w samochodzie i zamkne z pilota (kluczyk w ręce). Potem naciskam przycisk zamykania na drzwiach kierowcy to słychać stuk zamka ale jak nacisnę przycisk otwierania na drzwiach to wtedy nie słychać ani nie otwiera drzwi (analogicznie przy nasikaniu przycisków pilota). Ale gdy tylko wsadzę kluczyk do stacyjki i przekręcę w położenie ON to wtedy przycisk w drzwiach i otwiera i zamyka drzwi. Czyli reasumując przy zamknięciu drzwi z pilota nie mam możliwości otwarcia dzrwi ani przez przycisk na pilocie ani w aucie, dopiero po włożeniu kluczyka do stacyjki. Aha, jeszcze ktoś pisał że z ręcznie z kluczyka otwiera mu tylko drzwi kierowcy. U mnie jest tak że po jednorotnym przekręceniu kluczyka w zamku faktycznie otwiera tylko drzwi kierowcy, potem trzeba wrócić kluczykiem do pozycji neutralnej i jeszcze raz otworzyć i wtedy owiera wszystkie dzrwi. Może to komuś pomoże:)
Sorki za elaborat, mam nadzieję że wpólnie rozwiążemy ten problem. Jak ktoś ma jakiś pomysł niech się nie krępuje :diabel: :auto:

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2009, o 01:16 
Stara się...
Stara się...

Taki problem pojawił się parę dni temu kiedy nie mogłem zamknąć drzwi centralnym zamkiem z kluczyka. Na wyświetlaczu paliła się kontrolka że drzwi są otwarte chociaż były zamknięte. :bojesie: Obecnie central z pilota-kluczyka ponownie nie zamyka się oraz brakuje podświetlenia w drzwiach, podsufitówce, stacyjce. :nuda: Po zgaszeniu silnika zegary stoją w miejscu tj temp , poziom paliwa . Po włączeniu zapłonu wszystkie wskazówki spadają na dół i ponownie skaczą na prawidłowy poziom paliwa i temp itd. ??? W drzwiach nie palą się lampki oraz oświetlenie wnętrza . Zegar i komputer resetuje się każdorazowo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Po włączeniu silnika nie mogę zablokować drzwi od wnętrza bowiem kontrolka otwartych drzwi nie pozwala na to. Sam central mogę zamknąć tylko kluczykiem w drzwiach. Wskaźnik poziomu paliwa wskazuje w miarę dobrze......do czasu osiągnięcia rezerwy. Jadąc w trasie komputer pokazuje że mam do przejechania 100km poczym po 10 km zapala się rezerwa pokazując że pozostało mi 0 km do przejechania. :glupek: Wszystkie bezpieczniki są OK. Co to może być i gdzie szukać usterki. :help:

[ Dodano: 2009-01-22, 18:34 ]
Już wszystko w porządku. Pełen luzik. Naprawa tylko trochę ponad 100 zł Ufff Jak to pięknie jak nic się nie dzieje :)

PostNapisane: 3 lut 2009, o 10:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Centarlny zamek przestał otwierać i zamykać bagażnik. Podczas próby nie słychać żadnej reakcji mechanizmu, podejrzewam więc, że mógł odłączyć się jakiś kabelek. Czy może mi ktoś poradzić gdzie szukać kostek połączeniowych, ewentualnie jak zabrać się do naprawy?

PostNapisane: 3 lut 2009, o 15:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

rzniwiasz napisał(a):
Witam. Centarlny zamek przestał otwierać i zamykać bagażnik. Podczas próby nie słychać żadnej reakcji mechanizmu, podejrzewam więc, że mógł odłączyć się jakiś kabelek. Czy może mi ktoś poradzić gdzie szukać kostek połączeniowych, ewentualnie jak zabrać się do naprawy?

A czasem nie otwierałeś kluczykiem bagażnika? Bo jeśłi tak to z tego co wiem (raz tak zrobiłem) po przekręceniu kluczykiem w jedną stronę później centralny nie zamyka i nie otwiera bagażnika. Żeby przywrócić pierwotny stan musisz przekręcić kluczykiem w drugą stronę. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2009, o 11:27 
Stara się...
Stara się...

Miałam wczoraj ciekawy przypadek, mam nadzieje że się nie powtórzy.

Na Bielanach Wrocławskich w deszczowy dzionek centralny zamek ani du du. Ani błysnął, ani szurnął, mimo że próbowałam z 2 kluczyków. Z klucza zadziałał i otworzył wszystkie drzwi. Po przemieszczeniu się ok 1 km, na następnym parkingu, wszystko wróciło do normy.

Ktoś podejrzewa przyczynę?

I jeszcze małe pytanie. Dziecię mi pokazało że po przyłożeniu pilota do głowy, pilot działa z większej odległości.
Ktoś wie co się wówczas dzieje?

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2009, o 11:38 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 45
Marka: Niemamjuztoyoty
Model: niemamjuztoyoty
Rocznik: 2014
Silnik: niemamjuztoyoty
to z tym pilotem to stara sztuczka;P kiedys była w top gear. Rzeczywiscie tak jest po przylozeniu do glowy jest wiekszy zasięg. jak to medycznie wyjasnic nie wiem:P wiem ze tak jest;p

PostNapisane: 19 lut 2009, o 13:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam mam problem z centralnym zamkiem w swojej Avensis 2002 D4D. Mianowicie drzwi można otworzyc z pilota przy kluczyku UNLOCK. Zamknąć już nie da rady, migają tylko same światła awaryjne po nacisnięciu przycisku LOCK i nic wiecej się nie dzieje. Z kluczyka jest tak samo samochód można zamknąć otworzyć już nie z wyjątkiem drzwi kierowcy. Prubowałem też kodować kluczyk ale bez zmian. Może ktoś z Was miał podobny problem czekam na pomoc.

PostNapisane: 19 lut 2009, o 13:42 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 110 km
Witam mam problem z centralnym zamkiem w swojej Avensis 2002 D4D. Mianowicie drzwi można otworzyc z pilota przy kluczyku UNLOCK. Zamknąć już nie da rady, migają tylko same światła awaryjne po nacisnięciu przycisku LOCK i nic wiecej się nie dzieje. Z kluczyka jest tak samo samochód można zamknąć otworzyć już nie z wyjątkiem drzwi kierowcy. Prubowałem też kodować kluczyk ale bez zmian. Może ktoś z Was miał podobny problem czekam na pomoc.[/quote]

ja mam na odwrót tzn nie da się otworzyć a da się zamknąć,było już o tym na forum trzeba podjechać do serwisu-koszt około 150 zł przynajmniej w t-22, nie wiem jak w nowszych

PostNapisane: 20 lut 2009, o 13:11 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 1999
Silnik: 4A-FE
Mam dziwny problem z zapasowym pilotem przy t22. Nigdy ten pilot prze ze mnie nie był używany i postanowiłem wymienić mu baterie bo nie działał. Po wymianie baterii działa tylko przycisk lock. Pytanko czy mógł się rozprogramować częściowo, czy to po prostu usterka pilota(zimny lut, przerwana ścieżka, uszkodzone mikro). Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam

Automatyka i Robotyka

Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2009, o 16:16 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
zaprogramuj pilota od nowa.tez tak mialem ze dzialal jeden przycisk.zaprogramowalem wg instrukcji i dziala
pozdro

Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2009, o 16:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Żeby było śmiesznie to ja tez myślałem już że z mojego pilota nici. Po kupieniu innego kluczyka przełożyłem wnętrzności do swojego, zaprogramowałem i ruszył ale tylko zamykanie. Na innym forum wyczytałem że moga to byc zakorodowane styki pozycjonera w zamku kierowcy i ratuje tylko wymiana zamka (1000 zł) lub odcięcie sterowania od zamka kierowcy i wtedy otwieramy tylko z kluczyka i z przyciska lock/unlock w środku w drzwiach kieowcy. Ale nic to. Przyszły mrozy:( Zamarzł mi zamek i myślałem już że będę wracał o 5 rano z pracy na pieszo, ale przypomniało mi się że mam w kieszeni odmrażacz. Napsikałem tego sporo do zamka i chce otworzyć a tu kuku, tylko się obraca 0 360 stopni- jednak będe musiał iść:( W akcie rozpaczy zacząłem naciskac przyciski na pilocie. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy usłyszałem stuk zamka przy naciśnięciu unlock:) Po raz kolejny przekonałem się że Avka jest samonaprawialna. Jeszcze lepiej byłoby gdyby była samoniepsuąca się:) Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2009, o 18:59 
Stara się...
Stara się...

Więc jeden pilot którego używam pracuje poprawnie. Otwiera i zamyka, ale pomyślałem sobie że czas uruchomić drugiego na wszelki wypadek. A tu takie buty...

Automatyka i Robotyka

PostNapisane: 21 lut 2009, o 05:02 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
*paweł* napisał(a):
Mam dziwny problem z zapasowym pilotem przy t22. Nigdy ten pilot prze ze mnie nie był używany i postanowiłem wymienić mu baterie bo nie działał. Po wymianie baterii działa tylko przycisk lock. Pytanko czy mógł się rozprogramować częściowo, czy to po prostu usterka pilota(zimny lut, przerwana ścieżka, uszkodzone mikro). Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam

poczytaj ten temat to sie dowiesz jak najprościej zaprogramujesz albo inaczej zsynchronizujesz swój centralny zamek. "Naprawa" tego zajmie Ci około 20 sekund włącznie z otwarciem drzwi i wejściem do samochodu), chyba że jest poważniejszy problem z pilotem.
powodzenia

Ps.
wejdź na pierwszą stronę tego tematu i bodajże pierwszy opisał to Ayrsen a później wiele wiele razy wałkowane.

Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 17:11 
Stara się...
Stara się...

Dzięki chłopaki, dopiero dziś sprawdziłem i zaprogramowałem od nowa. Działają idealnie.
Pozdrawiam

Automatyka i Robotyka

Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2009, o 21:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzień Dobry :)
jestem nowym uzytkownikiem forum wiec przepraszam za błędy, które popełnię :)
Posiadam Toyotkę Avensis kombii po FL od kilku miesięcy i ostatnio zauważyłem pewien problem z centralnym zamkiem(nie wiem czy posiada ona alarm i nie wiem jak to można sprawdzić), a mianowicie kiedy zamykam auto z pilota w kluczyku to po pewnej chwili słychać jak auto samo ponownie zamyka zamek wszystkich drzwi(taki dźwięk powtarza się nieraz nawet 7 razy) lecz bez migania światłami awaryjnymi. Dzieje się to również gdy kluczyk znajduje się w stacyjne na pozycji "off" przy pozamykanych drzwiach dzis kluczyk mialem w stacyjce a stalem obok i kuczyk zamknol mi sie w srodku ;/ Bardzo bym prosil o pomoc bo to rozladowuje mi akulator przez noc ;/

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2009, o 18:12 
Stara się...
Stara się...

Niekoniecznie wszystkie funkcje muszą poprawnie działać(np.miganie kierunków). Sprawdź czy masz syrenę pod zderzakiem przednim lub w komorze silnika, problem może leżeć również po stronie centralnego przy zamku kierowcy. Czy podczas zamknięcia kluczykiem(nie pilotem) jest tak samo?

Automatyka i Robotyka

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2009, o 09:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wielkie dzięki ale prolem sam sie rozwiazal i teraz nie jestem w stanie nic sprawdzic a syreny nie znalazłem ;(

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 00:16 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Silnik: D4D
witam ja juz nie wiem co z tym zamkiem mam :) od poczatku od grudnia nie dzialal potem dzialal bo mi mechanik zrobil... i nie bylo problemu az sie nie zpipcyl :) i ostatnio natchnelo mnie w sobote zeby zrobic to i ten drugi sposob ten 3 razy drzwi otworzyc zamknca i 5 razy lewy 1 raz prawy ten drugi sposob :) i dzisiaj juz przestalo to dzialac :) nie wiem co juz moze byc powodem ? jakies zimne luty w pilocie czy co ? jak kupie np taki z allegro do toyotki i przeloze bebechy do mojego da rade to synchronizowac z moim ???

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 20:54 
Coś wie...
Coś wie...

stały problem z zamkiem dzwi kierowcy

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 21:01 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 80
Silnik: Kierownica z lewej
Z mikrowyłącznikiem raczej.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 21:06 
Coś wie...
Coś wie...

MANIEK70 napisał(a):
Z mikrowyłącznikiem raczej.

a co to

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 08:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1,8 benzyna
Mam niewielki kłopocik wydaje mi się, że po rozpoczęciu jazdy centralny zamek samoistnie się ryglował ale ta funkcja nagle przestała działać. Ktoś wie jak to włączyć?

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2009, o 09:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie. Jako nowy uzytkownik na forum od razu Poprosze o radę.

W moim Avensisie 2 dni temu zatrzasnął się bagażnik i tak juz pozostał. Żadna z opcji otwierania na pilocie nie przynosi efektu. Po nacisnieciu gumowego czujnika otwierania bagaznika w klapie tylnej słychać, że mechanizm pracuje ale klapa ani drgnie. W moim modelu nie ma opcji otwierania kluczykiem. Władowałem sie do bagaznika w pozycji na grotołaza i zdjąłem zaslepki w wenetrznej tapicerce klapy i gdy obserwuje mechanizm od środka, gdy ktos wciska czujnik, to widze, że zapadki sie ruszają ale klapa pozostaje zablokowana zamkiem. Na pewno nic nie przyciąłem. Macie może sposób albo doświadczenia z podobnymi przypadkami?

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2009, o 10:25 
Moderator
Moderator

pewnie ciegienko sie zerwalo badz zeskoczylo z prawidlowego miejsca, mialem to w volvie, pomogl dobry drut i zakup nowego zamka

zdjemij tapicerke baraznika, zobacz jak to wszystko pracuje, popatrz czy jakies ciegienko nie wisi swobodnie, czy nie wypadlo z mocowania, postaraj sie to otworzyc od srodka

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2009, o 11:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki popróbuje.

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2009, o 12:27 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
U mnie co kilkanaście dni siada centralny zamek ,ale po rytuale z drzwiami wraca wszystko do normy . Czy u was też tak samo jest? Jest to wk.... bo z kluczyka mogę tylko zamknąć drzwi kierowcy (reszta zostaje otwarta), a otworzyć można wszystkie zamki.Najważniejsze że działa synchronizacja centralnego (ale nie ta z instrukcji obsługi)

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2009, o 21:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Może ktoś sie bawi pilotem a wtedy gdy jest po za zasięgiem właśnie sie tak dzieje, ale też tak jak piszesz samo sie to ustrojostwo blokuje i nie wiem od czego tak jest. Jakaś przyczyna musi być bo to nie normalne. U mnie raz na 3 miechy. MOże coś z pilotem jest?
pozdr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]