TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 19 wrz 2019, o 14:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sie 2019, o 18:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Witam.

Mam problem z moją niezawodną dotąd Toyotką.... :-(
Taki mały rebus i nie mogę sobie z nim poradzić....

Problem jest z odpaleniem avensis. Mianowicie, gdy wsiadam do auta, wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcam w pozycję aż się pojawią wszystkie kontrolki na "desce" to brakuje tam ikonki akumulatora (czyli ładowania). W momencie jak chcę odpalić auto, to rozrusznik słychać że kręci, ale samochód nie odpala (ikonki nie przygasają). Kręci, kręci ale nie odpala. Próbowałem wraz ze znajomym odpalić na tzw. "popych". Wrzuciłem 2 bieg, sprzęgło - kolega pchał auto, ja w tym czasie próbowałem odpalić i nic :glaszcze: Cisza... kręci, kręci ale nie odpala. Zupełnie przez przypadek odkryłem jak go uruchomić w takiej sytuacji. Mianowicie jak auto stoi i jak mam go na 2 biegu z wciśniętym sprzęgłem i próbuję go uruchomić, to nie odpala, ale jak w takiej samej sytuacji kręcę go i w tym samym czasie lekko popuszczę sprzęgło, wtedy się dławi zupełnie jak bym na uruchomionym silniku i wrzuconym biegu szybko puścił sprzęgło. Auto wtedy w normalnych okolicznościach gaśnie i podobnie jest w moim przypadku tyle że silnik nie działa, ale jest takie jakby szarpnięcie (taki jakby szkolny błąd osób które się uczą jeździć samochodem). Wtedy ikonka się zapala na desce i za drugim razem odpalam w normalny sposób do momentu kolejnego wyłączenia silnika. Mogę wtedy przejechać 500 km i nic się nie dzieje (sprawdzone).

Innym razem miałem sytuację jak powyżej, że odpaliłem auto dławiąc go na 2 biegu, bo inaczej się nie dało, ale w trakcie jazdy działała klimatyzacja (bo było ciepło) i w pewnym momencie w środku było coraz cieplej. Klima przestała działać. Nawiew puszczony na minimum (LO) i na maxa i ledwie było czuć że powietrze leci. Gdy wyłączyłem klimę nagle było czuć i słychać że powietrze leci przez nawiewy. Następnego dnia z rana odpaliłem tak jak opisałem powyżej, dojechałem do pracy, wyłączyłem silnik, nie było mnie w aucie chyba z godzinę. Przychodzę z szefem żeby coś doradził, wsiadam do auta, przekręcam stacyjkę i.... :bojesie: wszystko działa jak by nigdy nic się nie działo :mobing: Odpala normalnie, ikonki się świecą, klima działa normalnie - czeski film :wleb:

Kilka dni działa wszystko normalnie, po czym w znów wraca ta sama sytuacja i się utrzymuje przez kilka dni, po czym znów ustaje i jest wszystko ok. I tak co jakiś czas.

Pytanie do Was. CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ bo mnie krew zaleje chyba :wleb:

Dodam, że jest zupełnie nowy akumulator. Na starym też było dokładnie to samo. Po założeniu nowego w 1 dniu było ok, ale następnego dnia już nie odpalał normalnie :sciana:

POMOCY !!!

Jakieś sugestie, podpowiedzi co zrobić, sprawdzić lub namiar na jakiegoś dobrego elektromechanika na terenie Warszawy ?
Klemy na aku też są nowe

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]