TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lis 2017, o 15:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2017, o 17:50 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV 2.0 D4D
Cześć.
Od jakiegoś czasu sporadycznie pojawia mi się błąd P0380 Glow Plug/Heater Circuit "A".
Pierwsza myśl to uszkodzone świece. Z tym że błąd ten pojawia się nie podczas odpalania a np. po przejechaniu kilku kilometrów.
Ostatnio na dworze było z 24 st.C wsiadam do auta odpalam, wszystko jest OK. Przejechałem z 5 km dojeżdżam do świateł, auto się zatrzymało i w tym momencie na desce zaświeciły się kontrolki VSC, TRC, ABS i ECU.
Podłączyłem ELMa i pokazuje błąd P0380 Glow Plug/Heater Circuit "A".
Sprawdziłem świece żarowe omomierzem (mają 1,1 ohma), podłączyłem amperomierz i sprawdziłem czy płynie taki sam prąd przez każdą - wyniki na każdej były identyczne. Spróbowałem zasymulować błąd odłączając przewód od listwy zasilającej świece. Przy dodatniej temperaturze błąd nie wyskoczył. Pytanie gdzie szukać? Może to wina przekaźnika?
Dziwne jest to że błąd wyskakuje nie po zapaleniu auta tylko po jakim czasie i wyskakuje tylko latem (w zeszłym roku było podobnie ale zimą się uspokoiło i myślałem że po problemie).
No i chyba przy tak wysokich temperaturach świece raczej nie grzeją a jak grzeją to chyba nie podczas jazdy gdy na dworze jest 24 st.C a silnik ma 70 st.C

Proszę o pomoc, wskazówki gdzie szukać bo wymiana samych świec to nie jest chyba dobry trop.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]