TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 sie 2017, o 20:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 cze 2017, o 21:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Chwilę się już pobawiłem fajnym programem diagnostycznym przeznaczonym do wszystkich marek. I spokojnie mogę go nazwać bardzo dobrą alternatywą dla średniowiecznego techstreama. Mało tego aplikacja jest napisana na androida a interfejs wygląda jak wszystkim znany elm 327. Niestety elm nie ma nawet podejścia do tej zabaweczki. Ori zestaw kosztuje koło 7k i wygląda tak :

Obrazek

Po drobnych modyfikacjach mamy to samo z naszym telefonem/tabletem oraz taką kostką launcha

Obrazek

Co do funkcji programu to jest bogato , od cofania przebiegów (pozdrawiam januszy) po regeneracje dpfa , kodowanie wtrysków , live data , czytanie kasowanie błedów itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przegląd funkcji

Szybka diagnoza (po live data ;) )

Jestem bardzo zadowolony z programu, pierwszy raz miałem do czynienia jak cipowałem lexa u tunera, także wiedziałem że fajnie to działa. A np takie delphi w ogole nie chciało się z lexem połączyć będąc u jeszcze innego tunera ;)

PostNapisane: 6 cze 2017, o 21:50 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Model: avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 D4D Dpf
Z launch x431 miałem styczność pierwszy raz jakieś 10lat temu(oczywiście nie z tym modelem dokładnie). Bardzo fajny sprzęt do zastosowań profesjonalnych. W jednym urządzeniu mamy dostęp do większości marek na poziomie naprawdę zaawansowanym. Sprzęt dla kogoś wykorzystującego go do zarabiania, ponieważ wszelkie updaty są płatne. A trzeba je robić dosyć często. Dla amatora przerost formy nie wykorzysta 98% możliwości tego urządzenia.

PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Nie mogę się z Tobą zgodzić ;) Sam jestem amatorem hobbystą, wcześniej grzebałem trochę przy bmw i nie w inpa tylko w ista+ to jest dosyć nowy pakiet serwisowy ok 200Gb i jest tam dosłownie wszystko od softów alpiny po fabryczne softy kastrujące dpf'y, sondy, pompy powietrza wtórnego itd. Zainteresowało mnie to i tak jakoś idę dalej. O techstreamie nie wspominam, bo to trochę taki pegazus. Jeśli chodzi o ten zestaw który ja sobie złożyłem to jest to prawie to samo, co na pierwszym zdjeciu. Różni się jedynie adapterem, w moim przypadku launch easydiag , a w tym ori jest launch dbs. W praktyce to jest jedno i to samo. Tak samo jak Mdiag golo. Jeśli chodzi o aktywacje/aktualizacje to siedziałem nad tematem dwa dni i się udało ;) Ja co prawda korzystam z wersji offline ale tak jak wspomniałem jestem amatorem, hobbystą i mi to wystarczy. Jak zachce mi się zabawy w pro to zrobie sobie aktywacje z aktualizacjami i po sprawie :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]