TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2017, o 04:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2017, o 14:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Witam,
Prosba o pomoc - po dwoch dniach postoju na obecnych mrozach ok -20 st. zmuszony bylem odpalic auto - obylo sie bez wiekszych problemow chwile pokrecil i odpalil. Przejechalem jakis kilometr i zostwilem auto na parkingu. Po 30 minutach wracam do auta - silnik odpalil bez problemu ale nie dziala konsola od sterowania klimatyzacja, deska rozdzielcza martwa tj nie dzialaja obrotomierz i podswietlenie zegarow ale kontrolki sie pokazuja bez problemu, swieci sie kontrolka abs, nie dziala wspomaganie kierownicy co ciekawe bez problemu wlaczaja sie swiatla i dziala radio. Pierwsza myśl to alternator i brak ladowania ale czemu czesc elektryki dziala a czesc nie w dodatku dzialaja przykladowo swiatla a to przeciez dosc spore obciazenie?

PostNapisane: 7 sty 2017, o 17:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Albo moze inaczej - efekt w tym momencie jest taki ze przekrecam kluczyk w I polozenie i pojawia sie zasilanie ale nie wszedzie - radio gra, kontrolki na desce sie swieca, swiatla dzialaja. Nie dziala panel klimy, nie dziala podswietlenie deski, nie dziala wspomaganie, swieci sie kontrolka abs'u. Udaje sie odpalic silnik ale nic w temacie zasilania sie nie zmienia - mial ktos taki przypadek? Tak jak pisalem pierwsza mysl co potwierdzil w rozmowie tel znajomy elektryk - na 90% alternator ale tak sobie teraz mysle co ma do tego alternator jesli ja juz na zgaszonym silniku mam braki w zasilaniu?? Czy to moze byc wina samego aku? Niby krecil ale ma juz swoje 5-6 lat.

PostNapisane: 7 sty 2017, o 19:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Pierwsza myśl to sprawdzić bezpieczniki te małe i te duże z okienkiem 40A i więcej

PostNapisane: 7 sty 2017, o 19:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

sa 2 miejsca z bezpiecznikami czy jest ich wiecej? Pod maską ta skrzynka tuż nad akumulatorem i wewnątrz w okolicy kolan obok kierownicy czy jeszcze o czyms zapomnialem?

PostNapisane: 7 sty 2017, o 20:09 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD–FTV, 2.0 D(DPF)
Instrukcja obsługi mówi tyle o skrzynkach bezpieczników.
Aby znaleźć tę oznaczoną nr.4 trzeba dać nura praktycznie w pedały i zerknąć do góry i lekko w tył.
Obrazek

PostNapisane: 8 sty 2017, o 20:36 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 63
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech
Iguan miałem taką przygodę poprzedniej zimy, okoliczności podobne. Nawiew nie działał, podświetlenia brak, a silnik odpalał normalnie. Próbowałem gasić i odpalać, odłączyłem klemę od aku na chwilę ale nic to nie dało. Wróciłem do auta po kwadransie i wszystko działało.Jako, że sytuacja do dzisiaj się nie powtórzyła to nie drążyłem tematu ale chętnie dowiem się co było przyczyną. Obstawiam, że jakiś przekaźnik się zawiesza i nie podaje dalej prądu.

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Auto zostalo wczoraj w miejscu awarii. Udalem sie tam dzisiaj celem sprawdzenia bezpiecznikow i ew. odlaczenia klemy od aku na chwile. Samochod stal nieruszany od momentu awarii jakies 24 godziny na 20 stopniowym mrozie. Wsiadam do samochodu przekrecam kluczyk i ku zdziwieniu zapalaja sie normalnie kontrolki, deska, radio, nawiew czyli wszystko dziala poprawnie. Oczywiscie w nastepnym kroku probuje ja odpalic ale nie ma mowy - steknela raz, na krotko odezwal sie rozrusznik i tyle. Udalo mi aie dorwac złotówe bo akurat przejezdzal i mial kable - odpalilem z nim bez problemu na kable. Wszystko dziala jak nalezy, zagrzalem go nalezycie, podladowal sie przez ten czas akumulator. I tak sie teraz zastanawiam czy wystarczy kupic nowy akumulator i temat z czapki? Czy mozliwe ze padajacy akumulator dal tak dziwne objawy? Dzis ewidentnie aku ale jakby mi ktos wczoraj taka diagnoze dal to bym sie popukal w glowe...

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:11 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 63
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech
w winę aku wątpię u mnie siedzi cały czas ten sam i sytuacja się nie powtórzyła.

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

A ja pewnosci nie mam ze to nie akumulator bo najlepsze lata ma juz dawno za soba (6 letni), od jakis 2 lat mialem problem z przygasajacym oswietleniem przy ruszaniu, zalaczaniu ogrzewania szyby etc. z tego co pamietam temat znany na forum. No i przede wszystkim - wczoraj po 2 dniach stania na 25 stopniowym mrozie odpalil az milo a dzisiaj czyli dzien po nawet nie zakrecil? Wydaje mi sie ze cos za szybko sie rozladowal do 0... Pamietam ze kiedys gdzies slyszalem ze avka z padajacym aku potrafi sie naprawde bardzo dziwnie zachowywac.

PostNapisane: 12 sty 2017, o 20:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Akumulator wymieniony, bo ten okazał się dętka i niestety odwalił znowu ten sam numer. Przy okazji sprawdzony alternator i rozrusznik - wszystko książkowo. Póki co błogi spokój.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]