TOYOTA AVENSIS FORUM
http://avensis.info/

[T25] Podgrzewanie lusterek
http://avensis.info/viewtopic.php?f=23&t=24726
Strona 1 z 1

Autor:  avemaniak [ 8 sty 2017, o 14:29 ]
Tytuł:  [T25] Podgrzewanie lusterek

Przyszły mrozy a co za tym idzie człowiek przypomina sobie że nie działa mu od jakiegoś czasu podgrzewanie lusterek. Przekopałem forum i doszedłem do wniosku że maty do wymiany. Zdemontowałem jeden wkład lusterka aby wymierzyć i zamówić zamienniki mat i przy okazji sprawdziłem czy dochodzi napięcie do maty w lusterkach. Mocno się zdziwiłem gdy zobaczyłem że do jednej maty dochodzi o wartości ok 14 a w drugim ok 3 (dokładnie nie pamiętam ) :niewiem: Dodatkowo sprawdziłem maty i też są uszkodzone bo nie ma przejścia na nich. Gdzie szukać przyczyny takiej rozbieżności w napięciu ? To raczej nie normalne zjawisko... Może ktoś z Was miał taką przygodę ?

Autor:  spietyq [ 23 sty 2017, o 21:39 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

Czy natknął się może ktoś na opcję w wyposażeniu, odnośnie podgrzewanych lusterek zewnętrznych, a mianowicie w moim przypadku wygląda to w ten sposób, że od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania podgrzewanych lusterek. Włączyłem włącznik ogrzewania tylnej szyby, szyba ciepła, a lusterka nie grzeją bezpieczniki w porządku, przekaźnik też, ściągnąłem szkła lusterek nie ma zasilania, okazało się, że po włączeniu włącznika (dodatkowa nagrzewnica - oczywiście dodatkowej nagrzewnicy w Avce brak)) w lusterkach pojawiło się zasilanie i lusterka grzeją. Zrobiłem wielkie oczy o co biega nie wygląda mi to na jakąś rzeźbę. Fotka włącznika poniżej, włącznik pierwszy z lewej.

Obrazek

Autor:  avemaniak [ 24 sty 2017, o 10:43 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

A czy czasem nie jest to podgrzewanie pior wycieraczek przedniej szyby i razem z tym podgrzewaniem dzialaja Ci lusterka ?

Autor:  spietyq [ 24 sty 2017, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

W instrukcji ten włącznik odpowiada za dodatkową nagrzewnicę - oczywiście dodatkowej nagrzewnicy w Avce brak, jak i podgrzewanych wycieraczek.

Autor:  windows666 [ 25 sty 2017, o 22:34 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

Ja mam ten przycisk od podgrzewania piór wycieraczek i działa. Niestety lusterka nie działają. Też zamierzam się za to zabrać

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Autor:  avemaniak [ 26 sty 2017, o 22:55 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

Ja szukałem napięcia bo w jednym lusterku mam prawidłowe a w drugim brak. Rozebrałem boczek drzwi i się okazało ze kostka nie łączyła pod boczkiem od zasilania lusterka. W kostce zasilanie jest, wystarczyło docisnąć wtyczkę i na lusterku pojawiło się zasilanie Może u Was jest podobny problem ? Warto sprawdzić zwłaszcza ze to 5 minut roboty :)

Autor:  windows666 [ 4 lut 2017, o 19:45 ]
Tytuł:  Re: [T25] Podgrzewanie lusterek

Czy jeśli mam podgrzewane podszybie, to czy przy włączeniu tego przycisku powinno być słychać przekaźnik? Bo mam wrażenie że słyszę tylko klik przycisku. A borykam się z brakiem ogrzewania lusterek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/