TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 kwi 2017, o 20:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2017, o 14:29 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8
Przyszły mrozy a co za tym idzie człowiek przypomina sobie że nie działa mu od jakiegoś czasu podgrzewanie lusterek. Przekopałem forum i doszedłem do wniosku że maty do wymiany. Zdemontowałem jeden wkład lusterka aby wymierzyć i zamówić zamienniki mat i przy okazji sprawdziłem czy dochodzi napięcie do maty w lusterkach. Mocno się zdziwiłem gdy zobaczyłem że do jednej maty dochodzi o wartości ok 14 a w drugim ok 3 (dokładnie nie pamiętam ) :niewiem: Dodatkowo sprawdziłem maty i też są uszkodzone bo nie ma przejścia na nich. Gdzie szukać przyczyny takiej rozbieżności w napięciu ? To raczej nie normalne zjawisko... Może ktoś z Was miał taką przygodę ?

PostNapisane: 23 sty 2017, o 21:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
Czy natknął się może ktoś na opcję w wyposażeniu, odnośnie podgrzewanych lusterek zewnętrznych, a mianowicie w moim przypadku wygląda to w ten sposób, że od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania podgrzewanych lusterek. Włączyłem włącznik ogrzewania tylnej szyby, szyba ciepła, a lusterka nie grzeją bezpieczniki w porządku, przekaźnik też, ściągnąłem szkła lusterek nie ma zasilania, okazało się, że po włączeniu włącznika (dodatkowa nagrzewnica - oczywiście dodatkowej nagrzewnicy w Avce brak)) w lusterkach pojawiło się zasilanie i lusterka grzeją. Zrobiłem wielkie oczy o co biega nie wygląda mi to na jakąś rzeźbę. Fotka włącznika poniżej, włącznik pierwszy z lewej.

Obrazek

PostNapisane: 24 sty 2017, o 10:43 
Stara się...
Stara się...

A czy czasem nie jest to podgrzewanie pior wycieraczek przedniej szyby i razem z tym podgrzewaniem dzialaja Ci lusterka ?

PostNapisane: 24 sty 2017, o 13:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
W instrukcji ten włącznik odpowiada za dodatkową nagrzewnicę - oczywiście dodatkowej nagrzewnicy w Avce brak, jak i podgrzewanych wycieraczek.

PostNapisane: 25 sty 2017, o 22:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4efe
Ja mam ten przycisk od podgrzewania piór wycieraczek i działa. Niestety lusterka nie działają. Też zamierzam się za to zabrać

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 26 sty 2017, o 22:55 
Stara się...
Stara się...

Ja szukałem napięcia bo w jednym lusterku mam prawidłowe a w drugim brak. Rozebrałem boczek drzwi i się okazało ze kostka nie łączyła pod boczkiem od zasilania lusterka. W kostce zasilanie jest, wystarczyło docisnąć wtyczkę i na lusterku pojawiło się zasilanie Może u Was jest podobny problem ? Warto sprawdzić zwłaszcza ze to 5 minut roboty :)

PostNapisane: 4 lut 2017, o 19:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4efe
Czy jeśli mam podgrzewane podszybie, to czy przy włączeniu tego przycisku powinno być słychać przekaźnik? Bo mam wrażenie że słyszę tylko klik przycisku. A borykam się z brakiem ogrzewania lusterek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]