TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 maja 2017, o 10:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 paź 2016, o 21:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis t27
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0 diesel
Czesc,

Mam do Was pytanie o dzialanie tego systemu a bardziej o jego nie dzialanie :).

W moim samochodzie czujniki przestaja dzialac w nastepujacych przypadkach:

- przy mocnym sloncu
- przy deszczu

Czyli w sumie wtedy kiedy najbardziej sie moga przydac :)

Dostaje info na komputerze ze kamera jest zaparowana lub szyba brudna. Juz w pewnym momencie sie nawet zatrzymalem i szyba jest, o samej kamerze nie moge nic poweidziec bo niewiele tam widac ale samochod jest prawie nowy.

Zazwyczaj po okolo 40 min wszystko wraca do normy.

Czy to jest normalne w tym typie ?
Drugie pytanie w trakcie tej "awarii" caly czas miga mi lampka na pomaranczowo na zestawie wskaznikow - da sie ja jakos wylaczyc? Od razu mowie jak wylacze caly system to lampka swieci sie caly czas na pomaranczowo i tez mimto przeszkadza.

Dzieki

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 23 paź 2016, o 12:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 74
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Tak to jest normalne, jeśli jakikolwiek z warunków nie jest spełniony system się wyłącza i informuje o tym użytkownika irytującym mruganiem PCS OFF w oczekiwaniu na poprawienie warunków.
Jeśli chodzi o brudną szybę to prawdopodobnie to parowanie związane z szybkimi zmianami temperatur, jakie teraz można zaobserwować z racji jesiennej aury proponuje dawać nawiew na szybę włączyć klimatyzację by osuszała powietrze w aucie zwiększyć temperaturę i nawiew.

PostNapisane: 23 paź 2016, o 14:34 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27 FL FL ;)
Rocznik: 2015
Silnik: 2ZR-FAE
Ja od początku roku zrobiłem 14.000km Avenem z tym systemem i tylko w trakcie jednej podróży przy mocnych opadach śniegu pojawił się 2-3 razy ten komunikat o czasowym wyłączeniu Safety Sense. Ulewy, słońce itp. mu nie przeszkadzało, więc ja bym z tym co piszesz pojechał do ASO.

PostNapisane: 25 paź 2016, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ok dzieki. Pezejade jeszcze troche tym damochodem i zobacze jak dalej sie bedzie to zachowywalo. Na przejechane w samochodzie 1800km obecnie to 800 km czujnik byl "samoczynnie" wylaczony .

PostNapisane: 26 paź 2016, o 13:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4 VVTi
a koło kamery nie ma grzałki/pasków? słyszałem, że producenci stosują takie rozwiązania, aby kamery miały cały czas dobre warunki pracy.

Obrazek
>>>> MOJA AVA <<<<
Avensis 2.0 D4 VVTi/liftback/Prestige/2004

PostNapisane: 31 paź 2016, o 17:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nic takiego nie widze u siebie.

PostNapisane: 12 gru 2016, o 01:15 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27FL2015
Silnik: 1.8 2ZE-FAE LPG BRC
Ten problem jest znany Toyocie bo pojawił się biuletyn serwisowy (nr BE-0072T-1016) opisujący go. Rozwiązanie polega na montażu grzałki :hahaha: i innej podstawki poprawiającej wentylację. Dlatego przy najbliższej wizycie w serwisie domagaj się naprawy.
Jak można było tej grzałki tam nie zamontować od razu w fabryce tego nie mogę pojąć.

PostNapisane: 22 gru 2016, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna
U mnie jest ten sam problem od czasu nastania mrozów. Mimo, że szyba jest już odparowana system nie działa, po spojrzeniu z zewnątrz okazuje się, że w miejscu gdzie jest zamontowana kamera dalej jest mgła. Niestety ja głównie jeżdzę po mieście i zdarza mi się, że system zaczyna działać dopiero pod koniec jazdy lub jak wracam do domu.
Spróbuję zwrócić na to uwagę w ASO przy przeglądzie.

P.S. Zauważyłem, że pomaga tu skierowanie środkowych nawiewów na maksa do góry na kilka minut,

PostNapisane: 10 sty 2017, o 11:51 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis T27 FL II
Nadwozie: kombi
Silnik: 3ZRFAE CVT
U mnie w bliżej nieokreślonych sytuacjach TSS też przestaje działać. Niby szyba czysta. Stawiam na parowanie samych obiektywów czujników / kamer.

Faktycznie jest to drażniące, bo wtedy przestają działać automatyczne długie i wali po oczach pomarańczowa kontrolka..

PostNapisane: 10 sty 2017, o 12:14 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis T27 FL II
Silnik: 3ZRFAE CVT
emjot napisał(a):
Ten problem jest znany Toyocie bo pojawił się biuletyn serwisowy (nr BE-0072T-1016) opisujący go. Rozwiązanie polega na montażu grzałki :hahaha: i innej podstawki poprawiającej wentylację. Dlatego przy najbliższej wizycie w serwisie domagaj się naprawy.
Jak można było tej grzałki tam nie zamontować od razu w fabryce tego nie mogę pojąć.

Gdzie można znaleźć ten biuletyn? Na toyota-tech.eu?

PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:45 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27FL2015
Silnik: 1.8 2ZE-FAE LPG BRC
Ten biuletyn jest dostępny na toyota-tech.eu ale w płatnej wersji.

PostNapisane: 11 mar 2017, o 18:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27FL
Witam,
Dużo już doświadczyłem z tym problemem. Pojawił się on już po pierwszej zimie - wymieniono a ASO całą tą obudowę tych czujników i kamer dokładając matę grzewczą i chyba jakiś wentylatorek tam jest. Niestety problem pozostał i jeszcze wgrali nowe skopane oprogramowanie i przestały działać automatyczne długie ( po 5 sek. na drogowych wysypywało się wszystko). Jesienią po pierwszych mrozach okazało się, że ten patent co zamontowali wiosną nie działa jak powinien i nagle okazało się że już jest następny nowy system z troszkę inną, większą matą grzewczą - wymienili mi to w styczniu - trochę lepiej działa ale ..... brak słów.

PostNapisane: 29 mar 2017, o 23:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna 1ZZFE
U mnie w praktycznie nowym aucie PCS nie działa przy najwyższej czułości jedynie co się dzieje to informacja" Hamuj!" na czerwonym tle i sygnał dźwiękowy. nigdy nie odczułem aby auto hamowało.

PostNapisane: 30 mar 2017, o 12:36 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Model: T25FL > T27FL2
Silnik: 2ZR-FAE
Pojawia sie hamuj, ale jezeli wykonany zostanie manewr kierownica, lub zaczniemy przyspieszac, to system nie zadziala i slusznie. Tak jest w instrukcji.

PostNapisane: 30 mar 2017, o 20:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

I życzę Wam, aby Wam zadziałał, ale w (tfu,tfu) odpowiednim momęcie. Mnie auto wywinęło taki numer, że prawie zawału dostałem.
Na dwupasmowej drodze, dalej z lekkim łukiem - dojazd do ronda, na moim pustym pasie (stało jedno auto około 70 metrów przed przodem) system wykrył 3 poziom zagrożenia!!! Jechałem około 45-50 km/h - nie jestem w stanie opisać tego co poczułem i ile G.
Auto stanęło dęba, znaczek Toyoty z kierownicy odbił mi się prawie na czole. Zahamował w momęcie. Jadący za mną cudem odbijając wylądowali na chodniku (2 auta). Nie wiedziałem jak ich przepraszać. Jak by to był 40 tonowy TIR to była by ze mnie już miazga. Nikt nie był mi w stanie wytłumaczyć dlaczego to się stało. Skalibrowali na nowo te kamery i czujniki i jeżdżę z sercem w gardle. Tak, że mogę powiedzieć że system bezpieczeństwa działa ale nie koniecznie jest to bezpieczny system.

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 17:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna 1ZZFE
PPawcio napisał(a):
I życzę Wam, aby Wam zadziałał, ale w (tfu,tfu) odpowiednim momencie. Mnie auto wywinęło taki numer, że prawie zawału dostałem.
Na dwupasmowej drodze, dalej z lekkim łukiem - dojazd do ronda, na moim pustym pasie (stało jedno auto około 70 metrów przed przodem) system wykrył 3 poziom zagrożenia!!! Jechałem około 45-50 km/h -

70 metrów to dość daleko. Poziomy zagrożenia są 2: Hamuj! potem auto hamuje. Chyba że myślisz o czułości układu bo są trzy poziomy. *) ;*)) ; oraz *)))

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 20:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wiem, że 70 metrów to daleko, za daleko aby taki numer zrobił. Wiele razy przy mniejszych odległościach tylko ostrzegał, a tu mu się coś w komputerku powaliło.
Co do tych poziomów - to czułości oczywiście są 3, zagrożenia też 3 (bynajmniej wg instrukcji) - 1 - ostrzeżenie, 2 - ostrzeżenie i podbicie ciśnienia w układzie hamowania (kumplowi się to stało - to musnął hamulec i auto dęba stanęło i 3 - poprzednie 2 + automatyczne hamowanie.
Instrukcja do tego auta jest dość obszerna - tylko 648 stron.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]