TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 wrz 2018, o 18:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 maja 2007, o 07:59 
Moderator
Moderator

witam
mam ave 99 rok
ostatnio podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od poduszek
nie bardzo wiem co mam zrobic z tym faktem poniewaz nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym
czy ktorys z Kolegow tez moze mial taki problem i wie jak go usunac czy moze niezbedna bedzie wizyta w serwisie?
dziekuje i pozdrawiam

PostNapisane: 27 maja 2007, o 09:44 
Coś wie...
Coś wie...

tomek85_85 napisał(a):
witam
mam ave 99 rok
ostatnio podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od poduszek
nie bardzo wiem co mam zrobic z tym faktem poniewaz nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym
czy ktorys z Kolegow tez moze mial taki problem i wie jak go usunac czy moze niezbedna bedzie wizyta w serwisie?
dziekuje i pozdrawiam

to może być tylko lub aż brak styku na którejś kostce w układzie poduszki - niemniej nie dotykałbym niczego samemu tylko prosto do ASO.

PostNapisane: 27 maja 2007, o 20:11 
Stara się...
Stara się...

cześć,
nie wiecie czy można wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera w Avensis T22 (2001r) ?
Chciałbym wozić małe dziecko z przodu w specjalnym nosidełku, ale konieczne jest wyłączenie na ten czas tej poduszki. Wcześniej miałem Peugeota 307 i 206 i tam się dało wyłączyć kluczykiem tą poduszkę.

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, o 20:15 
Mistrz
Mistrz

jawor - nie, nie da się. Nie ma takiej możliwości.

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, o 20:40 
Coś wie...
Coś wie...

tylko w ASO deaktywacja poduszki=koszt :-(
ponowna aktywacja również w ASO=kolejny koszt :-( :-( :-(

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2007, o 21:14 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Miałem tak w swoim wozie i nie obyło się od wymiany komputera. Na szczęście zgłosiłem to na pół roku przed końcem gwarancji i coś tam zamajstrowali, przez pewien czas nie paliła się a później znów się zapaliła. To było już po gwarancji. Stwierdzili, że muszą wymienić komputer - koszt. ~5000zł, na to im mówię, że czemu nie wymieli go jak wóz był na gwarancji? Potem tłumaczenie się szefa serwisu, no i rozmowa z szefem salonu -> komputer wymienili za free.
Napisz jak to wygląda u ciebie. Czy kontrolka nie gaśnie przy uruchamianiu? Czy zapala się w czasie jazdy?

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2007, o 21:31 
Coś wie...
Coś wie...

zacznij od sprawdzenia bezpiecznika, w audi brata to pomogło :-)
później, jesli nie pomoże, to styku na czujnikach od poduch
A jesli chcesz miec 100% pewność i nagle ta konktrolka wyskoczyła i nie masz autka od 2 dni to podpiąć do kompa i bedzie wiadomo co i jak :-)

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2007, o 08:29 
Moderator
Moderator

witam
bezpeiczniki sprawdzalem, sa ok
uz ta kontrolka jest tak, ze czasami sie swieci a czasami nie
podpialem auto pod kompa, powiedziano mi, ze uszkodzona jest tasma-zwijak ktory jest zamontowany pod kierownica i odpowiada za poduszke
dzis jade aby usuneli ta usterke, zobaczymy czy jest to tylko jakis przetarty przewod czy moze wszystko nadaje sie do wymiany
jak bede wiedzial to napisze, moze ktorys uzytkownik bedzie mial podobna sytuacje to bedzie wiedzial co w pierwszej kolejnosci trzeba sprawdzic

[ Dodano: 2007-06-06, 20:25 ]
bylem w ASO
okazalo sie, ze jakis kabelek (umiejscowiony jest przy zwijaku) ktory dochodzi do kostki dosc powaznie sie wytarl i prawie wylecial z niej, to byla cala przyczyna tej klopotliwej "malej awarii"

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2007, o 20:35 
Administrator
Administrator

Pochwały: 57
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
tomek85_85 napisał(a):
to byla cala przyczyna tej klopotliwej "malej awarii"

A koszt naprawy... ?

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2007, o 22:15 
Moderator
Moderator

koszt takiej "imprezy" wyniosl mnie cale 50 zl

Tytuł: podobny problem
PostNapisane: 25 cze 2007, o 23:06 
witajcie w sobote grzebalem sie w avensis bo szukalem miejsca gdzie moga sie spotkac przewody z panela regulacji nawiewem i od wentylatora no i nie znalazlem Ale w czasie powrotu z wyjazdu zaswiecila mi sie w pewnym momencie kontrolka poduszek i napinaczy pasow. mam nadzieje ze to tylko jednorazowe i wiecej nie powtorzy sie ale jak nie to wezme przyklad z tomek85_85 i lece od razu pod kompa sie podpiac Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 11:30 
Moderator
Moderator

witam
nie wiem czy czytales instrukcje obslugi avensis ale jest nam napisane, ze miedzy innymi podczas takich zabaw jak ty robiles lub np przy podpinaniu radia ta "feralna" kontrolka moze sie zapalic
jesli zapali ci sie ponownie to wal smialo na serwis, niech ci pokasuja bledy bo jak nie to bedzie ci sie swiecic i swiecic (a mnie osobiscie to bardzo denerwuje jak mi sie jakas kontrolka ostrzegawcza pali)
pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 13:36 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
U mnie dziś po raz drugi podczas jazdy zaczęła migać w.w. kontrolka. Już raz to miałem i "samo przeszło". Dzisiaj jej aktywność skojarzyłem z tym, że rano, przed uruchomieniem auta odsunąłem fotel kierowcy do tyłu. Zaznaczam, że w fotelach mam poduszki powietrzne. Podczas najbliższego postoju pomacałem kabelki od poduszki pod siedzeniem, docisnąłęm złączkę i przy następnym uruchomieniu kontrolka nie zaświeciła. Mam nadzieję, że to tylko bzdurka wynikająca z braku styku na jakimś połączeniu elektrycznym.

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 21:27 
Moderator
Moderator

jak to mowia... z malej chmury duzy deszcz...
tutaj jest podobnie mala usterka a problem dosc spory
oby nigdy wiecej juz takich niespodzianek

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 21:54 
tomek85_85: mnie tez wkurzaja jakiekolwiek kontrolki swiecace sie

PostNapisane: 23 lip 2007, o 11:58 
Stara się...
Stara się...

witajcie,
jak odbierałem samochód - nie uzyskałem 100% informacji jak to jest z poduszką powietrzną pasażera w nowym T25. Nigdzie nie ma możliwości jej wyłączenia a serwisanci powiedzieli że chyba poduszka się nie odpali jeżeli na przednim siedzeniu pasażera nie znajduje się ciężar większy niż 40kg.

Takie 'chyba' mi trochę nie wystarcza. Zdarzyć się może że będę musiał jechać sam z 4 miesięcznym dzieckiem i chciałbym go mieć przy sobie z przodu wioząc go w nosidełku, ale chciałbym mieć pewność że w razie czego poduszka nie odpali. Nosidełko wraz z dzieckiem ważyć może teraz góra 10kg.

Czy słyszał ktoś i faktycznie może potwierdzić że poniżej 40kg ta poduszka nie odpala się ?
Z góry dzięki za info.

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 17:24 
Moderator
Moderator

od kilku dni zaczela mi swiecic sie kontrolka od posuszki

myslalem, ze znowu nawalil zwijak wiec go rozebralem ale wygladal na ok

pojechalem wiec do salonu toyoty w stalowej woli (pozdro dla nich - obsluga szybka, mila i fachowa) abo podpiac auto pod komputer. wykrylo mi jeden blad oznaczony jako P103 - zwarcie, utrata masy...

chcialbym zapytac czy sa moze jakies charakterystyczne miejsca gdzie ten przewod mogl sie przetrzec lub odczepic (kierujac sie zasada TTTM), moze ktos z Was mial juz podobny problem?? nie chce mi sie rozbierac calej instalacji i szukac tego miejsca, chcialbym zaczac od tych najbardziej charakterystycznych... prosze o jakies podpowiedzi...

dzieki i pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 17:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Poszukaj pod siedzeniami kierowcy i pasażera. Są tam złączki, które czasem wystarczy dicisnąć do siebie lub tylko nimi poruszać i problem znika (do następnego razu) :-D

Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 20:04 
Moderator
Moderator

o zlaczkach wiem, probowalem z nimi, wypinalem je i wpinalem ponownie ale to nic nie dalo

czyli od jutra jesli tylko czas pozowli zaczne sie bawic w rozbieranie auta...

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, o 14:23 
hehe uważaj na poduszki żeby nie wystrzeliły, kolega w golfie tak sie bawił ze mu jedna wywaliła :) hehe :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, o 21:04 
Moderator
Moderator

wymienilem tasme pod kierownica na nowa

kontrolka przestala sie swiecic...oby na zawsze

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 17:54 
chcialem odlaczyc poduszke powietrzna ,po to zeby wyprostowac minimalnie kierownice.minimalnie mam skrecona w lewo na prostych kolach.jak bezpiecznie odlaczyc,slyszlem ze podobno wystarczy odlaczyc klemy od akumulatora czy to tylko wystarczy ???

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2007, o 18:28 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Wystarczy :tak: . Ja odłączałem kilka razy i nie mam żadnych problemów z poduszką (tzn. kontrolka działa tak jak powinna).

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2007, o 18:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D-4D
też sie nad tym zastanawiałem :) ale powiem tak nigdy w życiu nie woziłem swojego dziecka z przodu i nie będę , wydaje się dla mnie że jest to na tyle niebezpieczne miejsce że nie naraził bym na nie żadnego dziecka . moje zawsze jeździło z tyłu. to tylko moja opinia :). przepraszam że nie za wiele pomogłem :).

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 20:50 
Guru
Guru

jawor napisał(a):
serwisanci powiedzieli że chyba poduszka się nie odpali jeżeli na przednim siedzeniu pasażera nie znajduje się ciężar większy niż 40kg.

Nawet jeśli poduszka jest tak zaprogramowana, to ja bym się o pięć groszy nie założył, czy to rzeczywiście działa. Bo kto np. zagwarantuje, jak się zachowa w razie zderzenia czujnik obciążenia fotela?

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 21:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 D4D 150 KM
jawor napisał(a):
(...) Zdarzyć się może że będę musiał jechać sam z 4 miesięcznym dzieckiem i chciałbym go mieć przy sobie z przodu wioząc go w nosidełku, ale chciałbym mieć pewność że w razie czego poduszka nie odpali. Nosidełko wraz z dzieckiem ważyć może teraz góra 10kg.
(...)

pozdr.

Hej, tez mialem ten sam problem gdy urodzila mi sie corka, ale wyjasnili mi to Panowie Policjanci. W Niemczech gdzie mieszkam (nie wiem jak w Polsce) zabronione jest przewozenie na przednim fotelu fotelika dzieciecego-nosidelka, czyli takiego odwroconego tylem do kierunku jazdy. Jak przyjrzysz sie, to zobaczysz naklejke (mam nadzieje ze w wersjach na rynek polski jest tak samo) informujaca o tym. Widoczna jest, jak sie otworzy przednie drzwi pasazera.

Zdziwilem sie bardzo, ale coz... zrobilismy kilkanascie tysiecy z dzieckiem w tym foteliku umieszczonym z tylu. Zeby bylo ciekawiej- obok siedzi drugie dziecko i... jakos dajemy rade. Wizyta rodzica na tylnym siedzeniu jest czasmi potrzebna, ale to naprawde sytuacja wyjatkowa.

Jezeli juz kupiles Avensis, to nie pozostaje Ci nic innego, jak nie ryzykowac zdrowiem/zyciem wlasnego dziecka i wozic go z tylu.

pozdrawiam
darek

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, o 07:17 
Coś wie...
Coś wie...

midarek zgadzam sie z Tobą w 100%
Mam dwójkę dzieci i miałem ten sam dylemat!
Na szczęście nawet przy dużych odległościach zaglądanie na tył to naprawdę rzadkość.
jawor dasz radę :ok: i naprawdę nie warto ryzykować wożenia nosidła na przodzie!

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 10:28 
Stara się...
Stara się...

Robo napisał(a):
chcialem odlaczyc poduszke powietrzna ,po to zeby wyprostowac minimalnie kierownice.minimalnie mam skrecona w lewo na prostych kolach.jak bezpiecznie odlaczyc,slyszlem ze podobno wystarczy odlaczyc klemy od akumulatora czy to tylko wystarczy

Ja też mam skręconą kierownicę i nie wiem jak wyprostować ??? Robo może macz jakieś wskazówki jak to zrobić :help:

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 10:41 
Guru
Guru

gagator napisał(a):
Ja też mam skręconą kierownicę i nie wiem jak wyprostować ???

Co do zdejmowania kierownicy pisałem co nieco tu . Potem wystarczy założyć ją na zębatkę o jeden/kilka ząbków dalej. Dobrze byłoby najpierw zmierzyć kąt przesunięcia, a potem, przed zdjęciem kierownicy zaznaczyć sobie jej pierwotne położenie na obu zębatkach (na kolumnie i kierownicy).

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2007, o 15:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam - ja właśnie jestem po kasowaniu kompa z błedu poduszki bo mrugała mi kontrolka. Po skasowaniu zapłaciłem grzeczniei odjechałem... Oczywiscie nie zwróciłem uwagi, czy po skasowaniu tego błedu po przekreceniu kluczyka w stacyjce w moim T22 99' kontrolka poduszek powinna się zaswiecić na moment tak jak od ABS-u np, czy nie. U mnie się w ogóle nie zaświeca teraz, nawet po przekręceniu kluczyka. Wróciłem do mechanika a on mi od razu jakieś teorie że pół auta trza sprawdzić czy jakiś czujnik nie padł bo powinna sie na moment zapalać...

Ale ja się właśnie tak zastanawiam czy w T22 ta kontrolka powinna się zaswiecać po przekreceniu kluczyka w stacyjce zaswiecić na moment czy nie - przypomniało mi sie, że w niektórych autach ona nie świeci wcale ale tylko mruga przy jakieś awarii.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź jak to wygląda u innych użytkowników T22 2.0TD 99'

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]