TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 gru 2018, o 12:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2018, o 14:24 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.6 Benzyna
Witam,

Otóż w mojej nowej avce nie działa kluczyk od sterowania zamka centralnego, muszę zamykać i otwierać drzwi manualnie a jest to dość uciążliwe, jakieś pomysły co może być?

Zaznaczam że mój kluczyk się nie mruga przy naciskaniu przycisków, nowa bateria jest!

PostNapisane: 21 paź 2018, o 14:39 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Nie wiem jak mam rozumieć, nowo nabyty, czy fabrycznie nowy samochód, bo to zasadnicza różnica. Opisz jaki masz rodzaj kluczyka, może trzeba ponownie zaprogramować, albo tylko bateria. Zbyt mało danych, aby zgadywać.

PostNapisane: 21 paź 2018, o 14:53 
Stara się...
Stara się...

Przepraszam mój błąd, jest to model T25 FL z 2007, nowo nabyty od prywatnego sprzedawcy.
Kluczyk posiada 3 przyciski, od zamknięcia oraz otwarcia drzwi oraz otwarcia tylko klapy tylnej. Baterię wymieniałem na nową już 2 razy i zero reakcji ze strony pilota, dioda led która powinna się mrugnąć podczas kliknięcia przycisku nie reaguje.
Próbowałem także na nowo zaprogramować kluczyk i dodać go do układu zamka centralnego ale niestety nie działa. Zero reakcji ze strony kluczyka na próbę zaprogramowania. Samochód wchodzi w tryb programowania.

PostNapisane: 21 paź 2018, o 16:50 
Coś wie...
Coś wie...

Faktycznie coś jest nie tak. Czy przy zakupie samochodu działało prawidłowo? Możesz jeszcze sprawdzić ponownie baterie, czy faktycznie są dobre, najlepiej przyrządem pomiarowym. Wyczyść też dokładnie styki, aby bateria prawidłowo dawała napięcie. Oczywiście o takich sprawach jak prawidłowa biegunowość baterii nie muszę wspominać.
A jeszcze jedna sprawa, drugi komplet kluczyka, też nie działa.

PostNapisane: 22 paź 2018, o 12:37 
Stara się...
Stara się...

Niestety podczas zakupu też nie działało ale sądziłem że to bateria. Sprawdziłem miernikiem nową baterię w pilocie i nową nie użytą, w pilocie pokazuje 2,7V a nie użyta 3,2V chodź nawet po wsadzeniu tej nie użytej do pilota zero reakcji. Przeczyściłem styki dla pewności jednak po operacji kluczyk nadal nie reaguje. Bateria siedzi prawidłowo.

Drugiego kompletu kluczyka nie posiadam niestety. W sumie to się zastanawiałem czy nie dałoby się działającego kluczyka przenieść z innej avki i zaprogramować pod tą nową ? Bo płytkę drukowaną mogę przenieść do innego kluczyka z poprawnym immobilizerem.

PostNapisane: 22 paź 2018, o 15:59 
Coś wie...
Coś wie...

Z innego samochodu można pobrać cały środek i zaprogramować ponownie.
Ale istnieje inne niebezpieczeństwo, nie chciałbym Ciebie straszyć, jeżeli dostałeś jeden komplet kluczyków, to zastanów się kto może posiadać drugi kluczyk. Ja na twoim miejscu natychmiast bym zmienił zamki i stacyjkę, a przynajmniej zamontować dodatkowe zabezpieczenie przed utratą samochodu.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 22 paź 2018, o 18:39 
Stara się...
Stara się...

Ok, przełożyłem środek z działającego i zaprogramowałem, jedynie muszę go usunąć z drugiego samochodu ale to się zrobi w czasie.
Co do drugiego kluczyka, hmm dobrze powiedziane. Ciekawe jestem ile w ASO wymiana zamków i nowe kluczyki. No nic dzięki wielkie za pomoc !

PostNapisane: 22 paź 2018, o 22:14 
Coś wie...
Coś wie...

Zrób nietypowe zabezpieczenie samochodu, blokada zapłonu, paliwa itp.
Dodam jeszcze, że dobry fachowiec od zamków może dokonać zmian i dorobić nowe groty do kluczyka, może będzie taniej, lub kupić z rozbitka cały komplet kluczyki i wkładki zamków.
Ja osobiście bym działał w trybie natychmiastowym.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]