TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 cze 2018, o 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 17:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 Diesel D 4D
Witam,

Panowie i Panie witam jestem szczęśliwym posiadaczem Ave T25 z 2008 2,0 126 km.

W zimę zaczęły sie moje niemiłe przygody z zawieszeniem lub czym innym, a mianowicie jak jest zimno lub silnik nie jest rozgrzany to te puknięcie stukniecie czy jakby to nie nazwać nie istnieje. Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna sie coraz głośniej. Puknięcie bo tak będę to nazywał jest pojedyncze i tylko przy przyspieszaniu gwałtownym (mocnym) tj. pełen gaz na 2 lub 3 biegu 1-2 s i puknięcie tak samo przy ruszaniu po puszczeniu sprzęgła. W trakcie jazdy bez zmiany biegu po nagłym wciśnięciu gazu jest to samo.
Byłem u 2 mechaników sprawdzali to na tzw szarpakach i nic nie wykryli niby wszystko ok. Jednego sugestia to kończące sie sprzęgło dwumasowe w co osobiście powątpiewam gdyż kiedyś jedną przygodę w innym aucie miałem i to nie wyglądało tak. Drugi zaczął mi opowiadać o dyferencjałach, że tam coś jest nie tak z łożyskami itp. Teraz auto stoi u 3 mechanika i po 3 dniach wymianie końcówek (sworzni wahacza) bo to niby to i sprawdzeniu poduszek, amortyzatorów, krzyżaka na wspomaganiu mechanicy sie poddali, a stuknięcie nadal pozostało. Może ktoś ma jakiś pomysł, może miał coś podobnego. Kiedyś dzięki temu forum uratowałem mój portfel przed zgonem bo jeden mechanik w ASO chciał mi pompę i wtryski wymieniać a padł po prostu zaworek SCV i zapchał sie EGR. Licze, że pomożecie pozdrawiam.

PostNapisane: 15 kwi 2018, o 18:38 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 81
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD+V-tech
Mam podobne objawy. Planuję zająć się tym podczas urlopu ja obstawiam poduszki, albo silnika albo skrzyni albo to i to. Temat trochę nie wygodny ale mam plan pozdejmować wszystkie osłony posadzić kogoś za kierownicą, zaciągnąć ręczny i niech gwałtownie puszcza sprzęgło a ja będę obserwował. Jaki masz przebieg?

PostNapisane: 15 kwi 2018, o 20:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

W środę jestem umówiony z magikami co mają mi sprawdzić poduszki, ale szczerze średnio w nich wierze. Ostatni mechanik niby sprawdzał poduszki i coś mi opowiadał, że jakieś gumy tam niby wciskali i na 100% to nie poduszki ale to ściemniacze okropni bo niby zbieżność mi ustawili a okazało sie ze koła miały ponad 11mm rozbieżności. Ręce opadają. Ja mam 260000 przejechane i jest to real stan. Jeden mechanik opowiadał, że to sprzęgło, ale coś mi tu nie gra bo na wstecznym tego nie mam. Jeszcze jak mi mech ustawiał zbieżność to zobaczył ze mam luz wzdłużny na półosi prawej tej dłuższej i niby to ma tak stukać, ale czy to prawda??(luz jest sam widziałem tylko czy on tak stuka), no i powiedział ze z tym można jeździć nic sie nie stanie.

PostNapisane: 23 kwi 2018, o 21:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Po wizycie w super-serwisie ;) mechanicy stwierdzili, że wszystkie poduszki są do wymiany. Zadzwoniłem do ASO aby zapytać o cenę tych poduszek i serwisant powiedział, że bardzo rzadko się zdarza, żeby strzeliły wszystkie poduszki i szczerze wątpi w celną diagnozę super-serwisu. Zaprosili mnie na sprawdzenie jeszcze raz poduszek w ASO i jednocześnie jst jakaś akcja wymiany poduszek pasażera to przy okazji mi ją wymienią. Czy może ktoś miał takie coś?

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 05:21 
Mistrz
Mistrz

Akcja polega na wymianie czynnika w poduszcze powietrznej pasażera.

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 12:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 871
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
Objawy akustyczne padającej dwumasy mogą być różne.
Ucho/ręka do skrzyni i niech ktoś gwałtownie pościska sprężyny dwumasy.

PostNapisane: 8 maja 2018, o 21:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie i Panie Sukces w ASO. Po wymianie 2 końcówek wahaczy i końcówki drążka kierownicy sprawdzaniu na szarpakach u 3 mechaników ustanawianiu 2 razy zbieżności oraz sprawdzaniu 3 razy u różnych mechaników poduszek i ogólnie co to stuka ( a przypominam nikt nic nie wykrył, a diagnozy były od półosi po skrzynie i dwumase itp.) okazało się, że ... :)
W ASO tak jak pisałem pojechałem na akcję serwisową z poduszkami i nie licząc na cuda poprosiłem o sprawdzenie ponowne poduszek po poprzedni mechanik zaproponował wymianę wszystkich trzech.
W ASO okazało się, że rzeczywiście była to wina poduszki ale nie jako poduszki a jej zamocowaniu. Po prostu jakiś genialny mech zapomniał dać podkładki pod poduszkę i przy okazji zapominał też wkręcić śrub a jedną tylko wsadził dla ozdoby. TAKICH oto mili Państwo mamy mechaników w naszym kraju.
ASO skasowali mnie 366 zł ale przynajmniej nic mi już nie stuka, a za poprzednie naprawy jak wszystko zliczyłem to dałem ponad 550 zł, więc ASO tanie nie jest ale suma summarum szkoda, że nie pojechałem do nich na samym początku tej przygody.
Swoją droga czy ktoś się orientuje jaki powinien być kont pochylenia koła bo ja mam po -1 stopnia na obydwu po wymianach tych końcówek wahacza co okazało się bez potrzeby zrobione przez jednego zapalonego mechanika.

PostNapisane: 9 maja 2018, o 17:56 
Mistrz
Mistrz

A ktora to poduszka zawinila?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 13 maja 2018, o 19:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak to w ASO sam nie widziałem, która z poduszek odpowiedz była ogólna i z rozmowy wynikało ze tylna, ale ja tego nie wiem dokładnie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]