TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2017, o 10:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Jakiś czas temu stojąc w znacznej odległości za samochodem zauważyłem widoczną różnicę w pochyleniu tylnego prawego kola w stosunku do koła lewego - pochylenie ujemne a więc górna część koła pochylona w kierunku karoserii. Pochylenie jest naprawdę minimalne i podejrzewam, że niejeden nawet nie zwrócił by na to uwagi. Pytanie czy jest sens to w ogóle ruszać - auta nie ściąga przy hamowaniu, zawieszenie nie stuka. Toyotkę mam od 5 lat, przejechałem ją jakieś 40 tyś i nigdy nie sprawdzałem geometrii, nie wiem też kiedy była sprawdzana ew. ustawiana przez poprzedniego właściciela. Pytanie czy sama geometria poza ustaleniem kąta tegoż pochylenia mogłaby załatwić sprawę czy nie ma co marzyć i konieczny będzie remont zawieszenia i dopiero później ustawienie geometrii? Z tego co czytam jest tam jakaś śruba, która pozwala na regulację tegoż kąta. Dzwoniłem do serwisu gość od razu stwierdził żebym na regulację śrubą raczej nie liczył bo to fakt daje pewne możliwości ale w minimalnym zakresie. Zdaje sobie sprawę, że pytam o rzeczy, o których ciężko rozmawiać bez choćby wyników sprawdzenia zbieżności ale być może ktoś przerabiał ten temat i jest w stanie podzielić się wiedzą.

PostNapisane: 4 maja 2017, o 12:51 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Wez to pomierz wtedy bedzie cokolwiek wiadomo. pozdr

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]