TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2017, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2017, o 00:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Witajcie :) . Mam t27 z 2011 , nabyłem ja w 2015 ( listopad ) z przebiegiem 58000 ( potwierdzony ) a obecnie 145000 . Od samego początku tym ze dyliżansem jakoś dziwnie mi sie jeździło ( min. strasznie bujalo nim na trasie przy wietrznej pogodzie ) ale takze byly dziwne stuki w przednim lewym kole na nawierzchni typu " kocie łby " ( jak czytam rożne posty to wygląda na to ze w tych pierwszych modelach występuje to często ). Ostatnio miałem okazje przejechać sie taka t27FL ( 68000 km ) i okazuje sie ze zdecydowanie lepiej sie prowadzi niż moja gdy ja brałem ... Wycztalem ze w t27FL zawieszenie zostalo poprawione min poprawiony uklad kierowniczy oraz mocniejsze amorki .... Czy cale zawieszenie z t27FL można wrzucić do starszego modelu ?

P.S. a panowie w serwisie albo nie chca sie podzielic informacja albo nie maja takiej wiedzy .... Obstawiam to drugie :wow: :-D

PostNapisane: 26 mar 2017, o 08:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Warto zapoznać się z tymi biuletynami dotyczącymi stuków w zawieszeniu przednim:
CP-0052T-0711_IR, CP-0077T-0614_IR
Pierwszy dotyczy stuku z wahacza przedniego gdzie wymianie podlegała jakaś śruba, drugi dotyczy stuków z przekładni kierowniczej i tu już tak kolorowo nie jest bo zalecają jej wymianę.

PostNapisane: 26 mar 2017, o 23:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

LemonR napisał(a):
Warto zapoznać się z tymi biuletynami dotyczącymi stuków w zawieszeniu przednim:
Pierwszy dotyczy stuku z wahacza przedniego gdzie wymianie podlegała jakaś śruba, drugi dotyczy stuków z przekładni kierowniczej i tu już tak kolorowo nie jest bo zalecają jej wymianę.

Owszem to by rozwiązało kwestie tego stukania w tym przednim kole , ale nie rozwiąże tego problemu z zachowaniem na jezdni ( bujanie podczas podmuchów wiatru , czy uciekanie tylu samochodu na rondzie przejeżdżając przez torowisko ). Nie jestem zadowolony z tego zawieszenia masakra :nonono: . Stad moje pytanie czy mozna zawieszenie od nowszego modelu wsadzic do starszego :) ?? Pomijam juz fakt ze fabryka w tych nowszych modelach zrobila 28 spawow wiecej ( z tylu ) co mialo tez wplynac na stabilnosc pojazdu..
Chodzi o zawieszenie , czy bedzie pasowalo ?

PostNapisane: 27 mar 2017, o 10:06 
Spamer
Spamer

Pochwały: 497
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Janusz079 napisał(a):
LemonR napisał(a):

Czy uciekanie tylu samochodu na rondzie przejeżdżając przez torowisko ).

Magia jazdy kombi z pustym tyłem.

AVE
Obrazek

PostNapisane: 27 mar 2017, o 23:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

pafcio napisał(a):
Janusz079 napisał(a):
LemonR napisał(a):

Czy uciekanie tylu samochodu na rondzie przejeżdżając przez torowisko ).

Magia jazdy kombi z pustym tyłem.

:nonono: od 2004 jeżdżę tylko samochodami kombi i nie było czegoś takiego w żadnym z tych które miałem. Nie miało znaczenia czy pusty czy pełny bagażnik, prowadziły sie dobrze .
Tak czy inaczej chce sie dowiedzieć czy można przełożyć zawieszenie :-D

PostNapisane: 28 mar 2017, o 14:39 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 D4D 126km
Ja w swojej t27 z 2010 mam wsadzone całe tylne zawieszenie wraz z belką, nowe amory itp. z 2015r. Wszystko pasowało idealnie. A co do odczuć to może stała się trochę sztywniejsza, ale wiadomo wszystko świeże i nie wybite.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 28 mar 2017, o 16:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 D
Z tym bujaniem to u mnie zależy od opon. Na letnich Michelinach nic się nie buja. A na zimowych niestety jest do bani...na wietrze jest niestabilnie i na zakrętach ucieka tył. Nawet jak się ręcznie zabuja karoserią ti widać że buja się na oponach na boki. One takie miękkie balonowate boki mają. Po tym sezonie wywalam te zimówki bo całą przyjemność z jazdy mi zabierają. Także nie szukałbym problemu od razu w zawieszeniu bo ono w toyocie raczej należy do bardzo trwałych i przy Twoim przebiegu nie ma prawa się bujać.

PostNapisane: 29 mar 2017, o 00:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Klemens napisał(a):
Z tym bujaniem to u mnie zależy od opon. Na letnich Michelinach nic się nie buja. A na zimowych niestety jest do bani...na wietrze jest niestabilnie i na zakrętach ucieka tył. Nawet jak się ręcznie zabuja karoserią ti widać że buja się na oponach na boki. One takie miękkie balonowate boki mają. Po tym sezonie wywalam te zimówki bo całą przyjemność z jazdy mi zabierają. Także nie szukałbym problemu od razu w zawieszeniu bo ono w toyocie raczej należy do bardzo trwałych i przy Twoim przebiegu nie ma prawa się bujać.

Owszem jest różnica w zachowaniu samochodu w zależności od opon ( zauważyłem to ) ale i tak zawieszenie w tym modelu pozostawia sporo do życzenia :) . Ale juz wiem ze da rade przełożyć :) . Natomiast teraz spedza mi sen z powiek problem z elektryka ,
Obrazek
pisalem o tym w odpowiedniej tematyce ale jakos bez odzewu :(

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]