TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 cze 2017, o 12:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2017, o 13:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 2ZR 1.8 Pb
Witam
Mam następujący problem z którym Toyota ASO nie może sobie poradzić. Chodzi o lekko przekrzywioną kierownicę przy jeździe na wprost. A wszystko zaczęło się od wymiany gwarancyjnej sprzęgła. Po jego wymianie pojawiła się ta niedogodność. Jeździłem z samochodem z 4 razy do ASO z reklamacją ale niestety nie mogą sobie z tym poradzić. Zbieżność ustawiają i nic. Na wydrukach wszystko jest ok a fajera dalej lekko krzywa. Wiem że moge sobie kierownicę przekręcić ale nie w tym rzecz. Czy ktoś z was miał podobny problem.

PostNapisane: 15 lut 2017, o 14:56 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: Toyka
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Kurcze, gdzie ty chłopie jeździsz do ASO, co za kretyny.
Tu nie chodzi o zbieżność bo ona może być dobrze ustawiona nawet przy kierze skręconej o 100st. w lewo/prawo.

Trzeba na regulacji drążków przestawić lewą i prawą stronę i się kiera wyprostuje.

PostNapisane: 15 lut 2017, o 15:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Silnik: D4D 126KM
RS123 napisał(a):
Witam
Mam następujący problem z którym Toyota ASO nie może sobie poradzić. Chodzi o lekko przekrzywioną kierownicę przy jeździe na wprost. A wszystko zaczęło się od wymiany gwarancyjnej sprzęgła. Po jego wymianie pojawiła się ta niedogodność. Jeździłem z samochodem z 4 razy do ASO z reklamacją ale niestety nie mogą sobie z tym poradzić. Zbieżność ustawiają i nic. Na wydrukach wszystko jest ok a fajera dalej lekko krzywa. Wiem że moge sobie kierownicę przekręcić ale nie w tym rzecz. Czy ktoś z was miał podobny problem.

Dobra, przyjedź będziesz miał ją prosto w 3 minuty.

PostNapisane: 15 lut 2017, o 18:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem z okolic Katowic także będzie ciężko podjechać. W Katowicach jest podobno dobry warsztat który się zajmuje tylko zbieżnością. Wkrótce tam podjadę. W ASO po którejś z kolei rozmowy z kierownikiem - stwierdził że to od opon zależy :-D . To ASO to słynące z super serwisu na śląsku K-ce.

PostNapisane: 15 lut 2017, o 18:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
A nie jest tak że rozpinali kolumnę do np opuszczenia magla i o jeden ząbek inaczej skręcili?
No ale chyba by to brali pod uwagę.....

PostNapisane: 15 lut 2017, o 18:49 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 75
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Wiem z doświadczenia że jak jedna osoba ustawia kierownice to robi to do końca spotkałem się już z takimi przypadkami że nigdy w życiu bym nie powiedział że to jest prosta kierownica ale klient tak to widzi i tak się ustawia i tyle.
Po prostu jak kolejny raz pojedziesz do ASO to poproś o jazdę z kierownikiem zmiany lub mistrzem co współpracuje z mechanikami i pokaż mu jak byś chciał mieć tą kierownicę i wtedy zrobią korektę na drążkach kierowniczych pod to ustawienie.

PostNapisane: 15 lut 2017, o 19:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Już raczej nie pojadę do tego ASO gdyż wmawiają mi że zrobili wszystko zgodnie z zaleceniami i procedurami zbieżność jest ok to winne są opony. Tylko problem pojawił się ja miałem założone letnie, teraz mam zimowe i jest ciągle to samo. Kierownik jeździł autem z mechanikiem i jeszcze dwa trzy miesiące temu mówił że faktycznie jest lekko przekrzywiona kierownica ale oni nie wiedzą co to jest. A w ubiegłym miesiącu już powiedzieli że ostatni raz robią to w ramach gwarancji bo winne są opony. Nie chce mi się już z nimi gadać, więc podjadę do innego mechanika, a sprawę zgłoszę do centrali.

PostNapisane: 16 lut 2017, o 09:11 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: Toyka
Silnik: 1.8 Premium
RS
już ci napisałem gdzie jest problem: pojedź przy okazji do salony jak będzie dużo ludzi i nawciskaj kierownikowi salonu, że krowy może pasać a nie serwisować samochody.

Trzeba na regulacji drążków przestawić lewą i prawą stronę i się kiera wyprostuje.

Zrobi ci to każdy mechanik, który ma pojęcie o temacie i możliwość ustawienia potem zbieżności.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]