TOYOTA AVENSIS FORUM
http://avensis.info/

skrzypienie z tyłu
http://avensis.info/viewtopic.php?f=22&t=23963
Strona 1 z 1

Autor:  aven3 [ 25 lip 2016, o 09:28 ]
Tytuł:  skrzypienie z tyłu

Witam,

Proszę o pomoc - od kilku dni w tylnej części zawieszenia słychać szczególnie przy ruszaniu jakieś skrzypienie, jakbym jeździł starą wersalką.
Na początku to skrzypienie było niewielkie ale po wczorajszej jeździe mam wrażenie jakby się nasiliło. Jak auto stoi i nacisnę z tyłu czy jak wsiadam to też słychać.
Nie wiem co może być przyczyną, gumy stabilizatora wymieniałem niedawno, amortyzatory tylne i poduszki jakieś półtora roku temu.
Czy to coś niebezpiecznego jest?
Avensis T22 sedan.

Autor:  marek2354 [ 25 lip 2016, o 15:34 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

Posprawdzaj tuleje metalowo gumowe w wachaczach na początek.

Autor:  MANIEK70 [ 25 lip 2016, o 22:49 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

Gumy pod sprężynami z tyłu. Mam to samo z tyłu z prawej strony. Skrzypienie zaczęło występować po jakimś czasie po wymianie amortyzatorów. Guma w Aso kosztuje 80 zł. za sztukę. W moim sedanie skrzypi już 3 rok i jakoś brakuje czasu na wymianę. Słychać to tylko przy delikatnych wahaniach nadwozia.

Autor:  aven3 [ 26 lip 2016, o 08:46 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

MANIEK70 napisał(a):
Gumy pod sprężynami z tyłu. Mam to samo z tyłu z prawej strony. Skrzypienie zaczęło występować po jakimś czasie po wymianie amortyzatorów. Guma w Aso kosztuje 80 zł. za sztukę. W moim sedanie skrzypi już 3 rok i jakoś brakuje czasu na wymianę. Słychać to tylko przy delikatnych wahaniach nadwozia.To chyba będzie to. Dzięki za podpowiedź

Autor:  pitex2 [ 4 paź 2016, o 14:00 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

I jak wymieniles? Pomoglo? Właśnie chciałem zamówić w ASO te gumy i dostałem odpowiedź że te gumy pod sprężyny występują tylko z przodu? W takim razie co jest z tylu?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Autor:  pitex2 [ 5 paź 2016, o 22:29 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

Możecie mi powiedzieć które to gumy mają być wymienione?
Przód
Obrazek

Tył

Obrazek

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Autor:  pitex2 [ 21 lis 2016, o 20:58 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

Zawieszenie sprawdzone w 3 zakładach w tym również w ASO. Przeguby w porządku wszyscy twierdzą że nic nie ma prawa tam skrzypieć. Dzięki podpowiedzi kolegi z forum MANIEK70 mogę jasno stwierdzić że za to skrzypienie odpowiada klapa bagażnika. Nie żadne zwieszenie tylko klapa która ma lekkie luzy na zawiasach czy czymś i w momencie ruchu auta i zimna zaczyna skrzypieć. Jezcze za bardzo nie wnikałem dokładnie co trzeba nasmarować czy psiknąć ale wystarczy otworzyć bagażnik i lekko go wprawiać w lekkie boczne machania. Wtedy usłyszałem ten wstrętny dzwięk :)
Cieszę się że to nie zawieszenie, a wolnym czasie będę smarować :)
Może ta podpowiedź również i komuś się przyda :)

Dzięki MANIEK70 :)

Autor:  lupos [ 27 cze 2017, o 17:57 ]
Tytuł:  Re: skrzypienie z tyłu

Witam.
Dopinam się do tematu. Od jakiegoś czasu przy nierównościach słyszę skrzypienie jakby ktoś światło przełączał. Gumy były wymieniane, ma ktoś może pomysł co to może być?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/