TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 19:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sty 2016, o 23:00 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 1.6 VVti + gaz
Witam ostatnio przerabiam temat dziwnego stuku mealicznego tak jakby stukalo cos w drzwiach/pod drzwiami/ lewe nadkole/ wszystko lewa tylnia czesc samochodu. Zaczynajac od slupka obok kierowcy do tylu... dzwiek tak jakby cos urwalo sie z jakiegos zaczepu i stukalo o blache... powiedzmy dzwiek jakby glosnik stukal ale trudno ogarnac gdzie ten dzwiek dokladnie jest....

Dzwiek dochodzi tylko przy mocniejszym bujnieciu autem... np na wiekszej chopce albo na wiekszych dziurach
Wymienilem gumy stabilizatora laczniki oraz zerwane mocowanie amortyzatora LT. W aucie jest cicho nawet na dziurach a dzwiek wydaje sie jakby jakas elastyczna linka zerwala sie z jakiegos zaczepu i na wiekszych dziurach obija sie i wraca na miejsce....

Rozebralem boczek drzwi ale nic nie znalazlem...
Nie wiem czy dzwiek jest z zewnatrz czy z wewnatrz pojazdu... to raczej nie zawieszenie/ amorki sprawne sprezyny ok.. mocowania amorow ok. Na poczatku myslalem tez ze mogly prowadnice szyby tak stukac ale byly zamocowane wporzadku...

Juz nie wiem co sprawdzic... :(

POMOCY !

PostNapisane: 20 sty 2016, o 16:14 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVT-i
Witaj miałem podobny problem, coś stukało w okolicach tylnych lewych drzwi, okazało się że to boczek który mimo iż jest na spinkach obijał się o blachę. Powkładałem między nie papierowe kliniki i na razie mam ciszę, jak się trochę ociepli to ulepszę swój pomysł, bo drzwi na papier to trochę nie halo. :hahaha:

PostNapisane: 23 sty 2016, o 03:12 
Stara się...
Stara się...

Ale obijajacy sie boczek by dawal taki dzwiek ? Po za tym opatrzylem ten boczek i trzyma sie dosyc solidnie. Gdzie dokladnie wlozyles ten papierek ? W miejscu spinek ? U mnie ten dzwiek raz znika raz znowu sie pojawia i wtedy wali na nierownosciach brzmi jakby to ciegno od klamki ale dzwiek bardziej mi sie wydaje ze pochodzi z dolu przy slupku tj glosnik ale nie gwarantuje ze dokladnie z tego miejsca bo moze sie okazac ze dzwiek sie niesie po karoseri. Musze jeszcze test zrobic z opuszczona szyba bo wydaje mi.sie.ze.z.opuszczona szyba dzwiek jest cichszy a przynajmniej inny :) dzieki za.pomoc

PostNapisane: 23 sty 2016, o 09:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVT-i
szczupaly napisał(a):
Gdzie dokladnie wlozyles ten papierek ? W miejscu spinek ?

Witaj, poutykałem te kliniki po 3-4 szt. między spinkami wokół całego boczku. W moim przypadku akurat pomogło, a jak będzie w twoim, nie wiadomo. Być może jest inna przyczyna stukania w twoim aucie. Śledztwo prowadziłem ładnych parę dni, ale w końcu udało się znaleźć winowajcę :ok: . Pozdrawiam.

PostNapisane: 23 sty 2016, o 12:56 
Stara się...
Stara się...

Mi sie ten dzwiek za bardzo metaliczny wydaje... pojechalem z odsunieta szyba i dzwiek troche sie zmienil przy stukaniu ale nadal cos tam postukuje.

PostNapisane: 23 sty 2016, o 15:34 
Stara się...
Stara się...

Dzis po zdjeciu boczku okazalo sie ze to nie jest dzwiek pochodzacy z drzwi... Okazalo sie ze linka sie zerwala z zipow... brak oryginalnego mocowania spowodowalo to ze montowalem linke w tamtym miejscu zipami i zerwaly sie linka wisiala bardziej niz ta z drugiej strony... metalowa obudowa linki stukala w karoserie... musze teraz dorwac to mocowanie albo cos sam wykombinowac zeby zamontowac to odpowiednio.

Dzieki za odpowiedzi i mam nadzieje ze moje rozwiazanie pomoze innym

PostNapisane: 4 paź 2016, o 20:52 
Stara się...
Stara się...

Dodam tylko ze chodzilo mi o linke hamulca recznego :) to to tak stukalo

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]