TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 cze 2017, o 07:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2014, o 17:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: TOYOTA
Model: T27
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8PLPG/Pb
Mam taką przypadłość w mojej avce.
Mianowicie jak jest zimno i jeżdżę po kamienistej drodze lub po drobnych nalewkach na asfalcie to coś mi stuka tak jakby za zegarami.
Dźwięk jest podobny jak by plastik uderzał o plastik. Objaw występuje zimą latem zanika.
Odgłos wydobywa się tylko przy idealnej jeździe na wprost,wystarczy delikatnie skręcić w prawo lub lewo a drażniący odgłos znika.
Meczę się z ty już drugą zimę,co się wyleżałem pod deską to moje :hahaha: .Gdzie nie utykałem gąbeczek i nici z tego.
Może ktoś z kolegów miał coś podobnego i jakoś sobie poradził.
Mam kolegę diagnostę na SKP co ją wyszarpaliśmy ale żadnych luzów w układzie kierowniczym nie znaleźliśmy.

PostNapisane: 17 lut 2014, o 13:34 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: T25 Terra
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 1ZZ-FE
Witam kolego.
Mam identyczne objawy, z tego co udało mi się nasłuchać to dźwięk dochodzi gdzieś spod obudowy kolumny kierowniczej ale bardziej jakby od lewej strony i również jedynie na prostych kołach. W zimie słychać w lecie praktycznie wcale. Mam w planach jeszcze raz rozebrać całą kolumnę kierowniczą i poszukać przyczyny. Podejrzewam, że może to mieć związek z jakimś mechanizmem blokady kierownicy, może jest tam jakaś zapadka która blokuje kierownicę po wyjęciu kluczyka na prostych kołach. Jak włożę kluczyk do stacyjki i zacznę nim ruszać góra dół oraz przód tył to dźwięk jest jakby podobny.

Też mnie to strasznie irytuje, na pewno nie ma to związku z akcją serwisową wymiany "wałeczka" ukladu kierowniczego bo na tej akcji już byłem i nic to nie zmieniło.

Masz może jakieś pomysły lub udało Ci się coś z tym zrobić? Może wspólnymi siłami uda nam się to zwalczyć :)

PostNapisane: 1 mar 2014, o 00:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T27 kombi
Silnik: 2.0 disel
hej, mam dokładnie to samo. dźwięk dochodzi jak by zaa zegarów. zauważyłem że jak poruszam kierownicą bez jazdy prawo lewo to są podobne stuki - ktoś ma pomysł co to może być ?

pozdr

PostNapisane: 1 mar 2014, o 22:42 
Coś wie...
Coś wie...

Ja już sobie na razie darowałem, bo mnie szlag trafił....
Rozpinałem nawet całą kolumnę i nici podejrzewałem na początku czujnik skrętu kierownicy co znajduje się za wspomaganiem elektrycznym ale to nie to ,teraz moje podejrzenia padają na przekładnie która przekazuje napęd na wał kierowniczy od elektrycznego wspomagania. Ale jakoś nie mam odwagi tego rozebrać co by czegoś nie popsuć :nonono:
Jak rozpinałem kierownicę razem z przełącznikiem i stacyjką to ten wałek co wychodzi z przekładni wspomagania ma lekki luz ,nie wiem czy tak ma być czy nie.

PostNapisane: 11 mar 2014, o 21:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

byłem w aso, rozebrali, posprawdzali i to są stuki z kolumny kierowniczej - wymiana w aso okolo 4800 O_O, zastanawiam się czy z tym można bezpiecznie jezdzić bo powiedzieli mi (na moje zapytanie czy to jest bezpieczne) ze może się pogorszyć i ostatecznie dojść do usterki kolumny kierowniczej czyli sam nie wiem czego - blokady kierownicy ?

PostNapisane: 11 mar 2014, o 21:18 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Model: Avensis t27 wagon
Rocznik: 2009
Silnik: 1,8 benzol
W t22 regenerowałem, kumpel w corolli też koszt 800 zły..

PostNapisane: 14 mar 2014, o 14:06 
Coś wie...
Coś wie...

Coś mi się wydaje że to nie to.
A mianowicie podam taki przykład dzisiaj rano +2 C i stukało na kamieniach (mam wysypaną ulicę kamieniami podobnymi do tych co sypią na tory kolejowe).Po południu jak zrobiło się cieplej i samochód postał na słoneczku zero problemu nawet nie stuknie.
Ten dźwięk u mnie podobny jest jak by jakieś plastikowe pudelku obijało się o jakiś element. Luzu na kierownicy nie wyczuwam żadnego. Raczej wątpliwe aby 10 stopni temperatury kasowało jakiś luz w kolumnie.
Z tego co widziałem na allegro to takie kompletne kolumny można dostać za 200-400zł.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 15:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzis zobacze czy jak auto stało na słońcu to inaczej hałasuje. dokładnie tak jak piszesz tak jakby jakiś element plastikowy latał luzem. w aso twierdzili, że rozbierali, aż pozostała kolumna i z niej dobiegają odgłosy. Pojadę jeszcze go swojego mechanika jak wróci z urlopu.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 15:48 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna
A przypadkiem czy nie są to sławne luźne klocki hamulcowe z przodu? Temat już był wiele razy opisywany. U mnie tez tak puka np. na brukowanej drodze. Szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć czy to zależy od temperatury. Ale auto jeździ, hamuje więc dałem sobie spokój. Jeśli to te słynne klocki to z tego co czytałem generalnie niczym to nie grozi, poza dyskomfortem akustycznych. Ten problem był chyba i w T25 i T27.

PostNapisane: 14 mar 2014, o 21:58 
Coś wie...
Coś wie...

Tak tylko czy stuki ustają na skutek ocieplenia-wątpię.
I jeszcze jedno nie wiem jak u Kolegów ale u mnie te odgłosy towarzyszą tylko przy idealnej jeździe na wprost.
Wystarczy skręcić kierownicą 5 stopni w prawo lub lewo i po kłopocie -jak ręką odjął.(nawet gdy jest zimno.)

PostNapisane: 15 kwi 2014, o 19:12 
Stara się...
Stara się...

bato napisał(a):
I jeszcze jedno nie wiem jak u Kolegów ale u mnie te odgłosy towarzyszą tylko przy idealnej jeździe na wprost.
Wystarczy skręcić kierownicą 5 stopni w prawo lub lewo i po kłopocie -jak ręką odjął.(nawet gdy jest zimno.)

Dokładnie tak samo u mnie wystarczy ruszać kierownicą delikatnie na boki podczas jazdy aby koła były choć trochę skręcone i hałas ustaje.
Jak włożyłem rękę przez dziurę po zaślepce bezpieczników przy lewym kolanie i sięgnąłem ręką do kolumny kierowniczej jest tam jakieś pudełeczko z kostką i jak ruszam kierownicą na boki to jakby coś stukało w tej okolicy. Długo przysłuchuje się tym odgłosom i właśnie jakby dochodziły z lewej strony kolumny.

PostNapisane: 15 kwi 2014, o 19:56 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 D4D
Panowie do wymiany jest kolumna kierownicza, element ma zintegrowany układ wspomagania - sama część w ASO kosztuje 5tyś.

PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:27 
Stara się...
Stara się...

A potrafisz to jakoś rozwinąć, uzasadnić?
Oczywiście wymiana całago elementu zawsze rozwiąże problem ale chyba nie w tym rzecz.
Może od razu wymieńmy cały samochód skoro tyle postów i problemów jest na forum opisywanych.

Dźwięki, które opsiujemy nie brzmią raczej jak coś kwalifikującego do wymiany całą kolumnę tym bardziej, że są zależne od np. temperatury wskazując na obluzowanie jakiegoś elementu dającego o sobie znać głównie zimą.
Jakby Toyota produkowała samochody, które po pewnym czasie ba zimnie nadają się do wymiany to raczej daleko by nie zaszli.

Ta odpowiedź raczej nie wyczerpuje tematu a na pewno nie opisuje w czym jest problem.

PostNapisane: 16 kwi 2014, o 22:14 
Stara się...
Stara się...

W aucie miałem ten sam problem co powyżej + wyczuwałem luz.
W ASO wymienili mi krzyżak, luzów już nie mam w układzie kierowniczym - jednak stuk pozostał. Mechanik zdiagnozował że stukanie wynika z kolumny kierowniczej.

PostNapisane: 16 kwi 2014, o 23:12 
Coś wie...
Coś wie...

To ja coś dodam.
Poprzednie moje autko to opel astra 1 bez wspomagania zakupiłem ją od 1 właściciela z przebiegiem 60 tyś coś koło 90 tyś zaczęła lekko stukać maglownica> Miałem to robić lecz znajomy mechanik mi odradził, (jest szefem serwisu opla od 15 lat)
bo stwierdził że luz jest ledwo wyczuwalny i dopóki nie ma tragedii mam jeździć. I tak jeździłem do 180tyś. Sprzedałem do rodziny i teraz jest 230tyś .Nie zawsze trzeba się od razu narywać na naprawę.
Zresztą jeśli oprócz powyższych objawów inne nie wystąpią to na razie nie mam zamiaru ładować się w koszta.
Wydaje mi się ze stuki mogą pochodzić z tej przekładni ślimakowej

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 20:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

mi tak jak już wspominałem w aso toyoty zdiagnozowali, że to kolumna kierownicza, i cena taka sama jak wyżej około 5 koła.

PostNapisane: 18 lut 2015, o 23:13 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 benzyna
Tydzień temu korzystając z kampanii serwisowej, wymienili mi w Mojej t25 wałek w kolumnie kierowniczej. Też miałem skutki których nie mogłem znaleźć, zadzwońcie do serwisu i pytajcie czy wasze auto łapie się na kampanię serwisową, bo jest taka aktualnie. Moja t25 jest z 2003r.

PostNapisane: 19 lut 2015, o 17:59 
Stara się...
Stara się...

Ja już byłem na tej akcji i to nie to.Zresztą nawet w aso tak powiedzieli.Jeśli komuś zbywa 5 koła na wymianę to czemu nie ale z odgłosów jakie dochodzą z kolumny nie brzmi to na tyle poważnie aby warte było tylu pieniędzy.Jakbyśmy mieli za wszystko bulić tyle kasy w aso to po co byłoby nam to forum.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 15:09 
Stara się...
Stara się...

Witam ponownie.
Nawiązując dalej do poruszanego tematu znalazłem na YT filmik z objawami jakie odczuwam z mniejszym hałasem u siebie.

Mam pomysł aby odkręcić od kolumny wał pośredni (45260-05071) i poruszać kierownicą na boki na rozłączonym układnie kierowniczym co da mi obraz czy odgłosy nadal dobiegają z kolumny (gdzieś z okolić przeniesienia elektrycznego wspomagania na kolumnę) czy po rozłączeniu nie są słyszalne co będzie wskazywało na problem z wałem pośrednim lub jeszcze niżej.

PostNapisane: 31 maja 2015, o 21:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t27
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 diesel
panowie byłem właśnie w aso i ta sama diagnoza, wymiana kolumny kierowniczej. cena się nie zmieniła bo dalej chcą prawie 5tysi. jak rozwiązaliście ten problem?

PostNapisane: 9 cze 2015, o 21:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.2 d4d
Witam
ja mam chrobot jak delikatnie ale szybko kręcę kierownicą na postoju-prawo lewo - podczas jazdy nieodczuwalne.

Miał moze ktoś taki problem?

PostNapisane: 10 cze 2015, o 16:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Rocznik: 2013
Silnik: 2ZR-FAE
To akurat normalny objaw pracy wspomagania

PostNapisane: 10 cze 2015, o 21:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

raczej nie - wygląda na luz w maglownicy

PostNapisane: 15 cze 2015, o 20:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

mechanicy nie stwierdzili jednak żadnych luzów w maglownicy a jednak stuka na postoju przy energicznych rótkich ruchach - podczas jazdy nawet wolnej nie - może rzeczywiście od silnika wspomagania

PostNapisane: 28 cze 2015, o 10:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam

Po sprawdzeniu w aso ( na słuch ) że to wałek pośredni kolumny kierownicy stuka - niby można z tym jezdzic - czy miał ktos taki problem? i czy wymiana tylko w serwisie?

PostNapisane: 7 lip 2015, o 20:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Witam Mam problem który zauważyłem od niedawna a mianowicie podczas krecenia kierownica co jakieś pół obrotu słychać delikatny przeskok czy stuknięcie w kierownicy Nie jest bardzo głośne ale słyszalne i delikatnie odczuwalne Avensis T25 Może ktoś wie co się dzieje?

PostNapisane: 25 lut 2016, o 10:09 
Coś wie...
Coś wie...

Udało mi się ogarnąć temat z tymi stukami.
Po dość długim okresie odpuściłem sobie temat z postukiwaniem ,aż wpadłem na taki pomysł.
Poluzowałem krzyżaki ( dolny i górny ) na kolumnie kierowniczej a następnie podczas skręcania trzymając za wałek w kierunku "do góry" czyli w stronę mechanizmu wspomagania,dokręciłem śruby i stukanie ucichło.
Gdzieś widocznie powstaje mały luz nie wyczuwalny i on jest powodem owych postukiwań (krzyżaki nie mają luzu bo były sprawdzane ).
Mam nadzieję że nie tylko mi udało się skutecznie wyeliminować zaistniały problem.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 8 gru 2016, o 22:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Silnik: 1.8 VVTi + LPG
Witam. U mnie stukanie / grzechotanie bez względu na temp otoczenia dochodzą zza zegarów. Tylko na drobnych nierównościach/ kocich łbach. Mój mechanik w PL coś tam poroskręcał przy zawieszeniu i stwierdził że to układ kierowniczy stuka. Podjechałem dzisiaj do ASO w Hannowerze i za sprawdzenie + serwisik chcą 170euro :) . W PL też tyle kasy kosztuje diagnoza?

PostNapisane: 8 gru 2016, o 22:43 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Wiadomo ze mniej, pozdr

PostNapisane: 9 gru 2016, o 00:02 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 34
kor1234 napisał(a):
Witam

Po sprawdzeniu w aso ( na słuch ) że to wałek pośredni kolumny kierownicy stuka - niby można z tym jezdzic - czy miał ktos taki problem? i czy wymiana tylko w serwisie?

Ja to mówią - lepiej późno niż wcale ;-) (pytanie z 2015r)
W T27 stuka jak kolega napisał wałek pośredni kolumny kierowniczej. Można z tym jedzić, nie zagraża bezpieczeństwu, ale ogromnie wku... irytuje.
Problem był bardziej powszechny jeśli dobrze pamiętam w Aurisie, gdzie była na to nawet akcja serwisowa. W T27 niestety takiej akcji nie było.
W ASO wyceniają wymianę na ok. 1100zł.
Osobiście napisałem do TMP prośbę o wymianę na ich koszt, że jest to zjawisko powszechne nie tylko w Aurisie, ale też i w T27. Dzięki temu że serwisuję auto co roku w ASO, TMP dało mi za darmo części i zapłaciłem w ASO tylko trzy stówy za wymianę.
No i na razie nie puka w kierownicy :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]