TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 12 gru 2017, o 08:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2007, o 17:36 
Coś wie...
Coś wie...

Hej dobrzy ludzie :)

Ostatnio zauwazylem, ze przejazd przez prog zwalniajacy lub niecke powoduje dziwny odglos w przodzie zawieszenia lub okolicy, slyszalny w kabinie. Jest to odglos taki, jakby plastikowe pudlo uderzylo w kawalek czekos metalowego. Mam AVE'99 przed FL. To jest dziwne, bo nie slychac tego przy jezdzie po dziurach, ani po nierownosciach. Czy to moze byc zwiazane z lacznikiem stabilizatora z przodu ?

Jak mialem z tylu padniety lacznik stabilizatora, to przejazd przez sciezke diagnostyczna nic nie wykryl, nie wyrkyli tego nawet w NOR AUTO. Dopiero ASO mi o tym powiedzialo. Jak i gdzie zajrzec zeby obczaic co powoduje taki efekt z przodu?

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 17:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
Na podstawie tego co piszesz trudno cokolwiek zdiagnozować. Najlepiej pojechać na kanał wejść pod auto i posprawdzać gdzie jest luz. A to, że na badaniach nie wykryli Ci luzu na łączniku to dziwne. Jak kupowałem swoje auto to sprawdzałem na stacji diagnostycznej i od razu powiedzieli mi, że łącznik stabilizatora kwalifikuje się do wymiany. Poza tym u mnie po wymianie końcówek i łączników z przodu okazało się,że dalej coś stuka, zwłaszcza na zakrętach. Okazało się, że wyrwane jest ucho łączące wahacz ze stabilizatorem - częsta przypadłość Avensis z pierwszych lat produkcji.

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2007, o 18:52 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 diesel
standhal napisał(a):
odglos taki, jakby plastikowe pudlo uderzylo w kawalek czekos metalowego

... a może po prostu plastikowa osłona silnika się obluzowała i przy przejeździe przez "leżącego policjanta" tak się tłucze.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, o 15:20 
Coś wie...
Coś wie...

gdyby podobny dźwięk wydobywał się z tyłu to stawiałbym na tuleje,zwlaszcza słyszalny przy zjeżdżaniu z krawężnika. Z przodu hmmm sworzeń i tuleja wydaje bardziej głuchy dźwięk a w zasadzie stuk.

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, o 16:37 
Coś wie...
Coś wie...

Na lacznik to wyglada...
polecam wizyte na "szarpakach", za 20 -30 zl (lub za darmo),
mozna sie dowiedziec bardzo wiele o zawieszeniu i ukladzie kierowniczym :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2007, o 22:29 
Coś wie...
Coś wie...

No wiec bylem dzisiaj na szarpakach i nic nie wykryto. Podpowiedziano mi jednak zeby na slepo wymienic laczniki stabilizatora z przodu. A tak poza tym nic nie dolega mojej staruszce, nie liczac slabszego hamowania z tylu po prawej stronie. Dzwiekowy efekt jednak jak byl t tak jest... i co teraz? :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2007, o 16:25 
Coś wie...
Coś wie...

No to trzeba dalej szukac.
Moze poduchy amortyzatora ?

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 15:52 
Coś wie...
Coś wie...

Jeszcze nic nie zrobilem, przymierzam sie do zmiany przednich lacznikow stabilizatora, ale powiem Wam, ze to sie dzieje tylko jak jest mroz, - tak jakby woda gdzies przymarzla i robie takie efekty.. ale nie wykrylem gdzie.

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 16:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

To że ty słyszysz to niby z przodu te stukanie to nie świadczy że to coć z przodu uległo zepsuciu,ja też tak mniałem słyszałem że cos mi uderza z tyłu taki dziwny tetaliczny dzięk tak samo jak i u Ciebie i kazało się że stabilizator od wachacze mi sie ułamał tak wiec sprawdz i tył a nie tylko przód.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 16:41 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22,
Silnik: 1.6
byłem na przeglądzie zawieszenia w nieautoryzowanej toyocie i pytałem o takie odgłosy trzeba popatrzec na tuleje metalogumowe trzymające maglownice .od góry trochę widać a od spodu jest to samo gosc powiedział ze można to zrobić ale tuleje oryginał bo podrób sie nie opłaca koszt 200 +wyciągniecie 300 wiec troszkę to kosztuje ale pewno to jest to jesli nie jest to bardzo mocne i ci to nie przeszkadza to jezdzić z tym ale możesz nakierować w ten sposób mechanika :ok:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 08:06 
Coś wie...
Coś wie...

Tyl napewno nie, dlatego, ze do od razu sluchac kiedy przednie kola przejezdzaja przez prog zwalniajacy na mrozie. Natomaist wczoraj jezdzilem na +5C i nic :)

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 17:02 
Mistrz
Mistrz

tak jak pisałem to nie tragedia z -tep robi swoje :diabel:

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2008, o 15:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

czyli musisz jeździć jak jest na + ;-) wtedy nie będzie stukać .

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2008, o 17:24 
Coś wie...
Coś wie...

Wymienilem w koncu przednie laczniki stabilizatora, tak jak mi zalecano. Nie wiem jednak czy te wyjete byly oryginalne - byl na nich napis "NOK" i nic wiecej. Nowe zamontowane to "Yamato". Zastanawiam sie czy te stare mogly przejechac 165000, bo nie mam odnotowane nigdzie ze kiedykolwiek byly takie laczniki wymieniane. Anyway, narazie objawow poczatkowych brak, wiec jest chyba OK :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2008, o 23:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam, mam avensisa 2003 rok, gdy przejezdzam przez prog zwalniajacy slychac z przodu cos jakby skrzypienie, nie jest to deska ani nic z plastikow, wydaje mi sie ze to sprawa przedniego zawieszenia, moze ktos pomoc?!

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2008, o 20:48 
Moderator
Moderator

i pewnie dzieje sie tak tylko wtedy gdy jest zimno, gdy jest cieplo to zjawisko nie wystepuje??

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2008, o 22:49 
Coś wie...
Coś wie...

Stawiam na tuleje. Polecam podjechać na diagnostykę zawieszenia/podwozia (koszt 10-20zł)
i diagnosta powinien sprawdzić co jest nie tak. Przy okazji dostaniesz wydruk z badania.
Koszt niewielki a sprawdzisz sobie podwozie i zawieszenie.

Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2008, o 00:08 
Stara się...
Stara się...

muszę się wtrącić bo jakieś dziwne rzeczy sie doszukujecie ;) Jak przejeżdzasz przez próg zwalniajacy i słychać takie skrzypienie to oczywiście są gumki stabilizatora a nie zadne tuleje!
Mozna to sprawdzić w prosty sposób;) odkręć łączniki stabilizatora z obu stron i poruszaj energicznie tym drążkiem góra dół ;) zobaczysz jak pięknie skrzypi;pp Wymieniasz te gumki i jest ok;) a jak nie wymienisz w pore to gumki ( miekkie wyciera twarde;o jakby ktoś nie wiedział;pp)wytrą drążek i bedzie problem;) to skrzypienie pojawia sie zawsze gdy temperatura jest niska;). A jeszcze coś te podróby z JC to nawet nadmiarowe te gumki robią jak drążek jest wytarty już;). A i z tyłu ave jest to samo;) nie zapomnij;) Koszt 2 to chyba z 80pln orginału w aso ;o ale polecam i tak;)

Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2008, o 10:36 
Mistrz
Mistrz

na tył orginałki kosztują60zl sprawdzałem

Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2008, o 13:49 
Coś wie...
Coś wie...

przemo2.0td napisał(a):
muszę się wtrącić bo jakieś dziwne rzeczy sie doszukujecie ;) Jak przejeżdzasz przez próg zwalniajacy i słychać takie skrzypienie to oczywiście są gumki stabilizatora a nie zadne tuleje!
Mozna to sprawdzić w prosty sposób;) odkręć łączniki stabilizatora z obu stron i poruszaj energicznie tym drążkiem góra dół ;) zobaczysz jak pięknie skrzypi;pp Wymieniasz te gumki i jest ok;) a jak nie wymienisz w pore to gumki ( miekkie wyciera twarde;o jakby ktoś nie wiedział;pp)wytrą drążek i bedzie problem;) to skrzypienie pojawia sie zawsze gdy temperatura jest niska;). A jeszcze coś te podróby z JC to nawet nadmiarowe te gumki robią jak drążek jest wytarty już;). A i z tyłu ave jest to samo;) nie zapomnij;) Koszt 2 to chyba z 80pln orginału w aso ;o ale polecam i tak;)

Muszę się kolego z tobą nie zgodzić ponieważ u siebie wymieniałem gumy stabilizatora a
objawia się to "stukaniem". To samo jest przy poruszaniu drążka góra, dół - stuka.
Natomiast co się tyczy owego "skrzypienia" to poraz kolejny - stawiam na tuleję.
Proponuję, aby grzybek190 napisał co było nie tak.

PostNapisane: 9 kwi 2008, o 11:18 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Od pewnego czasu zdarza się w mojej Avce (tzn. jednego dnia jest, innego nie ma...) dziwne "tykanie", czy też grzechotanie. Nie jest to typowe trzeszczenie deski rozdzielczej, chociaż też zdaje się dochodzić z bliska. Ten dźwięk przypomina jakąś plastikową kołatkę, tak jakby np. coś plastikowego zawieruszyło się w desce rozdzielczej i podskakiwało na wybojach. Sprawdzałem co to może być, ale we wnętrzu kabiny nie udało mi się nic znaleźć.

Przypomniałem sobie natomiast, że diagnosta, który robił przegląd mojego autka przy zakupie, wspomniał że pewnie niedługo będą do wymiany łączniki stabilizatora przedniego. Od tamtego czasu minął rok i 16 tys. km, więc nie zdziwiłbym się, gdyby teraz były rzeczywiście sfatygowane. Zastanawiam się tylko, czy one dawałyby taki dźwięk - jest na tyle głośny, że zdaje się dochodzić z kabiny, ale z podwozia w sumie też mógłby być. Czy ktoś miał zużyte łączniki stabilizatora i mógłby pokrótce scharakteryzować objawy? Szczególnie te akustyczne - tzn. czy to słychać podczas jazdy?

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2008, o 14:29 
Moderator
Moderator

sluchaj, a czy dzieje sie to przy wylaczonym nawiewie czy tez wtedy gdy nawiew jest wlaczony??dlaczego pytam??ostatnio kolega mial podobny przypadek w zafirze,raz cos tyrkotalo, raz nie, dziwk byl lekko przygluszony i dochodzi niby z deski, niby z komory z silnika...podejrzen bylo wiele, okazalo sie, ze zawor na nagrzewnicy padal a dokladnie mowiac z silniczka na zaworze zsunela sie zebatka i czasami obijala o cos, czasami nie...

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2008, o 14:57 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Też myślałem, czy to nie coś w nawiewie. Ostatnio podczas jazdy wyłączyłem go w ogóle, ale nic to nie zmieniło. Co nie znaczy, że przyczyna nie leży właśnie tam. Tylko nie mam teraz za bardzo czasu rozgrzebywać kokpit i rozbierać układ wentylacji na czynniki pierwsze :-(

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2008, o 14:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8
Też tak mam w moim ave dokładnie tak samo tylko przy nierównościach, jak kołysze samochodem na boki, to coś w desce udzerza .

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2008, o 10:25 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1ZZ-FE 1.8 VVT-i
No patrzcie, właśnie miałem pisać, że mam podobnie u siebie. Dwa dni temu zaczęło coś stukać pod kokiptem, tak jakby jakaś "kuleczka" obijała się o plastik. Na wybojach tego nie słychać, ani podczas jazdy po równości. Występuje nieregularnie przy zakołysaniu samochodu, tudzież skrętach. Nie mam bladego pojęcia co jest.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 11:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

a w mojej ave T-25 wymieniłem wszystko co może stukać łączniki od nich zacząłem później tuleje wahacza pojechałem na diagnostykę szarpaki cuda na kiju diagnosta powiedział żeby jeździć bo luzów choćby bardzo chciał nie znalazł nigdzie a mi jak popukiwało z przodu tak popukuje jest to metaliczny dźwięk coś bardzo podobny do zużytych łączników pomóżcie jeżeli ktoś miał coś podobnego jest to ave z 2003 roku 1.8 VVTI

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 14:13 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
A dziejej ci sie to moze na pełnym skręcie?

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 14:34 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
sprawdź czy zawieszenie silnika sie czasem nie tłucze.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 17:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

moj problem polega na strasznym halasie... jakbym mial gdzies kolo kola zawieszony woreczek z kluczami... obserwacje dowiodly ze to jest prawe kolo (podnioslem na lewarku prawy przod i wrzucilem 2gi bieg po czym kolko sie same toczylo i wyczailem ten dzwiek) wydaje sie ze to przegub... tak wiec czy latwiej jest wymienic sam przegub czy kupic cala oske od silnika az do piasty? qmpel mowil ze lepiej cala czesc gdzies na zlomie dorwac i wymiana jest prostsza nizeli bawienie sie tylko w wymiane przegubu... co o tym sadzicie?

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 19:03 
Mistrz
Mistrz

Model: T25 Liftback
Rocznik: 2003
Silnik: Tiptronic
ja wymieniałem przegub i musze powiedzieć że bardzo !! ciężko było go zdjąć z ośki ale w końcu się poddał, przegub nowy a wiadomo nowe to nowe i nie duża kasa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]