TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 sie 2017, o 14:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 441 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 20:38 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
Wiem, ze moje auto wyposazone jest w Webasto, ale nie za bardzo wiem z czym to sie je. O ile gdzie niegdzie udalo mi sie przeczytac jest to ogrzewanie postojowe. U mnie da sie to uruchomic przyciskiem obok regulacji lusterek, gdy kluczyk jest przekrecony do pozycji wlaczonego zaplonu (slychac ze wlacza sie jakas turbinka i na zewnatrz czuc zapach spalin).

Chcialbym sie upewnic czy mozna bez obaw na dluzszy czas utrzymywac auto z wlaczonym zaplonem, gdy silnik nie pracuje? Jakie jeszcze sa funkcje Webasto? Wyczytalem gdzies, ze chyba pomaga w zimie szybciej sie nagrzac silnikowi.

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 21:29 
Coś wie...
Coś wie...

BoB77 z Webasto spotkałem się w firmie w której robiłem szybki w Avce, bardzo polecam przyciemnianie, Łukasz-AVE powiedział, że może być :tak: :tak:
http://www.bas.kem.pl/ proponuję skontaktować się telefonicznie i dopytać co i jak ;-)

dziki

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, o 13:19 
Mistrz
Mistrz

dziki napisał(a):
BoB77 z Webasto spotkałem się w firmie w której robiłem szybki w Avce, bardzo polecam przyciemnianie, Łukasz-AVE powiedział, że może być :tak: :tak:
http://www.bas.kem.pl/ proponuję skontaktować się telefonicznie i dopytać co i jak ;-)

Najpierw wolalbym dowiedziec sie od uzytkownikow jak tego uzywac (bo sa tu tacy na bank). Nie wiem nawet jakiej firmy mam to ogrzewanie. Wyglada jakby oryginalnie bylo tam zamontowane.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, o 13:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 17
Model: Auris FL Premium +
Rocznik: 2011
Silnik: 1,33 VVT-i
A nie jest to system podgrzewania w 70sek? Czytałem o tym w instrukcji po FL.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, o 16:31 
Mistrz
Mistrz

d15 napisał(a):
A nie jest to system podgrzewania w 70sek? Czytałem o tym w instrukcji po FL.

Wyglada na to, ze jest to wlasnie taki uklad. Czy poza szybkim ogrzewaniem wnetrza ten uklad pelni rowniez funkcje dogrzewania silnika?

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2007, o 13:40 
Coś wie...
Coś wie...

Co do Webasto to sa systemy suche i mokre - mokre podgrzewaja silnik, tzn. ogrzewaja wode w chlodnicy i wlaczaja nawiew. Do webasto powinien byc pilocik zeby mozna bylo wlaczac z cieplego domku :-) zeby bylo bez pilota to jeszcze nie widzialem

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2007, o 13:56 
Mistrz
Mistrz

Łukasz napisał(a):
Co do Webasto to sa systemy suche i mokre - mokre podgrzewaja silnik, tzn. ogrzewaja wode w chlodnicy i wlaczaja nawiew. Do webasto powinien byc pilocik zeby mozna bylo wlaczac z cieplego domku :-) zeby bylo bez pilota to jeszcze nie widzialem

To moje sie da jednak uruchomic tylko przy wlaczonym silniku - jest to chyba dokladnie to co jest opisane w instrukcji jako dodatkowe ogrzewanie wnetrza. Zastanawia mnie tylko czy tym ustrojstem bede mogl w zimne dni czybciej dogrzac silnik.

PostNapisane: 15 paź 2007, o 09:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Posiadam (od niedawna) T22 D4D z 2000r. W okolicach kierownicy jest włącznik, który identyfikuję (zgodnie z instrukcją) jako system dogrzewania (70 sek). Z przeprowadzonych przeze mnie testów wynika, że układ działa. Po włączeniu układu niezwłocznie po uruchomieniu zimnego silnika czuć po około 1,5 minuty ciepły nawiew do kabiny oraz wydaję mi się, że silnik szybciej się rozgrzewa(na krótszym odcinku). Oczywiście występuje na zewnątrz pojazdu charakterystyczny zapach. Będąc pod pojazdem zauważyłem dodatkową miniaturową rurkę podobną do ruru wydechowej z której po włączeniu opisywanego przycisku po pewnym czasie wydobywa się dymek o tym charakterystycznym zapachu.
W związku z tym pytanie, na jakiej zasadzie działa ten układ ?
Czy ten układ w trakcie pracy zużywa dodatkowo paliwo (ON)?
Nieubłagalnie idzie zima, warto poznać zasady działania tego cacka.

PostNapisane: 15 paź 2007, o 09:36 
Stara się...
Stara się...

radrobson napisał(a):
Posiadam (od niedawna) T22 D4D z 2000r. W okolicach kierownicy jest włącznik, który identyfikuję (zgodnie z instrukcją) jako system dogrzewania (70 sek). Z przeprowadzonych przeze mnie testów wynika, że układ działa. Po włączeniu układu niezwłocznie po uruchomieniu zimnego silnika czuć po około 1,5 minuty ciepły nawiew do kabiny oraz wydaję mi się, że silnik szybciej się rozgrzewa(na krótszym odcinku). Oczywiście występuje na zewnątrz pojazdu charakterystyczny zapach. Będąc pod pojazdem zauważyłem dodatkową miniaturową rurkę podobną do ruru wydechowej z której po włączeniu opisywanego przycisku po pewnym czasie wydobywa się dymek o tym charakterystycznym zapachu.
W związku z tym pytanie, na jakiej zasadzie działa ten układ ?
Czy ten układ w trakcie pracy zużywa dodatkowo paliwo (ON)?
Nieubłagalnie idzie zima, warto poznać zasady działania tego cacka.

Ja tez mam takie cacko i z tego co sie orientuje jest to ogrzewanie postojowe idzaiła na zasadzie spalania (ON) czyli kradnie paliwko (takie webasto) . A ma za zadanie dogrzewanie kabiny w czasie postoju bo niby silnik na biegu jałowym nie da rady ogrzac kabiny w czasie duzych mrozów.

PostNapisane: 15 paź 2007, o 10:35 
Mistrz
Mistrz

mobi25 napisał(a):
Ja tez mam takie cacko i z tego co sie orientuje jest to ogrzewanie postojowe idzaiła na zasadzie spalania (ON) czyli kradnie paliwko (takie webasto) . A ma za zadanie dogrzewanie kabiny w czasie postoju bo niby silnik na biegu jałowym nie da rady ogrzac kabiny w czasie duzych mrozów.

I u mnie jest takie cudo. Zastanawiam sie czy oprocz dogrzewania kabiny dogrzewa to tez uklad. Jesli nie to chyba nie ma sensu tego wlaczac od razu, bo z tego co mi sie wydaje dogrzewanie zaczyna dzialac jesli pokretlo regulacji temperatury jest ustawione na ogrzewanie.

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, o 19:18 
Stara się...
Stara się...

Ten przycisk to wspaniała sprawa, właśnie był pierwszy przymrozek. Po odpaleniu autka włączyłem GO i w tym czasie skrobałem szyby. Po wejściu do autka po ok 3 min było w środku już ciepło. Fakt obok autka było czuć taki dziwny zapach. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, o 20:16 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
A ja akurat tego bajeru nie mam :-( - mimo że podobno w D4D występuje prawie zawsze. Ale to pewnie dlatego, że z polskiego salonu, no i do tego tylko Terra Plus.

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, o 20:45 
Coś wie...
Coś wie...

to samo jest w Hilku, druga nagrzewnica :) po 2min autko nagrzewa się przy mrozie rzędu -10st po nocnym staniu, coś podobnego do "webasto" jednakże webasto to nie jest, zaczyna podgrzewać silnik, aby możliwie osiągnąć normalną temperature pracy. Zmniejsza to emisję spalin.
polecam tez => http://www.abs.org.pl/truck/index.php?aid=54

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, o 21:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
Ja niestety tego przycisku nie mam. Ale za to mam webasto :-D

Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, o 10:28 
Guru
Guru

Latino napisał(a):
Ja niestety tego przycisku nie mam. Ale za to mam webasto :-D

Widziałem kiedyś ogłoszenie o sprzedaży samochodu wyposażonego w... "dewasto" :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, o 20:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

ja tez to mam ale jeszcze nie wypróbowałem. ave z 99 d4d

Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 14:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Czy któryś z forumowiczów dysponuje schematem połączenia, fotkami montażowymi bądź czymś co pozwoli taki układ zamontować? Zamierzać coś takiego wrzucić do auta, bo jak przypomnę sobie jak długo D4D się rozgrzewa to aż mi się zimno robi...

Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 14:52 
Guru
Guru

bobikos napisał(a):
Czy któryś z forumowiczów dysponuje schematem połączenia, fotkami montażowymi bądź czymś co pozwoli taki układ zamontować? Zamierzać coś takiego wrzucić do auta, bo jak przypomnę sobie jak długo D4D się rozgrzewa to aż mi się zimno robi...

Są zdaje się grazałki elektryczne wstawiane w obieg płynu chłodzącego. Większość z nich jest na 230 V, ale są i takie na 12. Co prawda na postoju nie będą zbyt przydatne, ale włączenie czegoś takiego zaraz po uruchomieniu silnika mogłoby naprawdę przyspieszyć rozgrzanie silnika. Tyle że takich 12-woltowych grzałek chyba za bardzo na rynku nie ma (w każdym razie w rozsądnych cenach :nuda: )

Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 15:25 
Coś wie...
Coś wie...

grzałki są na 12V, są one w małym obiegu, w okolicach wejścia rurek z komory silnika do nagrzewnicy. Dogrzewanie jest sterowane przez komputer silnika.
Mozesz w plynie, w wiekszosci aut nordeckich rozwiazania sa tego typu, ze grzałke mają w misce olejowej. Maly obieg zamyka sie w bloku silnika (i w nagrzewnicy- nie jestem pewien czy we wszystkich autach jest tak samo). Duzy obieg otwiera sie po osiagnieciu przez silnik odpowiedzniej temperatury 70-80'C. Z kolei ja majac autko na LPG opatuliłem parownik (reduktor) izolacja (wpier folia aluminiowa a pozniej wełna mineralna) i naprawde szybko minely mi problemy z odpalaniem i jazda na zimnym silniku :)
TrZeba pamietac, ze przy grzałce czy innym rozwiazaniu prądu nie znajdziemy na zasadzie pstrykniecia palcem, no chyba, ze autko jest garazowane,. Z tematem walczyl kolega,. ktory odpuscil sobnie temat i odpala autko (nie garazuje) w miedzy czasie skrobie szyby i wsiada po 2min. Jezeli autrko jest garazowane i jest domek wolnostojacy to problem praktycznie znika, anwet w nieogrzewanym garazu, gdzie temp. w zime jest zawsze > 0.

Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 17:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Hmm koledzy czy aby o tym samym mówimy? Ja się pytam o system dogrzewania po uruchomieniu, przycisk po prawej stronie kierownicy, o ile się orientuję ciepło odbiera od spalin? dlatego działa dopiero po uruchomieniu? Czy może się mylę. Wiem że są grzałki, które montuje się w miskę olejową (instrukcja montażu jest jest w jednym z linków na forum), ale mi nie chodzi o takie rozwiązanie. Czy ktoś z was posiada informację, schematy lub zdjęcia tego systemu?

[ Dodano: 2007-10-18, 18:27 ]
uaktualniłem swoją wiedzę. W avensisie jest stosowany układ dogrzewania D5WZ który można ewentualnie przekszatałcić w układ ogrzewania postojowego D5WS - są to oznaczenia firmy Eberspacher, wiec znanego producenta. Tak czy inaczej czy ktoryś z forumowiczów przerabiał ten temat i może w jakiś sposób pomóc?

[ Dodano: 2007-11-03, 10:25 ]
ponawiam prośbę o fotki systemu webasto. Niestety z tym z allegro nie jestem w stanie zbyt dużo się dowiedzieć.

PostNapisane: 24 paź 2007, o 10:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

W moim ave 2.0 d4d mam po lewej stronie kolumny kierownicy guzik który w instrukcji opisany jest jako dodatkowe ogrzewanie za pomocą gazu z klimatyzacji. Jak u was to działa i na czym to grzanie polega?

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2007, o 10:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
http://avensis.info/viewtopic.php?t=692 ... ht=webasto przeczytaj sobie ten temat. moze o to ci chodzi ?

PostNapisane: 14 lis 2007, o 22:03 
Stara się...
Stara się...

Za ile można zamontować webasto do avensis 2001 D-4D? Czy lepiej zlecać to ASO czy można też "normalnej" firmie zajmującej się klimatyzacjami i grzaniem?

Przerabiał z Was ktoś ten temat?

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2007, o 03:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Ja Ci mogę odpowiedzieć, ze raczej nikt tu nie przerabiał tego tematu, a przynajmniej nie pochwalił się. Ja się chwilkę interesowałem, ale na razie odpuściłem sobie... koszty. W aso będzie bardzo drogo, trochę taniej poza nim, koszty nowego, pełnego webasto to coś ok 4 tys, używane widzę na allegro za 1200 + montaż. Ale to tylko z obserwacji dane. Pozdrawiam

Tytuł: Webasto w T25
PostNapisane: 21 lis 2007, o 22:04 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
Witam!!

Mam pytanie! Czy do mojego webasta w Avensis T25 thermo top c niekiedy nie załącza się nawiew tzn. wiecej sie nie zalacza niz zalacza! nie wiem co jest!! Moze byc ze jest mało paliwa w baku?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!!

PostNapisane: 11 gru 2007, o 11:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
Jestem użytkownikiem T25 w D4D od czerwca br.
Ponieważ do tej pory aura przeważnie nie zmuszała do dogrzewania dodatkowego, nie mam w tym temacie żadnych doświadczeń.
Poczytałem instrukcję auta i postanowiłem sprawdzić działanie tegoż urządzenia.
Po włączeniu przycisku zapala się na nim pomarańczowa kontrolka, ale specjalnie nic się nie dzieje.
W instrukcji piszą, że może być słyszalny "dzwięk" pracującego urządzenia, dymek spod auta itd., ale przede wszystkim efekt "termiczny".
Niczego takiego nie stwierdziłem.
Auto rozgrzewa się, moim zdaniem w normalnym tempie, ani szybciej, ani wolniej.
Czy ktoś z kolegów może służyć pomocą w temacie ?

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 12:17 
Mistrz
Mistrz

Wszystkim, którzy pytali o Webasto i tym podobne rozwiązania stosowane głównie w samochodach z silnikiem diesel'a (a w Avensis tylko w modelach D4D) polecam na początek lekturę powyższego watku - powstał w wyniku scalenia 6 tematów, które funkcjonowały niezależnie na forum a dotyczyły tego samego systemu... :nuda: :nuda: :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, o 13:23 
Stara się...
Stara się...

Witam
Ja też mam system dogrzewania i ostatnio dowiadywałem sie czy można to przerobić na prawdziwe webasto czyli takie które można właczac pilotem lub sterować zegarem. Otóż taka przeróbka jest możliwa a koszt to około 1500.

PostNapisane: 23 gru 2007, o 00:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 Diesel
Witam Was serdecznie drodzy przyjaciele i proszę o wyrozumiałość; sa to moje kroki na Forum (w ogóle).Problem mój dotyczy webasta a dziś zauważyłem ,że ogrzewnie również miało wiele do życzenia.
Od niedawna mam awe d4d 2.0 z 2002 r. ale nie mam instrukcji i nie wiem jak włącza się to ustroistwo ewentualnie jeśli działa to jak sprawdzić (wiem,że działa tylko z włączonym silnikiem).Nadmieniam, że próbowałem włączyć przy temp. -6 stopni. W dodatku zauważyłem, że ogrzewanie nie działa choć silnik osiągnął już temp.W pewnej chwili zaczeło grzać ale krótkim czasie znów przestało.Wcześniej nie było kłopotów.Bardzo proszę o jakieś instrukcje. Pozdrawiam i życzę wszystkim wszelkiego dobra. stanbudz
P.S. jeśli kupował bym instrukcje to jakiego modelu ma dotyczyć.

PostNapisane: 23 gru 2007, o 10:27 
Mistrz
Mistrz

stanbudz napisał(a):
Witam Was serdecznie drodzy przyjaciele.

Witaj! :ok: Przeczytaj powyższe - powinno Tobie trochę pomóc. :tak:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 441 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]