TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 sie 2017, o 23:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2009, o 19:58 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
odyseuszek napisał(a):
Albo jedziesz do ASO, w ramach Serwisu Dobrych Cen za wymianę i filtr z uszczelką płacisz 70 zł
cena za filtr i wymiane dobra :ok: , faktycznie niewarto klasc sie pod auto i samemu zmieniac, ale do aso trzeba sie zapisywac, niekiedy po 3 tygodnie naprzod, a mi pieczatka z aso i tak nic nie da, nie mam papierow na ostatnie 200 tys. km :jezyk:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2009, o 20:53 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 13
Marka: Hyundai
Model: i45
Rocznik: 2013
Silnik: 2.4 GDI
ja tam wolę sam :-) wiem co wlewam, nic nie spierdzielę przy okazji, spuszczę dokładnie, auto spokojnie wystygnie (a nie zimnym olejem w gorący silnik :jezyk: )

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2009, o 21:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
Panowie, może ktoś wie ile wchodzi oleju do silnika 1,6 VVT i, avka 2001r.
Aha, i przy okazji zapytam gdzie sie znajduje w filtr paliwa w tym modelu ?
Pozdr,

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2009, o 21:27 
Moderator
Moderator

jest napisane w instrukcji obslugi ktora jest na forum

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2009, o 09:23 
Coś wie...
Coś wie...

colo28 napisał(a):
Witam,
Panowie, może ktoś wie ile wchodzi oleju do silnika 1,6 VVT i, avka 2001r.
Aha, i przy okazji zapytam gdzie sie znajduje w filtr paliwa w tym modelu ?
Pozdr,

Co do filtra paliwa to masz przeze mnie zrobiony wątek w zakładce zrób to sam a jesli chodzi o olej to bańka 4L Ci wystarczy.

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2009, o 16:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wielkie dzieki Comet, znalazłem ten filtr, a myślalem że znajduje się on gdzieś w okolicy zbiornika paliwa :) Niestety w instrukcji obsługi zero tematu o filtrze paliwa w Pb :(
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2009, o 19:55 
Coś wie...
Coś wie...

proszę bardzo, piwko nie zaszkodzi :)

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 11:00 
Stara się...
Stara się...

Ja to robie tak ze rozgrzewam dobrze silnik, kluczem 14 odkrecam korek spustowy, jak olej scieknie wykrecam filtr, czekam z godzinke aby wszystko wyplyneło, po godzince (najczesciej po obiedzie) smarując gumowa uszczelke swiezym olejem zakrecam nowy filtr przed tym wycierajac resztki starego z czesci na ktore sie wylał, ogladam uszczelke korka, najczesciej wymianiam ja co 2-3 wymiane kupujac kilka w ASO, zakrecam korek dokrecajać kluczem dynamometrycznym z silą 34NM (wartosc serwisowa) i zalewam olejem obserwując aby podczas dolewania nigdy nie przekrocyc max. stan bagnetu. I tyle .

Warto zwrocic uwage na sile z jaka dokrecamy korek bo jesli za mocno zakrecimy to wgnieciemy uszczelke w mise i ja calkiem zdeformujemy a przeciez nie o to chodzi.

pozdrawiam

PostNapisane: 1 mar 2010, o 19:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE D4 VVT-I
Witam wszystkich.Mam TOYOTE AVENSIS 2.0 D4 VVT-I i chciałbym sam wymienic olej, ale niestety nie wiem i nie mogłem znależć w książkach gdzie w mojej AVE znajduje sie filtr ojeju.
Obecnie przebywam w UK i chciałbym sam to zrobic, prosze o pomoc.
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2010, o 19:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Filtr oleju znajduje się przy ścianie grodziowej pod turbiną wyjmuje się go od dołu pomiędzy półośką napędowa a rurą wydechową górą ci nie wyjdzie :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2010, o 20:02 
Moderator
Moderator

KASIBOREK napisał(a):
Filtr oleju znajduje się przy ścianie grodziowej pod turbiną
jaka turbina w motorze d4?

Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2010, o 20:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
dobre dobre :)

Ale swoją drogą diabel31, filtr na pewno zauważysz od dołu czarny wkręcany ;) a zaraz nie daleko od niego masz srubę w misie od spuszczania oleju.

Obrazek

Gurszczak i jego Avensis

Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2010, o 20:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

sorki ale powinien być pomiędzy silnikiem a ściana grodziową (zagalopowałem się D4D ) :-D

PostNapisane: 10 mar 2010, o 18:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS T22
Silnik: D4D
filtr znalazłem ale nie bardzo mogę się do niego dobrać. czy trzeba odkręcać rurę wydechową? :glupek:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 18:44 
Coś wie...
Coś wie...

Model: AVENSIS T22 KOMBI
Rocznik: 2002
Nie, a skoro nie wiesz to polecam darmową wymiane oleju i filtru w firmie gdzie zakupiłeś olej lub w warsztacie z którym sklep współpracuje/tak jest w większości przypadków/.

Jose Mourinho o sobie

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 19:13 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
wjw napisał(a):
filtr znalazłem ale nie bardzo mogę się do niego dobrać. czy trzeba odkręcać rurę wydechową? :glupek:

a jaki d4d?
1i2 ad ma od dolu wklad wynalazek koszmarny
1cd jak w starym traktorze wielki filter z boku odkrecasz i po temacie
i sam wymieniaj bo w warsztacie lotosa czy orlena z beczulki dostaniesz zamiast syntetyka i d4d kopytka pokaze

[ Dodano: 2010-03-10, 18:15 ]
sory widze ze pytanie o wydech nie nie wydech zostaw w spokoju czyli to stary d4d szmate od gory zeby nie pokapalo na rure i tyle

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 21:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS T22
dzięki. chyba skorzystam jednak z pomocy serwisu

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2010, o 23:40 
Moderator
Moderator

wjw scalilem z istniejacym tematem
i za wymiane w d4d nie polecam sie brac jezeli nie masz kanalu

Tytuł: wymiana oleju
PostNapisane: 17 kwi 2010, o 17:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D 110KM
:help: czy wymieniał ktoś sam olej w ąvce 2.0TD 90KM . Właśnie zabrałem się do tej roboty i nie wiem jak odkręcić filtr . jest on pod turbiną, bardzo kiepskie dojście kluczem

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2010, o 17:27 
Moderator
Moderator

od spodu kolego

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2010, o 18:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D 110KM
dzięki . jakoś poszło , ale muszę przyznać że z tak kiepskim podej ściem do filtra się jeszcze nie spodkałem

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 06:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
od spodu kolego

a właśnie że nie

jestem własnie po wymianie oleju i filtra w d4d i powiem wam że poradziłem sobie ze wszystkim bez kanału i wyjmowania filtra od spodu :jupi: ponieważ całkiem niezły dostęp do filtra oleju jest po wyjęciu filtra powietrza,(nie stykasz się z gorącą turbiną :tak: ) łatwo można sięgnąć i odkręcić filtr ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 11:37 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 Diesel
Ja tak z innej beczki , bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawę. Podam na przykładzie D4D.
Przy wymianie oleju trzeba kupić 6 litrów. Ja akurat użyłem ostatnio Castrol edge diesel 5w40 (producent niby zaleca 5W30 ale to nie ma znaczenia bo drugie oznaczenie symbolizuje klasę SAE 40 czyli, że olej może pracować w warunkach klimatycznych do 40C bez zmiany swoich parametrów lepkości -analogicznie 30 oznacza do 30C). Banka 4 litry takiego oleju to koszt ~160 zł + 2 litry w opakowaniach litrowych po około 35zł =230zł. Do tej kwoty trzeba doliczyć cenę filtra oleju powiedzmy średniej jakości około 50 zł (ja użyłem porządnego który normalnie kosztuje 70zł bo wolę przepłacić ale mieć pewność, że to nie jakieś g*wno). Więc całe koszty wymiany oleju to 280zł + czas poświęcony na wymianę, niejednokrotnie nerwy bo ciężko czasem coś odkręcić ale to pomijam. Jadąc do mechanika, on taką usługę w pełni z wymianą filtra robi wam za 250zł, bo posiada on zniżki przy zakupie oleju i filtra, dodatkowo przy okazji naciągnie wam gratis piszczący pasek, czy tam wymieni coś. Generalnie ja nie wiem czy opłaca się takie rzeczy samemu robić, bo koszty są znacznie niższe u mechanika.
Po 1 najważniejsze kasa, za wymianę oleju+filtra oleju , filtra paliwa, filtra powietrza zapłaciłem 400zł. Gdybym miał to wymieniać wszystko sam, pewnie wyszłoby około 500+ zł.
Po 2 stracony czas, ja rozumiem, że ktoś lubi "dłubać" w swoim aucie, ja też lubię ale wolę ten czas poświęcić na porządne wyczyszczenie wszystkiego, założenie czegoś nowego do toyki niż babranie się z tym.
Po 3 problem utylizacji oleju znika sam.
Po 4 przy okazji wymiany mechanik może spojrzeć i podszepnąć wam co nieco o stanie podwozia, wydechu, klocków i tarcz.
Po 5 jeżeli macie sprawdzonego mechanika i jesteście u niego regularnie, daje on naprawdę niezłe zniżki i można się o wiele rzeczy "targować"
Po 6 dostajecie rachunek, olać wpis do książki serwisowej, to też wam oczywiście mechanik zrobi ale to dziś nie jest wyznacznikiem faktu czy ktoś serwisował samochód czy też nie. Taki wpis zrobią wam np w Boshu za 20 zł więc lepiej mieć rachunek bo to przy sprzedaży auta jest wiarygodnym dokumentem.
Ja widzę więcej plusów wizyt u mechanika niż minusów. Ktoś poruszył temat "że nigdy nie wiadomo co Ci wleją do silnika", otóż jeżeli ma się sprawdzonego mechanika to pokaże Ci puste banki po oleju i rachunek, że go kupił. Dodatkowo taki mechanik będzie o Ciebie dbał bo wie, że wtedy wrócisz do niego nie tylko Ty ale Twoi znajomi i rodzina.

Przykład podam inny trochę taki nie dotyczący tematu. Ostatnio podczas pracy silnika rozległ się metaliczny odgłos. Coś nawalało konkretnie. Zdenerwowany podjechałem do mojego mechanika. Po 10 min problem został znaleziony, okazało się, że osłona sprzęgła od sprężarki klimatyzacji, jest poluzowana i obija. Mechanik wprawdzie powiedział, że nie robił nigdy takich napraw ale się tego podjął. Wymienił samo sprzęgło. Koszt całości 420zł.
Jak na nieplanowany wydatek dużo ale i nie dużo bo w cenie było odgrzybienie klimatyzacji + nabicie czynnika. W międzyczasie byłem w kilku miejscach dowiedzieć się jak ten temat wygląda, mianowicie:
ASO oczywiście stwierdziło wymianę sprężarki koszt 6tyś.
BOSH stwierdził wymianę sprzęgła koszt 2 tyś.
Serwis od klimatyzacji chciał to zregenerować za 900 zł.
Koszt nowej sprężarki 2 tyś.
Koszt używanej na allegro w dobrym stanie 700-1 tyś.
Koszt samego sprzęgła 300zł !!.
Więc opłaca się mieć sprawdzonego , zaprzyjaźnionego mechanika.
Zrobi porządnie i tanio bo wie, że do niego wrócicie.
Mógłbym tu sypnąć jeszcze kilkoma przykładami, odnośnie rozrządu, termostatu w innym samochodzie ale to już chyba nie ma sensu. Przemyślcie sobie to sami.

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 12:42 
Guru
Guru

Plazmuczi napisał(a):
Więc opłaca się mieć sprawdzonego , zaprzyjaźnionego mechanika.

mam daleko do niego wiec dla sportu czesc napraw robie sam poza tym jak cos ma byc zrobione dobrze zrob to sam
pracowalem w warsztacie i dlatego olej wymieniam sam.... i kazdy kto pracowal w motoryzacji sam wymienia tak samo jak pracownik rzezni nie je parówek... wiemy dlaczego
za olej i filtr place ok 200pln
a sprzeglo klimy wymienia sie gumki takie chory patent ostatnio ogladalem to u klimiarza...
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 13:32 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 Diesel
kamyk napisał(a):
mam daleko do niego wiec dla sportu czesc napraw robie sam poza tym jak cos ma byc zrobione dobrze zrob to sam
pracowalem w warsztacie i dlatego olej wymieniam sam.... i kazdy kto pracowal w motoryzacji sam wymienia tak samo jak pracownik rzezni nie je parówek... wiemy dlaczego
za olej i filtr place ok 200pln
a sprzeglo klimy wymienia sie gumki takie chory patent ostatnio ogladalem to u klimiarza...
pozdr

Fakt 200 PLN ale to zależy też jaki olej i jakie filtry i czy posiadasz gdzieś zniżki czy znajomego itd...Ja tutaj nie piszę do ludzi, którzy pracowali w motoryzacji, nie piszę do ludzi którzy się na tym znają bo od lat to robią , posiadają zniżki w sklepach, mają znajomych którzy mogą coś taniej załatwić itd.. Piszę to do osób, które są np kucharzami, handlowcami, budowlańcami, stolarzami itd.. i biorą się za to. Fakt , nie jest to skomplikowana czynność ale czy opłacalna? Ja mógłbym sobie w domu odpływ do kanalizacji zrobić sam , bo ta czynność jest prosta natomiast wzywam fachowca, bo zrobi to szybciej, taniej (posiada zniżki w sklepach instalatorskich) i przede wszystkim jak coś spier*** to będzie musiał mi to doprowadzić do stanu używalności. Klient płaci, klient wymaga.
Jak mi się zepsuł piecyk gazowy, to czujnik który trzeba było wymienić w sklepie kosztował 150 zł, przyjechał serwis i z wymianą policzył 80zł.
Czasem nie warto się brać za coś, bo fachowiec zrobi to lepiej, taniej i da gwarancję
Dostaniesz rachunek , a samemu to ewentualnie możesz dostać po głowie od żony jak coś sknocisz.
Co do klimy, owszem wiem, że gumki, ale nie zmienia to faktu, że te cholerne gumki wraz z całym tym "syfem" kosztują 300zł. Można kupić za 150 komplet uszczelnień, ale podobno jakość tego jest taka, że po roku użytkowania klimy wymienia się na nowe bo się rozsypują.

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 19:28 
Moderator
Moderator

fangorn21 napisał(a):
a właśnie że nie

jestem własnie po wymianie oleju i filtra w d4d i powiem wam że poradziłem sobie ze wszystkim bez kanału i wyjmowania filtra od spodu ponieważ całkiem niezły dostęp do filtra oleju jest po wyjęciu filtra powietrza
no ale trzeba inne rzeczy odkrecac, a z kanalu nie ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 22:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, a mam panowie dość takie nietypowe pytanko, jestem aktualnie za granicą i nie mam możliwości wymiany oleju u mechanika (bariera językowa) i przejechałem ponad 10 tys km, i mam olej na wymianę, jednak nie mogę dobrać się do filtra oleju (temat dość nagminny :D), niestety kanału też nie posiadam. Można zrobić tak, żeby spuścić olej bez wymiany filtra, i wlać czysty olej? Planuje przejezdzic na nim do 6 tys km. Co o tym sądzicie ?

dziękuję za pomoc

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2010, o 08:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
katze_kroko, ja bym sie w to nie bawił że nie masz kanału trudno ale możesz to w jakiś inny sposób wykombinować np dwa lewarki, najechać na jaki krawężnik. Teoretycznie powinieneś wymienić komplet - filtr + olej.

Obrazek

Gurszczak i jego Avensis

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2010, o 08:41 
Guru
Guru

katze_kroko napisał(a):
nie mam możliwości wymiany oleju u mechanika (bariera językowa

no jak juz dojechales za granice to na migi sie dogadasz, w rzeszy np za wymiane oleju pod domem mozna slono zaplacic bo ekologia itp... w innych krajach podobnie moze byc...

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2010, o 09:40 
Moderator
Moderator

katze_kroko napisał(a):
nie mam możliwości wymiany oleju u mechanika (bariera językowa)
nie rob jaj, nawet w chinach bys to dogadal :-D
nie wiem w jakim kraju jestes ale uwazaj bo jak cos olejem usmarujesz to wysoki mandat sie moze zdarzyc :cfaniak:
katze_kroko napisał(a):
Można zrobić tak, żeby spuścić olej bez wymiany filtra, i wlać czysty olej? Planuje przejezdzic na nim do 6 tys km. Co o tym sądzicie ?
lepsze to niz jazda na starym, ale to nie jest to o co nam chodzi ;-)
katze_kroko napisał(a):
jednak nie mogę dobrać się do filtra oleju (temat dość nagminny )
tak, to glowny problem ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]