TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 wrz 2017, o 20:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2015, o 19:55 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ FSE
piokli napisał(a):
Filtry Sędziszów

Dzięki za informację ale niestety chyba nie lubią klientów. Pisałem do firm z Wrocławia oraz samego producenta i totalna olewka - zero odpowiedzi :(

PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:15 
Coś wie...
Coś wie...

Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Jeśli ktoś chce filtr Manna do T25 1.8 to nosi oznaczenie C2620, jeśli ktoś jest z Gliwic mogę polecić sklep gdzie można je nabyć dość tanio.

PostNapisane: 6 paź 2015, o 20:31 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: toyota
Model: t22 avensis
Rocznik: 2000
Silnik: d4d 110km
Witam.Kupiłem filtr k&n do t22 d4d i muszę powiedzieć że nie widzę poprawy osiągów,zrobione 2000km . Więc odsprzedam podaje link viewtopic.php?f=39&t=22451.Pozdrawiam. Dorzucam do tego oryginał filtr powietrza do t22 d4d zakupiony w serwisie toyoty nówka nie używany.

PostNapisane: 30 maja 2017, o 18:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2ZR-FAE
Witam,

W tym roku zostałem zaskoczony przez firmę MANN i ich filtr powietrza do Avensis T27 1.8 Valvematic (2ZR-FAE).
Wg. katalogu MANN do tego auta pasuje filtr C24005. Jakież było moje zdziwienie gdy dostałem filtr mokry i lepiący się od jakiejś dziwnej substancji, szczególnie, że jestem na 100% pewien iż w zeszłym roku miałem filtr suchy. Sprzedawca oczywiście nic nie wiedział, cóż się dziwić, postanowiłem więc napisać do źródła, czyli do firmy MANN. Nie spodziewałem się odpowiedzi, ale ją dostałem i jakby łapą po pyszczku -> filtr ma być suchy :bojesie: . Na co ładnie Panu z MANN odpisałem, że filtr nie jest brudny, ani zanieczyszczony jakąś dziwną substancją wskazującą na użycie. Wygląda to na proces fabryczny. Pan ładnie odpisał, że przekaże zapytanie do ExpertLine :bojesie: I tu znów zdziwienie, 1 dzień i odpowiedź, "filtry są nasączane fabrycznie specjalną substancją (olejem do filtrów) w celu poprawienia wydajności filtracji". Każdy taki filtr od MANN jest opakowany w worek foliowy w pudełku kartonowym. Na potwierdzenie załączam kartę katalogową, jaką dostałem od MANN.

Treść maila od ExpertLine MANN'a:
Cytuj:
In some cases we treat our MANN-FILTER elements with a special oil to improve the performance. These elements are packed in a plastic bag to protect the filter element as well as the environment (e.g. box).
The MANN-FILTER element C 24 005 is one of these oil treated elements. Please find attached the technical data sheet of C 24 005. Under point 3.5 you can see the nonwoven media with the remark oil treated.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 30 maja 2017, o 20:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 27
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Duży plus dla nich za odpowiedź.
A ja przy okazji zapytam czy filtr montuje się z tą czarną uszczelką dookoła. Pytam bo:
- pierwszy raz kiedy wymieniałem to stary filtr oryginał z ASO tej gumy nie miał
- nowy, wsadziłem właśnie firmy MANN z gumą, ledwo co dało się zamknąć obudowę
- kolejny kupiłem blueprint, który przyszedł z gumą, ale jej nie założyłem i pasuje idealnie
A więc krótko z gumą/uszczelką czy bez? :niewiem: Na logikę wydaje mi się że powinno być bez, więc po co ta guma?
o takiej gumie mówię,
Obrazek

PostNapisane: 30 maja 2017, o 22:38 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Nadwozie: kombi
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
LemonR napisał(a):
Duży plus dla nich za odpowiedź.
A ja przy okazji zapytam czy filtr montuje się z tą czarną uszczelką dookoła. Pytam bo:
- pierwszy raz kiedy wymieniałem to stary filtr oryginał z ASO tej gumy nie miał
- nowy, wsadziłem właśnie firmy MANN z gumą, ledwo co dało się zamknąć obudowę
- kolejny kupiłem blueprint, który przyszedł z gumą, ale jej nie założyłem i pasuje idealnie
A więc krótko z gumą/uszczelką czy bez? :niewiem: Na logikę wydaje mi się że powinno być bez, więc po co ta guma?
o takiej gumie mówię,

Ja ostatnio wymiałem u siebie filtr powietrza na KNECHT LX 2792 i montowałem go wraz z gumą i wszedł bez problemu. Jak zobaczysz na zdjęciu (https://sklep.intercars.com.pl/produkty ... lx-2792#mi) to w tym filtrze zastosowana jest niesymetryczna guma tnz. jeden bok zakończony jest jakby "ogonkiem", który wskazuje prawidłowy montaż (tzw. system Poka Yoke). Jeśli filtr jest źle założony tj. "ogonek" filtra znajduje się w nieprawidłowym narożu obudowy po montażu, to nie zamkniesz pokrywy bez użycia siły - wiem to bo sam na początku źle włożyłem filtr :glupek: Wg mnie filtr powinno montować się wraz z gumą w celu należytego uszczelnienia układu.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 07:42 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6 benzyna
Niestety są problemy z filtrem knechta z gumą dookoła. Ciężko jest zamknąć pokrywę filtra. W porównaniu do filtra Toyoty, silnik chodzi bardziej twardo (sprawdzałem kilka razy), czego przyczyną może być przepuszczanie powietrza przy filtrze. Ostatnio spróbowałem filtrona, też ma gumę, tyle że białą, ale inaczej wtopioną - łatwiej go zamontować, zamknąć pokrywę, nie ma różnicy w dźwięku silnika w porównaniu do filtra toyoty.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 07:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 27
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Dzięki kolego właśnie sprawdziłem i ten mój pierwszy który wymieniałem to faktycznie był KNECHT i nie ogonek był u mnie problemem. Po prostu ciężko było zamknąć obudowę a filtr był wsadzony dobrze.
Sprawdzę jeszcze raz tego blueprinta, na szczęście gumy nie wywaliłem. :sciana:

A może są różne obudowy filtra? Jestem na 90% przekonany że oryginał, który wyjąłem nie miał gumy no chyba, że ASO ułatwia sobie pracę. ???

PostNapisane: 31 maja 2017, o 08:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6 benzyna
oryginalny filtr toyoty jest bez gumy (f.Denso). Ma solidnie sprasowane brzegi dopasowane do obudowy. Co ciekawe filtr Toyoty jest Made in Poland.

Obrazek

PostNapisane: 31 maja 2017, o 09:54 
Coś wie...
Coś wie...

SLK napisał(a):
oryginalny filtr toyoty jest bez gumy (f.Denso). Ma solidnie sprasowane brzegi dopasowane do obudowy. Co ciekawe filtr Toyoty jest Made in Poland.

Obrazek

Ciekawe gdzie go produkują i dlaczego nie jest tak łatwo dostępny na rynku. Pewnie tylko dla ASO Toyota.
Rant rantowi nie równy, te od MANN czy KNECHT mają uszczelkę by być tak samo grube na brzegach jak ten od Denso.

A widzieliście z czego go produkują ">PET<" :hahaha: , no dobra żarcik się udał i tak nie uwierzycie, że jest z plastikowych butelek z odzysku :diabel: .

PostNapisane: 31 maja 2017, o 10:34 
Coś wie...
Coś wie...

Dodam jeszcze, że na filtrach MANN jest data produkcji:
Załącznik:
FiltrPowietrza1.png

1507 -> lipiec 2015r

Ten mokry, o którym pisałem kilka postów wyżej miał datę 1701 -> styczeń 2017r

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 10:55 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: Toyka
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
z butelek PET są nasz polary, i skarpetki, i gacie, soft shele itd.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 11:05 
Coś wie...
Coś wie...

Student22 napisał(a):
z butelek PET są nasz polary, i skarpetki, i gacie, soft shele itd.

Tak, tak Student22, a mechanicy w ASO znają się na naprawie aut. :jezyk:

PostNapisane: 6 lip 2017, o 11:50 
Stara się...
Stara się...

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZFE + LPG
Wymieniłem ostatnio filtr powietrza na Mann C2620 i jest lepszy moim zdaniem nawet od oryginalnego. Jak miałem oryginalny to górna pokrywa luźno chodziła. A ten filtr Manna miał trochę grubsze brzegi dodatkowo jeszcze gumowe to przy zamykaniu był lekki opór i pokrywa tak nie latała.

Z tej samej firmy kupiłem też kabinowy, ale tam żadnej różnicy między zwykłym Filtronem, bo taki wcześniej miałem, nie zauważyłem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]